Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Stajnie w Łodzi i okolicach.Trochę AKTUALNOŚCI !

Stajnie w Łodzi i okolicach.T

344 odpowiedzi w tym temacie

FrutinAa_17

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 147 postów
Temat zaczynam ponieważ szukając na śk nie znalazłam żadnych aktualności stajennych.

Czas płynie, a plotki o zmianach w Łódzkich stajenkach są coraz częstsze ;)
Podobno stajnia Smolis się zamyka.
Stajnia Zbyszko zaczeła bardzo mocno się wybijać, doganiając, a nawet przeskakując już ŁKJ.
No i co z tym ŁKJ-tem ? Czy tam warto jeździć ? Jak teraz wygląda sytułacja w stajni ?

No i gdzie wy jeździcie i co sądzicie o stajni i trenerze,a jakie są wasze opinie o innych stajniach ? :) :) :)

ZAPRASZAM !!!!!!!!!!!!!! :)
NaJwIęKsZe SzCzĘśCiE nA śWiEcIe LeŻy Na KoŃsKiM gRzBiEcIe

Agulaj79

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5422 postów
Co do Smolisa to jestem w szoku, taka inwestycja i co? Zamykamy bo?....

FrutinAa_17

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 147 postów
No ja też tego nie rozumiem. Stajnia w miare dobrze prosperowała, może były pewne nie dociągnięcia ale myśle że z czasem wszystko by się ułożyło...A tu KONIEC ! :o
Podobno Pan Marek już nie dawał rady ale jaka jest prawda to nie wiem...

Fuchaq

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 81 postów
Apropo nowości w łódzkich stajniach. Stajnia na Smulsku (zapewne dla większości znana ze złej opinii) powoli się modernizuje. W te wakacje planowane są obozy +18. Ciekawe co z tego wyjdzie. Jak sądzicie?

FrutinAa_17

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 147 postów
Jeśli chodzi o Smulsko to znam bardzo dużo osób które mimo wytrwałości i tak odeszly...sama nie mialam nigdy stycznosci z ta stajnia....Mysle ze jezeli znajdzie sie w koncu jakas osoba ktora zacznie kordynowac i bedzie znala sie na rzeczy moze cos z tego byc ;) Pamietajmy ze konie to nie maszyny do zarabiania pieniedzy !

pandora

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów
Byłam w Smolisie, jednak tylko przez pół roku. Uciekłam z niej wtedy, kiedy to zrobiło większość pensjonariuszy. Później co prawda poprawiło się, ale już tam nie wróciłam. Na chwilę obecną, z tego co wiem to stajnia została kupiona przez warszawiaków, którzy zrobią z niej klub polo, a do 10.04 wszyscy pensjonariusze mają się wyprowadzić, bo będą trwały prace remontowe i tak dalej. Ciekawi mnie jedynie to, gdzie te wszystkie konie się teraz pomieszczą, bo większość hoteli w okolicy Łodzi pęka w szwach.
Co do Zbyszka to słyszałam zarówno pochlebne, jak i te mniej miłe opinie. ŁKJ będzie miał problem z podniesieniem się z kryzysu, bo chyba tak można nazwać stan, w jakim się znajdują.

FrutinAa_17

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 147 postów
Ja blisko ŁKJ-tu mam kobyłke którą jeżdżę. Nie mam niestety możliwości zbytniej jazdy na niej, a o skokach to już nie ma mowy. Koń jednak jest świetny i ma duzy potencjał. Mam pomysł by po prostu co jakiś czas jeździć tam do ŁKJ-tu na jakieś treningi czy choćby na sam padok by z nią popracować. Myślałam jeszcze o wykupieniu paru treningów u Marchwickiej, jednak gdy pare osób się o tym dowiedziało wszyscy jak jeden mąż mi to odrazdzili ale nikt nie potrafił przedstawić konkretnego argumentu, dlaczego....

Agulaj79

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5422 postów
Ze Smolisa zapraszam do mnie, bo szukamy towarzystwa na wypady w teren, choć warunki nie takie extra jak w Smolisie bo hali nie mam ale łąki tak.

AsAra

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 39 postów
a ja juz pisalam w temacie o lodzkich stajniacg, polecam KJ szwadron, trzymam tam konika ;) reaktywacja stajni po...15 latach?? ;) jakos tak. w kazdym badz razie jest duuza ujezdzalnia, oswietlona wiec mozna spokojnie wieczorkami jezdzic, wspaniale tereny, sama czesto jezdze. Konie maja wielkie padoki do chodzenia i jezdzenia. No i plus jest taki ze konie graja w filmach (1920. wojna i milosc, Katyń, Śluby Panieńskie, Wenecja, Żegota, W ciemności) więc sąto sprawdzone rumaki, które na pewno nie dadzą plamy pod rekreacją skoro chodząpod niejeżdżącymi aktorami. Oprócz tego przejażdzki bryczką, saniami, są nawet prawdziwe rydwany ;) można też się samemu nauczyć powożenia ;) Osobiście jestem baaaaardzo zadowolona i polecam!!

Kahlan

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów

Wyświetl postUżytkownik FrutinAa_17 dnia 03 kwiecień 2012 - 15:55 napisał

Ja blisko ŁKJ-tu mam kobyłke którą jeżdżę. Nie mam niestety możliwości zbytniej jazdy na niej, a o skokach to już nie ma mowy. Koń jednak jest świetny i ma duzy potencjał. Mam pomysł by po prostu co jakiś czas jeździć tam do ŁKJ-tu na jakieś treningi czy choćby na sam padok by z nią popracować. Myślałam jeszcze o wykupieniu paru treningów u Marchwickiej, jednak gdy pare osób się o tym dowiedziało wszyscy jak jeden mąż mi to odrazdzili ale nikt nie potrafił przedstawić konkretnego argumentu, dlaczego....

ja miałam tego pecha, że treningi z nią miałam... w grupie 10 osobowej, gdzie na treningu oddałam 2-3 skoki. godzina nie była do ustalenia, tylko odgórnie narzucona, prawie w samo południe, w środku lata, na osłonecznionym placu. a cena niestety wysoka, jak za takiej jakości trening. możliwe, że gdybyś przychodziła z własnym koniem to wyglądałoby to inaczej.

co do Smulska to bardzo zaskakujące wieści. Dawno tam nie byłam, choć kiedys, lata temu, tam stawiałam swoje pierwsze kroki jeździeckie. Będę się tam musiała wybrać i sprawdzić, czy te plotki o modernizacji są prawdziwe. ;)
"Don't throw your lifelines away" (a-ha)

sesje zdjęciowe! zapraszam: kahlan_amnell@op.pl

FrutinAa_17

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 147 postów
Generalnie nie wiem czy stać mnie będzie na treningi ponieważ musze płacić za to że tam przyjade a jak bym chciala czesto to robic to niestety nie dam rdy finansowo ;( Myslalm zeby tam jezdzic i bez zadnych treningow po prostu korzystac z padoku...Z tym nie ma problemu bo juz sie dogadywalam ale nie wiem tak naprawde jak bedzie wygladac atmosfera na takiej jezdzie...MOj kon jest bardzo plochliwy i samo przyzwyczajenie go do nowych koni i warunkow bedzie trudne...
Kiedyś gdy malam tam jazde doszkalajaca przed odznaka bylo tez ok 10 koni na padoku z czym ja nie mialam gdzie sie ruszyc bo kazdy krzyczal ze mu wjezdzam w droge itp...

Kahlan

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
tia, kwestia wjeżdżania sobie w drogę to też były powszechne krzyki na mnie w czasie treningu mimo, iż stosowałam się do ogólnych zasad poruszania się na ujeżdżalni...
musisz pojechać i sprawdzić wszystko osobiście, wtedy zbierzesz najrzetelniejsze informacje. :)

FrutinAa_17

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 147 postów
No i tak pewnie zrobie :) Szkoda że nie ma tu nikogo z ŁKJ-tu kto by mógł się podzielić jakimiś nowościami ;)

Kahlan

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
tak na dobrą sprawę to chyba wiele się tam nie zmieniło. :D

ale co Ciebie konkretnie interesuje, czym się kierujesz w poszukiwaniu stajni?

Indzoyana

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 96 postów
Ja jeżdzę w łkj od 2 lat . Hmm.. co moge powiedziec... atmosfera swietna , do p. doroty trzeba sie przyzwyczaic ale jest naprawde fajna chyba ze ma zły dzien:P . Jesli ktos nieposiada konia to jest to bardzo dobra stajnia lecz warunki dla konia niesa zadawalające .

FrutinAa_17

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 147 postów
Warunki dla konia nie są zadawalające ??? Proszę cię rozwiń myśl !!!! ;)

AsAra

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 39 postów
Frutina chodzi o padoki glownie ;) a w zasadzie ich brak... to najwiekszy minus, reszta ewentualnie isteniejących minusow nie lezy w moich kompetencjach ;)

Indzoyana

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 96 postów
Konie często mają brudno w boksach i padoki ehh... jeden jest tak mały ze boje się tam puszczać konia , a duży jeśli można tak to nazwać jest pełno kamieni i wogóle trawy. Brak pastwisk!!! Konia musze sama wyprowadzac na padok chyba ze dopłace 150zł za puszczanie konia a przeciez juz płace 670zł za hotel i niestacmnie b jeszcze za padok dopłacac. Przez to ze niektóre konie niechądzą na padok dostają kolek moja kobyła wczesniej niemiała wogóle kolek a jest w łkj i juz z 4 miała. Dla jezdzca jest tam naprawde super lecz mowie o jezdzie sportowej bo rekreacja jest srenia. Lecz bede tesknic za łkj ze względu na ludzi...

AsAra

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 39 postów
Moj kon jak nie mial madokow byl caly czas nakrecony, od kiedy przenioslam sie do Szwadrona to jest zupelnie inne zwierze, wiem ze jest wybiegane i nie mam problemu zeby wsiasc po dluzszej przerwie, bo wiem ze rumak sam zapewnia sobie tyle ruchu ile potrzebuje wlasnie dzieki temu ze chodzi po duzych padokach... Jakby nie patrzec dla mnie robi e to duza roznice... A trenera zwsze mozesz sobie znalezc takiego co sam bedzie dojezdzal do klienta (nie malo takich) wiec mysle ze kierowanie sie dobrem konia jest calkiem OK ;)

julia

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1446 postów
AsAra, a opróz ciebie jest jeszze ktos na pensjonacie w Szwadronie?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych