Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Ogłowia na rajdy


23 odpowiedzi w tym temacie

#21
rzepka

  Advanced Member

 • Użytkownik
 • PipPipPip
 • 745 postów
 • Miejsce zamieszkaniaPodhale
...kryjecie i jedziecie dalej :mrgreen:

#22
arena

  Advanced Member

 • Użytkownik
 • PipPipPip
 • 3023 postów
no tak, ale to trochę schodzi ( tu każda sekunda się liczy), a te kobyły, to zazwyczaj jakieś niewyżyte są :mrgreen:
...kiedy Go dosiadam... Jego nogi stają się moimi i możemy być wszędzie...
"Nie ten jest wielkim trenerem, kto sprawia, że jego koń posłusznie wykonuje polecenia. Wielkim trenerem jest ten, kto sprawia, że koń chce wykonywać polecenia"

#23
Michał

  Advanced Member

 • Użytkownik
 • PipPipPip
 • 5489 postów
A ogier juź nie ma ochoty na wysiłek rozkojorzony... :P
Prawda najbardziej boli oszustów...

#24
migotka001

  niemowlak

 • Użytkownik
 • Pip
 • 2 postów
pozwolę sobie wypowiedzieć się jako zawodnik.
sportowe rajdy konne to ZAWODY, wyższe konkursy tzw gwiazdkowe są konkursami ściganymi, każdy daje w miarę swoich możliwości (swoich czyli pary- jeźdźca i konia) z siebie wszystko i ryzykowanie że coś mogłoby się stać bo "cwaniakuje" jadąc bez wędzidła byłoby totalnym bezsensem. w niższych albo jeźdźcy albo konie są początkujący więc jazda bez wędziła również byłoby nieodpowiedzialną.
każdy zna swojego konia, ale najspokojniejszy i najbardziej zaufany koń pozostaje koniem, zwierzęciem i zawsze wszystko się może zdarzyć.
jak już było napisane nieodpowiedzialnym byłoby narażać siebie lub kogoś i czyjegoś konia, co mogłoby spowodować kontuzje konia, wpłynąć na jego parametry np. tętno co dalej wiąże się z dłuższym wejściem na bramkę weterynaryjną, spowodować utratę miejsca czy nawet eliminacje.
pojawiło się zdjęcie Olgi Ciesielskiej -doświadczonej i utytułowanej zawodniczki, ale odnośnie tematu: czy Autorka wie po co stosuje się wytok czy wędzidło? zapewniam że ogłowia są świetnie dobierane, wędzidło nie powoduje obtarć, poza tym kolorowe ogłowia rajdowe są szyte z takich materiałów aby koń się nie odpażył czy nie obtarł i aby w momencie można było wędzidło wypiąć i podpiąć same wodze lub aby od razu służyło jako kantar - bez przekładania ogłowia na kantar.
poza tym każdy koń ma inny temperament, startujące w rajdach arabki czy inne wytrenowane "maszynki" raczej nie należą do koni chętnych do zatrzymywania, zwłaszcza gdy pojawiają się inne konie, atmosfera zawodów. nie można puścić konia na pierwszej pętli "a biegnij sobie biegnij" bo się po prostu wypali i pojawia się gorsze parametry i kłopoty na dalszych etapach.
i jest jednak pewna różnica pomiędzy rajdami turystycznymi a sportowymi, choć oczywiście i "u nas" zdarza się spotkać zawodników jadących bez wędzidła, choć raczej jest to na kolejnych pętlach rajdu, kiedy troszkę pary z rumaka zejdzie ;-)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych