Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Ujeżdzalnia - ogrodzenie

7 odpowiedzi w tym temacie

Naina1989

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów
  • Miejsce zamieszkaniaCzaplinek (zachodniopomorskie)
WItam!
Mam do Was pytanie. Jesteśmy w trakcie budowy stajni, chcemy sie ukierunkowac na razie jako pensjonat, gdyż to jest najszybszy zarobe i "stały". Mamy wielu chętnych, nawet więcej niż bosków. Mamy kilka własnych koni. Moje pytanie chce zadać odnośnie ujeżdzalni. A mianowiecie jej ogrodzenia. Ile powinno wynosić wysokości? Z czego najlepiej zrobić?

Fonika

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Miejsce zamieszkaniaKalisz
Ogrodzenia najczęściej są drewniane lub metalowe (okrągłe rury). Najważniejsze, żeby były bezpieczne dla koni i tym należy się kierować :wink:.
Wysokośc z jaką się spotykałam to około 120-140cm.

Anetkisk

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 113 postów
Jeśli drewniane to trzeba bardzo pilnować tego by żadne gwoździe nie wystawały, bo już jeździłam w takiej stajni co w jednym miejscu tak miały, koń się spłoszył i miałam całą oficerkę przeciętą i gdyby nie oficerka to bym miała też nieźle przeciętą nogę.

Maria89

"Młoda szlachcianka z kasztanką"

• Moderator
  • 14904 postów
Najtrwalsze ogrodzenia to chyba będą metalowe (z rur tak jak pisała Fonika). Jeśli drewniane (teoretycznie są bardziej bezpieczne od metalowych) to trzeba zwrócić uwagę na wszelkie wystające sęki i gwoździe. Można też zrobić ładne, równe ogrodzenie z desek lub zamówić w firmie zajmującej się robieniem ogrodzeń ale w tych wypadkach koszta są większe. Ogrodzenia muszą być bezpieczne nie tylko dla konia ale i dla jeźdźca. Co do wysokości to trudno to określić. Po prostu nie może być ani za niskie (myślę, że 120cm to jest minimum). Dobrze by było, żeby, składało się z rur/bali/desek rozmieszczonych przynajmniej na dwóch poziomach.
Dołączona grafika

Ic maj lajf :D

fuzja1

fruzja1 ,,leśny driverek"

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3297 postów
Jak chcesz mieć spokój na długie lata, zainwestuj w ogrodzenia metalowe, są trwałe w porównaniu z drewnianymi ( ciągłe obgryzanie, ,,korozja" drzewa pod wpł. wilgoci itp, pewna nietrwałość , zawsze może pęknąć belka..) metalowe, pomalujesz na biało raz na jakiś czas i koń to zostawia w spokoju, na klatę nie weźmie :( bo też i testują płoty :wink: w pensjonacie w którym trzymałam konia ogrodzenia były mniej więcej na wysok. 130 cm z podwójnym poprzecznym orurowaniem, a i tak wycięty ,,na wesoło" wałach" dopadł klacz po drugiej stronie pastwiska.
Konie są szczere. Zawsze powiedzą Ci jak jest naprawdę. Drugi człowiek powie Ci swoją opinię, ale koń powie Ci fakt. Niektórym ciężko jest to udźwignąć.
Ray Hunt

Maria89

"Młoda szlachcianka z kasztanką"

• Moderator
  • 14904 postów
fuzja, tu chodzi o ogrodzenie UJEŻDŻALNI a nie wybiegu, więc obgryzanie raczej nie wchodzi w grę
Dołączona grafika

Ic maj lajf :D

monter

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 23 postów
  • Miejsce zamieszkaniaWarszawa
Mogę się dopytać gdzie zamawialiście taka ujeżdżalnię i jaki jest to koszt?

ajm

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów
  • Miejsce zamieszkaniaWarszawa
Najlepiej zamawiać u producenta. Jesli chodzi o sam koszt, to dobrze jest dokładnie określić wymiary to z jakiego materiału hala Cię interesuje. I zgłosić sie do firmy, która zajmuje sie realizacją takich właśnie inwestycji.

Daję tutaj kontakt do firmy Namplan:
https://namplan.pl/u...alnie-dla-koni/

Jest to spory producent. I maja dobre ceny w porównaniu do innych firm. Ich hale namiotowe pod ujeżdżalnie dla koni mogą być wyposażone w osobne pomieszczenia przeznaczona na przykład na składowisko siana i słomy, siodlarnie lub nawet boksy dla koni.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych