Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Sukcesy polskich koni rajdowych

44 odpowiedzi w tym temacie

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
  • Miejsce zamieszkaniawarszawa
a ja nie mam czy już jechać .... hahaha .... na wrzesień coś może dojdzie do siebie to wtedy znowu zaskoczę ...
arkady66

arena

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3023 postów
:mrgreen: arek boskie to było! a więc czekamy na zaskoczenie i życzymy szybkiego powrotu do zdrowia... :mrgreen: no tak w tym biznesie czasem bywa... ja też się tu na forum dowiaduję różnych rzeczy o mnie i o moim profesorze... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
...kiedy Go dosiadam... Jego nogi stają się moimi i możemy być wszędzie...
"Nie ten jest wielkim trenerem, kto sprawia, że jego koń posłusznie wykonuje polecenia. Wielkim trenerem jest ten, kto sprawia, że koń chce wykonywać polecenia"

arena

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3023 postów
Wielki sukces konia polskiej hodowli (hod.Krzysztof Grudziąż) Farak. PONOWNIE UDOWODNIŁ SIŁĘ POLSKICH GENÓW! drugi w konkursie "Open"!!! wyniki: http://www.endurance...ng.net/c101.php

Dołączona grafika
"Nie ten jest wielkim trenerem, kto sprawia, że jego koń posłusznie wykonuje polecenia. Wielkim trenerem jest ten, kto sprawia, że koń chce wykonywać polecenia"

arena

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3023 postów
Więcej o naszej zawodniczce Kamili Kart i jej koniach:

http://www.polskiear...&lang=pl&id=843

http://www.polskiear...e&lang=pl&id=56

Niesamowita jest!!! :)

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
rozmawiałem dzisiaj z Krzysiem Grudziążem .... powiedział mi tylko , że farak od zawsze był najbrzydszym koniem jego hodowli ... haha ...
arkady66

edzia 69

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 10033 postów
  • Miejsce zamieszkaniaWyspa Wolin
A Gwaro? on nawet araba nie przypominał, hucuła prędzej.

arena

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3023 postów
właśnie Edzia!
Gwaro-derbista! wspaniały koń po Bardyszu!
sam Bardysz, który zostawił w Polsce mało potomstwa z racji na szybką sprzedaż poza granice naszego kraju... Ten wspaniały ogier, przez niektórych zapomniany i mylnie pomawiany, że "cóż on dał"??? a właśnie z tego nielicznego potomstwa praktycznie wszystkie zapisały się ze świetnymi wynikami na torach i w sporcie (w tym i klacz Merisa)... :)

tu wywiad z właścicielem a Wójtowiczem nt. Gwaro: ( http://www.belzycear...&lang=pl&page=3)

: Jaki był Ar-Rahman? Albo Gwaro?

"A.W.: Gwaro jest przykładem ogromnego spokoju. Nigdy nie denerwował się ani przed wyścigiem, ani podczas wyścigu. A po gonitwie, gdy inne konie mocno sapały, on już oddychał równo. To był chyba jedyny koń, który w ogóle nie przejmował się wyścigami! To widać na filmie: po wyścigu Derby – to najdłuższy dystans dla koni arabskich, trzy tysiące metrów – stoi na padoku, czekając na dekorację. Podchodzą panowie, stroją go, klepią, a on nie cofa się, nie reaguje, jemu to nic nie przeszkadza! Przyjmuje hołdy jako coś, co mu się słusznie należy. To było piękne. Konie po Ar-Rahmanie nie są aż tak spokojne, choć też nie ma z nimi większych problemów. Przyjmują trening w sposób należyty. Są ostrzejsze niż Gwaro, chętniej się ścigają, ale trening nie pozostawia u nich żadnych negatywnych zmian w psychice. "

cóż można powiedzieć -nie wszystko złoto co się świeci... ;)

iza90

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
film wykonany po starcie:

i trochę zdjęć (niewiele): https://picasaweb.go...8835/ECMost2013

arena

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3023 postów
o ja pitolę! ale tam musiały być emocje! skoro oglądając już sama mam dreszcze... :shock:

K. Czarnota też fajnie podsumował: http://www.polskiear...g/?lang_view=pl :)

"......Polskie rajdy mają dzisiaj wielkie powody do świętowania. I prawdę powiedziawszy, świętują trochę na przekór. Na przekór Polskiemu Związkowi Jeździeckiemu, którego rajdy interesują tyle, co zeszłoroczny śnieg. Na przekór kompletnemu brakowi zainteresowania tą dyscypliną ze strony arabskich stadnin państwowych. Na przekór totalnej ignorancji ze strony PZHK, a także Jockey Clubu i środowiska wyścigowego, chociaż nie od dziś wiadomo, że sporo koni po torach kontynuuje karierę sportową w rajdach.
W Moście, w ramach konkursu Otwartych Mistrzostw Europy, świetne drugie miejsce zajął wyhodowany przez Krzysztofa Grudziąża Farak, dosiadany przez zawodnika z Emiratów Arabskich. Jest to kolejny sukces polskiego konia w zawodach rangi mistrzowskiej. Mimowolnie człowiek zastanawia się, czego nam brakuje, żeby taki polski Farak czy inny nasz koń zdobywał tytuły pod Polakami? Myślę, że w dużej mierze pieniędzy! Polskich rajdowców zwyczajnie dzisiaj nie stać na dosiadanie dobrych koni. Jestem przekonany, że mogłoby się to zmienić, gdyby wyżej wymienione instytucje i środowiska zainteresowały się dyscypliną, której zawodnicy i konie przynoszą nam medale."

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
ale o czym tu pisać skoro ten watek obserwują dwie osoby ... haha ...
arkady66

arena

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3023 postów
ja bym powiedziała, że trzy w porywach do czterech... :mrgreen:

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
większość naszych rodzimych pasjonatów końskich to osoby miedzy 8 a 12 rokiem życia lub zubożali obserwatorzy ... haha
arkady66

arena

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3023 postów
zatem w młodym pokoleniu nadzieja! wszystkie dzieci, które przeszły program eduk. "Wesoła szkoła" czekamy! na szczęście nie wszyscy z tego wyrastają... :mrgreen:

iza90

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów

Wyświetl postUżytkownik arena dnia 17 wrzesień 2013 - 18:13 napisał

o ja pitolę! ale tam musiały być emocje! skoro oglądając już sama mam dreszcze... :shock:
Emocje to były jak Kamila finiszowała :D

A już niedługo MP w Zakrzowie :)

Cytat

Jak dotąd federacje m.in. Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Czech, Litwy, Estoni oraz Niemiec zapowiedziały przyjazd swoich reprezentantów.
Zapowiada się ciekawie :)

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
a mi znowu i jeżdżcy i konie się wykruszyły ... te dzieciaki z wesołej szkoły podrosły i już koń im śmierdzi a pogoda szkodzi na paznokcie ... alleluja
arkady66

arena

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3023 postów
że nie wystartują??? :shock:

bo widzisz wesołą szkołą szedł rocznik przekorny :mrgreen: większa część z nich zmieni usposobienie dopiero gdy spaliny/smog, zacznie powodować u nich choroby skórne, oddechowe, alergiczne oraz pękanie pończoch, poronienia, niedotlenienie, zmiany widzenia/wzroku lub nie daj ojcze Rydzyku zmiany płci i orientacji seksualnych... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Iza zamula mi dziś komp i nie mogę odtworzyć! :mad:

iza90

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
9 m-ce w klasyfikacji OPEN i 6 m-ce w klasyfikacji Mistrzostw Europy zajął konik blisko spokrewniony z moimi arabami :D po tym samym ojcu co Desperado :) Prędkość 19,578 km/h. Mam nadzieję, że moje pójdą w ślady krewniaka i za kilka lat pokażą na co je stać :D
Saltan (Pobeditel - Saffannah / Karnaval, http://www.bazakoni....ditel-saffannah)
Dołączona grafika

arena

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3023 postów
spoko Iza i tak wierzymy w ciebie! :)

ja tam jeszcze Aswana w rodowodzie widzę-złodzieje! na naszej krzywdzie sobie mistrzów wyhodowali! ;)

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
ja powoli rozkładam ręce ... nie ma z kim , nie ma co i nie ma o czym ... czuję się osamotniony w swoich hippicznych pasjach .... haha ... czy ktoś mnie zrozumie i przytuli ... hahaha
arkady66

arena

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3023 postów
no cóż arkady66, chciałam cię uszczęśliwić dobrą marką, toś się jeno ośmiał... a babcia "M" hulaaa!!! po 30km dopiero się rozgrzewa! :mrgreen: :-P

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych