←  Hipoterapia

Świat Koni

»

Materiały na temat Hipoterapii

- zdjęcie sola 28 sty 2011

Witam wszystkich

Pisze pracę licencjacką na temat" Rola hipoterapii w poprawie stanu zdrowia osób niepełnosprawnych " jeśli by ktoś miał jakieś materiały i chciał by się nimi podzielić była bym bardzo wdzięczna ( kamila_chrzanowska25@wp.pl) dużo książek już nie można dostać wyczerpały się nakłady dlatego bardzo zależy mi na waszej pomocy ..
Pozdrawiam ,
Kamila
Odpowiedz

- zdjęcie Obiś 28 sty 2011

:) Ten temat to chyba mało "skutecznie działa", albo nikt nic nie ma ( w co nie wierze :cool: ) albo nikt niczym sie dzielić nie chce, bo do mnie się w sumie nie odezwał nikt :wink:
Odpowiedz

- zdjęcie sola 28 sty 2011

no szkoda że tak to wygląda :cool: mimo wszystko jednak mam nadzieje że ktoś się znajdzie kto chętnie podzieli się swoimi materiałami
Odpowiedz

- zdjęcie Obiś 14 mar 2011

sola, Nie znajdzie :mrgreen: Ja sama dawałam materiały kilkunastu osobom, do mnie nie odezwał się nikt. Cóż-życie.
Odpowiedz

- zdjęcie kasia90 04 lis 2011

Witam wszystkich!
Mam prośbę jak tu wszyscy. Piszę pracę licencjacką na temat hipoterapii i czy ma ktoś może jakieś artykuły o hipoterapii, a dokładniej to chodzi mi o Przegląd hipoterapeutyczny ? Byłabym bardzo wdzięczna gdyby ktoś chciał użyczyć i wysłać na maila - kasia492@o2.pl
Odpowiedz

- zdjęcie pysia257 23 lis 2011

Witam!
Pisze prace mgr na temat hipoterapii i parajeździectwa, mam problem ze zdobyciem materiałów szczególnie chodzi mi o Przeglądy Hipoterapeutyczne 1/2006; 2/2006; 3/2006 i 1/2010. Jeśli ktoś posiada te przeglądy to prosiłabym o ksero ewentualnie skan, możliwość wymiany na pozostałe Przeglądy z 2007 i 2008.
Także poszukuje książek:
Anita Wyżnikiewicz-Nawracała ? ?Jeździectwo w terapii, rekreacji i sporcie osób niepełnosprawnych?,
Krystyna Chmiel ? ?Koń w turystyce i rekreacji?.
Oraz poszukuje wszelkich artykułów na temat hipoterapii i parajeździectwa.
Z góry dziękuje fest za pomoc. W razie odzewu proszę pisać na maila - pysia257@o2.pl
Pozdrawiam
Odpowiedz

- zdjęcie stefek 04 sty 2012

takie krótkie, ale może się przydać, na dole krótkie pismiennictwo:
http://www.stefanidis.pl/hipoterapia
Odpowiedz

- zdjęcie realist 08 sty 2012

Witam!

Nie wiem skąd jesteś ale jeżeli z Poznania to książki o hipoterapii są w bibliotece AWF.Pozdrawiam
Odpowiedz

- zdjęcie horse&me 08 kwi 2012

Ja mogę podać trochę materiałów ogólnie o hipoterapii jakby były potrzebne,ale mogę je niestety napisać tylko bezpośrednio tu na forum :neutral: .Chętny ktoś?
Odpowiedz

- zdjęcie asiak_ka 21 kwi 2012

Hej,
Również zgłaszam się z prośbą o jakiekolwiek materiały dotyczące hipoterapii. Jeśli ktoś wyraża chęć podzielenia się materiałami, to podaję mail: asia.k-asiunia@wp.pl
Pozdrawiam serdecznie,
Asia
Odpowiedz

- zdjęcie horse&me 21 kwi 2012

Użytkownik asiak_ka dnia 21 kwiecień 2012 - 07:54 napisał

Hej,
Również zgłaszam się z prośbą o jakiekolwiek materiały dotyczące hipoterapii. Jeśli ktoś wyraża chęć podzielenia się materiałami, to podaję mail: asia.k-asiunia@wp.pl
Pozdrawiam serdecznie,
Asia
Napiszę tu na forum,bo nie mam możliwości skorzystania z maila,a akurat mam dużo czasu i materiały.Mam nadzieję,że nikomu to nie przeszkadza.Sorry za wszelkie utrudnienia.
Hipoterapia to ukierunkowane działanie terapeutyczne mające na celu poprawę funkcjonowania pacjenta w strefie fizycznej,emocjonalnej i społecznej.Realizacją zajmuje się wykwalifikowany hipoterapeuta,wykorzystując wskazówki lekarza kierującego na terapię.
Efekty hipoterapii:
W badaniach lekarskich podkreśla się zmniejszenie napięcia mięśniowego,poprawę równowagi,poprawę ruchomości stawów,wzrost wydolności płuc,poprawę krążenia.W opiniach psychologów podkreśla się wzrost pewności siebie,poprawę samooceny,poprawę koncentracji uwagi,zmniejszenie napięcia emocjonalnego,poprawę w zakresie kontaktów między ludzkich.
Formy hipoterapii:
Korzystając z konkretnych form hipoterapii,musimy pamiętać,iż granice między tymi formami nie są sztywne,a działania terapeutyczne konia przenikają się,pozwalając na wieloprofilowe usprawnianie.
Psychopedagogiczna jazda konna wykorzystuje całą rzeczywistość związaną z koniem i jazdą konną.Polega na terapii z wykorzystaniem specjalnych pomocy dydaktycznych,pielęgnacji konia i prostych prac stajennych.Fizjoterapeutyczna hipoterapia wykorzystuje przede wszystkim ciepło konia i jego powtarzalny ruch.Polega na jeździe na koniu poruszającym się stępem i wykonywaniu specjalistycznych ćwiczeń na jego grzbiecie jak np.sięganie ręką do ucha,położenie się na zadzie.Terapia kontaktem z koniem wykorzystuje specyfikę konia jako współterapeuty,który nie zwraca uwagi na niepełnosprawność,nie ocenia,nie próbuje zmieniać,akceptuje.Polega na przebywaniu z koniem z ziemi,głaskaniu go,masowaniu,wyczuwaniu jego ciepła ręką,przytulaniu,czyszczeniu,gładzeniu po pysku,prowadzeniu w ręku,podawaniu przysmaków.
Wskazania:
Porażenie mózgowe z samodzielna kontrolą głowy i czynną pozycją siedzącą,stany po urazach czaszkowo-mózgowych,minimalne uszkodzenia mózgu,choroby mięśni przy sile mięśni na minimum 3 punkty w skali Lovetta,niedowidzenie,niewidzenie,wady postawy,zespół Downa,zaburzenia psychiczne,stwardnienie rozsiane,uzależnienia,patologie społeczne.
Przeciwwskazania:
Uczulenie na sierść,pot lub zapach konia,brak czynnej pozycji siedzącej,brak kontroli głowy,wzmożone ciśnienie śródgałkowe,wodogłowie bez wszczepionej zastawki,niestabilność kręgów szyjnych,siła mięśni poniżej 3 punktów w skali Lovetta,zwichnięcia,podwichnięcia,złamania,podwyższona temperatura,ostre stany infekcyjne,nietolerancja terapii przez pacjenta,progresujące skoliozy.
Konie do hipoterapii:
Wiek od 7 lat do wieku emerytalnego,wzrost od 120 do 155 cm w kłębie,wyrostki kolczyste kręgosłupa niewyczuwalne,kłąb dobrze wykształcony,szeroki,niewysoki,grzbiet długi i szeroki,zad umięśniony.Koń musi być niepłochliwy,przewidywalny,niewrażliwy na bodźce zewnętrzne,tolerancyjny,dobrze wychowany,bez nałogów i narowów.
Odpowiedz

- zdjęcie Laurath 09 lis 2012

witam Dołączona grafika jestem na 2 roku oligofrenopedagogiki i szukam jakiegos fajnego tematu na prace licencjacka Dołączona grafika moze ktos z Was konczyl oligofrenopedagogike i moze sie podzieli tematami jaki wy wybieraliscie a przy okazji moze mi pomozecie Dołączona grafika zastanawiam sie nad dogoterapia, delfinoterapia, hipoterapia lub hortiterapia Dołączona grafika pisal moze ktos z was na ktoras z tych metod terapii? Dołączona grafika jesli tak to prosze podzielcie sie tematem:)
Odpowiedz

- zdjęcie Obiś 09 lis 2012

No to wybierasz sobie terapie i to o czym chcesz pisać, wymyślenie tematu przecież nie jest aż tak trudne... Ja lic. pisałam "hipo jako forma rehabilitacji dzieci z MPD", mogłam sobie sama temat wymyślić i był dla mnie super, niestety magisterskiej już nie mogłam o hipo pisać i się męczę z tematem do którego zupełnie nie mam literatury...
Odpowiedz

- zdjęcie Laurath 10 lis 2012

ja zastanawiam sie nad "Leczenie narkomani i alkoholizmu za pomoca hipoterapii"..... :) ale mam jeszcze czas by sie zastanowic :) bede wdzieczna jesli kots by mi przyszlalm materialy o hipo lub napisal tytuly ksiazek albo jakies linki :) bede bardzo wdzieczna :)
Odpowiedz

- zdjęcie Obiś 12 lis 2012

Jak masz jakąś bibliotekę pedagogiczną,to ją odwiedź, ja w takiej znalazłam kilka artykułów ( ściśle na temat hipo), które udało mi się użyć w pracy,aż sama zdziwiona byłam,że w takim miejscu znalazłam coś ciekawego :mrgreen:
Odpowiedz

- zdjęcie Laurath 12 lis 2012

chyba sie przejde do swojej i zobacze co maja ciekawego :)
Odpowiedz

- zdjęcie pola16499 06 gru 2012

Cześć :)
Jestem studentką pedagogiki i w tym roku piszę pracę licencjacką na temat hipoterapii.
Jeżeli ktoś z Was chciałby mi pomóc, przesłać materiały , tytułu ksiązek, artykuły była bym bardzo wdzięczna.

Pozdrawiam :)
Odpowiedz

- zdjęcie sylwiap 31 sty 2013

Witam wszystkich serdecznie :)
mam ogromną prośbę, ponieważ piszę prace licencjacka na temat hipoterapii była bym bardzo wdzięczna za jakiekolwiek materiały. Gdyż moje okoliczne biblioteki nie posiadają książek ani kwartalników. Odwiedziłam juz 5 bibliotek w dwóch miasta i dostałam tylko 1 książkę. Naprawdę proszę o pomoc. Jeśli ktoś jest chętny do przesłania czegokolwiek na temat hipoterapii. Proszę przesłaś na syla1402@wp.pl i wystarczy w temacie zaznaczyć iż chodzi o hipoterapię.

Dziękuję z góry :)
Odpowiedz

- zdjęcie Obiś 31 sty 2013

A szukałaś w bibliotekach pedagogicznych?
I polecam dworce PKP, mają tam gazety,często na ileś tam numerów wstecz i ceny zazwyczaj niewielkie,a wybór spory. Można przejrzeć te tytuły w których jest szansa znaleźć coś potrzebnego i dopiero jak się coś znajdzie, kupić gazetę;).
Odpowiedz

- zdjęcie sylwiap 01 lut 2013

no jasne szukałam. właśnie tą jedną książkę dostałam w księgarni pedagogicznej. Bede nadal szukać dzięki za radę :)
Odpowiedz