Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Gdzie na Obóz???

957 odpowiedzi w tym temacie

Koniczek15

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 17 postów
  • Miejsce zamieszkaniaOpolskie
Ja jade w tym roku do Brenna, do Stajni Pod krzywym Siodłem. Był tam kiedyś ktoś z was?
,,Najwieksza radość w świecie, na końskim siedzieć grzbiecie''

Raxa

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 246 postów
A co myślicie o Runowie ??

W jakich klubach turnus konczy sie zdawaniem odznaki ??? (bardzo pilne)

syśka

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 68 postów
  • Miejsce zamieszkanialublin
obóz z odznaką?? BOLĘCIN, gdzieś pod Krakowem chyba.. podobno bardzo fajnie. nie wiem z doświadczenia ale słyszalam od znajomych ;) :mrgreen: 8) :)

ŁomiHan

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 27 postów
  • Miejsce zamieszkaniaz daleka
obóz z odznaką-KJ Wolica koło Kalisza. Bardzo sympatycznie tam jest.

Ja byłam w Brennie. Powiem tak-mało jazd, poziom niski, typowa rekreacja. Ja byłam dwa lata temu to bez pozwolenia i bez toczka na głowie nawet nie można było po padoku chodzić. Ogólnie mało zajęć z końmi i jazda też taka nietego. Reszta spraw ok.
Podobno teraz się tam zmieniło ale nie wiem.

Koniczek15

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 17 postów
Teraz w brennie ponoć są inni instruktorzy. A z resztą wcale nie jest tam mało jazd- 14 jazd na 13 dni + zajęcia z woltyżerki i powożenia (tak pisze w planie0

ŁomiHan

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 27 postów
Jak ja byłam 2 lata temu to było mało...
Pierwszego dnia przedstawiali tylko wszystkie konie, pokazywali jak czyścić i siodłać po czym wsadzali każdego po kolei na dwa kółka lonży, żeby niby zobaczyć jak jeździ. Pomijając, że z tego co pamiętam przez dwa tygodnie galopowaliśmy na maneżu ze dwa razy! (znaczy moja grupa a ja byłam w tej lepszej). Natomiast woltyżerki nie było w ogóle w planie, a powożenie polegało na tym, że w dwa dni zamiast jazd były przejażdżki bryczką (raz siwymi, raz kucykiem) Nie wiem czy można to nazwać zajęciami z powożenia bo powozić się nie uczyliśmy :mrgreen:
I to było jeszcze tak na dwie grupy, że jednego dnia jechala jedna grupa zamiast jazdy, a drugiego druga-przy czym ta pierwsza równiez nie miała jazdy tylko się nudziła.
No i jeszcze był rajd taki na pół dnia. Na stępo-kłus.

A instruktorka, która tam była była tylko na wakacje-tam co chwile na wakacje byli
inni chyba.

(dla mnie 14/13 dni nadal mało 8) Ale to kwestia chęci/)

cr0w

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 34 postów
  • Miejsce zamieszkanialbn
SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO - WYCHOWAWCZY W KĘBLE
im. Św. Franciszka z Asyżu

KOLONIE LETNIE!
Kębło to urocza miejscowość położona na terenie Kazimierskiego Parku Krajobrazowego (woj. lubelskie), gwarantująca idealne warunki potrzebne do aktywnego wypoczynku. Dzięki swemu położeniu jest idealnym punktem wypadowym na piesze wycieczki do Rąblowa, Nałęczowa. Pięknych zakątków i miejsc wartych odwiedzenia jest tu wiele m.in. liczne lasy, wąwozy oraz niesamowite widoki.
PROGRAM:
Kębło: jazda konna pod okiem instruktora PZJ - zajęcia o różnym stopniu zaawansowania na krytej i otwartej ujeżdżalni, wyjazdy w teren, zajęcia teoretyczne dotyczące sprzętu, hodowli i rekreacji, piesze i rowerowe wycieczki, rajd konny, wycieczka do Nałęczowa lub wycieczka do Kazimierza Dolnego - rejs statkiem po Wiśle - zwiedzanie zamku w Janowcu, ogniska, dyskoteki, zajęcia plastyczne i konkursy sportowe z nagrodami - boiska do siatkówki i piłki nożnej, zajęcia na siłowni i w pracowni komputerowej, wyjazdy na basen.

świadczenia: zakwaterowanie w zabytkowym dworku w Kęble, pełne wyżywienie - 3 posiłki dziennie + podwieczorek, opieka wykwalifikowanej kadry pedagogicznej, opieka medyczna i instruktora, ubezpieczenie NNW.

terminy:
12.07 - 21.07
22.07 - 31.07
01.08 - 10.08

cena:
800zł - 10 dni (dniówka: 80 zł)
zaliczka przy zapisie 80 zł.

Ceny dla dorosłych i osób z prawnymi opiekunami:
wyżywienie - 15 zł/dzień, nocleg- 10zł/20 zł, 1h lekcyjna jazdy konnej - 20zł.

Stajnia dysponuje bogatym zapleczem - duże, wygodne boksy, 3 ogromne pastwiska, ujeżdżalnia, ujeżdżalnia kryta, siodlarnia.

Możesz przyjechać z własnym koniem. Cena to 10zł za dzień:(tyle owsa ile zażyczy sobie właściciel dla swojego konia, siano, witaminy, słoma, pastwiska cały dzień). napewno będziecie bardzo zadowoleni;]
W około zielono, piękne tereny, miła domowa atmosfera, cisza, spokój, regeneracja ciała i duszy konia i właściciela;)
Naprawdę warto odwiedzić to cudowne miejsce. Wszyscy chętnie tu wracają. To trzeba po prostu przeżyć...

Info:
SOSW w Kęble:
Kębło 7
24-160 Wąwolnica
telefony: 0-81 8825011, 0-506076445
e-mail: keblo@top.lublin.pl
Fundusze są przekazywane na potrzeby stadniny i ośrodka szkolno-wychowawczego.
ZAPRASZAMY!

P.S. jako,że w stajni owej udzielam się od lat,służę udzieleniem konkretniejszych info na gg: 4336684. pytać śmiało. mogę przesłać foty. miejsce jest przepiękne.

Koniczek15

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 17 postów

ŁomiHan napisał:

Jak ja byłam 2 lata temu to było mało...
Pierwszego dnia przedstawiali tylko wszystkie konie, pokazywali jak czyścić i siodłać po czym wsadzali każdego po kolei na dwa kółka lonży, żeby niby zobaczyć jak jeździ. Pomijając, że z tego co pamiętam przez dwa tygodnie galopowaliśmy na maneżu ze dwa razy! (znaczy moja grupa a ja byłam w tej lepszej). Natomiast woltyżerki nie było w ogóle w planie, a powożenie polegało na tym, że w dwa dni zamiast jazd były przejażdżki bryczką (raz siwymi, raz kucykiem) Nie wiem czy można to nazwać zajęciami z powożenia bo powozić się nie uczyliśmy :mrgreen:
I to było jeszcze tak na dwie grupy, że jednego dnia jechala jedna grupa zamiast jazdy, a drugiego druga-przy czym ta pierwsza równiez nie miała jazdy tylko się nudziła.
No i jeszcze był rajd taki na pół dnia. Na stępo-kłus.

A instruktorka, która tam była była tylko na wakacje-tam co chwile na wakacje byli
inni chyba.

(dla mnie 14/13 dni nadal mało 8) Ale to kwestia chęci/)

Czyli nie byłaś zbytnio zachwycona obozem? Ja słyszałam dużo pozytywnych opinii o nim.

ŁomiHan

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 27 postów
Nie obóz w danym moemencie mi się podobał i nawet chciałam jechać jeszcze raz.
Ogólnie jest fajny (oprócz tego, że my akurat mieliśmy niefajną wychowaczynię, która nas zmuszała do różnych zabaw na które nie mieliśmy ochoty). Ale w sumie oceniam pozytywnie.

Poprostu dla mnie jest zamało jazd i zamało uczą. Tyle. Nie no w sumie ilość jazdy mogłaby być gdyby więcej uczyli.

W każdym razie bardzo dbają o bezpieczeństwo.

Koniczek15

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 17 postów
A tam jest jeszcze jakaś inna wychowawczyni? nie jest nią p. Rimke?

ŁomiHan

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 27 postów
nieeeee jak ja byłam to była zatrudniona wychowawczyni+instruktorka.
Pani Rimke tylko czasem przychodziła, pytała się czy wszystko ok itd., pojechała z nami w jakiś teren... ale żeby się nami opiekować to nie.

Ich dom dzieli od miejsca gdzie się mieszka (czyt. stajni) padok i pastwicho...

Koniczek15

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 17 postów
czyli się tam mieszka nad stajnia? A jakie są zalety tego obozu?

ŁomiHan

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 27 postów
Tak mieszka się nad stajnią. Łazienka jest wspólna jakby co.

Zalety...
Jedzenie całkiem ok, konie dość sympatyczne, przede wszystkim spokojne, właścicielka miła, okolica w miarę ładna, eeeee no sama nie wiem co jeszcze napisać.... zależy co Cię interesuje

Koniczek15

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 17 postów
Jakie są pokoje (chodzi mi o to, czy ładne), ile jest łazienek ?

cr0w

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 34 postów
  • Miejsce zamieszkanialbn

ŁomiHan napisał:

Tak mieszka się nad stajnią. Łazienka jest wspólna jakby co.
Może tak powoli i uważniej czytać.. o łazience już wiesz. napewno jest bardzo ładna.

ŁomiHan

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 27 postów
Podkreślam, że byłam dwa lata temu więc może się coś pozmieniało...

Pokoje ogólnie nienajgorsze, raczej ciasne, okna mają dachowe-i to takie dość małe więc jest trochę duszno w upał... mnie najbardziej denerwował fakt, że tam było wszystko słychać jak się coś mówiło a w pokoju naprzeciwko akurat mieszkały wychowawczynie :wink:

A łazienka jak już mówiłam jest jedna wspólna, i na dole przy kuchni jest druga to tam też można iść.

Koniczek15

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 17 postów
A ty Cr0w też tam byłas, że piszesz, że łazienka jest bardzo ładna?

ŁomiHan

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 27 postów
Koniczek ja bym na twoim miejscu nie brała słów CrOw na poważnie.
Łazienka jest jak mówiłam wspólna, dość ładna choc widywało się ładniejsze. Ogólnie narzekać nie można choć fajniejsza by była oczywiście w pokojach.

Koniczek15

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 17 postów
A co tam mozna jeszcze robić oprócz jazd konnych?

florcia

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1645 postów
  • Miejsce zamieszkaniawielkopolska
Z tego co wiem to zawsze na obozach znajdzie się dobra zabawa :wink::wink::lol:

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych