Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Rekreacyjnie...

1713 odpowiedzi w tym temacie

Maria89

"Młoda szlachcianka z kasztanką"

• Moderator
  • 14904 postów
W związku z brakiem działu, który według mnie i wielu innych osób przydałby się tutaj na forum, zakładam taki temat (mam nadzieję, że to nam wystarczy) i podpinam, żeby był dobrze widoczny i nie zginął gdzieś na dalszych stronach (przynajmniej na początku, dopóki się nie przyjmie).
Można w nim chwalić się swoimi postępami w nauce jazdy konnej, pokazywać wszelakie zdjęcia z pracy na ujeżdżalni lub z wyjazdów w teren, dzielic się doświadczeniami w sposobach nauczania (to do instruktorów), zadawać pytania, które nie bardzo pasują do innych działów (np. co zrobić, żeby złapać rytm anglezowania), wymieniać się adresami ośrodków jeździeckich no i ogólnie cieszyć się jeździectwem amatorskim (obojętne jak wysoki byłby to poziom amatorszczyzny ;) )

Założyłam w ogólnych, ale jeśli uważacie, że lepiej będzie w dziale "po godzinach" to dajcie znać :)

Jeśli jednak zrobi się tu zbyt duży bałagan to wtedy spróbujemy odpowiednio podizelić temat na kilka mniejszych (choć mam nadzieję, że nie będzie potrzeba i wszystko da się trzymać w jednym miejscu)
Dołączona grafika

Ic maj lajf :D

Agulaj79

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5422 postów
A czy zaawansowani w czas rekreanci mogą się tu udzielać? ;) Jestem starym, zapyziałym rekreantem na poziomie "wyjazd w teren i nie wymagajcie ode mnie niczego", który się garbi, gada, rozgląda na boki i ogólnie ma wielki fun z jazdy! :) I o to chodzi :)

Karenira

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
To ja pierwsza ze zdjęciami. Przedwczorajszy trening.
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Mam za sobą pierwszy galop na oklep. Walczymy z przełamaniem strachu.
Dołączona grafika

I relaks na koniec
Dołączona grafika
Dołączona grafika

A teraz tonem wyjaśnienia. Od 2,5 miesiąca jeżdżę systematycznie, cztery razy w tygodniu. Mam już za sobą powolny okres przełamywania paniki i koszmarnego usztywnienia, jakiego nabawiłam się po dawnym wypadku. Jako że wcześniej nikt nigdy nie uczył mnie poprawnie jeździć zaczynałam od podstaw. Tyle :)

Agulaj79

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5422 postów
Moja niunia ma taki drobny kłus, że ciężko na oklep wysiedzieć, już nie wspomnę o tym kłębie... ech...chyba z 7 lat nie jeździłam na oklep.
Ha teraz mi się przypomniało. Za moich czasów nauki mówiło się jazda, a nie trening. Treningi miały osoby które brały udział w zawodach (w mojej szkółce akurat rajdy długodystansowe).

Karenira

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
Trening brzmi tak dumnie :)
Ostatnio każdą jazdę kończymy bez siodeł. Dla rozluźnienia, no i pracy nad dosiadem. Ja mam spory problem z zagalopowaniami. W siodle na moment po pracy łydkami i próbą wypchnięcia dosiadem podnoszę tyłek i staję w strzemionach. I z galopu nici. Więc próbujemy i bez strzemion i na oklep.

arena

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3023 postów
a ja robię już podkładkę swojemu benkarcikowi do jazdy w terenie i tak już od dwóch mcy regularnie go zabieramy ze sobą na tułaczki po różnych ścieżkach i duktach ... :)
...kiedy Go dosiadam... Jego nogi stają się moimi i możemy być wszędzie...
"Nie ten jest wielkim trenerem, kto sprawia, że jego koń posłusznie wykonuje polecenia. Wielkim trenerem jest ten, kto sprawia, że koń chce wykonywać polecenia"

Agulaj79

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5422 postów
Ja to się zastanawiam nad jednym. Od 14 lat jeżdżę tylko na Rewii. Sporadycznie, kilka razy wsiadłam w między czasie na innego konia (ostatnio z 4 lata temu). Ona jest dobrze ujeżdżona, reaguje na pomoce, głos, zmiany chodów bez problemów - no może hamulce w galopie są słabsze ;) Czy ja tak naprawdę umiem jako tako jeździć? Czy dałabym sobie radę na innym?

Maria89

• Moderator
  • 14904 postów

Wyświetl postUżytkownik Agulaj79 dnia 05 październik 2012 - 09:01 napisał

Ha teraz mi się przypomniało. Za moich czasów nauki mówiło się jazda, a nie trening. Treningi miały osoby które brały udział w zawodach (w mojej szkółce akurat rajdy długodystansowe).

no własnie, u nas też się mówiło "biorę konia na jazdę" a trening... jak ktoś miał trening to znaczy, że to był KTOŚ :mrgreen: ale właśnie, trening to brzmi dumnie :) I fajnie, niech sobie tak brzmi, byleby sprawiał przyjemność ;)

Agulaj, pewnie, że się nadajesz. Nadaje się każdy, kto uważa siebie za osobę, która robi to dla przyjemności ;)

Wyświetl postUżytkownik arena dnia 05 październik 2012 - 09:12 napisał

a ja robię już podkładkę swojemu benkarcikowi do jazdy w terenie i tak już od dwóch mcy regularnie go zabieramy ze sobą na tułaczki po różnych ścieżkach i duktach ... :)

a możesz przybliżyć, bo przyznam, że nie rozumiem... "benkarcik" to pieszczotliwa nazwa dla tworu zwanego umownie przez wszystkich dzieckiem czy nazywasz w ten sposób swojego konia? I o jakiej podkładce piszesz?
Dołączona grafika

arena

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3023 postów
benkarcika znacie bo z nieprawego łoża i już Maria o tym pisałam MŁP/OO ... teraz ma dwa lata i 8m-cy i zabieramy go ze sobą w tereny jak tylko jest okazja :) czyli pokoszone pola, niedziela gdy mały ruch i chłopak może się wyszumieć zapoznać ze światem poza ogrodzeniem ;) dosiadała go już dziewczynka (35kg) tak na oklep pod kontrolą. Mam wiele zdjęć, ale niestety nie mogę ich wrzucić do miniatur, bo już mam za mało miejsca :(
ps. dlaczego? -możesz mi Maria powiedzieć... :(
...kiedy Go dosiadam... Jego nogi stają się moimi i możemy być wszędzie...
"Nie ten jest wielkim trenerem, kto sprawia, że jego koń posłusznie wykonuje polecenia. Wielkim trenerem jest ten, kto sprawia, że koń chce wykonywać polecenia"

kermit

Advanced Member

• Moderator
  • 10172 postów
Fajny temat :mrgreen:

Agulaj - a nie kusi Cię by spróbować na innym ?
Jakby coś to zapraszam na Santka :cool: To grzeczny chłopak. Z hamulcami nie ma problemu.
Moderator nie odpowiada na zażalenia w związku z otrzymanymi karami. Bierz odpowiedzialność za swoje wpisy.

amakor

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 147 postów
To ja też się zapisuję do tego wątku. "Za moich czasów" też się rozróżniało trening od jazdy.
Agulaj, chcesz spróbować jazdy na innym koniu to zapraszam na swoją kobyłkę. W linii prostej mamy do siebie jakieś 10 km. Możemy się nawet spotkać w połowie drogi.

Agulaj79

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5422 postów
Amakor to gdzie ty stoisz? Koni w stajni mam pod dostatkiem bo Eliza bez problemu by mi udostępniła. Taka refleksja mnie złapała.

Carbonia

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 278 postów
  • Miejsce zamieszkaniaPolska
fajny temat :cool:

Maria89

• Moderator
  • 14904 postów

Wyświetl postUżytkownik arena dnia 05 październik 2012 - 10:04 napisał

ps. dlaczego? -możesz mi Maria powiedzieć... :(

nie wiem dokładnie. Zdajsię na forum jest jakiś limit(?)

Ja dzisiaj doszłąm do wniosku, że chyba już czas się przekwalifikować na rekreanta typowo terenowego. Jedna z kobył (ta, która teoretycznie chodzi gorzej) bardzo miło mnie zaskoczyła, natomiast ta, na której z reguły jest dobrze, dzisiaj była zupełnie do bani. Tzn, nie ona była do bani tylko ja. Ona robiła to co jej kazałam, ale jakoś tak nie umiałam zsynchronizować tego co mam na myśli z tym co wykonywało moje ciało i przez to kobyła nie bardzo rozumiała czego od niej chcę. W lewo było ok (nawet bardzo ok), w prawo - koszmar. Ja nie umiem jeździć w prawo! I dlatego doszłam do wniosku, że przecież w lesie to się głównie prosto jeździ :mrgreen: Tylko towarzystwa mi brakuje do tych terenów... :(
Dołączona grafika

amakor

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 147 postów

Wyświetl postUżytkownik Agulaj79 dnia 05 październik 2012 - 12:59 napisał

Amakor to gdzie ty stoisz? Koni w stajni mam pod dostatkiem bo Eliza bez problemu by mi udostępniła. Taka refleksja mnie złapała.
Pod Tuszynem

Agulaj79

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5422 postów
No to nie wiem czy tak 10 km :)...

amakor

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 147 postów
No ja się przy 10-ciu nie upieram. Może być 2x10 :)

herma

latająca wiedźma

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3940 postów
  • Miejsce zamieszkaniapod lasem
Maria - tereny solo też mają swoje uroki. Tzn ja np takowe preferuję. Rzadko zabieram kogoś do towarzystwa. Tyle, że ja mam takie tereny dość skąpe jeżeli chodzi do dystans, więc to jest inna bajka.
Po cichu marzą mi się takie rekreacyjne spacery po okolicy w westowym siodle, flanelowej koszuli, na luziku. Takie naprawdę spacerowe spacery.
Poza tym fajny wątek dawajcie Dziewczyny mnóstwo relacji i obrazków.
Karenira - kapitalnie.
Dołączona grafika

Karenira

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 127 postów
To jeszcze jedno zdjęcie ze środy, moje ulubione.
Dołączona grafika
Miny skupione, ćwiczymy półsiad :)

Im więcej się uczę, tym większą radość sprawia mi jazda konna. Wczorajszy dzień spędziłam na pracy nad dosiadem, za to dzisiaj byliśmy na długim terenie. Mamy bardzo ładne tereny dookoła, dużo łąk, pól, lasów i lasków. Powyginaliśmy się trochę pomiędzy drzewami, a ciekawski Kary zaglądał do koszyków napotykanym grzybiarzom :)

NygusOwa

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3360 postów
  • Miejsce zamieszkaniaSusz
o bardzo fajny temacik coś aktualnie dla mnie :D
"Żadna godzina życia spędzona w siodle nie jest godziną zmarnowaną"! (Winston Churchill)

Dołączona grafikaDołączona grafika

<a href=

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych