Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Aktualizacja adresów stajni w Łodzi i w jej bliskich okolicach :)

jazda konna sport rekreacja łódż łódzkie adresy stajni stajnie stajnie łódź

183 odpowiedzi w tym temacie

nymeria

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów
c.d.
Stajnia Róża http://www.stajniaroza.vel.pl/ (do tej pory pensjonat, od niedawna rekreacja, Agulaj79 chyba wie o nich więcej)
Opactwo Wola Żytowska 35 http://www.opactwo.vel.pl/ (rekreacja)
Malinka ul. Wycieczkowa Zgierz http://www.stadnina-...tadnina-Malinka (j.w.)
SKJ Golden Dream Feliksów 5 http://www.skjgoldendream.pl/ (pensjonat, treningi uj.)
Stasiakówka Rąbień AB ul. Przyrodnicza 57 http://www.stasiakowka.pl/ (rekreacja)
Ceduła Rosanów http://stajnia-cedul...pl/kontakt.html (sam pensjonat)

Ja też od jakiegoś czasu staram się aktualizować swoją bazę i faktycznie niemało tego. Bardzo dużo ośrodków oznaczono na mapie szlaku http://www.wsiodle.l...=10&tklas1Id=95 ale to też nie wszystko

Edit:
Zgodzę się z Kermit cała masa małych stajenek i sport jakoś w regionie kuleje. Swego czasu pręzniej działał ŁKJ jako motor wydarzeń sportowych w regionie ale to wszystko stare dzieje i ichnie puchary pokryła gruba warstwa patyny ;) Za moich czasów można było tylko skakać w łódzkim (staare dzieje) teraz pojawiło się troszeczkę (troszeczunię) więcej możliwości trenowania ujeżdżenia, ale chyba tylko dla szczęśliwych posiadaczy czterech kopyt.

Gość_Kucuś_*

• Gość
Jeśli chodzi o zawody ,to tylko Bogusławice ,Gajewniki i Atlas Arena. Ale w Mazowiecki wcale nie jest wiele lepiej.Jeśli chodzi o Trenerów ,to jest ich w opór . A czy w Gajewnikach albo Bogusławicach nie można trenować ?Nie wiem jak w ŁKJ-cie ale kiedyś tam ludzie trenowali.Poza tym jak stoisz w prywatnej stajni ( państwowe w Polsce można na palcach policzyć ) to przecież trener przyjedzie. Ja też nie stoję w państwowej stajni bo u nas w ogóle takich nie ma. Dzisiaj wszystko się kręci wokół prywaty. Koleżanka ma stajnie bodajże w Skotnikach.
http://www.stajniaskotniki.pl/

A tu rozpiska z Bogusławic wraz z cenami

http://www.stadobogu....php?m=3&id=3-2

kermit

Advanced Member

• Moderator
  • 10172 postów
W Atlas Arena były jedne zawody jak dotąd. Mam wielką nadzieje, że będą powtórzone. Ale jedna impreza nie wiele jeszcze znaczy.
Bogusławice są już w prywatnych rękach i jest szansa, że się rozkręcą, tylko zobacz odległość od Łodzi. Gajewniki również ruszyły jakiś czas temu.
W ŁKJ chyba można trenować - o jakości nie będę się wypowiadać bo znam jedynie recenzje, sama tam w siodle nie siedziałam.

Jasne, że jak się ma własnego konia to wszystko jest możliwe ale założycielka tematu chyba nie ma i pyta gdzie można się nauczyć.
Stajnia w Skotnikach jest świetna, ale chyba tylko dla posiadaczy koni.

A u ujeżdżeniu to można pomarzyć. Jest może 2 czy 3 trenerów a o zawodach to już całkowicie zapomnij. Chyba w zeszłym roku były jedne ZRA. A może to było dwa lata temu :mrgreen: w Bogusławicach.

Ja zdania nie zmieniam. Jak na (do niedawna) drugie największe miasto w Polsce to kiepsko wygląda sprawa sportu końskiego. To miasto upada pod wieloma względami, liczba mieszkańców się stale pomniejsza, ilość inwestycji też raczej.
Moderator nie odpowiada na zażalenia w związku z otrzymanymi karami. Bierz odpowiedzialność za swoje wpisy.

Cinderella

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 32 postów
Dokładnie - konia własnego nie mam - niestety :(
Z kilku powodów, a jeden z nich , to właśnie taki, że chciałabym najpierw nauczyć się więcej, niż tylko podstawy jazdy na "rekreacji..." :) i dlatego też szukam miejsca w Łodzi, które udostępniłoby mi możliwość poszerzenia moich umiejętności.. Bo nie sztuką jest "jeździć, bo jeździć" , a "pani/pan trener" rekreacyjny, z uśmiechem powie "dobrze, dobrze", bądź "kolana do konia!" i tak w kółko, (nawet, gdy kolana są przy koniu) nic poza tym przez całą godzinę.... ^^ pieniądze wyrzucone w błoto...

Tak z moich , na razie raczkujących i małych doświadczeń, jeśli chodzi o miejsca do jazdy konnej w Łodzi, to rzeczywiście, Kermit ma rację --> w większości jest to"rekreacja", którą muszę umieścić w cudzysłowie, ponieważ zawsze wychodziłam z założenia, że powinna być ona prowadzona intensywnie i sumiennie, bo w sporej ilości przypadków, to później po niej, jeźdźcy decydują się na jazdę sportową.. a podstawy trzeba mieć i gdzieś się ich nauczyć.. w Łodzi na razie znalazłam tylko KJ Zbyszko.. i to też nie wiem do końca, czy tam tak dobrze jest.. Bo znawcą nie jestem - więc mogę się mylić :D

Mam zamiar pojechać do każdej z tych wymienionych stajni i zobaczyć, jak w każdej z nich jest etc.. postaram się wtedy dopisywać pod rozpiską w poście głównym , swoje krótkie spostrzeżenia, a w poście troszkę szerzej, ale proszę o pomoc osoby, które również były w którejś z tych stajni, i napisanie swojej opinii :)
(już wcześniej to pisałam)

Oprócz KJ Zbyszko, byłam w Olszówce.. więc 2 stadninę mam za sobą.. chociaż - niestety - z przerażeniem patrzyłam, jakie są tam warunki.. tzn. żeby być sprawiedliwą, w 80& stajni w Polsce takie warunki ukazują się naszym oczom.. nawet KJ Zbyszko nie dorównuje standardom panującym np. w Szwecji.. nie wiem z czego to wynika, że tam konie i ich "domy" ludzie traktują lepiej, poważniej niż u nas.. bo przecież nie można powiedzieć, że pieniędzy brakuje - ponieważ jak się "stawiało" mury etc., to trzeba było zrobić to porządnie, a później systematycznie dbać o porządek.. no proste i logiczne.. Do tego nie chodzi o to, by nie wiadomo jak drogie rzeczy, wyposażenie mieć itp., tylko o to, by no chociażby tam posprzątać, chociaż raz do roku najzwyklejszą białą farbą odnowić ściany, wytrzeć te kurze, wyrzucić zgniłe śmieci z kubłów raz dziennie, wymiatać z boksów, za każdym razem sprzątać po sobie i koniu.. to nie jest nie wykonalne, ponieważ widziałam , że jest to do zrobienia, gdy odwiedzałam kilka ze stajni..
Ale oczywiście to tylko i wyłącznie moje zdanie, mogę się mylić ^^ bo, jak napisałam, konia swojego nie mam, i mimo że wydaje się to logiczne co wyżej napisałam, to może inaczej jest, gdy się go posiada ;pppp

..Prawdziwie wielcy ludzie wywołują w nas poczucie, że samy możemy stać się wielcy..

Gość_Kucuś_*

• Gość
Czytając twój post muszę ci powiedzieć że to wielkie wyzwanie. Taki problem ( treningi sportowe bez własnego konia ) to wielkie wyzwanie w całej Polsce . Myślę że jak byś chciała poszukać takiej opcji w Mazowieckim ,to też byś miała bardzo wielki problem i raczej wątpię żeby ci się udało.

Cinderella

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 32 postów
Ależ oczywiście! :)
Nie twierdzę, że to problem tylko w łódzkim.. niestety..
..Prawdziwie wielcy ludzie wywołują w nas poczucie, że samy możemy stać się wielcy..

kermit

Advanced Member

• Moderator
  • 10172 postów
Jeszcze jest stajnia w Janowicach (Huta Janowicka) za Pabianicami.
Tam jest pensjonat i treningi sportowe zarówno ujeżdżeniowe jak i skokowe ale musisz mieć własnego konia.
Moderator nie odpowiada na zażalenia w związku z otrzymanymi karami. Bierz odpowiedzialność za swoje wpisy.

Agulaj79

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5422 postów

Wyświetl postUżytkownik nymeria dnia 17 maj 2012 - 22:58 napisał

c.d.
Stajnia Róża http://www.stajniaroza.vel.pl/ (do tej pory pensjonat, od niedawna rekreacja, Agulaj79 chyba wie o nich więcej)

W Róży jest pensjonat i rekreacja - tylko i wyłącznie, ale za to atmosfera rewelacyjna :)

leonek

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Miejsce zamieszkaniaCentrum
stajnia Ślądkowice - hodowla, trening sportowy koni i jeźdźców, pensjonat

Kahlan

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów
w ŁKJcie jeździłam przez miesiąc i podziękowałam. Trafiłam do grupy chyba 10-osobowej na jedną trenerkę. Przy takim tłoku nie zwracała wystarczającej uwagi na wszystkich, ograniczała się do podstawowych poprawek, skoki były ze dwa na trening. Plus niezmienna godzina treningu, w środku największego letniego upału na tym ich piaszczystym placu... Bajka! Zarówno konie jak i jeźdźcy byli zachwyceni. :/ aha i nie wyobrażam sobie treningów w tyle osób na hali zimą.

W Centaurze z treningów byłam bardzo zadowolona! Dobre podejście, zwracanie uwagi na detale i w krótkim okresie czasu widać było postepy zarówno na treningach jak i w wynikach na zawodach. Ale tam konia dzierżawiłam - inaczej się tam nie dostaniesz. Plus konie tam są tylko prywatnych ludzi, więc z nimi trzeba rozmawiać o dzierżawie. Swoich koni właściciel ma tam 3 lub 4, na których startuje tylko jego córka.

W Wiki rewelacyjne jazdy rekreacyjne. Niby trwające 45 min, ale po 30 min czułam się, jakbym przejeździła 1.5 godz ostrego treningu. Solidne podstawy ujeżdżeniowe, zwracanie uwagi na najmniejsze pierdoły i nie ma, że boli - dopóki nie wykonasz jakiegoś ćwiczenia poprawnie to nie przejdziesz do następnego etapu. Na każdej kolejnej jeździe męczone jest to, co wypracowałaś na poprzedniej, z dodawaniem nowych elementów. Tam te jazdy są raczej w kierunku ujeżdżeniowym, ale nie ma jazdy dobrej bez takich podstaw. I na jazdę zapisywać się najlepiej do p. Gosi - nie do dziewczyn, które tam jej pomagają one się do prowadzenia jazd za bardzo nie przykładają.

O Smulsku raczej zapomnij. Co prawda jeździłam tam ładnych naście lat temu, ale jak chodzę obok stajni na spacery (mieszkam niedaleko), to nie widzę, żeby cokolwiek się zmieniło.
"Don't throw your lifelines away" (a-ha)

sesje zdjęciowe! zapraszam: kahlan_amnell@op.pl

Gość_Kucuś_*

• Gość
Jak ja zaczynałam ,to 1 dzień były lekkie skoki i 1 dzień coś większego ,a tak to ujeżdżenie i gimnastyka do zwymiotowania. . W klubie w którym jeździłam sportowo przez 6 lat nie ma hali do tej pory i g..o kogo obchodziła pogoda. Trening na każdym koniu trwał 1h a potem po skończonych treningach każdy musiał się zająć swoim koniem ,czy było + 35 czy - 25st ,czy wiatr czy deszcz ,było to kompletnie nie istotne. Kiedyś na zgrupowaniu w Łącku ,przez całe zgrupowanie żar lał się z nieba ,dużo z nas się pochorowało od tych upałów ,ale zaraz po zgrupowaniu mieliśmy zawody na Wlkp. Pamiętam że było + 30 a my chodziliśmy w swetrach bo było nam zimno. Ale wygraliśmy wszystko co się dało ,bo gdy inni zdychali z upałów ,nam i naszym koniom było zimno :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Dzisiaj każdy rekreant chciał by mieć luzaka i jeszcze ze 2 osoby do pomocy ,jeździć na klimatyzowanej hali i mieć indywidualne treningi ,najlepiej z trenerem kl Mistrzowskiej.a potem jechać na zawody i wszystko wygrywać. :mrgreen:

P.S Pusty śmiech mnie ogarnia jak widzę takie posty ,, Który trener lepszy '' :mrgreen: Co prawda jeszcze nie anglezuję ,ale trenera muszę mieć MISZCZA :cool: I to takiego który aktualnie startuje w GP ,no bo jakby zapomniał jak się takie konkursy jeździ ,to będzie za słaby. :mrgreen:

Cinderella

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 32 postów

Wyświetl postUżytkownik Kucuś dnia 18 maj 2012 - 12:49 napisał

P.S Pusty śmiech mnie ogarnia jak widzę takie posty ,, Który trener lepszy '' :mrgreen: Co prawda jeszcze nie anglezuję ,ale trenera muszę mieć MISZCZA :cool: I to takiego który aktualnie startuje w GP ,no bo jakby zapomniał jak się takie konkursy jeździ ,to będzie za słaby. :mrgreen:

Nie wiem, czy to do mnie skierowane, czy nie - ale nigdzie nie pisałam, że rozglądam się za tym, "który trener lepszy" ;)

W każdym razie - to oczywiste. ,że lepiej mieć zawczasu "szkołę przetrwania", by później było lepiej w innych warunkach - więc można Ci tylko pozazdrościć takiego klubu i takich umiejętności, i bardzo chciałabym móc chociaż w małym stopniu osiągnąć tyle, co Ty wyżej napisałaś :) zatem - gratulacje ! :)

Poza tym, uważam, że na pewno w okolicach Łodzi musi się znaleźć miejsce, w którym takie osoby jak ja - czyli nie posiadające własnego konia - mogę DOBRZE nauczyć się jeździć :) dlatego tak ważny jest dla mnie ten temat, by móc zorientować się, gdzie one się znajdują, gdzie można wydzierżawić konia, albo inaczej - gdzie warto to zrobić ^^

Dlatego też - piszcie, piszcie ^^ będę uaktualniać wszystko w miarę możliwości jak najszybciej i jak najczęściej :)

Gość_Kucuś_*

• Gość

Wyświetl postUżytkownik Cinderella dnia 18 maj 2012 - 13:37 napisał

Nie wiem, czy to do mnie skierowane, czy nie - ale nigdzie nie pisałam, że rozglądam się za tym, "który trener lepszy" ;)

W każdym razie - to oczywiste. ,że lepiej mieć zawczasu "szkołę przetrwania", by później było lepiej w innych warunkach - więc można Ci tylko pozazdrościć takiego klubu i takich umiejętności, i bardzo chciałabym móc chociaż w małym stopniu osiągnąć tyle, co Ty wyżej napisałaś :) zatem - gratulacje ! :)

Nie to akurat nie było do ciebie. Ale faktycznie w życiu ważne jest żeby trafić na kompetentnych ludzi .
Z tymi osiągnięciami ,to ich nie demonizuj , jest dużo innych którzy mają większe.

Życzę sukcesów w dalszych poszukiwaniach . ;)

,, Niemożliwe ,od możliwego odróżnia tylko stopień determinacji ''

nymeria

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów

Wyświetl postUżytkownik Kahlan dnia 18 maj 2012 - 12:24 napisał

W Wiki rewelacyjne jazdy rekreacyjne. Niby trwające 45 min, ale po 30 min czułam się, jakbym przejeździła 1.5 godz ostrego treningu. Solidne podstawy ujeżdżeniowe, zwracanie uwagi na najmniejsze pierdoły i nie ma, że boli - dopóki nie wykonasz jakiegoś ćwiczenia poprawnie to nie przejdziesz do następnego etapu. Na każdej kolejnej jeździe męczone jest to, co wypracowałaś na poprzedniej, z dodawaniem nowych elementów. Tam te jazdy są raczej w kierunku ujeżdżeniowym, ale nie ma jazdy dobrej bez takich podstaw. I na jazdę zapisywać się najlepiej do p. Gosi - nie do dziewczyn, które tam jej pomagają one się do prowadzenia jazd za bardzo nie przykładają.

Potwierdzam i dodam, że jeśli czujesz że masz coś do doszlifowania przed rozpoczęciem regularnych skoków to zachęcam do jazd w Wiki właśnie. P. Gosia ma świetne oko, potrafi wychwycić błędy i wytłumaczyć jak je poprawić. Nie zgodzę się jedynie ze stwierdzeniem, że dziewczyny sie nie przykładają. Może mają po prostu mniej doświadczenia i nie wszystko wychwycą więc jeśli jeździsz na zaawansowanym poziomie to właśnie p.Gosia pomoże Ci wskoczyć oczko wyżej.
Polecę (niezmiennie) także Oxer w Eufeminowie. Jeździłam tam 3 lata temu (także troche minęło i nie wiem jak jest obecnie) przed ciążą i byłam zadowolona ze sposobu w jaki prowadził jazdy p. Tomasz Makowski. To też bardzo doświadczony jeździec , potrafiący przekazać to i owo.
Ja swojego czasu (dawno temu) najwięcej nauczyłam się jeżdżąc za pracę. Spędzając w stajni każdą wolną chwilę, chłonąc wiedzę każdym porem. Nie wiem jak obecnie ale chyba znajdzie się stajnia, która szuka wolontariuszy (skotniki chyba nawet ogłaszają się na swojej stronie) więc jeśli dysponujesz czasem to zachęcam do tego właśnie.

Również życzę owocnych poszukiwań :)

Cinderella

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 32 postów
Bardzo, bardzo dziękuję za wszelkie wskazówki i uwagi! :)

Tak, widziałam na stronie stajni Skotniki , że szukają wolontariuszy :)) Dlatego mam zamiar uporać się jak najszybciej z sesją, i każdą wolną chwilę spędzać w stajni ^^

ewkaaa200

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 280 postów
W Skotnikach szukają ale jeźdźców i to bardo dobrze jeżdzacych

Gość_Kucuś_*

• Gość
Jak będą potrzebowali to sobie ich wyprodukują :mrgreen: p. Stasio i Ola sobie poradzą. ;)

ewkaaa200

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 280 postów
Byłam dowiadywałam się, szukają osób aby wsadzić na konia i puścić a nie aby im treningi prowadzić tak naprawdę.

Kahlan

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów

Wyświetl postUżytkownik Kucuś dnia 18 maj 2012 - 13:48 napisał

Nie to akurat nie było do ciebie.

uważam, że to było do mnie. ale zobacz, ty w takich warunkach miałaś autentyczne treningi. gdybym też tak miała to bym absolutnie nie narzekała, nie podziękowała, tylko wręcz przeciwnie - zostałabym i z pocałowaniem ręki wykonywałabym wszystko, bo wiedziałabym, że to się opłaci i coś osiągnę. ja nie należę do osób, które mają Bóg wie jakie wymagania co do warunków pogodowych i estetyki przeszkód/ośrodka/konika i jak cokolwiek nie pasuje to jest be. Tylko ja na tych jazdach nie robiłam NIC, trenerka uwagi na mnie nie zwracała, bo było nas za dużo, a bulić jak dla mnie ogromną kasę i pokręcić się samodzielnie wymyślając sobie ćwiczenia to ja mogę i za darmo u znajomej...

co do dziewczyn w Wiki to może trafiłam na jakiś ich zły dzień, bo w czasie mojej jazdy, gdy prowadziły innym osobom ograniczały się do uwag "pięta w dół i nie pochylaj się tak mocno". ale może był to po prostu taki dzień/klient na takim poziomie zaawansowania. ja zawsze jeździłam do p. Gosi i absolutnie nikogo innego nie chciałam. ;) swoją drogą przydałoby się tam znowu zajrzeć. :)
"Don't throw your lifelines away" (a-ha)

sesje zdjęciowe! zapraszam: kahlan_amnell@op.pl

julia

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1446 postów
skansenu juz nie ma
jest za to moja stajnia www.arkonagospodarstwo.ugu.pl

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych