Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Koń źle reaguje na łydkę

koń reaguje łydka boi się

34 odpowiedzi w tym temacie

Tymtus

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 22 postów
  • Miejsce zamieszkaniaPolska
Witam. Dziś, po długiej przerwie w jeździe (w zimę nie jeżdżę, więc prawie pół roku) wsiadłem na swojego konia, zawsze miał problemy z tym żeby na niego wsiąść, ale jakoś się udało. Gdy już na nim siedziałem, on zaczął się wnerwiać, i wymachiwać ogonem na swój prawy bok, coś go jakby bolało, albo swędziało, nie mogłem trzymać normalnie nogi, bo on się denerwował, gdy z niego zsiadłem obejrzałem to miejsce dokładnie, ale nic nie zauważyłem. Koń nigdy tak nie robił, co może być tego przyczyną?

danae

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 920 postów
  • Miejsce zamieszkaniaSzerokie Pastwiska
wlasnie znalazl sposob, by sie Ciebie pozbyc na kolejne 6 mcy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

klaudiandm6

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3005 postów
A dlaczego zimą nie?
"Żadne zwierzę nie szydzi z innego, które jest do niego podobne jak kropla wody do drugiej. Tylko człowiek jest zdolny do takiej samo wzgardy."

fuzja1

fruzja1 ,,leśny driverek"

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3297 postów
Bo wysyp pewnego typu miłośników jeździectwa zaczyna się od wiosny do jesieni, potem znów ,,szkoda" konia :mrgreen: Tymtus, cóż , doprowadziłeś do rozregulowania ,,mechanizmu" :)
Konie są szczere. Zawsze powiedzą Ci jak jest naprawdę. Drugi człowiek powie Ci swoją opinię, ale koń powie Ci fakt. Niektórym ciężko jest to udźwignąć.
Ray Hunt

Obiś

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5426 postów
To nie jest jakaś prowokacja? Ktoś, kto ma własnego konia, pytałby,dlaczego jak wsiada po pół rocznej przerwie,jego koń się "denerwuje" xD?
Żyj tak, aby nie żałować żadnego dnia,żadnej godziny,minuty,sekundy...
Podejmuj decyzje dobre dla siebie i nie przejmuj się, gdy nazwą Cię egoistą...

I pamiętaj, tylko wariaci są coś warci...

Tymtus

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 22 postów
  • Miejsce zamieszkaniaPolska
Ludzie ogarnijcie się trochę : P
Ja się tu konkretnie pytam, i oczekuje konkretnej odpowiedzi!
A mechanizmu nie rozregulowałem, bo poprzedni właściciel też mu robił takie przerwy, i zawsze wszystko było OK

Maria89

"Młoda szlachcianka z kasztanką"

• Moderator
  • 14904 postów
A koń jest u Ciebe pierwszy rok czy masz go już dłużej?
Odpowiedzi, które tutaj padły wcale nie są złośliwe. Po prostu to bardzo prawdopodobne, że koń próbuje dać Ci do zrozumienia, że skoro nie pracował tyle czasu to teraz też nie chce tego robić. To, że poprzedni właściciel nie miał problemu z wprowadzeniem konia w trening po półrocznej przerwie to nie znaczy, że Ty też nie będziesz go miał. Wystarczy tylko, że masz mniej doświadczenia niż poprzedni właściciel, koń zdążył się o tym przekonać i teraz już wie co zrobić, żeby nic nie robić ;)
Dołączona grafika

Ic maj lajf :D

danae

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 920 postów
ale gosciu sie spodziewal czego dokladnie po forum???, ze przeczyta wpisy koniowi, a ten go przeprosi i poprosi o osiodlanie????

klaudiandm6

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3005 postów
Danae rozwaliłaś mnie tym powyżej :mrgreen:
Fuzja oj cicho no. Może są inne ku temu powody i właśnie próbowałam się tego dowiedzieć.
Więc Tymtus może odpowiedz dlaczego zimą nie wsiadasz?
"Żadne zwierzę nie szydzi z innego, które jest do niego podobne jak kropla wody do drugiej. Tylko człowiek jest zdolny do takiej samo wzgardy."

unkown

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1525 postów
  • Miejsce zamieszkaniatak
kolejny człowiek chcący otrzymać pomoc, nie pisząc praktycznie nic o problemie, swoim poziomie i o koniu (swoim czy też nie)
Bo zwyciężać mogą Ci, co wierzą że mogą...

AnaH

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 124 postów
  • Miejsce zamieszkaniaRadom
Zgadzam się z przedmówcami :mrgreen: ludziom się nie chce po weekendzie iśc do pracy, szkoły itp, a tu wielkie zdziwienie, że koń nie rozkłada czerwonego dywanu przed jeźdzcem po 6mies. przerwie (!)...
"Kto nie dba o konie, ten musi zabiegać o dobry bat"

"Nie kucaj w ostrogach"

fuzja1

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3297 postów
Co? Cicho, no .. ;) Pisząc,,rozregulowany" wcale nie było zamiarem złośliwym, tylko faktem, wszyscy są rozregulowani kiedy za długo wylegują się pod palemkami :) a co dopiero konie ? Co my takiego mamy im do zaoferowania ? :mrgreen: Tytmus, wstaw się w konia.. luzik, a tu coś nagle pakuje się na grzbiet ? Przerwa to przerwa, zbyt długie ,,wakacje" przestawiają nieraz klepki ;) One też mają do tego prawo..A resztę spuentowała Maria i danae, kumasz czaczę ? ;)
Konie są szczere. Zawsze powiedzą Ci jak jest naprawdę. Drugi człowiek powie Ci swoją opinię, ale koń powie Ci fakt. Niektórym ciężko jest to udźwignąć.
Ray Hunt

danae

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 920 postów
dobra Tymtus - konstruktywnie :
moje dziecie lat 11, ma kucyka, klaczke - jej corka ma teraz rok, klacz przestala pracowac w 5 mc ciazy - matematyke zostawiam dociekliwym
Dziecko ustalilo harmonogram wdrazania kuca pod siodlo
1. tydzien, czyszczenie, oprowadzanie na kantarze
2, 10 min spacery na oklep
3 15 min spacery na oklep + troche klusa
4, pierwsze siodlanie, 25 min pracy w klusie i stepie.

I to sa jego plany na ten miesiac - zauwaz, ze 11 latek, sam wykminil, ze jak klacz zyla przez prawie 2 lata tabunowo, to jakakolwiek zmiana w jej planie dziennego leniuchowania jest juz PRACA.

Magda Pawlowicz

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 976 postów
O matko i córko! Przeczytałam danae i wyszło mi, ze twoja córka ma córkę :oops:

Ja bym dodała jeszcze trochę więcej pracy z ziemi do tego harmonogramu...
Dołączona grafika

danae

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 920 postów
ja tez, ale maly sie stara jak umnie - wiec na razie ogarnia, ze kuc ma isc jak on idzie, zatrzymac sie jak on sie zatrzyma i nie wyrywac sie do trawy, czy w kierunku koni.

fuzja1

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3297 postów
Kolejny człowiek ,który prawdopodobnie nie dostał oczekiwanej odpowiedzi... i nastała taka niezręczna cisza ;) Normal .
Ray Hunt

Crazy Jumper

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 446 postów
  • Miejsce zamieszkaniawawa

Wyświetl postUżytkownik danae dnia 16 kwiecień 2013 - 09:33 napisał

dobra Tymtus - konstruktywnie :
moje dziecie lat 11, ma kucyka, klaczke - jej corka ma teraz rok, klacz przestala pracowac w 5 mc ciazy - matematyke zostawiam dociekliwym
Dziecko ustalilo harmonogram wdrazania kuca pod siodlo
1. tydzien, czyszczenie, oprowadzanie na kantarze
2, 10 min spacery na oklep
3 15 min spacery na oklep + troche klusa
4, pierwsze siodlanie, 25 min pracy w klusie i stepie.

I to sa jego plany na ten miesiac - zauwaz, ze 11 latek, sam wykminil, ze jak klacz zyla przez prawie 2 lata tabunowo, to jakakolwiek zmiana w jej planie dziennego leniuchowania jest juz PRACA.
Czy wy aby nie przesadzacie z tym wprowadzaniem do pracy ;-) .

danae

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 920 postów
alez oczywiscie, ze przesadzamy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: , przeciez to TY masz 4 latka co robi lotne, chody boczne i skacze 120 cm, a wszystkiego tego, nauczyles go sam, po 12 miesiacach nauki jazdy konnej :cool: :cool: :cool: :cool: ....

I wciaz z uteskieniem czekamy na FILMIKI

Crazy Jumper

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 446 postów
  • Miejsce zamieszkaniawawa

Wyświetl postUżytkownik danae dnia 17 kwiecień 2013 - 20:50 napisał

alez oczywiscie, ze przesadzamy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: , przeciez to TY masz 4 latka co robi lotne, chody boczne i skacze 120 cm, a wszystkiego tego, nauczyles go sam, po 12 miesiacach nauki jazdy konnej :cool: :cool: :cool: :cool: ....

Tak i jako 4latek chodził L na czysto , jako 4,5 latek na pierwszych swoich zawodach halowych przejechałem P na czysto. I co z tego?

Wracając do tematu:
W 1 tygodniu czyszczenie to przez całą zimę nie był czyszczony? :mrgreen:
Dalej spacery to przez cały czas stał w boksie i nie chodził na padok?
Zima to nie choroba(kontuzja).
Przed pierwszym wsiadaniem na lonżę i spokojna jazda stęp ,kłus .
I powoli do roboty.

Magda Pawlowicz

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 976 postów
A jako 8 latek będzie się nadawał wyłącznie na kosiarkę???
czego ci nie życzę ale....
Dołączona grafika

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych