Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Praca licencjacka - hipoterapia

8 odpowiedzi w tym temacie

agiii79

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 9 postów
  • Miejsce zamieszkaniaPolska
Witam :)

Kochani piszę pracę licencjacką na temat hipoterapii. I tutaj moje pytanie - czy ma może ktoś z Was jakieś książki, artykuły itp. w PDF lub innym programie? Proszę o pomoc i z góry dziękuję :)

Pozdrawiam :)

Hann89

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
Hej, ja pisałam o turystyce konnej i jeździectwie w województwie śląskim. Bardzo trudno jest o literaturę do "końskich" prac, więc jeśli chcesz, mogę Ci podrzucić moją bibliografię. były w niej też tropy ku hipoterapii, ale nie pamiętam czy z nich korzystałam, czy wybierałam inne artykuły, dotyczące jeżdziectwa i turystyki konnej, bo hipo mnie w pracy nie interesowało ;).

ale poszukać książek i artykułów to już będziesz musiała sobie sama w bibliotekach ;). ja przemęczyłam w tym celu kilka bibliotek z Katowic i Krakowa ;).

szkoda, że nie napisałaś, w jakim ujęciu o hipoterapii, bo myślę że wtedy więcej osób by Ci odpowiedziało... równie dobrze możesz studiować fizjoterapię, jak ekonomię, czy na przykład turystykę ;) a pewnie i inne kierunki. ja pisałam "o koniach" studiując geografię, więc sama widzisz, że rozrzut jest duży.

Obiś

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5426 postów
Też pisałam lic. o hipo. Część książek jest faktycznie trudno dostępna,ale naprawdę dużo da się mimo wszystko dorwać (o dziwo np. w bibliotekach pedagogicznych). Biorąc pod uwagę moją magisterkę a licencjat to "materiały" do lic. były banalne do zdobycia xD.
agiii79 Wiesz,czego dokładnie szukasz? Czy szukasz "czegoś" o hipo? Masz już temat pracy? Nie mam nic w pdfie, ale może rzucę Ci jakimiś tytułami, czy numerami czasopism w których coś można znaleźć.
Żyj tak, aby nie żałować żadnego dnia,żadnej godziny,minuty,sekundy...
Podejmuj decyzje dobre dla siebie i nie przejmuj się, gdy nazwą Cię egoistą...

I pamiętaj, tylko wariaci są coś warci...

Wacek

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów
  • Miejsce zamieszkaniaKaszuby
A czy w grę wchodzą materiały anglojęzyczne, albo niemieckojęzyczne? Bo jeśli tak, to w takich językach można znaleźć całkiem sporo właśnie w językach wspomnianych.
No to jazda jazda! ;)

nula89

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 10 postów
jeśli to aktualne to polecam chomikuj.pl ja pisze prace mgr i mam dużo książek z chomika

madejka22

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów
  • Miejsce zamieszkaniaWarszawa
Nawet jeśli temat jest już nieaktualny, to się może przydać komuś innemu:
- Amy Wheeler, "Hipoterapia jako terapia specjalna. Przegląd aktualnie dostępnej literatury." [w:] Terapeutyczna jazda konna II. Strategie rehabilitacji pod red. Barbary Teichmann Engel, Fundacja Hipoterapia – Na Rzecz Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych, Kraków 2004
- Aneta Klimberg, "Uwarunkowania w procesie leczenia metodą hipoterapii." [w:] Metodyka prowadzenia zajęć osób niepełnosprawnych. Hipoterapia. Poznań: Wielkopolskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej w Poznaniu, 2001 (s. 41-47)
- Przemysław Lisiński, "Hipoterapia jako metoda wspomagająca w leczeniu zespołów bólowych części lędźwiowej kręgosłupa na tle zwyrodnieniowym." [w:] Metodyka prowadzenia zajęć osób niepełnosprawnych. Hipoterapia. Poznań: Wielkopolskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej w Poznaniu, 2001 (s. 11-16)
- Aneta Klimberg, "Ocena wyników rehabilitacji dzieci z umiarkowanym upośledzeniem umysłowym za pomocą hipoterapii." [w:] Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Niepełnosprawność i rehabilitacja osób dorosłych jako problem medyczny i społeczny w Polsce". Puławy, 6-7 VI 2002 r. [Streszczenia]. Lublin, 2002 (s. 76)
- „Czy zwierzęta potrafią leczyć? Terapie z udziałem zwierząt wspomagające rehabilitację osób niepełnosprawnych.” [Praca zbiorowa] Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym PRZYJACIEL

pannamarta

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów
A ja dodam do tego:

1. Ingrid Straub: Neurofizjologiczna gimnastyka lecznicza na koniu. Fundacja Na Rzecz Rozwoju Rehabilitacji Konnej Dzieci Niepełnosprawnych”Hipoterapia”
Kraków 1996
2. Christine Heipertz-Hengst: Jazda konna osób niepełnosprawnych Państwowe Wydawnictwo Rolnicze i Leśne ,Warszawa 1997
3. Terapeutyczna jazda konna II–strategie rehabilitacji (red.) Barbara Tejchman Engel
Fundacja Na Rzecz Rozwoju Rehabilitacji Konnej Dzieci Niepełnosprawnych „Hipoterapia”, Kraków 2004

raduczoid

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów
  • Miejsce zamieszkaniaRadom
Ja swoją pracę napisałam tylko dzięki chomikowi... Tak to jest ze specjalistyczną literaturą - w bibliotekach albo jeden egzemplarz do korzystania na miejscu albo nie ma w ogóle, a o kupnie w księgarni można tylko pomarzyć...

Kasia2908

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów
  • Miejsce zamieszkaniaOpole
Hej, piszę pracę licencjacką "hipoterapia jako alternatywna metoda usprawniania w fizjoterapii" potrzebowałabym materiałów na temat hipo w SM, zespole Downa i MPDz... jeśli ktoś jest w posiadaniu kwartalników przeglądu hipoterapeutycznego i zechciałby się nimi podzielić to byłaby nieoceniona pomoc....
interesuje mnie sporo aspektów od narodzin hipo w Polsce po metody stosowane w pracy przy udziale koni... mój adres e-mail: kasia.kate2908@gmail.com
z góry dziękuję życzliwej duszyczce :D

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych