Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

PROTEST MPMK5 w WKKW 2012

53 odpowiedzi w tym temacie

Fonetyka

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 992 postów
Kucuś absolutnie się z Tobą zgadzam,bo mi się też to nie podoba że tak jest w PL.
Że ujeżdżenie wkkw to łydka na łopatce, a skoki wyglądają jak wyglądają bo jak można konia pojechać od zadu jak łydka na szyi.
I fakt że WKKW niemieckie wygląda odmiennie.

blueeyes

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów
  • Miejsce zamieszkaniaPolska
Koń to nie maszyna i tak jak człowiek czasami ma gorsze dni. Po jednym przejeździe nie możecie mówić, że koń jest do niczego lub zachwalać jaki on jest wspaniały. Przejrzałam wyniki tego konia z innych zawodów WKKW i pierwszy raz takie coś mu się zdarzyło. Ale co z tego? Nikt nie pamięta tego jak chodził parkury bez zrzutek, tylko wszyscy zapamiętują to, że raz miał gorszy dzień. Łatwiej jest powiedzieć, że nadaje się tylko na koninę, jasne. Widać zasłużył na medal pomimo tego, jeżeli sędziowie tak uznali. Wiem, że porażka boli, no ale cóż...

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
  • Miejsce zamieszkaniawarszawa
boli nieudaczników ... mnie nigdy nic nie boli ... hahaha
arkady66

arena

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3023 postów
tu nikogo nie boli porażka, lecz niedopatrzenie i faworyzowanie konia, który ewidentnie powinien być niżej oceniony... i tak jak zauważyłaś, może miał gorszy dzień więc powinien odpaść, a ty powinnaś się z tym pogodzić.
Sędziowie nie mogą oceniać całej jego dotychczasowej kariery w tym starcie, tylko ten jedyny start, który zawalił! dziewczyno co ty w ogóle piszesz??? :shock:
...kiedy Go dosiadam... Jego nogi stają się moimi i możemy być wszędzie...
"Nie ten jest wielkim trenerem, kto sprawia, że jego koń posłusznie wykonuje polecenia. Wielkim trenerem jest ten, kto sprawia, że koń chce wykonywać polecenia"

blueeyes

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów
Piszę to co myślę. A ty pisząc, żeby 'poszkodowany' zadzwonił do właściciela i zaproponował cenę za kilogram nie było oceną jego dotychczasowej kariery? Jak możesz mówić tak po jednym parkurze? WKKW to nie tylko skoki przez przeszkody, ale też ujeżdżenie i kros. Sędziowie bez powodu nie dali mu wyższego miejsca.

arena

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3023 postów
a tu przepraszam... czasem nam się nudzi i piszemy sopbie takie dziwne rzeczy, ale tak nie myślimy :)
ale nie czytaj tego co nie powinnaś, tylko to co istotne... (albo czytaj, ale nie bierz sobie do serca ;) )
ja nie mam nic do koni chodzących w sporcie i jestem tu jakby osobą bezstronną, wiem jednak ile sędziowie potrafią namieszać, bo sama się w sporcie obracam... i o to tu właśnie chodzi.
"Nie ten jest wielkim trenerem, kto sprawia, że jego koń posłusznie wykonuje polecenia. Wielkim trenerem jest ten, kto sprawia, że koń chce wykonywać polecenia"

blueeyes

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów
Trzeba by było po prostu spytać obie strony jak było, a nie sugerować się jednym odwołaniem, protestem czy jak to nazywacie. Ja jednak myślę, że sędziowie nie byli stronniczy i podważanie tego jest po prostu desperackim szukaniem argumentów. Także jestem osobą bezstronną i próbuję patrzeć na tę sprawę obiektywnie. Powiedziałam to co myślałam i tyle udzielania się z mojej strony w tym temacie :)

Fonetyka

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 992 postów
blueeyes niestety nie zgodzę się z Tobą , jeśli ojciec sędziuje córkę to zawsze będzie nie obiektywny i to nie jest normalne ( na zawodach za stodołą może i tak ale nie na MP).

Ja jestem także bezstronna, bo jak pisałam znam oba konie od 2,5 latków bo były w mojej stajni wyścigowej.
Niestety w tym parkurze Sawanah nie pokazał się , choć dzień wcześniej na crossie pewnie Fin zainteresowany kupnem bardzo dobrze konia oceniał, ale po skokach które zobaczył już się nie pytał więcej o niego...

arena

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3023 postów
blueeyes nikt tu nie sugeruje się jednym odwołaniem a faktami... jeżeli koń z różnych przyczyn nie przeszedł parkuru, to liczba punktów powinna być wyznacznikiem wyniku, a nie sytl, bo styl, to można sobie brać pod uwagę jeżeli jest tzw. remis punktowy.... Obecnie widzę tu jedynie nieuczciwość lub niedopatrzenie, a sędziowie powinni takowy błąd spokojnie i szybko wyjaśnić. Nie można mówić zawodnikowi, że odwołania od oceny sędziowskiej nie ma! ludzie! to faktycznie pozostaje tylko FEI :shock:

Magda Pawlowicz

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 976 postów
A poza tym mówimy o wyniku konia na konkretnych zawodach, konkretnego dnia
nikt nie pisał że koń ma iść na kiełbasę, tylko że jeśli zrobił 5 zrzutek to...trochę mu nie poszło:-)))

Będę monotematyczna:-) i stwierdzę, że w przepisach west jest JEDNOZNACZNY zakaz sędziowania na zawodach jeśli zawodnik jest członkiem rodziny sędziego. Co więcej nie mogą być nawet konie z tej samej stajni!
Dołączona grafika

arena

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3023 postów
http://results.strze...e_150_sldre.pdf
http://results.strze...geld_abst_1.pdf
http://results.strze..._slspr_abst.pdf

dla mnie wszystko jasne... Jedwabny Pył wypadł lepiej od Sawanah...

titina

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1018 postów
  • Miejsce zamieszkaniaKujawsko-pomorskie

Szymon Tokar napisał:

Na moje szczęście, nie utrzymuje się „z koni”, tylko wyłącznie hobbystycznie podchodzę do zagadnienia. Wielokrotnie słyszałem od zawodników lub byłem świadkiem, różnych nieprawidłowości i pomyłek w ujeżdżeniu, WKKW, a nawet w skokach. Różnica jest taka, że ja mogę sobie pozwolić na oficjalny protest, bo nie muszę przyjechać za rok startować z kolejnymi końmi.

Na koniec, zostało zadane retoryczne pytanie „ Na podniesienie liczby startujących wpłynęłoby skutecznie podniesienie nagród. Tylko skąd wziąć na to środki?”
Jako biznesmen i zniechęcony pasjonat jeździectwa, jednak na nie odpowiem: PRYWATNYCH PIENIĘDZY W JEŹDZIECTWIE NIE BĘDZIE !

Z poważaniem

Szymon Tokarczyk

Tak ,to prawda, sponsorów, to jeździectwo na pewno się nie dorobi. Ja niestety z koni żyję, i teoretycznie na logike biorąc nie powinnam się odzywać, ale po przemyśleniu ostatnio kilku spraw w moim życiu, postanowilam kilka rzeczy naświetlić. Nie będę tu pisałam o zdarzeniach, które zasłyszałam od innych hodowcow, lub jeźdźcow, lecz będę pisała, o wlasnych obserwacjach.
Zawsze wiedziałam ,ze konkursy na styl, to raczej ze sportem mają mało. Widziałam nie jedno w swoim sportowym życiu, a siedzę w tym 32 lata. Mimo wszystko szokiem było dla mnie jak usłyszałam na jednej z kwalifikacji do MPMK % latków w skokach opinię sędziego, który rozmawiał z resztą komisji, na temat mojego konia, nawiasem mówiąc niezbyt łatwego, ale o bdb technice skoku. komentarz brzmiał: ,, ...nie lubię koni po Loxleyu " Jeżeli tak jest to , powinien zostawić to dla siebie, a nie sugerować reszcie ,jakie mają wystawiać oceny... po prostu ,tego typu komentarz jest nie dopuszczalny. Drugie zdarzenie: ZT końcowa proba, płyta i weryfikacja bonitacji. Moj koń bardzo zyskuje na koniec zakładu, można mu zarzucić malo precyzyjną przednią nogę, z racji dużego dolewu xx, ale nowoczesnego typu, to na pewno nie. Komisja chce mu podnieść na typie, na co pan B.K. drze się, że ,,... absolutnie nie..!Drze się tak, że słychąć go na trybunach. Potem dowiaduję się, że pan nie lubił wlaściciela, ojca mojego ogiera. Nic dodać nic ująć. Nastęne zdarzenie: Rok 2011, mój ogier startuje w MPMK WKKW, wynik mnie nie zadowala, mogło być lepiej, ale oceny ma dość dobre. Na skutek jakiejś pomyłki, jest wolany przed komisję kwalifikacyjną, gdzie zostaje zbonitowany przez W.B ponownie na... 74 pkt. Szok, a na ZT zastanawiali się ,czy mu nie dać 80, na co na pewno ten koń zasługiwał. Całe szczęście, że jeździec był przytomny , grzecznie przeprosił ,,wielkiego hpodowcę"( z bardzo dobrze znanej stadniny), i odpowiedział, że całe szczęście ogier ten nic już nie musi udowadniac, bo licencję to on ma. Podobno mina tego pana była bezcenna, że też niektórzy nie potrafią w czasie odejść :/ Ogiera sprzedałam, ale długo będę sie zastanawiać za nim do MPMK wystawię swojego konia, nie znoszę niesprawiedliwości. Szanowny panie, nie tylko nie będzie prywatnych pieniędzy w sporcie jeździeckim, ale i nigdy nie dojdziemy do dobrych koni, bo takim działaniem wręcz wygania sie z karju dobry i bardzo dobry materiał. Zresztą widać regres, przynajnmiej w WKKW, ilość koni startująca w poszczególnych grupach wiekowych ,wręcz żenująca. U nas nie będzie sportu, ani hodowli, ani dobrych jeźdźców, bo nie koń się liczy, ani jeździectwo, tylko prywata i złoty cielec. Zastanawia mnie jednak to jak możena być tak krótko wzrocznym i nie widzieć, że takie postępowanie prowadzi do samounicestwienia...
titina

titina

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1018 postów
  • Miejsce zamieszkaniaKujawsko-pomorskie
Dodam tylko, że dojdzie pewnie w przyszlości do tego, że będzie się nagrywać wszystkie tego typu kwiatki, może wtedy panowie ,,wladcy " zaczną trochę myśleć
titina

Maria89

"Młoda szlachcianka z kasztanką"

• Moderator
  • 14904 postów
Osobiste żale i pretensje proszę wylewać na pw nie prowokując kłótni tutaj.
Korys, dostałeś ostrzeżenie
Dołączona grafika

Ic maj lajf :D

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych