Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Materiały na temat Hipoterapii

63 odpowiedzi w tym temacie

Bratek

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 22 postów
  • Miejsce zamieszkaniaOlkusz
Witam!!
Mam prośbę do wszystkich którzy maja jakieś materiały na temat Hipoterapii.
Moja kuzynka pisze prace magisterską na temat Hipoterapii i jeśli macie jakiekolwiek materiały, linki do stron związanych z tym tematem to proszę piszcie na mój mail.

Z góry dziękuje wszystkim i Pozdrawiam.

Bratek
Jak zwykle sorki za ortografie :D

Edka

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 43 postów
Hej,mam trochę materiałów,rok temu pisałam pracę mgr na temat hipoterapii. W razie czego pisz na mój e-mail.
Edzia

Do

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów
  • Miejsce zamieszkaniaLegionowo
Witam,
ja też sie zabieram do pisania pracy mgr własnie z hipoterapii i potrzebuje materiałów na temat początków hipoterapii w Polsce.
Bede bardzo bardzo wdzięczna za pomoc jeśli ktoś coś ma.

anowi

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów
Witam :mrgreen:
Jestem kolejną nową i kolejną potrzebującą...

ja również piszę pracę magisterską na temat hipoterapii i poszukuje materiałów.

Jeśli to mozliwe, bardzo proszę o pomoc...

Pozdrawiam,
Anowi.

druhna

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 50 postów
a mnie natomiast interesuje hipoterapia i rowniez prosiłabym jakies linki i materiały, moze byc rowniez na maila basiekbp@wp.pl

Edka

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 43 postów
Jak już pisałam wyżej - mam sporo materiałów -ale po pierwsze - prosiłabym o jakieś konkretne zapytania, tzn czy mają to być ogólne informacje czy dotyczące jakiegoś konkretnego schorzenia, efektóe hipoterapia itd, itp :D) Po drugie, materiały mogę wysłać jedynie pocztą :!:
Edzia

dominique

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1267 postów
  • Miejsce zamieszkaniaPosen~!
bardzo proszę o te materiały :mrgreen:

speed9@wp.pl

Edka

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 43 postów
Zapomniałam dodać, że w grę wchodzi tylko :lol: tradycyjna poczta :roll:
Edzia

Baśka

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 100 postów
Książki o hipoterapii:
1. Anny Strumińskiej "Psychopedagogiczne aspekty hipoterapii dzieci i młodzieży niepełnosprawnych intelektualnie". (fajne rzeczy w niej są).
2. Christine Heipertz-Hengst "Jazda konna dla osób niepełnosprawnych".
3. Ingrid Straups "Hipoterapia. Neurofizjologiczna lecznicza jazda konna" (nie wiem, czy podałam dobrze tytuł. Tą ksiażkę nie najlepiej mi się czytało, ale jest w niej dużo przydatnych rzeczy).
4. Barbary Teichmann Engel "Terapeutyczna jazda konna II. Strategie rehabilitacji"
5. Alicja Kamińska "Hipotearpia - jazda konna rekreacyjna i sportowa dla osób niepełnosprawnych" z ogólnopolskiej konferencji naukowo-metodycznej (tego nie znam).
6. W Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu (na Ratajczaka), a właściwie w Czytelni Historycznej i Gazet można zamówić i na miejscu przejrzeć i ewentualnie skserować materiały z czasopisma "Hipoterapiia".
A właściwie to trochę artykułów można znaleźć na stronach:
1. www.pthip.org.pl
2. www. hipoterapia.org
3. www.funhip.republika.pl
Nie mogę przesłać wam żadnych materiałów - nie mam ich gdzie zeskanować.
Basia

teeh

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów
  • Miejsce zamieszkaniaczwa
Witam wszystkich, którzy przygotowują się do pisania prac magisterskich/licencjackich/dyplomowych (niepotrzebne skreślic;)) nt. hipoterapii. Ja również należę do tego grona i pilnie szukam materiałów. Szczególnie interesują mnie kwartalniki "Hipoterapia" oraz Przegląd Hipoterapeutyczny nr 2 i 3 z roku 2006 oraz nr 1 z roku 2007. Sama dysponuję na ew. wymianę Przeglądem Hipo nr 1/2006.
Mój e-mail: tia-84@o2.pl Pozdrawiam.

Edka

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 43 postów
Kwartalniki te możesz zamówić w biurze Fundacji Hipoterapia (ja po ostatnich przykrych doświadczeniach z pożyczaniem materiałów już ich nie rozsyłam).Powodzenia!
Edzia

teeh

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów
Niestety, jak dzwoniłam do Fundacji (było to pierwsze miejsce, w którym zaczęłam tych kwartalników szukać) poinformowano mnie, że 'są to numery archiwalne i oni ich już nie posiadają"...:/ No nic, dziękuję za odpowiedz.

Edka

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 43 postów
Daj znać którego kwartalnika szukasz, to spróbuję podesłać Ci e-mailem. W końću trzeba sobie pomagać :mrgreen:
Edzia

paula;)

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3805 postów
  • Miejsce zamieszkaniaze wsi
strona o hipo to strona HIPPOLANDU
"Istnieje taki typ dziewczyny, która - choć niezdolna do posprzątania własnego pokoju, nawet pod groźbą noża, będzie walczyć o przywilej spędzenia całego dnia na wygarnianiu gnoju ze stajni"
Terry Pratchett "Muzyka Duszy"

teeh

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów

Edka napisał:

Daj znać którego kwartalnika szukasz, to spróbuję podesłać Ci e-mailem. W końću trzeba sobie pomagać :twisted:

Witaj, dziękuję Ci serdecznie za chęć pomocy. :cool: Interesują mnie te artykuły z poszczególnych numerów:
Frataer A., Jazda konna w psychoterapii, nr 3/92.
[von der] Mühlen H., Jazda konna w psychiatrii. Doświadczenie własnego "ja" jako przeży-cie, nr 3/92.
Reimer F., Dziesięć lat jazdy konnej w psychoterapii, nr 3/92.

Grochmal S., Narodziny hipoterapii, nr 4/92.

Scheidacker M., Terapeutyczna jazda konna w psychiatrii. Myśli tyczące treści i zaszerego-wania, nr 2-3/93.

Scheidacker M., Elementy psychologii głębi i aspekty analityczne jazdy konnej, nr 4/93.

Calba M., Alkoholizm a terapia z koniem, nr 1-4/94.
[de] Lubersac R., Psychoza a terapia przy pomocy wierzchowca, nr 1-4/94.
Schoonheyt F., Hipoterapia w szpitalu psychiatrycznym, nr 1-4/94.
Smolak W., Ruch hipoterapeutyczny w Polsce, nr 1-4/94.

Generalnie piszę pracę o wykorzystaniu hipoterapii w leczeniu narkomanii, więc jeśli jakiś artykuł o tym traktuje (a po samym tytule trudno się zorientować) to bardzo bym Cię również prosiła o te materiały. Mój e- mail to: tia-84@o2.pl. Z góry serdecznie Ci dziękuję!

Edka

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 43 postów
Hej, mam wszystko czego szukasz, dodatkowo znalazłam artykuł z konia polskiego dotyczący hipoterapii i osób z problemem narkotykowym. Poza tym polecam Ci przeczytanie artykułów o wpływie hipoterapii na osoby uzależnione od alkoholu - temat pokrewny i może Ci coś dodatkowo nasunąć( jest tego znacznie więcej). postaram się przesłać jak najszybciej te materiały, zacznę skanować już dzisiaj :)Pozdro!
Edzia

teeh

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów
Dziękuję Ci pięknie:)

KAŚkA25

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów
Edka jeśli to nie problem, to jeśli mogę Cię prosić mi też prześlij- również piszę pracę na temat zastosowania hipoterapii w resocjalizacji, adres e-mail skoczek25bkpow@wp.pl Z góry dziękuję i pozdrawiam :lol:
:-)

Edka

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 43 postów
Moi Drodzy - mały problem organizacyjny - padł mi skaner :< Wyjścia są dwa: Mogę Wam zrobić kserówki materiałów i wysłać pocztą, druga opcja - poczekacie aż naprawię gada...
Odezwijcie się co komu pasuje, papa.
Edzia

KAŚkA25

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów
to ja cierpliwię poczekam :wink: dzięki i pozdrawiam!
:-)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych