Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

RZEŹ,MANIFESTACJE I INNE.

299 odpowiedzi w tym temacie

kermit

Advanced Member

• Moderator
  • 10172 postów
Sprzedała konia ? To może mieć żal wyłącznie do siebie a nie obwiniać ludzi, którzy konia przejęli.
Moderator nie odpowiada na zażalenia w związku z otrzymanymi karami. Bierz odpowiedzialność za swoje wpisy.

Maria89

"Młoda szlachcianka z kasztanką"

• Moderator
  • 14904 postów
Nie sprzedała tylko oddała. Głupi ten news. I w zasadzie nie bardzo wiem w jakim celu się pojawił na głównej. Jak ktoś chce, żeby koń dozył szczęśliwie późnej starości to niech go trzyma u siebie do tej późnej starości i ponosi koszty, a jeśli ktoś decyduje się na oddanie czy sprzedanie to musi się liczyć z tym, że może się to dla konia skończyć nie tak, jak wymarzył sobie poprzedni właściciel.
Dołączona grafika

Ic maj lajf :D

edzia 69

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 10033 postów
  • Miejsce zamieszkaniaWyspa Wolin
Jeżeli taka mała organizyjka w nic nie znaczącej
powiatowej mieścinie wypłaca swoim pracownikom TAAAAKIE pensje i nagrody to ja się pytam ile biorą prezesi tych fundacji co wykupują całe strony w GW i wstawiają tam łzawe historyjki o biednych konisiach i innych pieskach...
http://www.ikamien.pl/artykuly/9749/

Hamer

dziewczyna MacGyvera

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 6683 postów
  • Miejsce zamieszkaniaLublin
Wstawiam tutaj, bo w sumie nie bardzo wiem gdzie to umieścić. W metodach nie.... bo będzie,że to nie ujeżdżenie.... Rekreacji też nie chce dalej zaśmiecać... a to nawiązuje do budowania zaufania... i kwestii przywództwa...w dość specyficzny , ,,naturalny" sposób..... Gdyby wydzielić posty odnośnie krzakoterapii i wodoterapii miało by sens tworzenie nowego tematu, a tak niech będzie i tu....
sami oceńcie :
http://epona.tv/blog.../control-freaks
Dołączona grafika , ,Dołączona grafika
nobody 's perfect

edzia 69

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 10033 postów
Nie obejrzałam do końca... Nikt święty nie jest, ale na kursie? Wśród studentów?? Przed kamerą??? To filmik podobny do tego gdzie żona pana PP katowała niewidomą
kobyłę. Chętnie zaprosiłabym tę panią do nas. mam niewidomą na lewe oko klaczkę. Poprosiłabym ja o założenie jej ogłowia. Szybko pani znalazłaby swoje miejsce w szeregu.Konina pierwsza do głaskania na padoku, ale alergicznie reagująca na wszelkie agresywne gesty.

Agulaj79

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5422 postów
"Fajny" ten natural. Wolę już swoją amatorską wersję.

klaudiandm6

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3005 postów
Naturalna szarpanina. Na miejscu właściciela zabrałabym konia z takiego "kursu".
"Żadne zwierzę nie szydzi z innego, które jest do niego podobne jak kropla wody do drugiej. Tylko człowiek jest zdolny do takiej samo wzgardy."

Magda Pawlowicz

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 976 postów
ja też obejrzałam sam poczatek tylko, dalej mi się nie chciało.
ja bym powiedziała, że zaczyna sie od tego, że koń chce do niej podejść a ona go za to karci, w efekcie koń się zaczyna bać i dalej juz jest du...
zupełny brak wyczucia konia jak dla mnie...
Dołączona grafika

Agulaj79

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5422 postów
Najbardziej rozwalilo mnie kopanie w brzuch. Nerwy nerwami, ale będąc właścicielem konia zrobiłabym jej jazdę.

parada34

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • Miejsce zamieszkaniazachodniopomorskie
spójrzcie co się dzieje koniom w drodze na rzeź w Ameryce Południowej. Niestety tu widać ewidentnie rany i połamane nogi. Bydło nie ludzie. Od 1:23 zaczynają się nieciekawe sceny.

Hurricane

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 15 postów
  • Miejsce zamieszkaniaWarszawa
Człowiek.

Topola90

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów
  • Miejsce zamieszkaniaGdynia
Człowiek człowiekowi wilkiem? A co dopiero człowiek jest w stanie zrobić biednemu zwierzęciu :mad:

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
  • Miejsce zamieszkaniawarszawa
no np. zakładając w trosce o konia derkę konikowi przy plus 30 stopniach na plusie ... to się nazywa dbać o konia ... żenada
arkady66

unkown

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1525 postów
  • Miejsce zamieszkaniatak
Agulaj79 dopiero przeczytalam wpis. Ciebie na filmiku rozwalilo kopanie konia w brzuch. Pewien dosyc znany z nazwiska wet w moim woj. Robil konion zeby. Wet nie tyle co byl przemadrzaly i niemily, wrecz wredny i bardzo chamski do ludzi co wlasnie bron boze zwierzeta od tego czlowieka! Umowil sie z wlascicielami na robienie koniom zebow, przyjechal sam, bo przeciez sobie poradzi. Po tym jak na mnie nawrzeszczal, ze mu nie pomagam (45kg. dziewczyna ma utrzymac 600kg. konia). W pewnym momencie ten znany z nazwiska wet. Wzial drewniana solidna dudtke, 19letniemu walachowi przelozyl 3 razy przez kark, po czym kopnal go 3 razy w brzuch. Weterynarza nawyzywalam jak tylko moglam, po czym zadzwonilam po wlascicieli, zeby pozbyc sie tego niedorajdy nie weta, za to co robi i jak sie zachowuje, od wlascicieli uslyszalam, ze to ziec jednego z najlepszych wetow i nie moga mu odmowic. Sa ludzie i sa ludzie... z tym panem na szczescie mialam pozniej tylko raz do czynienia, gdyz to wielce zajety doktor. Raz nie przyjechal mi do padajacej klaczy, bo nie mial czasu, mogl przyjechac za 7 godzin, bo po drodze by mial (na szczescie udalo sie zadzwonic po znajoma wetke, ktora odratowala klacz). Drugim razem kobyla na plocie sie rozerwala dosyc gleboko na klacie. Wet oczywiscie nie mial czasu. Przyjechal mi 6 godz pozniej konia szyc (byla juz 22, wiec robil to przy latarce), zeby zszyc konia musial ciac konia, bo brzegi niestety obumarly, kon ma teraz wielka blizne na klacie. Niestety na kazdego nalezy uwazac, szczegolnie powierzajac zdrowie i zycie swojego zwierzaka, lepiej 10x zmienic weterynarza, czy kowala i trafic w koncu na rozsadnego niz trafic na idiote, ktory chce jedynie zarabiac, nie nadajac sie do swojej pracy.

Arek, to o czym Ty piszesz to tez sie odnosi do pseudo koniarek (12-16lat), ktore wziely 2 lekcje jazdy konnej lub pomagaja rolnikom i moga pojezdzic na kobylach, czesto nieujezdzonych. Tu temat rzeka, bo nie wazne jest aby kupic sobie ksiazke i poczytac o koniach, czy zaplacic za lekcje jazdy konnej ale wazne, zeby kupic nowy komplet dla konia i pochwalic sie zdjeciami na fb. Niejednokrotnie pisalam slit quniarkom, zeby kupily sobie ksiazke, a nie nowy czaprak, pytajac mnie o co mi chodzi odpisywalam, ze kon ma to i to zle zalozone lub niedopasowane. Jedno ze zdjec jakie widzialam w ostatnim czasie, to kucys nieduzy i laska na nim siedzaca, pytajaca jak wyglada w komplecie. Komplet kompletem ale kon mial za dlugi nachrapnik, a do nachrapnika skosnik, ktory byl zacisniety o chrapy tego biednego kucysia, dziwne, ze kon jej nie padl podczas jazdy, nie mogac odddyc. Bp w dzisiejszych czasach im wiecej patentow i wiecej rzeczy pod kolor tym lepiej, nie wazne ze nie wie sie po co i do czego jest dana rzecz, wazne, ze jest, bo ktos inny to ma. Ale tu wina rowniez instruktoro, czy raczej pseudo instruktoreczek, ktore same ledwo jezdza ale chce zrobic kurs, zeby w wakacje poprowadzic jazdy i za darmo moc jezdzic. Pojdziesz do osrodka i taka jedyne co w stanie jest powiedziec to: pieka na dol, plecy prosto + powie ci, ze mozesz zagalopowac lub masz zmienic kierunek. Polowie idiotow wydalabym zakaz dozywotni posiadania zwierzat! Jestem za wprowadzeniem prawa, ktore bedzie nakazywalo coroczna wizyte ze zwierzeciem u weterynarza oraz wprowadzeniem specjalcnej bazy danych, gdzie bedzie napisane kto ma jakie zwierze, czy odwiedza weterynarza oraz czy oddal zwierze do schroniska. Meldujac sie u weterynarza kazdy zwierzak dostalby chipa i skonczyloby sie wyrzucanie zwierzat. A i skonczyloby sie osobom, ktore biora zwierzeta, po czym jak urosnal to oddadza albo wyrzuca. I jesli sie nie zastosujesz to wysokie kary! Chcesz miec zwierze to DBAJ o nie lub plac kare! I niech zabiora polowie idiotow zwierzeta nikt na tym nie ucierpi.
Bo zwyciężać mogą Ci, co wierzą że mogą...

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
nie idiotom ale fundacjom należy odebrać konie ... przecież to one ogłaszają wszem i wobec że wciąż im brakuje kasy na wszystko .. ale na procesy sądowe mają kasę ... fundacje do delegalizacji ... amen ... ja też mam modne ostatnio nagrane taśmy z rozmowy dwóch prezesów znanych fundacji ..
arkady66

unkown

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1525 postów
  • Miejsce zamieszkaniatak
Arku napisz stosowne pismo do rzadu,poprzyj stosownymi argumentami i zbieraj podpisy :D Jasne, tez jestem za likwidacja wiekszej czesci fundacji. Raz jeden zawierzylam zycie zwierzecia fundacji! Fundacja nie zajela sie odpowiednio sprawa i suka z mlodymi zniknela!
To samo tyczy sie wszelkich schronisk dla zwierzat! Jaka jest idea schroniska dla zwierzat?Przetrzymac ezpanskie i niechciane oraz wg. mozliwosci oddac te zwierzeta do adopcji! Raz nie mialam czasu zeby osobiscie zajechac do schroniska, wiec zadzwonilam do schroniska wszystko z kultura decyzja przemyslana, biore psa, zapytalam czy moge przyjechac w tego i tego dnia o tej i o tej godzinie, psiaka juz widzialam na stronie internetowej, wiec decyzja co do wyboru zapadla i tu... niezreczna cisza, po czym slysze: niestety ten pies nie jest do adpocji, zapytalam grzecznie dlaczego, w odpowiedzi otrzymalam poniewaz jest u nas juz dlugo i jest maskotka schroniska. Tak wlasnie dzialaja schroniska i inne tego typu organizacje!
Sytuacja bardzo podobna zdarzyla sie dwojce moich znajomych, ktorzy chcieli wziac jakies psiaki do siebie, bylo to jedno i to samo schronisko. Nie wiedziec czemu schronisko nie chcialo wydac (moim zdaniem) ladniejszych zwierzat.
Bo zwyciężać mogą Ci, co wierzą że mogą...

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
zbieram podpisy , szukam tanich dobrych prawników ( mile widziani fanatycy ) , szukam świadków ale takich co przyjdą i powiedzą prawdę a nie tylko takich co pokrzyczą klikając w klawisze ... działam , działam na ile pozwala mi budżet ... nie dajcie się zwieść żadnej fundacji ... patrzcie na konie z posadowa jak po cudownym ocaleniu zasuwają po kilka godzin każdego dnia w rekreacji , jak je sprzedano jak tanie dziwki do pracy na swych sutenerów ... i zgadnijcie kto za tym stoi ?? .... amen
arkady66

edzia 69

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 10033 postów

Wyświetl postUżytkownik arkady66 dnia 20 czerwiec 2014 - 21:04 napisał

zbieram podpisy , szukam tanich dobrych prawników ( mile widziani fanatycy ) , szukam świadków ale takich co przyjdą i powiedzą prawdę a nie tylko takich co pokrzyczą klikając w klawisze ... działam , działam na ile pozwala mi budżet ... nie dajcie się zwieść żadnej fundacji ... patrzcie na konie z posadowa jak po cudownym ocaleniu zasuwają po kilka godzin każdego dnia w rekreacji , jak je sprzedano jak tanie dziwki do pracy na swych sutenerów ... i zgadnijcie kto za tym stoi ?? .... amen
wysyłam Ci sojusznika
https://www.facebook...5540691?fref=nf

pawloss22

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 40 postów
no tak lepiej w polsce niz do wloch podcza podrozy bardzo sie mecza .
||| KubotAgra.pl - ciągniki marki KUBOTA, ładowacze, przyczepy ||| Sprawdzone sposoby na odchudzanie - http://na-odchudzanie.co.pl/ |||

blackhorse

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów
  • Miejsce zamieszkaniaSzczecin

Wyświetl postUżytkownik Magda Pawlowicz dnia 14 luty 2014 - 19:59 napisał

ja też obejrzałam sam poczatek tylko, dalej mi się nie chciało.
ja bym powiedziała, że zaczyna sie od tego, że koń chce do niej podejść a ona go za to karci, w efekcie koń się zaczyna bać i dalej juz jest du...
zupełny brak wyczucia konia jak dla mnie...
Baba w ogóle nie wie co i po co robi. Sposób na zniszczenie ułożonego konia. Zresztą sama reakcja konia wskazuje na to że ma ją za nieobliczalnego szaleńca. To było raczej odprawianie guseł, w każdym razie ktokolwiek kto potraktował by tak mojego kona, poleciał by na zbitą gębę i było by po szkoleniu.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych