Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Koń źle reaguje na łydkę

koń reaguje łydka boi się

34 odpowiedzi w tym temacie

danae

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 920 postów
  • Miejsce zamieszkaniaSzerokie Pastwiska
Dluzej niz przez zime nie byla czyszczona - stala tabunowo - jak w ostoi kn. pol. - widziales masztalerzy latajacych po Paku i czyszczacych koniki polskie????

To jest to co tak " blyszczy " w Twoich postach - czytanie tekstu ze zrozumieniem, i odpisywanie z polapu " wiem, bo jezdze 12 m-cy i ani razu nie spadlem "

A jak konikowi po czystym P poszlo w czempionacie 4 latkow??? czy moze nie poszedl, bo za nisko skacza??? :cool:

Crazy Jumper

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 446 postów
  • Miejsce zamieszkaniawawa
To może Ty zacznij czytać ze zrozumieniem , bo założyciel tematu napisał że jest problem z wprowadzaniem konia po zimie , a Ty piszesz jak się wprowadza konia siłą
wyrwanego z buszu. ;-) Przeważnie osoby jeżdżące trochę inaczej dbają o swoje konie.
Swoją drogą dlaczego niby w zimę nie jeździć? Nawet nie mając hali można prawie całą zimę przepracować.

Wyświetl postUżytkownik Magda Pawlowicz dnia 18 kwiecień 2013 - 20:17 napisał

A jako 8 latek będzie się nadawał wyłącznie na kosiarkę???
czego ci nie życzę ale....

Od początku prowadzi mi tego konia jeden z najbardziej doświadczonych trenerów ,więc raczej będzie dobrze.

Gajowa

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 2249 postów
  • Miejsce zamieszkaniaLas

Wyświetl postUżytkownik Crazy Jumper dnia 19 kwiecień 2013 - 07:45 napisał

Przeważnie osoby jeżdżące trochę inaczej dbają o swoje konie.
Od początku prowadzi mi tego konia jeden z najbardziej doświadczonych trenerów ,więc raczej będzie dobrze

CJ koń nie jest szczęśliwy, że stoi w zimie boksie w derce i jest czyszczony codziennie, a trzymanie kn inaczej niż w tabunie jest sprzeczne z potrzebami tej rasy i grozi nawet poważnymi chorobami metabolicznymi, co nie oznacza, że nie można koników używać wierzchowo czy zaprzęgowo.

Dobrzy trenerzy spełniają wymagania swoich podopiecznych ;)

danae

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 920 postów
jak tylko delikatnie wspomniec o wynikach - to CJ od razu zmienia temat ...
Rozumiem, ze czempionaty jako zawody oficjalne, niosace za soba ryzyko upublicznienia wynikow, nie interesuja ani ciebie ani super trenera... przejechac P w towarzyskich - ot co !

Na szczescie jestem inna, wiec moje konie maja ten luksus przebywania na swierzym powietrzu, nie gnija im strzalki od stania na oborniku, nie choruja bo dereczke ktos zdjal za szybko, maja prawo do zimowego pauzowania. Co nie oznacza przerwy 6 mcznej. W tym roku, wiekszosc koni przepracowala zime, z najwyzej kilkutyg. wylaczeniem z pracy .
i TO NIE JA mam problem, zeby konia wdrozyc do pracy po zimie!!!

Crazy Jumper

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 446 postów
Danae Ty pewnie młode konie puszczasz od razu na ogólnopolskie , olimpiadę i puchar świata.hahaha ;-)

danae

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 920 postów
yyyyyy jak pisze, ze moj syn poswieci miesiac nim osiodla swojego kuca - to sie CJ czepia, ze przesadzam

A zaraz potem mi pisze, ze na wysokie konkursy konie puszczam....

tylko ja widze to niedorzecznosc???

W jednym masz racje moj syn jezdzi ogolnopolskie, bo nie ma czegos takiego jak regionalki dla kucy :(, z tym, ze nie na tym kucu, ktorego przyklad tu podalam.

fuzja1

fruzja1 ,,leśny driverek"

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3297 postów

Wyświetl postUżytkownik danae dnia 20 kwiecień 2013 - 18:09 napisał

yyyyyy ...
tylko ja widze to niedorzecznosc???
nie przyzwyczaiłaś się jeszcze ? :mrgreen:
Konie są szczere. Zawsze powiedzą Ci jak jest naprawdę. Drugi człowiek powie Ci swoją opinię, ale koń powie Ci fakt. Niektórym ciężko jest to udźwignąć.
Ray Hunt

Crazy Jumper

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 446 postów

Wyświetl postUżytkownik Gajowa dnia 19 kwiecień 2013 - 08:15 napisał

Dobrzy trenerzy spełniają wymagania swoich podopiecznych ;)
Pod warunkiem że ma się 15 lat i nawiedzonych rodziców.

Wyświetl postUżytkownik danae dnia 20 kwiecień 2013 - 18:09 napisał

W jednym masz racje moj syn jezdzi ogolnopolskie, bo nie ma czegos takiego jak regionalki dla kucy :(, z tym, ze nie na tym kucu, ktorego przyklad tu podalam.

I na pewno kucyk ma 4lata, jeszcze nie słyszałem żeby konie zaczynały od razu od ogólnopolskich. A piszemy o młodym koniu.
I dlaczego nie miał by jeździć regionalek zwykłych.

Maria89

"Młoda szlachcianka z kasztanką"

• Moderator
  • 14904 postów
CJ, dobrzy trenerzy spełniają ZAWSZE wymagania swoich podopiecznych. Nie wiem z kim trenujesz i nie oceniam ani Twojego trenera ani Twoich umiejętności, ale jeśli masz konia i chcesz, żeby ten koń był skoczkiem to Twój trener tak będzie tego konia szkolił, żeby zrobić z niego skoczka. Jeśli powiesz trenerowi, że chcesz za miesiąc jechać na zawody to on tak będzie prowadził treningi, żebyś za miesiąc mógł na te zawody pojechać. I nie ma w tym nic dziwnego, bo w końcu ma za to płacone. Im więcej zapłacisz tym bardziej będzie spełniał Twoje oczekiwania ;) (co nie znaczy, że jest złym treneram, nie chcę tu nikogo obrażać)

Co do kucyków to jasne, że mogą jechać regionalki. Zwłaszcza polecane dla młodych, uczących się kucy :mrgreen: bo przecież najlepiej jest uczyć młode konie na niepasujących odległościach :mrgreen:
Dołączona grafika

Ic maj lajf :D

Crazy Jumper

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 446 postów

Wyświetl postUżytkownik Maria89 dnia 22 kwiecień 2013 - 12:57 napisał

Co do kucyków to jasne, że mogą jechać regionalki. Zwłaszcza polecane dla młodych, uczących się kucy :mrgreen: bo przecież najlepiej jest uczyć młode konie na niepasujących odległościach :mrgreen:
Pewnie za mało jeżdżę po zawodach, ale jakoś zawsze dla kuców są zmieniane odległości w szeregach.

Chcesz powiedzieć że jak mam konia młodego na poziomie L P i powiem trenerze jest ładna pogoda mam dzisiaj kaprycho i chce jechać dzisiaj N a za tydzień C
i jak zapłacę podwójnie za trening to mnie przygotuję i puści. :mrgreen: :mrgreen:

Gajowa

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 2249 postów
nie wiem co miały dziewczyny na myśli, ale ja raczej miałam na myśli, że jeśli właściciel chce, aby koń chodził na maksa (czyli na tyle na ile pozwalają przepisy określonej dyscypliny) to trener tak trenuje konia, aby chodził na maksa.
CJ ty nie bądź taki przewrażliwiony, to że ci babeczki dosrywają, bo czasem byłeś za bardzo "do przodu" to nie znaczy, że źle jeździsz czy źle trenujesz ;)

U nas w regionie też kuce startują z dużymi, zwykle są puszczane na początku konkursu i zmieniana jest tylko odległość w szeregu,
sama jeździłam na kucach jako dorosła (bo ja mała dosyć :mrgreen: ) i problemów z odległościami w liniach nigdy nie było.

Maria89

"Młoda szlachcianka z kasztanką"

• Moderator
  • 14904 postów
Nie na każdych regionalkach robią kucowe konkursy.
Dołączona grafika

Ic maj lajf :D

Gajowa

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 2249 postów
oczywiście, że nie, ale w każdym konkursie może wystartować kuc i specjalnie dla niego zmieniana jest odległość w szeregu, ja widziałam kuce w konkursach dla dużych do N klasy włącznie. Nie ukrywajmy że kucowy sport u nas to nisza, więc gdzie te kuce i dzieci mają się uczyć, nie wystarczą 3-4 ZOO w roku...

Tymtus

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 22 postów
  • Miejsce zamieszkaniaPolska
Z konikiem już wszystko OK. Poczyściłem go, polonżowałem, i w ciągu 10 dni zaczął normalnie funkcjonować :)

fuzja1

fruzja1 ,,leśny driverek"

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3297 postów
Tylko się cieszyć, czasu potrzebował na przestawienie się :) z czasu zimowego na letni ;)
Konie są szczere. Zawsze powiedzą Ci jak jest naprawdę. Drugi człowiek powie Ci swoją opinię, ale koń powie Ci fakt. Niektórym ciężko jest to udźwignąć.
Ray Hunt

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych