Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Jaki pastuch?

48 odpowiedzi w tym temacie

Hamer

dziewczyna MacGyvera

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 6683 postów
  • Miejsce zamieszkaniaLublin

Cytat

Paralizator jakiś uniwersalny
:mrgreen: Strach sie bać :mrgreen:
Dołączona grafika , ,Dołączona grafika
nobody 's perfect

laser

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 25 postów
  • Miejsce zamieszkaniaPolska
Jesteś zwolenniczką dobrego pierdzielnięcia ?

Hamer

dziewczyna MacGyvera

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 6683 postów
Elektryzator -elektryzuje, paralizator - paraliżuje :mrgreen: Wszyscy sztywni ...konie i ludzie :mrgreen:
nobody 's perfect

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
  • Miejsce zamieszkaniawarszawa
drut kolczast jest pewny a słupki platikowe po zimie same się rozwalają ...
nazwałbym je nawet ekologicznymi bo same się demontują i przewracają , pękają w kilku miejscach równolegle ... haha
arkady66

edzia 69

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 10033 postów
  • Miejsce zamieszkaniaWyspa Wolin
Na wredne konie co taranują ogrodzenia pomaga jedynie porządny elektryzator. My mamy taki... http://www.panfarmer.../1/2/421_1.jpg. Nawet kucyki w zimie już nie podchodzą. Ogrodzenie to słupki drewniane, izolatory i drut fi 3 mm, taki do naciągania siatki ogrodzeniowej.
Dopiero tak uzbrojeni osiągnęliśmy spokój w temacie wydostawania się zwierząt za płoty.
Drewniane ogrodzenia są do ....., konie ich wcale nie respektują.
Patent z drutem od siatki podejrzałam w Niemczech jak pracowałam w pewnej stadninie.
Od kilku lat sprawdzony. Po to aby konie widziały gdzie koniec pastwiska górą puszczamy zwykły sznurek od prasy.

laser

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 25 postów

Wyświetl postUżytkownik Hamer dnia 26 sierpień 2012 - 09:04 napisał

Elektryzator -elektryzuje, paralizator - paraliżuje :mrgreen: Wszyscy sztywni ...konie i ludzie :mrgreen:

taa.. masło do smarowania a rama do ramowania...
nazwy umowne, ważne że się ubawiłaś.

U nas stały wybieg, padok mamy czymś takim zrobione, nie zgnije i nie zardzewieje.
Dołączona grafika

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
nic nie widać na tej fotce .. zrób jedną fotkę z własnego padoku i po sprawie ... no chyba że masz daleko do swojego padoku i jeszcze dalej po aparat ...
arkady66

laser

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 25 postów
chcesz mnie zabić leje, wieje....

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
daj fotę ze swojego archiwum ... cipeła , stara do użytku natychmiast ...
arkady66

laser

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 25 postów
na zdjęciu z qnikiem widać...
słupki zbrojone betonowe, dwa druty fi 6 nierdzewka( kolczasty nie chciał przez otwór przejść) w środku taśma i tyle.

Maria89

"Młoda szlachcianka z kasztanką"

• Moderator
  • 14904 postów

Wyświetl postUżytkownik laser dnia 27 sierpień 2012 - 08:36 napisał

taa.. masło do smarowania a rama do ramowania...
nazwy umowne, ważne że się ubawiłaś.
nie bądź taka wrażliwa ;)
Ja też się ubawiłam, bo paralizator kojarzy mi sie z czymś innym niż elektryzator i tyle. Forum ma to do siebie, że czasem przejęzyczenia bywają zabawne, nie ma się co puszyć ;)
Dołączona grafika

Ic maj lajf :D

Hamer

dziewczyna MacGyvera

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 6683 postów
Właśnie :) wrzuć na luz ;) Gdybyś skojarzyła przy pierwszym podejściu lapsus słowny nie dopisywałabym niczego ;) Ale jak jesteś ,,córką obraźnika" (czyt. malarza obrazków) To Baaaardzo przepraszam :ph34r:
nobody 's perfect

laser

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 25 postów
Drogie Panie w obu kwestiach jesteście w błędzie.
1 na temat paraelektryzatorów też się uśmiałem :mrgreen:
2 w kwestii drugiej też ale do tego dojdziecie :mrgreen: :mrgreen:

darkness

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 401 postów
  • Miejsce zamieszkaniapolska
Magda Pawlowicz przed zlodziejami.. to chyba najlepiej zalac paliki betonem... :D! tasma zamowiona grubosc 2cm i pastuch bedzie na 2 rzedy:) mam nadzieje ze to wystarczy jutro bende miala paliki zamawialam z drewna wysokosc 170... (po wbiciu w ziemie ok 160 wysokosci) to moze szkapy nie przeskocza:) dziekuje wszzystkim za pomoc:)
Dołączona grafika

Maria89

• Moderator
  • 14904 postów
Wbijesz drewniane paliki na 10cm?
po 1. drewniane paliki dość szybko szlag trafi
po 2. przy założeniu, że nie będziesz włączała prądu to nawet nie będą musiały skakać. Wystarczy, że się rozpędzą a sprzątną całe ogrodzenie jednym ruchem
Dołączona grafika

klaudiandm6

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3005 postów

Wyświetl postUżytkownik Maria89 dnia 28 sierpień 2012 - 13:18 napisał

Wbijesz drewniane paliki na 10cm?
po 1. drewniane paliki dość szybko szlag trafi
po 2. przy założeniu, że nie będziesz włączała prądu to nawet nie będą musiały skakać. Wystarczy, że się rozpędzą a sprzątną całe ogrodzenie jednym ruchem
Maria ale nawet nie będą się musiały rozpędzać. Po za tym jeśli Darkness wkopiesz tylko na 10 cm to lepszy wiatr Ci je załatwi.
"Żadne zwierzę nie szydzi z innego, które jest do niego podobne jak kropla wody do drugiej. Tylko człowiek jest zdolny do takiej samo wzgardy."

Maria89

• Moderator
  • 14904 postów
Hmmm, jakiś czas temu naprawiałam fragmenty drewnianego ogrodzenia. Wkopałam paliki na ok 30cm i potem zastanawiałam się, czemu takie powyginane :D
Dzisiaj wiem, że paliki wkopuje się na ok 80 cm ;)
Dołączona grafika

Hamer

dziewczyna MacGyvera

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 6683 postów
Jest taki przyrząd przypominający duże wiertło do robienia dołków. (świder czy jak go tak zwać) Wtedy wychodzi trochę stabilniejsze mocowanie , bo ziemia nie jest na około naruszona. Trzeba się oprócz tego zaopatrzyć w dobrą stojacą drabinę, żeby od góry (młotem, lub tępą stroną siekiery wbić słupek mocno w grunt). Świdrem, przy dobrym podłożu wywiercisz na 50 cm . Jak będzie miękko może ciut więcej. Resztę głębokości trzeba dobić siłowo. I wtedy palik będzie stać. A przypadkiem ktoś w okolicy nie rozbiera starych szklarni? Z takiej rozbiórki były by tanie i trwałe paliki. Za izolatory moga wtedy słuzyć przywiązane do nich kawałki np gumowego węża.
nobody 's perfect

klaudiandm6

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3005 postów
My mieliśmy ogrodzenie z drągów oczywiście wszystko zrobione tak jak być powinno - obsmarowane żeby było trwalsze i wkopane odpowiednio. Ogrodzenie stało 3 lata. W zeszłoroczne wiatry cała ściana mi się złożyła. Teraz mamy podkłady kolejowe wkopane. Długie są więc nie ma problemu, że konie będą skakać, a i solidne. Jak ktoś ma dostęp to polecam świetna sprawa.Tylko przy wkopywaniu niestety jest problem bo jedna osoba sobie z tym rady nie da.
"Żadne zwierzę nie szydzi z innego, które jest do niego podobne jak kropla wody do drugiej. Tylko człowiek jest zdolny do takiej samo wzgardy."

Hamer

dziewczyna MacGyvera

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 6683 postów
Tak, podkłady to świetna rzecz. Trwałe , i mocne.
nobody 's perfect

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych