Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

RZEŹ,MANIFESTACJE I INNE.

299 odpowiedzi w tym temacie

Korys.

Korys.' totalna menda, ktora niczego nie wniosla na forum

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 4131 postów
  • Miejsce zamieszkaniaWielkopolska
czoło to potylica? potylicze masz za uszami, a czoło to czoło

Croissant

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Miejsce zamieszkaniaLondyn
Było tak i będzie i nic nie zrobimy zwłaszcza gadaniem ...konie to zwierzęta hodowlane które jak krowy czy świnie idą niestety na mieso dla tutejszych czy zagranicznych smakoszy owego mięsa...

Korys.

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 4131 postów
http://horse-kon.blo...ml?ticaid=6f763.

Ja nie chcę żeby coś robiono z tym.

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
  • Miejsce zamieszkaniawarszawa
potylica u konia jest w zasadzie miękka i daleko stamtąd do mózgu ...
zatem dla rozwiania wątpliwości koń dostaje strzała w czoło powyzej oczu a poniżej uszu ...
u ludzi egzekucje wykonuje się strzałem w potylicę nie w czoło ... np w chinach .... amen
dlatego w potylicę ponieważ niektórzy marszczą czoło i trudno przyłozyć ... hahah
arkady66

Croissant

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
A ja bym chciała żeby coś z tym zrobiono,ale nie mam i nie będe mieć na to nigdy wpływu .Jedynie mam cichą nadzieję że wyjeżdzające z Polski konie doczekają się kiedyś lepszych warunków , bo to wsumie lepiej by było dla jednego czy drugiego przewożnika żeby na przyczepe załadował mniej koni,dał jeść i pić i dowiózł wszytskie a nie tak jak to robią napakują jednego na drugiego bez wody i jedzenia i połowa z nich pada w transporcie ...;/

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
to najmij się na takiego przewożnika i pokaż nam wszystkim jak karmisz te 30 koni , jak ich poisz , jak chodzisz z nimi na spacer w przerwie na idiotyczną przerwę w godzinach pracy ... wprowadzili ograniczenia i konie zamiast jechać 20 godzin jadą 30 godz ale za takie procedury ktoś wziął kasę i animalsi też się za tym opowiadali .... bezmózgi
arkady66

Korys.

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 4131 postów
Temat aminalsów to osobna działka, niby dobrzy, niby fajni, a tak na prawdę tylko chcą dociąć człowiekowi... zrobisz szum i spierdolić

Croissant

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
Arek nigdzie nie napisałam o spacerach...sam dopowiadasz historie Bóg wie z kąd..Chodziło o trocheę siana (siatki nie są na tyle drogie ,i troche wody. Gdybym miała mozliwość to zawiozła bym te 30 koni na miejsce i dojechały by wszytskie..

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
siatki nie są drogie ale trudne do napełnienia oraz problematyczne do zwieszenia i niestabilne w transporcie ... takie żłoby dla ubogich ...
w obecnych długodystansowych tirach poidełka są automatyczne a siano jest podawane z podajników ....
widziałem poidła które są opuszczane na czas pojenia a potem znowu zamykane ....
opowieści dziwnej treści ... nikomu nie zależy aby konie traciły na wadze podczas transportu ... pomyślcie troszkę ...
tir zabiera 20 ton a do celu dojeżdża 18 ton ... na takie straty nikt sobie pozwolić nie może ... amen

do krzykaczy animalsów dodałbym jeszcze zarobić , naszumieć a na końcu spierd ... ć
http://biznes.onet.p...73,1,news-detal
arkady66

Croissant

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
Arek to przecież o to właśnie mi chodziło..

Agulaj79

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5422 postów
Przewoźnikowi nie opłaca się dowozić na miejsce padłych zwierząt bo Włoch za to mu nie zapłaci. Da kasę tylko za żywe, w dobrym stanie zwierzę. Okaleczone = się mniejsza stawka, padłe = zero zarobku.

edzia 69

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 10033 postów
  • Miejsce zamieszkaniaWyspa Wolin
taaaa, a tam zatoka czołowa i można sobie postrzelać.....

koniczynkaa

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • Miejsce zamieszkaniawlkp

Wyświetl postUżytkownik arkady66 dnia 02 listopad 2012 - 22:45 napisał

z żadnego transportu nikt nigdy nie wykupi i nie wykupił żadnego konia ...
koń w transporcie ma cały szereg dokumentów z odprawą i zaswiadczeniami i nikt go stamtąd żywego nie wyładuje oprócz miejsca docelowego ....
te hasła o wykupie koni z transportu czy z rzeżni to zwykła zagrywka , oszustwo , manpulacja i granie na emocjach ...
aby konia wykupić musi on stać i być w posiadaniu pośrednika przed załadunkiem na transport ... ale wtedy cena już jest tak nieatrakcyjna że żaden zubożały amator klient takiego konia nie zakupi ... poza tym koń do ubojni nigdy nie trafia bez waznego powodu lub zwykłego pecha .... alleluja

Potwierdzam. Sama próbowałam, zawieźliśmy na rzeź konia i przeszłam się i znalazłam przecudnego kucyczka gdyby była możliwość na pewno zabralibysmy go stamtąd, niestety właśnie te dokumentacje są nie do odwrócenia, koń wprowadzony do systemu już nie ma prawa go opuścić.

Co do uboju rytualnego- dla producentów wołowiny w Polsce lepiej żeby był ,bo dzięki Żydkom właśnie jako taka cena się utrzymuje...

edzia 69

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 10033 postów
  • Miejsce zamieszkaniaWyspa Wolin
Raczej dzięki wyznawcom Islamu....

Korys.

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 4131 postów
Ja nie umiałbym oddać konia na mięso... nawet sobie tego nie wyobrażam

koniczynkaa

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • Miejsce zamieszkaniawlkp
Ja myslałam, że Żydzi ortodoksyjni maja ubój rytualny, w każdym razie oni też. Szabelka i te sprawy... a biora potem tylko przodki, najlepsze zostawiają.
My jednego zawieźliśmy. nie był naszej hodowli więc żal mniejszy. Kiepski na nogach ale ładny i super się ruszał. Ale był z niego bandyta jakiego nigdy nie widziałam. Dostał szansę, wystawiony był jakiś czas za cenę żeźną. Nic. A trzymać go nie chcieliśmy, wypuścić do lasu też nie bardzo... to poszedł na kiełbasę. Nawet tam na miejscu poturbował pracownika i konie stojące obok. Przykre ale cóż...

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
nikt swojego konia nie odda na mięso ale te do handlu , te poza dyskusją i te po prostu do niczego sie nie nadające powinny iść tam gdzie ich miejsce czyli do łańcucha pokarmowego ... i to nie jest wina człowieka , ani ojca rydzyka tak po prostu się dzieje ... alleluja
arkady66

kermit

Advanced Member

• Moderator
  • 10172 postów
koniczynkaa - zachowaj kulturę wypowiedzi.
Moderator nie odpowiada na zażalenia w związku z otrzymanymi karami. Bierz odpowiedzialność za swoje wpisy.

Korys.

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 4131 postów
arkady66- czyli jak to rozumieć ? "[...] i te po prostu do niczego sie nie nadające powinny iść tam gdzie ich miejsce czyli do łańcucha pokarmowego ..." czyli załóżmy masz konia, który Cię nauczył podstaw, masz go bardzo długo, jest Twoim przyjacielem, ale jest już stary i po kontuzji to oddałbyś go tak ot do rzeźni ?

Croissant

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 128 postów
Korys zadałeś pytanie retoryczne ..

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych