Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

jakie ochraniacze?

36 odpowiedzi w tym temacie

aw-wa

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 83 postów
Jakie macie ochraniacze na przód i tył dla swoich rajdowców?
Zastanawiam się nad pełnymi opasającymi pęcinę.
http://www.gnl.pl/oc...ort-p-4287.html
http://www.gnl.pl/oc...ton-p-2325.html

Mellsii22

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 46 postów
"Od strony ścięgien wszyta wkładka żelowa, która amortyzuje wstrząsy i likwiduje punkty pojedynczego nacisku."
Miałam jakiś czas temu ochraniacze z wkładką żelową i bardzo się zawiodłam. Po jakimś czasie żel się " uklepał" i zdarzało się, że ochraniacze np. zjeżdżały. Osobiście wzięła bym te pierwsze : )

Maria89

"Młoda szlachcianka z kasztanką"

• Moderator
  • 14904 postów
A ja mam pytanie odnośnie tych pierwszych: czy w komplecie są na 4 nogi czy na dwie? Bo albo jestem ślepa, albo nie ma tam takiej informacji a z tego co zauważyłam u większości tych neoprenowych ochraniaczy komplet stanowią tylko dwa (a tutaj wydaje mi się, że w komplecie są na cztery nogi).
Dołączona grafika

Ic maj lajf :D

Mellsii22

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 46 postów
wiesz Mario, że sama się nad tym zastanawiam ; O W ofercie nie ma nic powiedziane ( a właściwie napisane :-P ). W rozmiarówce jest " XL - na tylne nogi " i to już w ogóle mnie zmyliło.

Maria89

• Moderator
  • 14904 postów
No właśnie. Przyznam, że za taką cenę to bym sobie kupiła dwa komplety, ale tylko w momencie gdyby w skład kompletu wchodziły i przody i tyły. Dzisiaj już za późno, ale jutro zadzwonię i zapytam
Dołączona grafika

arena

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3023 postów
i co Maria? dzwoniłaś myślę, że to cena za przody...
tu są z Podium-rajdówki-szybkie do założenia i rozebrania no i b. trwałe (cena za przody) :)
http://www.google.pl...m%3Disch&itbs=1
...kiedy Go dosiadam... Jego nogi stają się moimi i możemy być wszędzie...
"Nie ten jest wielkim trenerem, kto sprawia, że jego koń posłusznie wykonuje polecenia. Wielkim trenerem jest ten, kto sprawia, że koń chce wykonywać polecenia"

Maria89

• Moderator
  • 14904 postów
Nie dzwoniłam jeszcze, bo latam od rana. Ale wydaje mi się, że to faktycznie tylko przody a wpis "XL na tylne nogi" ma na celu poinformowanie, że ten rozmiar pasuje po prostu na tylne nogi (pozostałe rozmiary byłyby pewnie za małe)
Dołączona grafika

salkada

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 490 postów
komplet w przypadku tych ochraniaczy = 2 sztuki
tak więc na 4 nogi bierzemy dwa kompleciki
99% problemów z komputerem jest gdzieś między klawiaturą a krzesłem

aw-wa

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 83 postów
bardziej mnie interesuje opinia na temat pełnych ochraniaczy, które podtrzymuja staw pęcinowy. wiem że na rajd mają być lekkie i przewiewne
z tym że czy pełne nadadzą się?

arena

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3023 postów
Podtrzymujący staw pęcinowy??? :shock: ... tu chodzi głównie o ochronę stawu przed mechanicznymi urazami, a nie do podtrzymania stawu...
w każdym razie takie na duże rajdowanie się nie nadają, ponieważ ochraniacze rajdowe powinny być lekkie, oddychające i nie mogą konia obetrzeć czy odparzyć. ścięgno w takim kokonie się bardziej przegrzewa, a piach czy inne zabrudzenia nie mają szans "wypłynąć" -piach ociera koniowi nogi co powoduje dodatkowe podrażnienia. poza tym, to przynajmniej dodatkowa 1 minuta dłużej do ściągnięcia na bramce wet. (chyba, że jeździsz rajdy rekreacyjne)
"Nie ten jest wielkim trenerem, kto sprawia, że jego koń posłusznie wykonuje polecenia. Wielkim trenerem jest ten, kto sprawia, że koń chce wykonywać polecenia"

Maria89

• Moderator
  • 14904 postów
arena, jakie ochraniacze poleciłabyś dla rajdowca?
Dołączona grafika

arena

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3023 postów
takie jak w powyższym linku, który wrzuciłam ;)

Maria89

• Moderator
  • 14904 postów
Aaa, przepraszam, przegapiłam.
Dołączona grafika

Martunia005

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 2134 postów

Wyświetl postUżytkownik arena dnia 18 październik 2012 - 09:30 napisał

tu są z Podium-rajdówki-szybkie do założenia i rozebrania no i b. trwałe (cena za przody) :)
http://www.google.pl...m%3Disch&itbs=1
Ja jestem jakoś źle nastawiona do tych ochraniaczy i jak muszę to używam je tylko do karuzeli, na rajdy założyła bym ochraniacze crossowe lub zwykłe bo wtedy mam pewność że one są na tyle zrobione że ze ścięgnem się nic nie stanie.
A miało być tak pięknie
miało nie wiać w oczy nam
i ociekać szczęściem
miało być "sto lat! sto lat!"

arena

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3023 postów
Martunia sorry że pytam, ale ty jeździłaś kiedyś rajdy?
Bo cross trwa tylko około 15min z przeszkodami, a rajdy tylko L klasy około 1,5godz. w ciągłym kłusie/galopie... :shock:
Kiedyś czytałam świetny artykuł, w którym testowali ochraniacze różnych firm i modeli, jak kamera termowizyjna widzi ścięgna koni biegających w różnych ochraniaczach...
w puszkę to ty lepiej konia nie zamykaj.. ;)

Martunia005

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 2134 postów
arena nie jeździłam i w chwili obecnej na to się nie zapowiada ;) W puszkę koni nie mam ochoty zamykać, ale dla mnie nogi konia są bardzo ważne....
A miało być tak pięknie
miało nie wiać w oczy nam
i ociekać szczęściem
miało być "sto lat! sto lat!"

aw-wa

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 83 postów
Arena dzięki za konkretną odp :)

iza90

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
arena, a jakie ochraniacze poleciłabyś dla konia, który się ściga (kaleczy całe nadpęcie od nadgarstka do stawu pęcinowego)? Oprócz skokowych skorupek. Dodam, że pełne neoprenowe były w strzępach po dwóch treningach.

arena

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3023 postów
nie wiem Iza...? jeżeli koń się ściga i targa różnego rodzaju ochraniacze, to nie pakowałabym go w sport, a jeździła rekreacyjnie w bandażach z taśmą przylepną... może kowal powinien coś ci poradzić... napewno ściganie jest wadą i w rajdach może mieć opłakane skutki... z resztą jeździsz, to wiesz... ;)

iza90

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
Być może to jest sposób ;) Na razie próbujemy ochraniacze krosowe, a na treningi ujeżdżeniowe bandaże. Zobaczymy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych