Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Konie zaprzęgowe, pociągowe

2 odpowiedzi w tym temacie

arena

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3023 postów
Tarant, a co myślisz o tych? dałyby radę skosić i przetrząsnąć siano we dwoje? http://tablica.pl/of...html#715f9bb347
i tu znalazłam jeszcze takiego: http://tablica.pl/of...html#49c76fb64a ;)
...kiedy Go dosiadam... Jego nogi stają się moimi i możemy być wszędzie...
"Nie ten jest wielkim trenerem, kto sprawia, że jego koń posłusznie wykonuje polecenia. Wielkim trenerem jest ten, kto sprawia, że koń chce wykonywać polecenia"

Tarant

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 9 postów
  • Miejsce zamieszkaniaPolska
Ty chcesz kosić łąkę koniem? Czym? Bo jeśli taką starą kosiarką listwową to raz że nie produkują już do niej noży a dwa że to musi ciągnąć koń ,który robi duże równe kroki ( nie ustaje i nie szarpie ,bo koło musi wprawiać nóż w stały ruch) i musi nauczony byś spokojnego w tym chodzenia ,bo to robi taki terkoczący hałas..Nowoczesne konne maszyny są bardzo drogie... Konna zgrabiarka taka stara z takimi widłakami to lekkie jest ale powiem szczerze ,że u nas stała zapomniana i rdzewiała więc nie wiem jakie to ma wady. Natomiast zgrabiarka gwiazdowa konna to jest też ona teraz używana do ciągników- taka długa na trzech kółkach siedem gwiaz ma ( ja taką 1ha ciągnikiem w niecałą godzinkę robię a kuniem uuuu pół dnia) To jest maszyna na dużego silnego konia . Do maszyn rolniczych potrzeba naprawdę koni specjalnie uczonych,silnych i mega spokojnych.
Co do tych ogłoszeń to kucykami szetlandzkimi chcesz w polu robić? ! Ten hucuł wygląda na mocnego nawet mi się podoba ale tam nie ma napisane ,że on chodzi w maszynach rolniczych i że ciągnie w ruchu ulicznym. Koń sfotografowany zaczepiony do woza a to wcale nie znaczy ,że on jest tak regularnie użytkowany i bezpieczny ,niska cena daje do myślenia. Jeśli nie masz doświadczenia w uczeniu konia pracować zaprzęgiem to nie bierz się za to . Zanim kupisz konika zrobionego niech ci pokażą że ciągnie po drodze i po lesie i co tam chcesz i pamiętaj ,że taki konik nie może kosztować 2tyś tylko dwa razy więcej. Ja swoje nauczyłem do pługa dla podtrzymania tradycji, jestem z dolnośląskiego i u nas końmi już nikt nie robi w polu, le może gdzieś na wschodniej ścianie albo w kieleckiem tam gdzie gleby lekkie to może tam szybciej znajdziesz.

arena

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3023 postów
będzie robił w świętokrzyskim na piachu... :mrgreen:
chodzi o takie koszenie na zielone krowom i jemu, przetrząsanie siana, oranie truskawek itp. taka gwiazdowa zgrabiarka jest b. ciężka i mało trzepie to sianko (dużo piachu zostaje) a u mnie ma facet lekką, konną i zapierdziela nią jak motorek... ja mam kuca walijskiego i wiem ile to coś ma siły :shock: ! a ten koń potrzebny dla rodziny, która ma ciągnik, kosiarkę rotacyjną i gwiazdkową zgrabiarkę, ale chcą mieć jeszcze konika do takich drobnych prac i na wycieczki do lasu... niestety rodzina ta nie posiada internetu dlatego ja szukam im konia... No i zdziwiłbyś się pewnie, ile ciekawych ogłoszeń znalazłam, ale fakt, że trzeba być czujnym i cierpliwie poczekać na okazję... ;)

Tarant, wstaw jakieś zdjęcia twoich pociągowych... :-P
...kiedy Go dosiadam... Jego nogi stają się moimi i możemy być wszędzie...
"Nie ten jest wielkim trenerem, kto sprawia, że jego koń posłusznie wykonuje polecenia. Wielkim trenerem jest ten, kto sprawia, że koń chce wykonywać polecenia"

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych