Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

siatka na siano

16 odpowiedzi w tym temacie

iwwka

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
czy ktoś używa siatkę na siano?,i proszę o opinie ,moje 2 jak się dosadzą do siana to połowę wdepczą w ziemię , i strasznie dużo marnuje mi się tego...
iwwka

Hamer

dziewczyna MacGyvera

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 6683 postów
  • Miejsce zamieszkaniaLublin
Ja używam takich : http://www.gnl.pl/si...nal-p-4303.html . Oczka 3,5 na 3,5 I koniowate zaczęły jeść, a nie żreć siano :mrgreen: Na 2 kopytne mam 4 worki. Na zmianę w stajni i na padoku (powieszone na 2 drzewach,żeby zmusić konie do łażenia i oczywiście większa zgoda jak każde ma swój kawałek żarcia)Nie przejmować się rozmiarem oczek. Konie doskonale sobie z takimi dziurkami radzą. Nawet jak trafia się mniejsze to też brać. Moje już się rozciągnęły i mają jakieś 5 na 5 cm. Tworzywo dobrej jakości (przynajmniej te z Busse)
Dołączona grafika , ,Dołączona grafika
nobody 's perfect

Arroch

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 98 postów
Używam takiej samej jak Hamer, w stajni, bo na padoku konie maja po prostu kilka kupek z sianem, w podobnym celu - żeby koń wolniej jadł, nic z tego - 20 min i pusta siatka, mam ją ok 7-8 miesięcy i wszystkie oczka jeszcze są całe, jedynie poprzecierała się trochę, więc jest dość dobrej jakości ;)

iwwka

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 184 postów
dzięki dziewczyny,jadę dziś kupić i skończy się rozwalanie po całym padoku sianka :-P
iwwka

Hamer

dziewczyna MacGyvera

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 6683 postów
A tak to wygląda. W te większe można włożyć cały balot siana razem ze sznurkami, nie przecinać. I tak dadzą sobie radę. Moje mają mieszane siano. Takie gorsze , bardziej łykowate i grube, oraz to lepsze, drobniejsze. Gdy dostaja samo lepsze to faktycznie szybko znika. Można też spróbować mieszać z odrobiną słomy. Zejdzie im dłużej nawet jak jej nie zjedzą to będą wybierać , a tym samym wolniej jeść.
nobody 's perfect

Borneo

dawniej strzeszynopitek

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1452 postów
  • Miejsce zamieszkaniaHinterpommern, Gross Born
Zamiast siatek na padoku sprawdza sie wózek z marketu, z dodatkowa kratka ułożoną na wierzchu. Konie maja zajęcie, niewiele sie marnuje a kosztuje tylko złotówkę.
Dołączona grafika

Hamer

dziewczyna MacGyvera

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 6683 postów

Cytat

Zamiast siatek na padoku sprawdza sie wózek z marketu, z dodatkowa kratka ułożoną na wierzchu. Konie maja zajęcie, niewiele sie marnuje a kosztuje tylko złotówkę.
Dobre! :mrgreen: Tylko jak ktoś przydybie na kradzieży, to będzie kosztowało dużo więcej. Samochodu nie mam, I właśnie wyobraziłam sobie jak zasuwam te naśćie km na wózku do domu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
nobody 's perfect

rzepka

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • Miejsce zamieszkaniaPodhale
Metalowe kosze na siano zostały juz sprawdzone i nie są najlepszym rozwiązaniem. Kiedy konie wyjedzą siano, które wystaje z oczek -to do reszty siana w koszu juz nie mają dostępu i denerwują się. Trzeba cały czas kontrolować, przerzucać i ubijać siano w takim koszu. przynajmniej tak mnie poinformowano:)

Borneo

dawniej strzeszynopitek

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1452 postów
  • Miejsce zamieszkaniaHinterpommern, Gross Born

Wyświetl postUżytkownik Hamer dnia 05 marzec 2012 - 07:34 napisał

Dobre! :mrgreen: Tylko jak ktoś przydybie na kradzieży, to będzie kosztowało dużo więcej. Samochodu nie mam, I właśnie wyobraziłam sobie jak zasuwam te naśćie km na wózku do domu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Tak długo, jak nie wyjmiesz owej złotówki z automatycznego zamka, to nikt nie może Ci zarzucić kradzieży. A na żadnym wózku, czy choćby matketowym parkingu, nigdy nie widziałem napisu okreslającego ograniczenie odległości od sklepu na jaką można wózkiem odjechać.
Dołączona grafika

Gaga

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 6695 postów
Ja taki wózek kupiam za grosze po wybrakowaniu z marketu
konie się nie wkurzają, bo na wierzhu jest elastyczna siatka , zatem majądostęp do siana co do ździebełka
Drugi z paśników zrobiłam na takiej zasadzie:
znalezione w sieci:
http://ferrellhollow...for-horses.html
z tym że dół zabiezpieczony jest przed włożeniem nogi , a "otwory do jedzenia" zmniejszone siatką
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewna co do tej pierwszej
proszę o bana :D

Maria89

"Młoda szlachcianka z kasztanką"

• Moderator
  • 14904 postów

Wyświetl postUżytkownik strzeszynopitek dnia 07 marzec 2012 - 00:06 napisał

Tak długo, jak nie wyjmiesz owej złotówki z automatycznego zamka, to nikt nie może Ci zarzucić kradzieży. A na żadnym wózku, czy choćby matketowym parkingu, nigdy nie widziałem napisu okreslającego ograniczenie odległości od sklepu na jaką można wózkiem odjechać.
teraz już wiem, dlaczego w większości marketów w naszym mieście odeszło się od wkładania do wózka monet :D
Dołączona grafika

Ic maj lajf :D

Paulap

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów
  • Miejsce zamieszkaniaPolska
Ja kupiłam tą siatkę dla moich siatkę , ma małe oczko ok. 10 cm, więc siano nie wylatuje , nie zauważyłam też by koniom niewygodnie się z nich jadło:)
Jeśli chodzi o wózki, to znalazłam coś takiego : http://www.hodowlany...iec_i_koni.html , stosował ktoś coś takiego?

Troowik

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów
Kiedyś zawsze używałem, teraz różnie.

Anastazjaa

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów
Do czego ich się używa?

Maryska4

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów
Do siana xD

Kasia.86

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów
  • Miejsce zamieszkaniaBydgoszcz
Mój dziadek kupił dla swojego konia siatkę o oczkach 10 cm i całkiem dobrze to funkcjonuje.

bodokoks

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów
ktoś mi kiedyś polecił kocia siatka, są wykonane z polipropylenu (bardzo wytrzymałe) a ich oczka 8cm na 8cm idealnie sprawdzają się przy koniach.
Koszt takiej siatki 10 m x 10 m to kwota 130zł

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych