Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Jaki pastuch?

48 odpowiedzi w tym temacie

darkness

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 401 postów
  • Miejsce zamieszkaniapolska
Wiec mam pytanie chce ogrodzic 50ar laki..i zastanawiam sie ktora tasma do pastucha i jak wytrzymala wiec do wyboru mam tak: pomaranczowa lub biala z grubej tasmy, albo linka z plecionki rowniez w kolorach bialy i czerwony? nastepne pytanie jaka musi byc wytrzymala? 70kg? 90kg czy 180kg wiem ze im bardziej wytrzymala tym lepsza ale czy nie wystarczy mi poprostu na 70kg:)? Bardzo prosze o odpowiedz.. nie mam doswiadcznia z pastuchami:) do tej pory robilismy zagrdode z drewnianych belek:)
Dołączona grafika

Maria89

"Młoda szlachcianka z kasztanką"

• Moderator
  • 14904 postów
Plecionka odpada, bo jest słabo widoczna i koń może nie widząc jej zrobić sobie krzywdę.
Generalnie im szersza taśma tym lepsza. Nie zwracałam nigdy uwagi na kg, bo jeśli jest podłączona pod prąd to przede wszystkim on spełnia zadanie pastucha. Jak nie będzie podłączona to nawet taka 180 kg nie będzie dla konia przeszkodą.
Ja używam takiej taśmy: http://www.panfarmer...00m-biala-.html
Dołączona grafika

Ic maj lajf :D

darkness

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 401 postów
  • Miejsce zamieszkaniapolska
dziekuje Maria wlasnie szukalam szerokiej ale przewaznie spotykalam taka po 2cm szer.:) a te plecionki jak juz kupowac to kilka opakowan i po kilka rzedow robic.. wieksze koszty i mniejsze bezpieczenstwo...:) takze dziekuje w pomocy przy dokonaniu wyboru:)
Dołączona grafika

Hamer

dziewczyna MacGyvera

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 6683 postów
  • Miejsce zamieszkaniaLublin
Ja ostatnio kupiłam takie paliki : http://allegro.pl/ty...2523004046.html i taką taśmę http://allegro.pl/b-...2510426161.html Bardziej z myślą o przyszłym sezonie, ale kto wie czy i teraz sie nie przyda. Paliki ciut stabilniejsze i nie wyginające się przy nagrzaniu słońcem.
Dołączona grafika , ,Dołączona grafika
nobody 's perfect

Maria89

• Moderator
  • 14904 postów
Hamer, niestety te paliki sie gną :( mam takie
Dołączona grafika

Martunia005

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 2134 postów
Ja ostatnio spotkałam się z taśmą na 4cm szeroką i jak narazie spisuje się bardzo dobrze. Co prawda u mnie większość padoków jest drewnianych co jest dużym plusem, lecz między belkami idzie szeroka taśma na 2cm i koniecznie podłączona pod prąd.
A miało być tak pięknie
miało nie wiać w oczy nam
i ociekać szczęściem
miało być "sto lat! sto lat!"

Carbonia

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Miejsce zamieszkaniaPolska
ja używam różnych
do ogrodzeń drewnianych drut lub plecionkę a reszta ogrodzona taśmą 2 cm w dwóch rzędach
, paliki zastąpiłam słupkami z wierzby (przyjęły się i mam zielone listki) ale to dobre jak na stałe chce się ogrodzenie zrobić a nie przenośne,

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
  • Miejsce zamieszkaniawarszawa
weż drut kolczasty ... 100% gwarancji i się nie zerwie ...
arkady66

Martunia005

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 2134 postów
arkady tylko że wtedy konie łatwo się poranią ;) a bezpieczeństwo jak dla mnie jest najważniejsze...
A miało być tak pięknie
i ociekać szczęściem

klaudiandm6

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3005 postów
U nas jest ogrodzenie drewniane, a kawałek przed tym taśma puszczona o szerokości ok. 2 cm. podłączona pod prąd. Na drewnianym ogrodzeniu mamy puszczone jeszcze 2 rzędy taśmy ale to na dzieciaki które przychodzą koniki oglądać. Wkurza mnie to niemiłosiernie najlepszym rozwiązaniem na dzieci jest fosa z krokodylami ach jaka szkoda, że to nie jest realne :twisted:
"Żadne zwierzę nie szydzi z innego, które jest do niego podobne jak kropla wody do drugiej. Tylko człowiek jest zdolny do takiej samo wzgardy."

Maria89

• Moderator
  • 14904 postów
Tak odnośnie dzieci, to przypomniało mi się, jak pracowałam w ośrodku jeździeckim i wraz z kolegą mieliśmy grupę zupełnie początkujących dzieci pod opieką. Kuce były przyzwyczajone do wszelkich męk, wiec miały w nosie to, że stado dzieciaków biega im za zadami, ale wiadomo - trzeba wpoić pewne zasady (chodziło właśnie o to, żeby wytłumaczyć dzieciom, że bieganie za zadem konia jest niebezpieczne). Ja w pewnym momencie wymiękłam i przestałam tłumaczyć, bo do dzieci nic nie docierało, dosłownie jak grochem o ścianę, ale co chwilę słyszałam, jak kolega bezskutecznie krzyczy: odejdź od tego zadu, nie stój za zadem, nie przechoddź z tyłu itd. W pewnym momencie nie wytrzymał i mówi: czego stoisz za tym koniem, chcesz, żeby cię osrał? Poskutkowało, każdy jeden dzieciak od tej pory trzymał się z daleka od końskiego zadu :mrgreen:

Ale to taki off top. Przepraszam, już nie będę ;)
Dołączona grafika

klaudiandm6

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3005 postów
ha ha niezły sposób :D Bo dzieciaki nie zdają sobie sprawy często z niebezpieczeństwa i trzeba im to inaczej wytłumaczyć, a kolega jak widać trafił w dziesiątkę :P
U nas zaczynała się samowolka gdy nie pilnowaliśmy i dzieciaki okoliczne sobie wchodziły na wybieg i biegały mi między końmi. A, że moje konie są różne to nie było bezpieczne.Nie mogliśmy nawet do łazienki iść bo wracały jak szarańcza taka. Po za tym raz myślałam, że nogi z d... powyrywam jak mi kucyka chłopak gonić zaczął. Skończyło się na powiadomieniu rodziców, założeniu taśmy bez "uwaga pod prądem", raz, drugi strzeliło i się uspokoiło. Choć znowu się zaczyna schodzenie ale teraz grzeczne są.
"Żadne zwierzę nie szydzi z innego, które jest do niego podobne jak kropla wody do drugiej. Tylko człowiek jest zdolny do takiej samo wzgardy."

Martunia005

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 2134 postów
Jakie ogrodzenie polecicie dla dwóch ślązaków które rozwalają mocne drewniane ogrodzenia wraz pastuchem? Czasami puszczamy je na wielką biegalnię w stajni gdzie sobie mogą polatać lecz to nie zastąpi padoku.
A miało być tak pięknie
i ociekać szczęściem

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
drut kolczasty ... nie słyszałem nigdy aby się jakiś koń poranił ... nigdy
arkady66

parada34

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • Miejsce zamieszkaniazachodniopomorskie
Drewniane ogrodzenie lub pastuch.

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
drut kolczasty ... tani i 100% skuteczny nawet na wojnie sie sprawdził ... a pastuch jest dobry dla owiec ...
koszt drewnianego ogrodzenia to kilka tysięcy pln a drutu kilkaset ... amen
arkady66

Magda Pawlowicz

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 976 postów
A może ktoś ma jakiś pomysł, jak zabezpieczyć pastucha PRZED ZŁODZIEJAMI!!!???
Dołączona grafika

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
pod 220 volt
arkady66

parada34

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • Miejsce zamieszkaniazachodniopomorskie
Sama kiedyś łydką zahaczyłam o drut kolczasty i dziękuję, blizna mała ale jest, a pastuch sprawdza się też u koni.

laser

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 25 postów
  • Miejsce zamieszkaniaPolska

Wyświetl postUżytkownik darkness dnia 23 sierpień 2012 - 14:27 napisał

,,Wiec mam pytanie chce ogrodzic 50ar laki..i zastanawiam sie ktora tasma do pastucha i jak wytrzymala,,

taśma 20mm, kolor wedle ,,mody,, 40 jest droższa i działa jak żagiel, ważne by druty były w niej prowadzone w sensowny sposób.
Wytrzymałość 90kg wystarczy.
Słupki przenośne ze 1,3m za 5zł z groszami.
Narożne najlepiej wkopać drewniane lub wbić drut żebrowany 12 i do niego przywiązać by się nie wyginały .
Paralizator jakiś uniwersalny na sieć, baterię i aku o mocy do 1J.
I co najważniejsze pokazać qnikowi, że to działa.

Wyświetl postUżytkownik Magda Pawlowicz dnia 25 sierpień 2012 - 21:15 napisał

A może ktoś ma jakiś pomysł, jak zabezpieczyć pastucha PRZED ZŁODZIEJAMI!!!???

Zakopać i zamaskować

co do drutu kolczastego - bez komentarza

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych