Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Materiały na temat Hipoterapii

63 odpowiedzi w tym temacie

smerfetka013

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów
  • Miejsce zamieszkaniaGrotniki
Ja też pisze prace na temat hipoterapi ale do szkoły. gdyby znalazł sie staki dobry człowiek i przesłał mi informacje/ materiały na ten temat była bym bardzo wdzieczna.
przesyłajcie info na mojego e-mila
im bardziej ludzie mnie ranią tym bardziej doceniam konie

koniara_11

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Miejsce zamieszkaniaJot Gie ;]
Poszukajcie sobie może na www.sciaga.pl - polecam :cool: Dużo informacji, może się znajdzie coś dla was :roll:
"Gdyby koń o swej sile wiedział, żaden by na nim nie siedział..."
A ja to już w ogóle ; >>

teeh

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów
  • Miejsce zamieszkaniaczwa
Edka czy Ty się może rozmyśliłaś?:mrgreen:

Obiś

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5426 postów
Jakby ktoś chciał, mam sporo materiałów o hipoterapii, min. książkę o które było pisane wcześniej :Christine Heipertz-Hengst "Jazda konna dla osób niepełnosprawnych" i sporo kser z kursu hipo,jakby ktoś potrzebował proszę pisać, tylko precyzować mniej więcej,bo za dużo tego,żeby wszystko skanować :mrgreen: .
Żyj tak, aby nie żałować żadnego dnia,żadnej godziny,minuty,sekundy...
Podejmuj decyzje dobre dla siebie i nie przejmuj się, gdy nazwą Cię egoistą...

I pamiętaj, tylko wariaci są coś warci...

kasiorek

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów
Hej!
Wiem, że te wiadomości dot. artykułów są już z poprzedniego roku i nieaktualne, ale może ktoś zechciałby mi pomóc, bo ja mam ten problem co Wy wtedy właśnie teraz. Gdybyście mieli jakieś materiały, artykuły dot. hipoterapii to prześlijcie je proszę na mój adres kkasiorek@buziaczek.pl Z góry dziękuje

kasiorek

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów
Zapomniałam napisać, mój temat pracy to "Hipoterapia jako metoda pracy z dzieckiem niepełnosprawnym..."

Ewa Walczak

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów
pilnie potrzebuję informacje na temat hipoterapii w stwardnieniu rozsianym (SM). Bardzo byłabym wdzięczna za udostępnienie jakichś materiałów. Piszcie na mój mail: efik_w@interia.pl

aniia

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów
Witam :twisted: Od jakiegoś czasu zaczęłam interesować się hipoterapią.
Obecnie jestem na etapie pisania pracy o tytule zbliżonym do tego który podała kasiorek.
Byłabym bardzo wdzięczna za podesłanie jakiś materiałów. Z góry dziękuję.
Mój mail:
anija5@op.pl

PaulaK

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 97 postów
  • Miejsce zamieszkaniaZgierz
W takim razie odświeżam.
Jeśli ktoś ma materiały nt. hipoterapii bardzo bym prosiła o wysłanie ich na maila, albo kontakt jak ewentualnie inaczej mogłabym je otrzymać paulakon1988@o2.pl
Piszę właśnie pracę licencjacką na ten temat.
Są mi potrzebne wszelkie informacje na ten temat, począwszy od historii, poprzez ośrodki i rozwój tej metody, kończąc na problemach, które ona rozwiązuje.
Z góry dziękuję.
"Wałachowi się oznajmia, klaczy się pyta, a z ogierem dyskutuje..."

katmat

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów
  • Miejsce zamieszkaniaBydgoszcz
Widzę, że temat cały czas wrze, więc i ja się dopisuje...
Również zaczynam pisać pracę na temat hipoterapii i koniecznie potrzebuję materiały, a póki co w moich zacnych bibliotekach znalazłam 2-3 książki, z czego jeszcze nie wiem czy wypożyczą...pewnie jak zawsze będzie problem :cry: więc drogie forumowiczki także proszę o kontakt i przesłanie jakiś materiałów jeśli to możliwe :cry:
Sedecznie pozdrawiam :razz:
Symbioza moja ze zwierzętami :)

roksanac

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów
  • Miejsce zamieszkaniakrotoszyn
Ja rownież sie dopisuje.
Bede wdzieczna za wszelkie inf. dot. HIPOTERAPII
Moj temat to Hipoterapia jako metoda rehabilitacji osob z mozgowym porazeniem mozgowym.

moja pani promotor nie jest skora do jakiejkolwiek pomocy, wiewc licze na WAS !!! :roll:

shy-moon

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów
  • Miejsce zamieszkaniaRadom
a ja kiedyś działałem w wolontariacie na zajęciach hipoterapii i również proszę o wszelkie materiały związane z tą tematyką. Pozdrawiam serdecznie :twisted:

amba

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1108 postów
poczekajcie, szanowne panie - ale prosicie o MATERIAŁY czyli podanie tytułów książek i opracowań, czy chcecie, zeby wam Tu wszystko ładnie opisać? :twisted:
Moja klacz jest wspaniała. Kiedys ją uduszę :)Dołączona grafika

roksanac

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów
  • Miejsce zamieszkaniakrotoszyn

amba napisał:

poczekajcie, szanowne panie - ale prosicie o MATERIAŁY czyli podanie tytułów książek i opracowań, czy chcecie, zeby wam Tu wszystko ładnie opisać? :twisted:

Ja prosze i o ksiazki, moze jakis skany na @ artykulow...
Im wiecej inf tym lepiej ;p :mrgreen:

rachel16

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów
czy mogłabym prosić o materiały nt.: hipoterapia w róznych jednostkach chorobowych..czyli hipoterapia np. w SM, MPD, autyźmie, zespół Downa, zab. postawy ciała... jeśli ktoś z Was ma coś na któryś z tych tematów to baaaardzo prosiłabym o pomoc :( na maila: w.ala@interia.pl

teeh

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów
  • Miejsce zamieszkaniaczwa
Witam. Mam do odsprzedania ZA POŁOWĘ CENY książkę `Terapeutyczna jazda konna II. Strategie rehabilitacji` pod red. Barbary Teichmann Engel. Niska cena gdyż są w książce gdzieniegdzie pozaznaczane jasnym markerem fragmenty (ale tylko na 30 stronach - całość ma ok. 460) - rezultat mojej ciężkiej pracy nad magisterką:) - poza tym książka jest w świetnym stanie. Niezbędna pozycja dla osób, piszących prace magisterskie/licencjackie nt. hipoterapii. Osoby zainteresowane proszę o kontakt: tia-84@o2.pl . Pozdrawiam:)

qbacka1987

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów
  • Miejsce zamieszkaniaLeszno
witam, czy ma ktos jakies artukuly skany ksiązki, kartalników na temat hipoterapii, konkretniej hipoterapia w leczeniu dzieci z MSD, piszę pracę licencjacką i bardzo potrzebuję materiałów na ten temat:) moj e-mail natimat@wp.pl
moze ma ktos do sprzedania książke o hipoterapii : Hipoterapia. Neurofizjologiczna gimnastyka lecznicza na koniu (autorka: Ingrid Strauss)

qbacka1987

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów
  • Miejsce zamieszkaniaLeszno
chodziło mi oczywiście o MPD mózgowe porażenie dziecięce

Alens

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów
  • Miejsce zamieszkaniaBydgoszcz
Mogę się z kimś powymieniać informacjami , mogę wysłać pocztą np. przegląd terapeutyczny (2006 nr 1 i 3)(ksero).
Ksero konkretnych rozdziałów z terapeutycznej jazdy konnej II i jeden artykuł z konia polskiego 2(123)'93r abc hipoterapii Strumińskiej . W zamian interesuje literatura w której jest wspomniane coś o szerszej definicji hipoterapii , co daje obecność konia i Znaczenie terapeutycznej jazdy konnej w medycynie,Znaczenie terapeutycznej jazdy konnej w pedagogice,Znaczenie terapeutycznej jazy konnej w sporcie.

Obiś

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5426 postów
Pisze prace licencjacką "Hipo. jako forma rehabilitacji dzieci z MPD". Szukam w sumie wszystkiego, tzn czym więcej tym lepiej, interesują mnie konkretne skany, bo z tytułów książek niewiele przyjdzie, najczęściej są trudno dostępne. Do tej pory dzieliłam się tym co mam i jak najbardziej podzielę się dalej, ale może tym razem znajdzie się ktoś kto pomoże i podzieli się ze mną ;)
Żyj tak, aby nie żałować żadnego dnia,żadnej godziny,minuty,sekundy...
Podejmuj decyzje dobre dla siebie i nie przejmuj się, gdy nazwą Cię egoistą...

I pamiętaj, tylko wariaci są coś warci...

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych