Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Jaki pastuch?

48 odpowiedzi w tym temacie

edzia 69

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 10033 postów
  • Miejsce zamieszkaniaWyspa Wolin
Izolator w zależności mod ilości sztuk wychodzi 40-50 groszy, chyba nie warto bawić się z cięciem węża, albo ja już się za leniwa zrobiłam. Kiedyś to wszystko własnym sumptem chciałam mieć zrobione.
Na złodzieja pastuchów nie ma sposobu, chyba wspomniane 220 Travolta.
Ostatnio nam 200 metrów zdjęli, pewnie na wnyki zresztą, niestety.

Maria89

"Młoda szlachcianka z kasztanką"

• Moderator
  • 14904 postów

Wyświetl postUżytkownik Hamer dnia 28 sierpień 2012 - 14:03 napisał

Jest taki przyrząd przypominający duże wiertło do robienia dołków. (świder czy jak go tak zwać) Wtedy wychodzi trochę stabilniejsze mocowanie , bo ziemia nie jest na około naruszona. Trzeba się oprócz tego zaopatrzyć w dobrą stojacą drabinę, żeby od góry (młotem, lub tępą stroną siekiery wbić słupek mocno w grunt). Świdrem, przy dobrym podłożu wywiercisz na 50 cm . Jak będzie miękko może ciut więcej. Resztę głębokości trzeba dobić siłowo. I wtedy palik będzie stać. A przypadkiem ktoś w okolicy nie rozbiera starych szklarni? Z takiej rozbiórki były by tanie i trwałe paliki. Za izolatory moga wtedy słuzyć przywiązane do nich kawałki np gumowego węża.

właśnie świdrem wywierciłam 80cm. Łopatą nawet bym się nie próbowała męczyć
Dołączona grafika

Ic maj lajf :D

darkness

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 401 postów
  • Miejsce zamieszkaniapolska
dziekuje:) chlopki juz cos tam kombinuja zeby sie dobrze trzymaly:) narazie widziałam u znajomej drewniane słupki i już rok ma je na chodzie ?(bdb sie trzymają) :) konie nie rozwalily (posiada 3 konie)
Dołączona grafika

ugier

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 508 postów
  • Miejsce zamieszkania.
darkness: Drewniane, ale zależy jakie: sosna padnie za 3 lata, najlepsza jest akacja, potem dąb. Reszta się nie nadaje, choć często widać wkopane w ziemię kołki sosnowe opalone, olejowane olejem silnikowym (zużytym) lub smołowane. Nic tego nie zabezpieczy.
U nas jakoś nie kradną taśm i palików- jest ich nieco w okolicy jadąc drogami widać i cały czas stoją. Nasze też.

Maria75

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów
Dla koni moim zdaniem to zdecydowanie taśma. Dużo już wypróbowaliśmy z mężem i od 2 lat kupujemy tylko taśmy z górnej półki. Mam taką taśmę:
http://www.pastuchy.pl/i803_Tasma_RUBAN_PRESTIGE_40mm_200m__Super_Jakosc.html bardzo droga ale dobra. Mam 2 lata i cały czas wygląda jak nowa. Pierwsze rolki mąż przywiózł od znajomego z Francji.
STosujemy też linki białe ale dla koni średnica koniecznie średnica większa niż 5mm by była dobrze widoczna,

Aileris

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1184 postów
jak konie mają dopasowaną i dużą przestrzeń to się do ogrodzeń nie zbliżają, a wbrew pozorom one wiedzą bardzo dobrze, gdzie prąd idzie i nie musi być mega widoczne, zauważą. a mocniejsze linki plecionki są niebezpieczne, bo przy zaplątaniu nie puści tylko rozetnie, a ja wolę żeby się linka zerwała a nie noga.

rycho69

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów
Witam, jestem nowy na forum i nie chcąc tworzyć nowego tematu podłączam się tutaj.
Mam pytanie o ogrodzenie firmy Equisafe-to z palikami i linkami 8 mm. Wychodzi nawet tanio, ale nie wiem jak się zachowa w praktyce.
Zaznaczam, że nie jest to reklama, więc nie podaję nawet linku do strony producenta, proszę tylko o informacje jeśli Ktoś miał styczność z tym ogrodzeniem.
Pozdrawiam.

damian83

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów
  • Miejsce zamieszkaniaPolska
Na wiosnę planuję zrobić mały wybieg i zabezpieczyć pastuchem, jaką moc powinien mieć taki pastuch?

przemo333

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów
  • Miejsce zamieszkaniaPolska
konie są wrażliwe więc ten impuls nie może być taki mocny jak dla bydła, musi mieć moc w przedziale 1-2 dżule, najlepiej użyć pastucha dedykowanego dla koni: http://www.pastuchy...._SEC1500_E.html

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych