Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Urządzenie mieszkania-nasze pomysły

28 odpowiedzi w tym temacie

Obiś

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5426 postów
fuzja1 pierwsze podoba mi się najbardziej-genialne.
Ja myślałam o czymś w podobnej formie (tzn taki punkt główny i uboczne-stopniowo zanikające) klucz wiolinowy i nutki. (np czarne na białym) i miejscowo "nachlapać" różnymi kolorowymi farbami-w kilku mocnych, kontrastowych kolorach (wiem,dziwna jestem :lol: )....

Artanis A jakie sa najmniejsze wanny rogowe? Tam teraz jest zwykła wanna i szerokość to na styk, a długość,żeby móc wcisnąć mikro automat, to musi być 120-większa się raczej nie wciśnie.

Maria89 Ja jak malowałam u siebie, to zwykłymi takimi z tubki (tempery?), pastele też zdawały egzamin. No ale ja tapetę męczyłam, to nie wiem,czy na malowanych ścianach będzie tak samo. No i to chyba niekoniecznie zda egzamin na dłuższą metę, u mnie to były kwestie kilku miesięcy.
Żyj tak, aby nie żałować żadnego dnia,żadnej godziny,minuty,sekundy...
Podejmuj decyzje dobre dla siebie i nie przejmuj się, gdy nazwą Cię egoistą...

I pamiętaj, tylko wariaci są coś warci...

Artanis

Kulawy jeździec na kulawym koniu ;)

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7320 postów
obis nie mam pojecia :P
Nic się nie dzieje na forum? To dlatego, że wszyscy są tutaj ---> http://koniomaniak.kiv.pl/index.php

Mieliśmy dość ciągłego zawieszania w działaniu tego forum.

Maria89

"Młoda szlachcianka z kasztanką"

• Moderator
  • 14904 postów
No właśnie ja malowałam zawsze zwykłymi plakatówkami, ale tak się ostatnio zastanawiałam jakie farby byłyby najbardziej odpowiednie (plakatówki się niestety ciężko zmywa przed odmalowywaniem ścian)
Dołączona grafika

Ic maj lajf :D

fuzja1

fruzja1 ,,leśny driverek"

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3297 postów
Pigmenty emulsji kolorów jakie można kupić np w Castoramie..do tego biała emulsja jako baza , woda jako rozcieńczalnik i ekologicznie .. rządzisz po ścianie ferią barw i odcieni, a póki ,,ciepłe" dobrze się łączą, można wycieniować obiekt jak na obrazie. Warunek: ściana nie jest pomalowana farbą typu olejna lub podobna dający wrażenie gumowej powłoczki, farby emulsyjne wnikają w ścianę więc stosujemy na podkład pomalowany tą samą bazą . Ewentualnie na farbę typu dekoral, dulux ale z gatunku wchłanialnych bez lateksowej ,,gumowej" powłoczki.
Ja malowałam rozrobionymi pigmentami Śnieżki z bazą białej,a rozcieńczalnik- woda .

Załączone pliki

Konie są szczere. Zawsze powiedzą Ci jak jest naprawdę. Drugi człowiek powie Ci swoją opinię, ale koń powie Ci fakt. Niektórym ciężko jest to udźwignąć.
Ray Hunt

Obiś

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5426 postów
fuzja1 a możesz tak trochę prościej(bo chyba sie pogubiłam w tych farbach...)...czym ściana powinna byc pomalowana? Emulsją?

fuzja1

fruzja1 ,,leśny driverek"

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3297 postów
Chodzi o to że są różne rodzaje farb na powierzchnie np: farba dekoracyjna do wnętrz DULUX, DEKORAL, NOBILES..są rodzaje: matowe i lateksowe oraz akrylowe. Nie można ich mieszać ze sobą kładąc np warstwę ( jakiś kolor) na bazie lateksu a na tym bezkarnie malować matową lub w ogóle emulsyjną. Każda nast. warstwa musi być z tej samej rodziny, jeśli chcesz dokumentnie zmienić podstawowy kolor ściany- a pomalowałaś lateksową to musisz ją zdrapać, bo inny rodzaj farby na najzwyczajniej się zważy, spłynie, będzie odpadał..
Farby emulsyjne to następna rodzina farb. Znane marki to Śnieżka , Jedynka, Dekoral. Emulsyjne farby są najczęściej powszechne w tanim zupełnie estetycznym wymalowaniu pomieszczenia np na białą kładziemy dwukrotnie, a na biel można kłaść różne kolory..też emulsyjne, jeśli podkład jest z rodziny emulsji..
masz tu linka z rodz. farb i zorientuj się :)
http://www.leroymerl...1298903613.html
Konie są szczere. Zawsze powiedzą Ci jak jest naprawdę. Drugi człowiek powie Ci swoją opinię, ale koń powie Ci fakt. Niektórym ciężko jest to udźwignąć.
Ray Hunt

Obiś

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5426 postów
No to teraz wszystko jasne :) . muszę to zakodować sobie na przyszłość.

basia25

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów
  • Miejsce zamieszkaniaopole
Wałkami ale niekiedy pędzle są niezbędne w bardziej niedostępnych miejscach...

vwojek

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów
  • Miejsce zamieszkaniawawa
teraz już większość z nas kupuje gotowe farby, które z roku na rok są droższe ;(

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych