Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Siodło western

24 odpowiedzi w tym temacie

Eldo91

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów
  • Miejsce zamieszkaniaStrzelin
Witam jestem na etapie zmiany siodla z klasycznego na westernowe. Zmieniam poniewaz jezdze na bardzo dlugie tereny i wysiadaja mi kolana. Siodlo nie bedzie uzywane do zadnych dyscyplin westernowych tylko do wyjazdow w teren. Dodam ze nie mam za duzo pieniedzy ktore moge przeznaczyc na owe siodlo. Co myslicie o siodle westernowym z pfiffa??

chocolatecookie

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów
  • Miejsce zamieszkaniaPolska
Hej mam do sprzedania siodło za 1500 zł do negocjacji, jest westernowe, nigdy nie używane. Napisz jak jesteś zainteresowana chocolatecookie@spoko.pl

frostiness

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 346 postów

Wyświetl postUżytkownik Eldo91 dnia 08 listopad 2013 - 11:29 napisał

Witam jestem na etapie zmiany siodla z klasycznego na westernowe. Zmieniam poniewaz jezdze na bardzo dlugie tereny i wysiadaja mi kolana. Siodlo nie bedzie uzywane do zadnych dyscyplin westernowych tylko do wyjazdow w teren. Dodam ze nie mam za duzo pieniedzy ktore moge przeznaczyc na owe siodlo. Co myslicie o siodle westernowym z pfiffa??
Wiesz,z własnego doświadczenia wiem,że lepiej kupić dobre używane siodło w niskiej cenie niż szukać zupełnie nowego :) Sama mam 2 westernówki wyrwane okazyjnie na allegro. Jeśli siodło nie ma być do sportu to najważniejsze żeby stan był dobry bo nie interesują nas konkretne profile ani marka. Siodło Pfiff nie jest najgorsze ale z niższej półeczki popularne Nakoma/ Natowa są całkiem dobre. Nie daj się namówić na żadne syntetyczne,koniecznie skóra. Za 400-500zł czasem trafi się na allegro super siodełko (często ludzie nie bardzo wiedzą co sprzedają,lub robią beznadziejne fotki,albo wystawiają po prostu brudne siodło które po wyczyszczeniu okazuje się być perełką ;) ) I jeszcze wracając do używek- moim zdaniem sprzęt west im więcej używany tym wygodniejszy ("wysiedziany") i tym więcej ma charakteru :)

chocolatecookie

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów
  • Miejsce zamieszkaniaPolska

Wyświetl postUżytkownik oem3 dnia 12 marzec 2012 - 08:41 napisał

Tak masz racje, tylko bardziej chodzi mi o to, że są różne rodzaje siodeł westernowych, do różnych konkurencji. Ja szukam siodła do rekreacji jazda w terenie, na innym forum wyczytałem, że najlepsze są siodła typu trial. A w siodlarzu to jest po prostu kulbaka amerykańska. Więc dlatego pytam.
Ja mam do sprzedania siodło western WINTEC zupełnie nie używane za 1600 zł. Jak jesteś zainteresowana/y to napisz na maila chocolatecookie@spoko.pl

Magda Pawlowicz

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 976 postów
do terenowej jazdy może się też nadawać siodło reiningowe. Trochę to zalezy od upodobań jeźdźca, w jakim klasyku (tzn skokowe? ujeżdżeniowe?) było najwygodniej?
Siodła west różnią się między sobą tak jak i klasyki. Trailowe siodła uchodzą za takie najbardziej uniewersalne ale ja się nie koniecznie z tym zgadzam...
No i jak każde trzeba to siodło dopasować do konia.
Dołączona grafika

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych