Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Siodło western

24 odpowiedzi w tym temacie

oem3

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 24 postów
Witam, mam pytanko czy miał ktoś z was do czynienia z siodłem western produkcji Siodlarz Pleszew. Zastanawiam się nad zakupem takiego siodła, producent jest jak najbardziej ok, czyli co do jakości to nie można mieć zastrzeżeń, tylko większość produkują klasycznych i dlatego ciut się waham czy west będzie równie dobry. A jak nie to co polecacie za kwotę ok 2000zł. Pozdrawiam.

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
  • Miejsce zamieszkaniawarszawa
a co za różnica jakie siodło produkuje pleszew siodlarz ... ??
jest za to pewność że masz dobrą skórę , dobrego rymarza i krajowy produkt
ja swoje siodła remontowałem właśnie w tej firmie ...
ja tylko masz te 2 tys to je kupuj ... amen
arkady66

oem3

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 24 postów
Tak masz racje, tylko bardziej chodzi mi o to, że są różne rodzaje siodeł westernowych, do różnych konkurencji. Ja szukam siodła do rekreacji jazda w terenie, na innym forum wyczytałem, że najlepsze są siodła typu trial. A w siodlarzu to jest po prostu kulbaka amerykańska. Więc dlatego pytam.

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
bo im ktoś jest większym lasiarzem tym więcej jest rodzai siodeł ... hahah
zwykłe siodło pod nazwą kubaka amerykańska jest wystarczajacym siodłem do nawet intensywnej rekreacji ...
mój kolega z pracy ostatnio mi powiedział że na chwile obecną nie biega w wekendy poniewaz nie ma na rynku odpowiednich butów do biegania ...
ja jak trenowałem w młodosci to biegałem na bosaka cały sezon ( bez zimy ) i jakoś mogłem , a teraz zamiast cieszyć się sportem ludzie pajacują ....
arkady66

Gość_ankakoniara_*

• Gość
Otwórz Allegro, masz duży wybór siodeł west... Zalecałabym kupić siodło używane, niż te polskie...

Magda Pawlowicz

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 976 postów
Tak tak arkady: każda kulbaka!!! (siodło west nie jest kulbaką ale to szczagół językowy) jest taka sama.
Oczywiście!
A różnicy między siodłem ujeżdżeniowym a skokowym też nie dostrzegasz?

oem: nie rozumiem po kiego pytasz na tym forum, skoro pytałeś już na forum westernowym gdzie są osoby, które mają o tym pojęcie. Uważasz że tu znajdziesz więcej osób mających pojęcie o siodłach west?

A na allegro też da sie kupić byle co i to byle co przywiezione z USA.
Myślę, że do rekreacji to akurat to siodło zpleszewa mogło by się nadawać-tak po zdjęciach patrząc bo na żywo nie widziałam. Wygląda solidnie...ale to o niczym nie świadczy!
Dołączona grafika

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
tak tak jak nazwiesz siodło westowym to już będzie na pewno westowe ... chodzi o siodło do rekreacji zwykłego pojeżdzenia nie musi to być specjalne siodło do łapania dzikich mustangów a najzwyklejsze siodło z rożkiem na łęgu przednim ...
ja jeżdżę sporo w kulbace westowej i jak to nie nawiesz to mi to zwisa ważne że dobrze się w nim czuję ...

przytaczałem już opowieść jak mój kolega chwilowo nie biega bo nie ma odpowiednich butów ... im komuś więcej się wydaje niż robi to zaczynają się głupie problemy ... a ja mam horna na kulbace sportowego I klasy ... takie tam pajacowanie a wyników tyle co kot napłakał ..... hahah
arkady66

Obiś

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5426 postów
Nie powiedziałabym,że na allegro jest duży wybór siodeł west...Chyba,że ktoś chce kupić syntetyczne,lub ze skóry mielonki, no albo ma sporo kasy,to wtedy faktycznie można znaleźć coś naprawdę fajnego.
Ja od daaawna nosiłam się z zamiarem zmiany siodła na westowe,ale nigdzie nie było nic,co by mi pasowało, a ściągać ze stanów się bałam,bo to zawsze ryzyko niedopasowania. Ja miałam też ten minus,że musiałam mieć siodło stosunkowo małe-dla moich 4liter,ale i za razem nie kucykowe,co bym się w te siodło zmieściła no i krótkie ze względu na konia. Znalazłam,oczywiście przypadkiem,bo czym więcej się szuka,tym mniej znajduje,a jak już sobie człowiek odpuści,to nagle się coś znajduje..
No i jednak jest coś w tym,co napisał arkady66 , dla rekreanta będzie się liczyła głównie wygoda, a nie rodzaj siodła jako tako.

edit.
literówka
Żyj tak, aby nie żałować żadnego dnia,żadnej godziny,minuty,sekundy...
Podejmuj decyzje dobre dla siebie i nie przejmuj się, gdy nazwą Cię egoistą...

I pamiętaj, tylko wariaci są coś warci...

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
chcesz krótkie siodło szukaj siodła west arabian ...czyli z krótkim zaokrąglonym połem z tyłu siodła jest ono krótsze i stosunkowo mniejsze zachowując rozmiary siedziska ...
na stronie www.wwr.com zajrzyj do sklepu westowego ... nie jest tani ale daje wyobrażenie o snobiżmie siodeł westowych ... ahaha
arkady66

Obiś

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5426 postów
Już kupiłam, ale zanim znalazłam,to myślałam,że mnie szlag trafi(zapewne,jakbym miała nieograniczony budżet byłoby łatwiej) :mrgreen: teraz mam nadzieję,że będzie równie wygodne jak te,które męczyłam w wakacje :cool:

Magda Pawlowicz

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 976 postów
Ja kilka razy kupowałam siodło (no raczej my kupowaliśmy:-) i za każdym razem nieźle się trzeba było naszukać.
Po pierwsze jak ktoś ma nietypowego konia to wybór zwłszcza siodeł używanych jest mały. Łatwo stosunkowo jest znaleźć siodła duże i dość szerokie (full quarter), siodeł na araba z używanych praktycznie nie ma a plasit nas nie iinteresował. Na porządne nowe nie było nas stać. I siodło miało jako tako wyglądać bo my jeździmy sportowo, więc miało się nadawać do pokazania na zawodach!

W końcu jedno siodło kupiliśmy okazyjnie od znajomej bo było na nią za małe coś tam znaleźliśmy na allegro ale nie jest to cudo... I ciągle coś od niego odpada:-) a używam go na co dzień często na kilka koni. I jeżdżę też w nim na rajdy! TZn w tym z allegro! I co chwilę trzeba cos naprawiać. I połamały mi się stzremiona-w tych tanich siodłach bardzo szybko się strzemiona rozpadają-wróciłam kiedyś z terenu ze strzemieniem w ręku!

Do takiej jazdy turystycznej, spacerowej, najlepsze by było siodło typu roboczego (my mamy jedno takie, właśnie to od znajomej) bo jest nie do zabicia! Mamy je już kilka lat i nie wymagało żadnych napraw!
Ja bym wolała stare siodło dobrej firmy niż nówkę z byle czego...
Dołączona grafika

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
a ja bym wolał nówkę sztukę nie śmiganą ....
to jak z młodą nową kobietą lepiej ja sobie ułożyć pod siodło niż męczyć się ze starą z mankamentami ... hahaha
arkady66

Obiś

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5426 postów
Magda Pawlowicz ale jak już się znajdzie,to jaka radocha :mrgreen: Ja się cieszyłam jak małe dziecko, jak do mnie dotarło te siodło, a jak wreszcie w nie wsiądę(jestem na etapie szukania owcy-futerka pod nie),to się będę jeszcze bardziej cieszyć :mrgreen:

Magda Pawlowicz

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 976 postów
Arkady też bym wolała nówkę sztukę tylko jak sobie wybiore siodło z katalogu to mi wychodzi ze musiałabym konia sprzedać żeby sobie takie kupić!
Dołączona grafika

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
to masz spore wymagania ...
ostatnią żonę co miała takie wymagania niestety musiałem opuścić ponieważ nie starczało mi na moje kochanki koniary ...hahaha
arkady66

Siwa

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 165 postów
ja pierwsze siodło west miałam nowe z USA i nie do końca spełniało moje oczekiwania i nie batrdzo pasowało na mojego konia,ale ogólnie było ok.Sprzedałam kupiłam inne używane,było już super.Wygodne i pasowałao na konia,ale jak się trafiła okazja to zamnieniłam je na continentala i tego juz nie zamienie na żadne inne.I pewnie nie będe musiała bo to siodło jest tak wykonane,że chyba nie do zdarcia.Jabym miała szukać westówki to szukałabym używanego jakiejs renomowanej firmy.A okazje zdarzają się dość często trzeba tylko poczekać i poszukać.

bello

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów
  • Miejsce zamieszkanialodz
Sprzedam siodło continental używane

kmw

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Wyświetl postUżytkownik bello dnia 26 marzec 2012 - 20:19 napisał

Sprzedam siodło continental używane
cos wiecej o siodle? rozmiar kolor jestem kompletnie zielona jesli chodzi o west pierwsze siodlo tego typu pierwszy raz przesiadam sie ;) ale mamy doswiadczonych doradcow :) wiec bardzo prosze o wiecej info jaki typ siodla dokladnie, moze jakies zdjecie? jestesmy z lodzi -czy jesli odpowiadaloby to jest mozliwosc umowic sie i przymierzyc na konkretnego konia?

bello

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów
  • Miejsce zamieszkanialodz
Jest wystawione na sprzedaz w dziale western(sprzedam sprzet do jazdy western) a dokładne informacjie pod nr tel 515-276-676

hebeyl

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 5 postów
  • Miejsce zamieszkaniaSDADFADFA
A jak nie to co polecacie za kwotę ok 2000zł. Pozdrawiam.。。。

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych