Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Materiały na temat Hipoterapii

63 odpowiedzi w tym temacie

sola

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 19 postów
  • Miejsce zamieszkaniawarszawa
Witam wszystkich

Pisze pracę licencjacką na temat" Rola hipoterapii w poprawie stanu zdrowia osób niepełnosprawnych " jeśli by ktoś miał jakieś materiały i chciał by się nimi podzielić była bym bardzo wdzięczna ( kamila_chrzanowska25@wp.pl) dużo książek już nie można dostać wyczerpały się nakłady dlatego bardzo zależy mi na waszej pomocy ..
Pozdrawiam ,
Kamila

Obiś

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5426 postów
:) Ten temat to chyba mało "skutecznie działa", albo nikt nic nie ma ( w co nie wierze :cool: ) albo nikt niczym sie dzielić nie chce, bo do mnie się w sumie nie odezwał nikt :wink:
Żyj tak, aby nie żałować żadnego dnia,żadnej godziny,minuty,sekundy...
Podejmuj decyzje dobre dla siebie i nie przejmuj się, gdy nazwą Cię egoistą...

I pamiętaj, tylko wariaci są coś warci...

sola

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 19 postów
  • Miejsce zamieszkaniawarszawa
no szkoda że tak to wygląda :cool: mimo wszystko jednak mam nadzieje że ktoś się znajdzie kto chętnie podzieli się swoimi materiałami

Obiś

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5426 postów
sola, Nie znajdzie :mrgreen: Ja sama dawałam materiały kilkunastu osobom, do mnie nie odezwał się nikt. Cóż-życie.

kasia90

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów
Witam wszystkich!
Mam prośbę jak tu wszyscy. Piszę pracę licencjacką na temat hipoterapii i czy ma ktoś może jakieś artykuły o hipoterapii, a dokładniej to chodzi mi o Przegląd hipoterapeutyczny ? Byłabym bardzo wdzięczna gdyby ktoś chciał użyczyć i wysłać na maila - kasia492@o2.pl

pysia257

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów
Witam!
Pisze prace mgr na temat hipoterapii i parajeździectwa, mam problem ze zdobyciem materiałów szczególnie chodzi mi o Przeglądy Hipoterapeutyczne 1/2006; 2/2006; 3/2006 i 1/2010. Jeśli ktoś posiada te przeglądy to prosiłabym o ksero ewentualnie skan, możliwość wymiany na pozostałe Przeglądy z 2007 i 2008.
Także poszukuje książek:
Anita Wyżnikiewicz-Nawracała ? ?Jeździectwo w terapii, rekreacji i sporcie osób niepełnosprawnych?,
Krystyna Chmiel ? ?Koń w turystyce i rekreacji?.
Oraz poszukuje wszelkich artykułów na temat hipoterapii i parajeździectwa.
Z góry dziękuje fest za pomoc. W razie odzewu proszę pisać na maila - pysia257@o2.pl
Pozdrawiam

stefek

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 47 postów
takie krótkie, ale może się przydać, na dole krótkie pismiennictwo:
http://www.stefanidis.pl/hipoterapia

realist

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów
Witam!

Nie wiem skąd jesteś ale jeżeli z Poznania to książki o hipoterapii są w bibliotece AWF.Pozdrawiam

horse&me

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 75 postów
  • Miejsce zamieszkaniaa
Ja mogę podać trochę materiałów ogólnie o hipoterapii jakby były potrzebne,ale mogę je niestety napisać tylko bezpośrednio tu na forum :neutral: .Chętny ktoś?

asiak_ka

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów
Hej,
Również zgłaszam się z prośbą o jakiekolwiek materiały dotyczące hipoterapii. Jeśli ktoś wyraża chęć podzielenia się materiałami, to podaję mail: asia.k-asiunia@wp.pl
Pozdrawiam serdecznie,
Asia

horse&me

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 75 postów
  • Miejsce zamieszkaniaa

Wyświetl postUżytkownik asiak_ka dnia 21 kwiecień 2012 - 07:54 napisał

Hej,
Również zgłaszam się z prośbą o jakiekolwiek materiały dotyczące hipoterapii. Jeśli ktoś wyraża chęć podzielenia się materiałami, to podaję mail: asia.k-asiunia@wp.pl
Pozdrawiam serdecznie,
Asia
Napiszę tu na forum,bo nie mam możliwości skorzystania z maila,a akurat mam dużo czasu i materiały.Mam nadzieję,że nikomu to nie przeszkadza.Sorry za wszelkie utrudnienia.
Hipoterapia to ukierunkowane działanie terapeutyczne mające na celu poprawę funkcjonowania pacjenta w strefie fizycznej,emocjonalnej i społecznej.Realizacją zajmuje się wykwalifikowany hipoterapeuta,wykorzystując wskazówki lekarza kierującego na terapię.
Efekty hipoterapii:
W badaniach lekarskich podkreśla się zmniejszenie napięcia mięśniowego,poprawę równowagi,poprawę ruchomości stawów,wzrost wydolności płuc,poprawę krążenia.W opiniach psychologów podkreśla się wzrost pewności siebie,poprawę samooceny,poprawę koncentracji uwagi,zmniejszenie napięcia emocjonalnego,poprawę w zakresie kontaktów między ludzkich.
Formy hipoterapii:
Korzystając z konkretnych form hipoterapii,musimy pamiętać,iż granice między tymi formami nie są sztywne,a działania terapeutyczne konia przenikają się,pozwalając na wieloprofilowe usprawnianie.
Psychopedagogiczna jazda konna wykorzystuje całą rzeczywistość związaną z koniem i jazdą konną.Polega na terapii z wykorzystaniem specjalnych pomocy dydaktycznych,pielęgnacji konia i prostych prac stajennych.Fizjoterapeutyczna hipoterapia wykorzystuje przede wszystkim ciepło konia i jego powtarzalny ruch.Polega na jeździe na koniu poruszającym się stępem i wykonywaniu specjalistycznych ćwiczeń na jego grzbiecie jak np.sięganie ręką do ucha,położenie się na zadzie.Terapia kontaktem z koniem wykorzystuje specyfikę konia jako współterapeuty,który nie zwraca uwagi na niepełnosprawność,nie ocenia,nie próbuje zmieniać,akceptuje.Polega na przebywaniu z koniem z ziemi,głaskaniu go,masowaniu,wyczuwaniu jego ciepła ręką,przytulaniu,czyszczeniu,gładzeniu po pysku,prowadzeniu w ręku,podawaniu przysmaków.
Wskazania:
Porażenie mózgowe z samodzielna kontrolą głowy i czynną pozycją siedzącą,stany po urazach czaszkowo-mózgowych,minimalne uszkodzenia mózgu,choroby mięśni przy sile mięśni na minimum 3 punkty w skali Lovetta,niedowidzenie,niewidzenie,wady postawy,zespół Downa,zaburzenia psychiczne,stwardnienie rozsiane,uzależnienia,patologie społeczne.
Przeciwwskazania:
Uczulenie na sierść,pot lub zapach konia,brak czynnej pozycji siedzącej,brak kontroli głowy,wzmożone ciśnienie śródgałkowe,wodogłowie bez wszczepionej zastawki,niestabilność kręgów szyjnych,siła mięśni poniżej 3 punktów w skali Lovetta,zwichnięcia,podwichnięcia,złamania,podwyższona temperatura,ostre stany infekcyjne,nietolerancja terapii przez pacjenta,progresujące skoliozy.
Konie do hipoterapii:
Wiek od 7 lat do wieku emerytalnego,wzrost od 120 do 155 cm w kłębie,wyrostki kolczyste kręgosłupa niewyczuwalne,kłąb dobrze wykształcony,szeroki,niewysoki,grzbiet długi i szeroki,zad umięśniony.Koń musi być niepłochliwy,przewidywalny,niewrażliwy na bodźce zewnętrzne,tolerancyjny,dobrze wychowany,bez nałogów i narowów.

Laurath

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów
  • Miejsce zamieszkaniaWarszawa

witam Dołączona grafika jestem na 2 roku oligofrenopedagogiki i szukam jakiegos fajnego tematu na prace licencjacka Dołączona grafika moze ktos z Was konczyl oligofrenopedagogike i moze sie podzieli tematami jaki wy wybieraliscie a przy okazji moze mi pomozecie Dołączona grafika zastanawiam sie nad dogoterapia, delfinoterapia, hipoterapia lub hortiterapia Dołączona grafika pisal moze ktos z was na ktoras z tych metod terapii? Dołączona grafika jesli tak to prosze podzielcie sie tematem:)

Obiś

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5426 postów
No to wybierasz sobie terapie i to o czym chcesz pisać, wymyślenie tematu przecież nie jest aż tak trudne... Ja lic. pisałam "hipo jako forma rehabilitacji dzieci z MPD", mogłam sobie sama temat wymyślić i był dla mnie super, niestety magisterskiej już nie mogłam o hipo pisać i się męczę z tematem do którego zupełnie nie mam literatury...

Laurath

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów
ja zastanawiam sie nad "Leczenie narkomani i alkoholizmu za pomoca hipoterapii"..... :) ale mam jeszcze czas by sie zastanowic :) bede wdzieczna jesli kots by mi przyszlalm materialy o hipo lub napisal tytuly ksiazek albo jakies linki :) bede bardzo wdzieczna :)

Obiś

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5426 postów
Jak masz jakąś bibliotekę pedagogiczną,to ją odwiedź, ja w takiej znalazłam kilka artykułów ( ściśle na temat hipo), które udało mi się użyć w pracy,aż sama zdziwiona byłam,że w takim miejscu znalazłam coś ciekawego :mrgreen:

Laurath

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów
chyba sie przejde do swojej i zobacze co maja ciekawego :)

pola16499

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów
  • Miejsce zamieszkaniaPolska
Cześć :)
Jestem studentką pedagogiki i w tym roku piszę pracę licencjacką na temat hipoterapii.
Jeżeli ktoś z Was chciałby mi pomóc, przesłać materiały , tytułu ksiązek, artykuły była bym bardzo wdzięczna.

Pozdrawiam :)

sylwiap

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów
  • Miejsce zamieszkaniapolska/ pleszew/kalisz
Witam wszystkich serdecznie :)
mam ogromną prośbę, ponieważ piszę prace licencjacka na temat hipoterapii była bym bardzo wdzięczna za jakiekolwiek materiały. Gdyż moje okoliczne biblioteki nie posiadają książek ani kwartalników. Odwiedziłam juz 5 bibliotek w dwóch miasta i dostałam tylko 1 książkę. Naprawdę proszę o pomoc. Jeśli ktoś jest chętny do przesłania czegokolwiek na temat hipoterapii. Proszę przesłaś na syla1402@wp.pl i wystarczy w temacie zaznaczyć iż chodzi o hipoterapię.

Dziękuję z góry :)

Obiś

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5426 postów
A szukałaś w bibliotekach pedagogicznych?
I polecam dworce PKP, mają tam gazety,często na ileś tam numerów wstecz i ceny zazwyczaj niewielkie,a wybór spory. Można przejrzeć te tytuły w których jest szansa znaleźć coś potrzebnego i dopiero jak się coś znajdzie, kupić gazetę;).

sylwiap

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów
  • Miejsce zamieszkaniapolska/ pleszew/kalisz
no jasne szukałam. właśnie tą jedną książkę dostałam w księgarni pedagogicznej. Bede nadal szukać dzięki za radę :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych