Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Problem z tylną lewą kończyną (pęcina, nadpęcie do stawu skokowego) u mojej klacz

opoje ścięgna kończyny klacz

22 odpowiedzi w tym temacie

katarzyna.aisha

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 5 postów
Paniki nie trzeba siać. To tak jak z człowiekiem. Koń nie kuleje. Po wcierkach jej wszystko zeszło i ma się dobrze. Ale po przeprowadzce konia do innej stajni na pewno weterynarz się pojawi i zrobi wszystkie potrzebne badania a będzie to już na koniec lipca :)

fuzja1

fruzja1 ,,leśny driverek"

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3297 postów
Pewna klacz ,którą dobrze znałam dostała opoji, klasycznie: na 4 nogi, a koń był w typie suchej sp . Przyczyna była w jej przypadku oczywista : nadmiar dawki owsa.. pozostało szybko ją wziąć na spacer .. opoje zeszły pod wpływem ruchu, limfę wchłonął organizm, przyspieszony metabolizm i nóżki wróciły do normy, ale mnie wystraszyła.. Opój też można dostać na jeden staw i nie tylko / uraz mechaniczny, nadwyrężemie / czyli to co już pisała Gajowa. Ja dostałam takiego ,,opoju" w stawie nadgarstkowym ręki / u konia adekwatnie byłaby to przednia kończyna :) /
przyczyna nie wiem dokładnie, bo to wiadomo, kiedy ciągle ręka w ruchu ? :mrgreen: co by nie było: nadwyrężenie, nie mogłam wysilać tej ręki przez kilka dni, oprzeć się, musi się zasklepić, wciagnąć i zasuszyć staw. Jedni są bardziej narażeni na takie kontuzje/urazy inni mniej. Kwestia wrodzonej wytrzymałosci i związłości stawów, tkanek itp, to samo konie.
Konie są szczere. Zawsze powiedzą Ci jak jest naprawdę. Drugi człowiek powie Ci swoją opinię, ale koń powie Ci fakt. Niektórym ciężko jest to udźwignąć.
Ray Hunt

Benigna22

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów
  • Miejsce zamieszkaniaWarszawa
Witam. Mój koń miał podobnie. Udało na szczęście się go uratować.Jednak to bardzo kosztowne. Jeżeli szukasz kredytu na leczenie konia to sprawdź w serwisie.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych