Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

tempo w kłusie u trenowanego konia

11 odpowiedzi w tym temacie

KasiaK

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 462 postów
Witam serdecznie,
znajomy trenujący bieganie zastanawiał się nad tym, czy wyszkolony biegacz może mieć przewagę prędkości podczas 2-3 godzinnego biegu/treningu nad koniem idącym kłusem. Podejrzewam, że jako zawodnicy rajdów długodystansowych regularnie liczycie tempo podczas kilkugodzinnych tras- jakie można uzyskać w kłusie u dobrze wytrenowanego konia na długim odcinku trasy/ podczas 2-3 godzinnego treningu?

arena

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3023 postów
średnie tempo konia dobrze wytrenowanego w kłusie wynosi 17-18 km/h... :wink: nie sądzę żeby nawet dobrze wytrenowany człowiek mógł się równać z koniem... a zatem jeśli teoretycznie jedziesz ciągłym kłusem przez 2godz. to pokonasz trasę dwa razy dłuższą, trzy godz. to trzy razy dłuższą, ale po 30-40tym km i tak musisz zrobić przerwę, bo każdy koń również na rajdach po przejechaniu pierwszej pętli (ok.40km) ma 30min. odpoczynku....
gdyby koń, tak jak człowiek biegł sam (bez jeźdźca), to napewno mógłby pokonać dłuższy odcinek (nie odpoczywając)... człowiek/maratończyk nie przekroczy 11-12 km/h... słyszałam o rekordach gdzie człowiek pokonał trasę w tępie 16km/h, ale to napewno nie na dłuższym dystansie niż 10km...
...kiedy Go dosiadam... Jego nogi stają się moimi i możemy być wszędzie...
"Nie ten jest wielkim trenerem, kto sprawia, że jego koń posłusznie wykonuje polecenia. Wielkim trenerem jest ten, kto sprawia, że koń chce wykonywać polecenia"

KasiaK

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 462 postów
Dziękuję za odpowiedź :wink:
Po przeczytaniu kolega odpisał:
"http://www.maratondebno.pl/50_najlepszych_wynikow_mezczyzn,55.html

Średnia prędkość ok. 20 kmh (na 42 km). Tak więc zawodnik maratończyk na poziomie krajowym, spokojnie da radę biec z kłusującym koniem nawet kilkadziesiąt kilometrów. Poziom światowy to jeszcze kilka kmh szybciej."

arena

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3023 postów
wow! to ciekawe... napisz coś więcej i/albo zapraszam do mnie (fajne tereny), to się pościgamy... co ty na to???
ps. odnośnie linka: -niesamowite tempo! rzeczywiście jest to możliwe!!!???
"Nie ten jest wielkim trenerem, kto sprawia, że jego koń posłusznie wykonuje polecenia. Wielkim trenerem jest ten, kto sprawia, że koń chce wykonywać polecenia"

KasiaK

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 462 postów
Rozumiem, że zaproszenie na wyścigi mam przekazać koledze biegaczowi? ;D

arena

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3023 postów
Kasiu, albo mam lepszy pomysł! niech kolega wystartuje na rajdzie z końmi w Kuźni Nowowiejskiej (najlepszy poziom jeżeli chodzi o organizację na światowym poziomie), czy w innym (gdzie ma bliżej) Tam zmierzą mu czas, tętno, odwodnienie itp. mówię serio :wink: lekarze wety. są super fajni, to się zgodzą...
Inna opcja; daj mu konia i niech tylko na nim wystartuje, potem zejdzie i prowadzi kłusem... niech biegną razem, ale przed metą musi znów wsiąść na konia, bo takie są warunki/regulamin... ale czad!!! :)

KasiaK

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 462 postów
on zaznaczył, że sam nie jest bynajmniej na takim poziomie. Ja za swojego Młodego biorę się na poważnie luty/ marzec, więc wtedy pewnie zabiorę kolegę na delikatne tereniki. Na razie chodzimy z Młodym w teren w ręku, moglibyśmy też wziąć kolegę, ale ja z kolei biec obok konia kłusem to pewnie z 10 min góra ;D

arena

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3023 postów

KasiaK napisał:

Ja za swojego Młodego biorę się na poważnie luty/ marzec
Wsobotę konferencja rajdowa u Beaty Dzikowskiej... ja się wybieram :mrgreen:
PS. będzie mowa min. o trenowaniu młodych koni do rajdów... Zapraszam wszystkich zainteresowanych:
http://www.endurance.pl/index.php?optio ... &Itemid=85

Agulaj79

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5422 postów
Arena orientujesz się czy Beata ma jeszcze Kasjana? Czy już same araby?

arena

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3023 postów
jeszcze niedawno w Ciosnych mieli same araby... Kasjan, to już przeszłość... słyszałam jedynie, że angloaraby się pojawiły w ich stajni, ale nie wiem czyjej są własności? teraz tam dużo koni stoi w pensjonacie w treningu...

Agulaj79

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5422 postów
Kasjan to przeszłość - co to znaczy? Żyje jeszcze? Strasznie mi się podobał kiedyś.

arena

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3023 postów
nie wiem czy jeszcze żyje, ale już dawno o nim nie słyszałam,
chyba sprzedany...

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych