Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Kuchenne Wariacje, czyli ,,Tawerna Pod Rozbrykanym Kucykiem"

914 odpowiedzi w tym temacie

unkown

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1525 postów
  • Miejsce zamieszkaniatak
ha! Germa dziekuje cos takiego probowalam zrobic ale jak widac mam dwie lewe rece nawet do wymieszania masla z bulka tarta... Powychodzily mi wielkie zbite grudy, chyba za malo masla na za duzo bulki, choc probowalam tez wiecej masla i mniej bulki. Moze to byc wina tego, ze mam jakas "grubsza" bulke tarta? Kopytek zostalo mi jeszcze na jutro, wiec jutro sprobuje zrobic raz jeszcze, tym razem w rondelku.
Bo zwyciężać mogą Ci, co wierzą że mogą...

herma

latająca wiedźma

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3940 postów
  • Miejsce zamieszkaniapod lasem
To nie kwestia lewych rąk, po prostu za dużo dałaś. Bułka absorbuje sporą część masła i dlatego tak się stało. Trochę wprawy i zapomnisz, że miałaś z tym problem. Na "polewaną" bułkę tartą, dobrze jest zatrzeć bułkę na jak najdrobniejszych oczkach.
Dołączona grafika

unkown

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1525 postów
zdaje dzisiejsza relacje: rozpuscilam prawie pol kostki masla, dalam Lyzke bulki tartej (tylko 1 lyzke), a i tak mam kluchy :/ do tego jednego sie nie nadaje jednak :/

herma

latająca wiedźma

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3940 postów
  • Miejsce zamieszkaniapod lasem
Żeluś - za duuuużo. Posyp "deszczykiem" do rondelka, żeby bułka była na pływająco. A jak nie, to podsmaż to co masz, pokrusz i będziesz mieć kopytka z kruszonką ;) i polej masełkiem, możesz jeszcze uprażyć orzeszki i udawać, że tak miało być. Najważniejsze: nie przejmuj się.
Dołączona grafika

edzia 69

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 10033 postów
  • Miejsce zamieszkaniaWyspa Wolin
Ponoć jadalny. Żółciak siarkowy, jak mi napisano.
Zapraszam na grzybozrywanie, jeśli ktoś ma ochotę.
Dołączona grafika

Hamer

dziewczyna MacGyvera

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 6683 postów
  • Miejsce zamieszkaniaLublin
Żelka, jakbyś dała łyżkę masła i taka ilość bułki tartej ile ważyło rozpuszczone masło byłoby git. Ale uwierz, że wcale nie gorszy efekt daje polanie rozpuszczonym masłem i posypanie uprażoną na suchej patelni bułka tartą. Robię tę druga wersję.
Dołączona grafika , ,Dołączona grafika
nobody 's perfect

Maria89

"Młoda szlachcianka z kasztanką"

• Moderator
  • 14904 postów
Edzia, zbieracie je czy raczej nie ryzykujecie?
Co do grzybów. Jakiś czas temu nazbierałam pod moimi brzozami kozaków i zrobiłam sobie w śmietanie (chyba już o tym pisałam, ale teraz chciałam o czymś innym). Dzień w dzień chodziłam pod te brzozy i patrzyłam czy coś nowego się pokazało. No i w pewnym momencie się pokazały kolejne. Były malutkie, takie dopiero wychodzące z ziemi, więc zostawiłam, żeby sobie w spokoju podrosły. I chodziłam codziennie i je doglądałam i cieszyłam oczy w miarę jak rosły. I co? I wczoraj obok tych brzóz szedł jeden z pracowników. I zobaczył grzyby, ale nie był pewien czy to są jadalne, więc część z nich poprzewracał i zniszczył nogą a drugą część powyrywał (z grzybnią), obejrzał po czym wywalił :evil: Powiedzcie mi dlaczego niektórzy ludzie są idiotami? Znalazłam raptem jednego któremu udało się uniknąć tej masakry, ale co mi po jednym? :(
Dołączona grafika

Ic maj lajf :D

edzia 69

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 10033 postów
Ja nie zbieram, wole kupic w sklepie. Ostatni sąsiadka wysłała dzieci na zbiór pieczarek. Trzeba było widzieć jak wiały kiedy stado je zoczyło, zbiło sie w gromade i ruszyło oglądac intruzów. Potem sąsiadka poszła z nimi drugi raz, ale była powtórka z rozrywki.
Dziewczyny chce kupic sokowirówkę, ale mam problem decyzyjny. macie jakies sugestie? Budżet do 200 zł.

Maria89

"Młoda szlachcianka z kasztanką"

• Moderator
  • 14904 postów
Ja uwielbiam zbierać grzyby. Jak już nazbieram to mogę je wszystkie komuś oddać, bo obrabiać nie cierpię. Ale samo łażenie po lesie wpływa na mnie baaardzo uspokajająco. Co do pieczarek to nie zbieram, bo te na łąkach nieco różnią się od tych sklepowych i zwyczajnie nie wiedziałabym, że to pieczarka.
Edzia, tu masz link do tych tańszych sokowirówek: http://www.okazje.in...00--cena,0.html (choć pewnie chodzi Ci bardziej o jakąs konkretną poradę). Ja od jakiegoś czasu też myślałam o sokowirówce dopóki mi ktoś nie powiedział, że lepsze są wyciskarki. Podstawowa i najważniejsza różnica jest ponoć taka, że sokowirówka przerabia na sok wszystko (łącznie z pestkami, błonkami, ew. skórką) a wyciskarka wyciska tylko to co powinno się w soku znaleźć czyli miąższ. Resztę oddziela.
Niemniej jednak jak kupisz coś to koniecznie się pochwal.
Dołączona grafika

Ic maj lajf :D

edzia 69

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 10033 postów
Dzięki za link Mario. Jak się słusznie domyśliłaś czekam na propozycję takiej wypróbowanej. Wyciskarki moim zdaniem są przereklamowane i raczej dużo droższe. Mi nie przeszkadza, że rozdrabniają wszystko jak leci, w pestkach jest też dużo potrzebnych związków i w skórce. Patrzyłam już na allegro również w używanych. Można kupić prawie nieużywane "komunistyczne" sokowirówki mesko. Prawdopodobnie bardziej wytrzymałe niż te nowoczesne. Nad taką się zastanawiam. Okazuje się, że części nadal dostępne.Pod spodem dzisiejsza obiadokolacja.
Dołączona grafikaDołączona grafika

Kasiek

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 358 postów
  • Miejsce zamieszkaniaPlanet Thanet ;)
A ja zrobilam ciasto plesniak i co? I plesn zniknela w piecu:(
Wyszlo kruche z dzemem:(
Riding: The art of keeping a horse between you and the ground.

unkown

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1525 postów
Kasiek uwielbiam plesniaka :D

unkown

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1525 postów
tuturu! Wczoraj za 1 razem! wyszla mi bulka podsmazana na masle! :D:D:D Juz moge powiedziec smialo: Jeste Mistrze! :D:D:D

monter

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 23 postów
  • Miejsce zamieszkaniaWarszawa
Słuchajcie jak radzicie sobie na diecie? Sam mam wielki problem poniewaz nie potrafię się zmusić do niejedzenia słodyczy....

ajm

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów
  • Miejsce zamieszkaniaWarszawa
Może po prostu jesteś uzależniony? Wiele osób o tym nie wie, ale cukier to uzależniająca substancja. Moze uzależnić Cie tak samo jak nikotyna czy alkohol. Jednoczesnie tak samo mocno niszcyz zdrowe. Powoduje otyłość, kiepski stan zębów.Pogarsza wyglad naszej skóry.

Jesli masz ochotę na coś slodkiego to najlepiej będzie to zastąpić owocami albo warzywami

Bananem ( dostarcza wiele energii, a jest jednak zdrowszy niż baton) https://netto.pl/zdrowa-zywnosc/banan
sałatką owocową
smoothie owocowym
czy koktajlem na bazie mleka i owoców

Kup sobie również stewię do słodzenia.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych