Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

????????Pytanko????????

22 odpowiedzi w tym temacie

Indzoyana

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 96 postów
Zainteresowało mnie wkkw ostatnio i chciała bym zacząć to trenować od wakacji i mam pare pytani.
Jakie są kategorie konkursów? Czy trzeba mieć jakieś licencje? Czy wkkw można jeżdzić w skokowym siodle? Czy są jakieś podziały wiekowe? I co jeszcze powinnnam wiedziec i od czego zacząc jesli chciała bym zacząć startować w wkkw ?

danae

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 919 postów
  • Miejsce zamieszkaniaSzerokie Pastwiska
od nauki jazdy konnej

Indzoyana

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 96 postów

Wyświetl postUżytkownik danae dnia 29 luty 2012 - 20:45 napisał

od nauki jazdy konnej
No jeżdzić konno już dosyć umiem . Dotychczas startowałam w zawodach skokowych:P

Fonetyka

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 992 postów
może od znalezienia trenera z ośrodkiem który dysponuje crossem?
Piszesz że w skokach brałaś udział- jakie klasy?

Indzoyana

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 96 postów
P klasa raz no a takto to przez dwa lata L . No i posiadam licencje.

roksis14

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 76 postów
Się podłącze pod temat :) Od lipca mam zamiar poraz pierwszy wystratowac w wkkw . I mam pytanie do osób uprawiających tę dyscyplinę . Czy podajecie koniom jakies pasze energetyczne . Moja klacz chodzi codziennie pod siodłem , od przyszłego tygodnia bedzie dostawać elektrolity i nie wiem czy jeszcze nie podawać jej jakieś paszy . Startować bdziemy w klasie L , więc w crossie jest ok. 2500km do przebiegnięcia z 22 przeszkodani , obawiam sie że nie dałaby rady zasuwać tyle kilometrów i jszcze skakać , dlatego też chciałabym ją do tego czasu odpowiednio przygotować kondycyjnie . Proszę o jakies podpowiedzi.

Fonetyka

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 992 postów
roksis14 Dobraniem treningu zajmuje się TRENER i tylko on ci pomoże.
Nikt nie wie jak obecnie chodzi twój koń, ile galopujesz itp.
Wkkw to nie zabawa-mam na myśli cross, koń musi galopować równym tempem i jeszcze skakać.
Trzeba robić mu galopy kondycyjne-czy 1 raz czy 2 razy w tygodniu- zależy od konia, na jakim poziomie treningu.

Indzoyana więc masz podstawy. Teraz jak napisałam-trener i możliwość skakania crossówek.

alicjusz777

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów
czy nie wiecie gdzie mogę nabyć lek weterynaryjny o nazwie DIURIZONE w zastrzykach?????

edzia 69

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 10032 postów
  • Miejsce zamieszkaniaWyspa Wolin
Roksis, miesiąc przed wkkw to już w zasadzie bezpośrednie przygotowanie startowe, a nie czas na "wyrabianie" kondycji.

Platka

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 99 postów
Nie chce otwierać nowego tematu, a mam kilka pytań dotyczących WKKW.

Co znaczy na propozycjach zawodów "otwarcie tras crosu"? Można przejść się i zobaczyć trasę jaką będzie się jechać, czy w przypadku jak się ma młodego konia można z nim się przejść po crossie?

Czy można jechać część ujeżdżeniową w oficerkach sznurowanych? (ogólnie zastanawiam się czy te niższe klasy w ujeżdżeniu można jeździć w oficerkach ze sznurówkami, skokowych?)

Co mają przyczepione zwykle do sztylpów albo czasami do kamizelki zawodnicy jadący cross?

Z góry dziękuję za zaspokojenie mojej ciekawości ;-)

chocolate_0

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów
  • Miejsce zamieszkaniaGrosik
1. Otwarcie trasy krosu oznacza udostępnienie jej dla zawodników, trenerów i publiczności. Co do konia, w klasie LL i L (bynajmniej w Jaroszówce) jest możliwy przejazd przez wodę stępem.

2. Wiesz słyszałam ,że nie. W przepisach niema wątku na temat sznurowanych oficerem. Aczkolwiek z 'plotek i ploteczek' dysponuję wiedzą na nie ;-)

3. Karta medyczna i numerek startowy.

Btw... pachnie mi coś tu podpuchą ;)))

Platka

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 99 postów
Jaką podpuchą?

Dziękuję za odpowiedź ogólnie :)

Artanis

Kulawy jeździec na kulawym koniu ;)

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7319 postów
Platka.. podpucha to jest coś napisane dla jaj :) tzn pewnie wiesz co to jest :P

Mi nie pachnię podpuchą.. ;)

A dla wiadomości to Platka to raczej poważny człowiek (realy?) i sie w podpuchy nie bawi..
Nic się nie dzieje na forum? To dlatego, że wszyscy są tutaj ---> http://koniomaniak.kiv.pl/index.php

Mieliśmy dość ciągłego zawieszania w działaniu tego forum.

Platka

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 99 postów
Wiem co to podpucha, tylko nie rozumiałam jak w tych pytaniach może być :-P
Szczerze byłam ciekawa, więc zapytałam, a że nie chciałam tworzyć nowego tematu to wcisnęłam się do tego dziwnego :P

Ja - poważna? xD czasami się zdarza :D

Maria89

"Młoda szlachcianka z kasztanką"

• Moderator
  • 14904 postów

Wyświetl postUżytkownik chocolate_0 dnia 19 kwiecień 2013 - 09:00 napisał

2. Wiesz słyszałam ,że nie. W przepisach niema wątku na temat sznurowanych oficerem. Aczkolwiek z 'plotek i ploteczek' dysponuję wiedzą na nie ;-)

Jestem zupełnie nie na bierząco z przepisami, ale czy to nie jest tak, że jeśli przepisy nie zabraniają to znaczy, że też nie mają nic przeciwko?
Dołączona grafika

Ic maj lajf :D

Platka

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 99 postów
Maria89 przepisy przeleciałam dokładnie i właśnie nigdzie nic nie znalazłam, a na jakimś forum (nie pamiętam dokłądnie bo bym zacytowała) przeczytałam, że nie można mieć sznurowanych bo to dyskwalifikacja jest ;/

Maria89

"Młoda szlachcianka z kasztanką"

• Moderator
  • 14904 postów
Tak się jeszcze zastanawiałam czy przypadkiem nie jest tak, że strój jest zasugerowany taki jaki według przepisów w ujeżdżeniu, ale tam też nie znalazłam nic na temat sznurowanych oficerek. Jak dla mnie nikt nie może zdyskwalifikować zawodnika za coś, czego nie ma w przepisach.
Dołączona grafika

Ic maj lajf :D

Platka

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 99 postów
No cóż... Nikt nie lubi "niepisanego prawa" ;/

Nie wiem, jak widać lepiej tego nie ryzykować :P

Releion

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów
  • Miejsce zamieszkaniaPolska
Jak to lepiej nie ryzykować, jeżeli nie ma przepisu motywującego dyskwalifikację? :P

SmalecTropikalny

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 11 postów
  • Miejsce zamieszkaniaCieszyn
No właśnie, o co chodzi z tymi oficerkami? Widział ktoś już przypadek dyskwalifikacji za sznurowane w ujeżdżeniu?
"To coś więcej, niż magia. Magia to tylko sztuczki."

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych