Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Aktualizacja adresów stajni w Łodzi i w jej bliskich okolicach :)

jazda konna sport rekreacja łódż łódzkie adresy stajni stajnie stajnie łódź

183 odpowiedzi w tym temacie

Fuchaq

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 81 postów
A czy ktoś był może na jazdach rekreacyjnych w KJ Zbyszko? Planuję tam pojechać i chcę mieć rozeznanie czy warto ;)

leonek

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Miejsce zamieszkaniaCentrum
Dla wszystkich, którzy chcą spróbować skoków i dowiedzieć się jaka jest różnica między jazdami rekreacyjnymi a sportowymi zapraszam na wakacje do Śladkowice, są jeszcze pojedyńcze wolne miejsca, więcej na pw

ugier

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 508 postów
  • Miejsce zamieszkania.
Oj , do pysznego Leonka: nie wywyższaj tak sportu nad rekreację...
-Rekreacja może być na równie wysokim pozomie.
-Nie można tak generalizować.

Agulaj79

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5422 postów
Tyle, że leonek nie wywyższa, a zaznacza, że jest różnica między A i B.

Swoją drogą w sob usłyszałam kilka dobrych rzeczy o stajni leonka, i gdyby nie brak kasy to pewnie bym się tam wybrała bo nawet wierzchem nie mam daleko!

ugier

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 508 postów
  • Miejsce zamieszkania.
Może intencje były inne, a jednak forma wypowiedzi sugeruje cos innego. Poza tym nie uważam by istniała jakaś bardzo wielka przepść pomiedzy jakością szkoleń sportowych i rekreacyjnych.
Żyję już "trochę" i sport nie był mi obcy, jednak należę do grupy ktora z niego świadomie zrezygnowała. Powodem jest panująca atmosfera, jakaś dzika zawiść i mierzi mnie taki klimat. Znam tez kilka osób jeżdżących "za stodołą", ktorzy z palecm w nosie mogliby znaleść się ze swoimi końmi na MPMK, ale nadal jeżdżą "za stodołą" i są z końmi szczęśliwi (a i uczniów im nie brak). Ogólnie- nie powinniśmy sobie kpić z rekreacji. Różnicuję jednak konkretne jazdy indywidualne od walenia tyłkiem w zastępie 10 osób, bo to rzeczywiście dla koni jak za karę, a człowiek nie zdobywa doświadczenia w jeźdzectwie.

Cinderella

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 32 postów

Wyświetl postUżytkownik kermit dnia 18 maj 2012 - 09:29 napisał

Jeszcze jest stajnia w Janowicach (Huta Janowicka) za Pabianicami.
Tam jest pensjonat i treningi sportowe zarówno ujeżdżeniowe jak i skokowe ale musisz mieć własnego konia.

Czy chodzi o tę stajnię?

http://ar.wsiodle.lo...dex/poi/3277076
..Prawdziwie wielcy ludzie wywołują w nas poczucie, że samy możemy stać się wielcy..

nymeria

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów

Wyświetl postUżytkownik Cinderella dnia 17 maj 2012 - 11:11 napisał

36. SKJ Golden Dream

położenie: Feliksów 5 (gm.Głowno)
tel.: 600 035 144 / 600 036 144
link:http://www.skjgoldendream.pl/

- pensjonat, treningi, ujeżdżanie

Mała prośba o zmianę literówki :)

Cinderella

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 32 postów

Wyświetl postUżytkownik nymeria dnia 25 maj 2012 - 14:33 napisał

Mała prośba o zmianę literówki :)

oo :D dziękuję :D tak to jest, jak coś robi się na szybko :) już poprawiam :)
..Prawdziwie wielcy ludzie wywołują w nas poczucie, że samy możemy stać się wielcy..

buba2012

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów
  • Miejsce zamieszkaniapabianice

Wyświetl postUżytkownik Kahlan dnia 18 maj 2012 - 12:24 napisał

w ŁKJcie jeździłam przez miesiąc i podziękowałam. Trafiłam do grupy chyba 10-osobowej na jedną trenerkę. Przy takim tłoku nie zwracała wystarczającej uwagi na wszystkich, ograniczała się do podstawowych poprawek, skoki były ze dwa na trening. Plus niezmienna godzina treningu, w środku największego letniego upału na tym ich piaszczystym placu... Bajka! Zarówno konie jak i jeźdźcy byli zachwyceni. :/ aha i nie wyobrażam sobie treningów w tyle osób na hali zimą.

W Centaurze z treningów byłam bardzo zadowolona! Dobre podejście, zwracanie uwagi na detale i w krótkim okresie czasu widać było postepy zarówno na treningach jak i w wynikach na zawodach. Ale tam konia dzierżawiłam - inaczej się tam nie dostaniesz. Plus konie tam są tylko prywatnych ludzi, więc z nimi trzeba rozmawiać o dzierżawie. Swoich koni właściciel ma tam 3 lub 4, na których startuje tylko jego córka.

W Wiki rewelacyjne jazdy rekreacyjne. Niby trwające 45 min, ale po 30 min czułam się, jakbym przejeździła 1.5 godz ostrego treningu. Solidne podstawy ujeżdżeniowe, zwracanie uwagi na najmniejsze pierdoły i nie ma, że boli - dopóki nie wykonasz jakiegoś ćwiczenia poprawnie to nie przejdziesz do następnego etapu. Na każdej kolejnej jeździe męczone jest to, co wypracowałaś na poprzedniej, z dodawaniem nowych elementów. Tam te jazdy są raczej w kierunku ujeżdżeniowym, ale nie ma jazdy dobrej bez takich podstaw. I na jazdę zapisywać się najlepiej do p. Gosi - nie do dziewczyn, które tam jej pomagają one się do prowadzenia jazd za bardzo nie przykładają.

O Smulsku raczej zapomnij. Co prawda jeździłam tam ładnych naście lat temu, ale jak chodzę obok stajni na spacery (mieszkam niedaleko), to nie widzę, żeby cokolwiek się zmieniło.
W Wiki jest fajnie? Chyba sami laicy sie tu wypowiadaja! Tam nikt nie ma o niczym pojecia! Ludzie ktorzy wychodza spod "reki" P. Gosi nie potrafia sami konia dobrze wyczyscic ani osiodlac! Jak ta kobieta moze dobrze uczyc jak prawie wcale nie zwraca uwagi na to co ludzie robia? Wszyscty jezdza jak chca , od czasu do czasu rzui jakas oklepana uwage i tyle! O koniach nie wspomne bo nie dosc ze chude to jeszcze baaaardzo slabo ujezdzone(albo takie zmeczone ze sily juz nie maja)....

Fuchaq

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 81 postów
Jak patrzyłam na zdjęcia to konie rzeczywiście wyglądają .. biednie .. koleżanka była kiedyś z siostrą na jednej lekcji .. jeździły godzinę po swojemu a dopiero na koniec "lekcji" instruktorka im zaczęła błędy wytykać... jednak są osoby, które tą stajnię wychwalają .. osobiście nie mogę nic więcej napisać bo mnie tam nie było ale z tego co słyszę od znajomych to nie polecają mi tej stajni.

erin

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów
Ja jeżdziłam w Wiki i opinię mam taką samą jak Kahlan.
Bardzo często moje jazdy trwały ponad godzinę, nawet dwie. Instruktorka udziela wielu uwag, wskazówek, bardzo fajnie tłumaczy.
Uważam, że mają parę bardzo fajnych i zdolnych koni, na których można ćwiczyć lotne zmiany nóg, wygięcia boczne. Ćwiczenia na jazdach zróżnicowane.
Co do tego że ludzie jeżdżą jak chcą to jest to jazda dowolna a nie w zastępie i to uważam za bardzo duży plus.
Takie są moje wrażenia i uważam, że jest to porządna stajnia rekreacyjna.

buba2012

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów

Wyświetl postUżytkownik erin dnia 11 czerwiec 2012 - 15:41 napisał

Bardzo często moje jazdy trwały ponad godzinę, nawet dwie. Instruktorka udziela wielu uwag, wskazówek, bardzo fajnie tłumaczy.
Uważam, że mają parę bardzo fajnych i zdolnych koni, na których można ćwiczyć lotne zmiany nóg, wygięcia boczne. Ćwiczenia na jazdach zróżnicowane.
Co do tego że ludzie jeżdżą jak chcą to jest to jazda dowolna a nie w zastępie i to uważam za bardzo duży plus.
No wlasnie jak ktos nie przestrzega czasu to konie sa meczone ponad norme! im nikt dodatkowego owsa nie daje i! Ludzie mowicie ze "kochacie" konie ale nie przejmujecie sie ich dobrostanem tylko cieszycie sie ze jezdzicie bez umiaru , szarpienie za pyski, klepiecie dupskami po konskich plecach i jeszcze fajnie ze instr. tego nie widzi? No jak ma sie takie podejscie......

buba2012

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów

Wyświetl postUżytkownik erin dnia 11 czerwiec 2012 - 15:41 napisał

jazda dowolna nie ozacza ze kazdy robi co chce tylko ze nie jezdzi za ogonem...to chyba roznica....

kermit

Advanced Member

• Moderator
  • 10172 postów

Wyświetl postUżytkownik Cinderella dnia 25 maj 2012 - 13:18 napisał

Czy chodzi o tę stajnię?

http://ar.wsiodle.lo...dex/poi/3277076

Tak.
Moderator nie odpowiada na zażalenia w związku z otrzymanymi karami. Bierz odpowiedzialność za swoje wpisy.

ugier

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 508 postów
  • Miejsce zamieszkania.
Czepię się słownictwa, bo uważam, ze jest jakaś terminologia i uzywając jej, wiadomo o czym mowa, a teraz udam głupa i nie rozumiem "wygięć bocznych". Pojedyncze lotne wykonywać powinien każdy koń... Żadna rewelacja. I jeszcze jedno: Dobrostan a nie kasa.
Z pewnościa mam alergię na masowe szkółkarstwo w jeździectwie.

buba2012

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów
Dzieki ugier...Wlasciciele stajni wiki powinni pomyslec chyba o zmianie brazny na np. wypozyczalnie quadow. nie jedza, nie cierpia, mozna je odstawic albo wziac do pracy kiedy i jak sie chce...bo to nie konie....

Fuchaq

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 81 postów
albo jak już to o hotelu dla koni a nie prowadzeniu zajęć.. wg mnie mniej przy tym pracy a i zarobek większy :) mają dobry punkt w Łodzi, dobry dojazd więc większość miałaby bylisko ... Tak samo Smulsko.. Jest tam syf i temu nie zaprzeczę bo spędziłam tam 3 lata tyrając. Stwierdziłam, że skoro właścicielowi nie chce się prowadzić jazd to niech zrobi poprostu sam hotel. Tak samo dobry ma dojazd i punkt bo niedaleko od centrum. Jednak stajnia wymaga remontu dachu i to gruntownego. A takto pomysł wcale niebyłby głupi .. i zarobek większy.. jednak są ludzi i parapety :/

Cinderella

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 32 postów

Wyświetl postUżytkownik Fuchaq dnia 20 maj 2012 - 09:01 napisał

A czy ktoś był może na jazdach rekreacyjnych w KJ Zbyszko? Planuję tam pojechać i chcę mieć rozeznanie czy warto ;)

Byłam - widziałam - jeździłam - i to, co mogę powiedzieć o tej stajni, to to, że zrobiła na mnie najlepsze do tej pory wrażenie, jeśli chodzi o stajnie w woj.łódzkim.
Co do jazd - CHYBA (bo ekspertem nie jestem, dopiero zaczynam się uczyć, zatem jest to tylko i wyłącznie moja subiektywna opinia, niepoparta jakąś większą wiedzą z tego zakresu) - uważam, że są naprawdę bardzo dobre.
Jeden instruktor nie bierze na jazdę więcej niż 6 osób, najczęściej jednak jest to grupa 4 osobowa. Poza tym, są jazdy indywidualne.
Mało tego - jeźdźcy są podzieleni na grupy zaawansowania, czyli na tę samą godzinę nie przyjedzie osoba zaczynająca naukę wraz z osobą , która jeździ kilka lat etc.
Jest również grupa "skokowa", z tego co się zdążyłam zorientować.
Ważną informacją jest, moim zdaniem to, że w tymże KJ uczą i zajmują się końmi osoby, które czynnie biorą udział w zawodach, mają spore osiągnięcia, i nie ma tam osób, które nie miały właśnie tej styczności ze sportem - a to chyba atut, bo "czystej" teorii przez to nie wykładają , tylko czerpią ze swojego doświadczenia.
Bardzo ważną rzeczą jest również to, że konie nie są w ogóle "przeciążone", ponieważ nie jeżdżą cały czas, tylko mają MAKSYMALNIE 2 godziny dziennie, ale to i tak rzadkość, bo z reguły jeden koń, chodzi pod jednym jeźdźcem dziennie..
Stajnie są czyste, zadbane, duże 2 place do jazdy, parkur, jazdy nie są monotonne, tylko instruktorzy non-stop "wymyślają" nowe ćwiczenia, by zarówno jeździec , jak i koń się "ćwiczyli"..
Dla mnie jeszcze ważnym elementem jest to, iż jeźdźcy mają swoją szatnię, łazienkę, prysznic etc.

Zatem - zachęcam, do odwiedzenia, i podzielenia się swoimi odczuciami na temat tej stajni, ponieważ jestem bardzo ciekawa, czy jeszcze ktoś będzie mieć podobne do mnie spostrzeżenia :) a najlepiej jakieś jeszcze szersze i ukierunkowane na jazdę itp., ponieważ, jak już wyżej wspomniałam, dopiero raczkuję w tym temacie ;)

julia

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1446 postów
A ja ostatnio obserwuję bardzo nie dobrą tendencję, mianowicie jak stajnia ma wybrukowany teren, wypasione podłoze, budynki itp, najlepiej wsyztsko nowe to znaczy że jest super, a ta co ma błoto na podwórku, od razu jest krytykowana, ( nie odnoszę się tu do waszych ostatnich wypowiedzi).
Martwi mnie to, bo to nie tędy droga, podobnie jak fakt ze stajnia w któej na ujezdżalni biegają kucyki a instruktor jest co najwyzej instruktorem i nie ma za sobą ani w trakcie kariery sportowej, to szkółkę tą należy omijac.....no ale nie każdy chce i musi jeździć sport....
Stajnie dzielą sie na te których włascicel "ma bo lubi" a zarabia na to na czym innym, albo "ma i musi się z tego utrzymać" i ta będzie zdecydowanie potępiana, choćby z powodu nieco mniej upasionych koni....
A jednak nadal jeszcze większosc stajni musi się sama utrzymac, a wierzcie mi jest coraz gorzej, moze dlatego ze wszyscy wybierają wypasione Zbyszko ....
Do zbyszko nic nie mam, ale może czasem warto sprawdzic jak jest naprawde w tych skromniejszych stajniach.

Cinderella

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 32 postów
Hmmm.. zapewne jest dużo racji w Twojej wypowiedzi..
Ze swojej strony mogę dodać jeszcze to, że przy zakładaniu tego wątku, zrobiłam rozeznanie w Łodzi, przez co najmniej zadzwonienie pod podany nr, i "ucięłam sobie małą pogawędkę" z osobą, która odebrała, i w większości - niestety, nie otrzymałam interesujących mnie informacji, bądź osoba po drugiej stronie nie garnęła się do rozmowy; mało tego, pojechałam w kilka miejsc, i mimo iż wiedzy w zakresie jazdy , koni etc., na razie jeszcze dużej nie mam, to odstraszały mnie właśnie takie zachowania bądź widok niezadbanych "podwórek" ..

Do czego zmierzam - chodzi mi o to, że jeśli stajnia jest zadbana, a właściciel otwarty na dialog z potencjalnym jeźdźcem, to siłą rzeczy będzie to bardziej przyciągać ludzi, a poprzez to, przynosić zyski..

Zgadzam się z Tobą, że wybierana jest częściej wypasiona stajnia, niż ta skromniejsza, ale uważam, że w środowisku "koniarzy", jeśli ta "wypasiona" stajnia nie będzie dobra, to jednak będą oni omijać ją z daleka.. bo z tego co zauważyłam, umiecie "wywąchać" na odległość puste pieniądze od dobrze "zainwestowanych"..

I taka mała dygresja jeszcze - wiem, że jest możliwe, przy małej ilości kapitału, mieć zadbaną, skromną i czystą stajnię, co można zaobserwować np. w Szwecji, zatem - dlaczego "nasze" stajnie nie mogą też być w takim stanie? Przecież wystarczy trochę chęci i systematyczne sprzątanie..

Ale powtórzę - nie znam się, i dlatego proszę o więcej opinii osób, które mają doświadczenie w tymże temacie itd. :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych