Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

PROTEST MPMK5 w WKKW 2012

53 odpowiedzi w tym temacie

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
  • Miejsce zamieszkaniawarszawa
no i przegrał no i płacze ... wygra następnym razem ... WKKW to nie tylko jeden przejazd na czysto w skokach ... amen
arkady66

Maria89

"Młoda szlachcianka z kasztanką"

• Moderator
  • 14904 postów
Oj, arkady, jakie dla Ciebie wszystko jest proste...
Dołączona grafika

Ic maj lajf :D

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
maria89 no na ilu portalach można skowyczeć z powodu przegranej ,, niesprawiedliwej ,, przegranej ... haha
takim krzykaczom zakazałbym wstępu na jakiekolwiek zawody ...
arkady66

arena

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3023 postów
kto nie startuje, ten nie ma na co narzekać... a ja uważam, że dobrze wiedzieć co się dzieje w każdej dziedzinie jeździectwa (nawet na rynku koniny) i powinniśmy o tym głośno mówić.

hehe lubisz się ze mną droczyć... ok. co tam jeszcze chcesz ze mnie wyciągnąć? :mrgreen:
...kiedy Go dosiadam... Jego nogi stają się moimi i możemy być wszędzie...
"Nie ten jest wielkim trenerem, kto sprawia, że jego koń posłusznie wykonuje polecenia. Wielkim trenerem jest ten, kto sprawia, że koń chce wykonywać polecenia"

Fonetyka

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 992 postów
medalista MP :mrgreen:

Maria89

• Moderator
  • 14904 postów
W pięciolatkach w WKKW stoi 90cm??? A nie wiecej?
Dołączona grafika

Hamer

dziewczyna MacGyvera

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 6683 postów
  • Miejsce zamieszkaniaLublin
No to ,,miszcz nad miszczami" :mrgreen: :mrgreen:
Dołączona grafika , ,Dołączona grafika
nobody 's perfect

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
i o co tu protestować ... hahaha
arkady66

Fonetyka

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 992 postów
Maria w wkkw te parkury są niższe niż tradycyjne skoki, technika skoku też trochę inna bo jednak te konie są już po crossie więc one nie skaczą tak spektakularnie jak na skokach...wkkw to dziwna konkurencja :-P ujeżdżenie jak nie ujeżdżenie, skoki jak nie skoki tylko cross jak cross wygląda :mrgreen:

Maria89

• Moderator
  • 14904 postów
Nie no, ja wiem, że przeszkody są niższe, ale wydawało mi się, że w 5 latkach jest metr.
Dołączona grafika

arena

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3023 postów
super Kucuś, że przybliżyłaś nam ten jakże mało istotny szczegół :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
przy okazji pozdrawiam Pana Szymona i życzę dużo cierpliwości w WKKW tudzież w innym sporcie... (troszkę ironicznie, ale widać takie czasy...)
...kiedy Go dosiadam... Jego nogi stają się moimi i możemy być wszędzie...
"Nie ten jest wielkim trenerem, kto sprawia, że jego koń posłusznie wykonuje polecenia. Wielkim trenerem jest ten, kto sprawia, że koń chce wykonywać polecenia"

Fonetyka

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 992 postów
Kucuś a ile razy jechałaś cross że tak piszesz?

Są czasem takie crossy że praktycznie żaden koń nie pójdzie na czysto skoków na 3 dzień ( tak było w 6 latkach w tym roku).

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
bo teraz są dupa nie jeżdżcy i dupa nie konie ....
jakoś nasze folbluty jadą do kazachstanu i ścigają się na dystanasach nie 1600 metrów a jedynie 50 km ... zwycięzca zostaje zjedzony na miejscu a reszta przez kojoty tam gdzie padły ... hahahah
napiszcie protest ...
animalsi do dzieła gratka dla was ale troszkę daleko i trzeba uważać aby i was nie zjedli podczas manifestacji na pustyni astrachań ...
arkady66

Fonetyka

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 992 postów
i czego to dowodzi? Koń to nie matematyka...
A co ma Jung do MPMK to nie wiem naprawdę? Chyba trochę pomyliłaś poziomy porównując nasze wkkw i konie do Junga...
Koń po ciężkim crossie ma prawo zrobić zrzutę, bo to nie maszyna.
Nie porównuj skoków do wkkw, bo to co innego, Koń po crossie jest rozciągnięty , bo inaczej się skacze przecież w crossie. A potem na parkurze ma skakać w górę, stąd jest ta trudność i błędy na przeszkodach parkurowych.
Jeśli jeździłaś wkkw to powinnaś to wiedzieć i ilość skoków nie ma tu znaczenia. Skoki "skokowe" masz na równych podłożach, dobrze przygotowanych, nośnych a cross trochę inaczej.
Oczywiście są konie na wysokim światowym poziomie ( np. w tym roku Sandra Aufahrt w 3* pokazała takiego że szczękę zbierałam z ziemi :mrgreen: , świetny ujeżdżeniowo, cross na czysto i a parkur szedł i górował jakby zapomniał o wczorajszym 3* crossie lekki jak piórko), ale i ile takich koni jest na świecie,a w PL to zero :mad:

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
fonetyka a teraz czas na podsumowanie ... jakie kucuś ma osiągniecia oprócz teorii wszyscy wiemy ...
ale o twoich ja osobiście nic nie wiem ... wrzuć troszkę swoich osiagnięć pomijając dobre rady .... haha
no to ciach , ciach ... czekam niecierpliwie
arkady66

Fonetyka

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 992 postów
arkady ja nie mam osiągnięć w sporcie żadnych bo jeżdżę na młodych koniach własnych dla przyjemności i jestem za stara na osiągnięcia jakiekolwiek (osiągnięcia to mam w wyścigach, jak się ścigałam jeszcze)

Kucuś ja o niebie a ty o chlebie, nie dogadamy się bo kompletnie się nie rozumiemy.
O jakim ty koniu piszesz w 5 latkach bo ja cię nie rozumiem zupełnie?
Po co znowu nawiązujesz do Junga?

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
no właśnie ... z wielkim szacunkiem ale kucuś jeżdzi i jest na bieżąco w kazdym temacie dotyczącym sportu ...
może ta różnica pokolenia robi swoje ... hahah
dajmy spokój bo temat dotyczy protestu wilekiego przegranego zawodnika .... amen
arkady66

Fonetyka

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 992 postów
Wierzę że Kucuś jeździ i że jest na bieżąco, ale nie znaczy że wie wszystko... trudno w sumie dyskutować w temacie która dyscyplina męcząca bardziej, bo i po co.
Arek tu nie przegrał zawodnik, list pisze właściciel konia , który jeździ hobbistycznie.

Ja wypadam z tej dyskusji, bo nie ma ona sensu jak dla mnie.

Fonetyka

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 992 postów
Kucuś no właśnie- ja nigdzie nie napisałam że powinien robić zrzutki koń na 1 metrze, zagubiłaś się trochę.
Przeczytaj raz jeszcze ten temat dokładnie i moje wypowiedzi a zobaczysz że piszę że to nie do pomyślenia żeby brązowy medalista MP skosił pół parkuru, a koń który szedł na czysto i w czasie był od niego gorzej oceniony.

To co pisałam o crossie i rozciągnięciu konia tyczyło się bardziej wyjaśnienia dla Marii która pytała o parkur wkkw, a ty przeskoczyłaś nagle na temat ogólnoświatowy.
Czytaj ze zrozumieniem cały temat.

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
ja tez się rozciągnąłem na sofie w konferencyjnym .... hahaha
arkady66

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych