Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Ujezdżeniowe przekręty

oszust ujeżdżenie

9 odpowiedzi w tym temacie

Maria89

"Młoda szlachcianka z kasztanką"

• Moderator
  • 14904 postów
Może ktoś będzie miał ochotę poczytać i może też podyskutować:
http://hipologika.pl...e.php?storyid=8
Dołączona grafika

Ic maj lajf :D

Gajowa

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 2249 postów
  • Miejsce zamieszkaniaLas
co za baba z tej Paprockiej? z drugiej strony jak się załatwia coś na "gębę" to czegóż można się spodziewać... co za środowisko?, wszyscy koledzy i znajomi a jak przychodzi co do czego to każdy patrzy jak tu drugiego wych...jać :/ bardzo ciekawy tekst i bardzo to przykre jednocześnie

Maria89

• Moderator
  • 14904 postów
Jak to przeczytałam to mi szczęka opadła. Wiem, że cała sytuacja dotyczy koni chodzących tzw duży sport i dotyczy raczej majętnych osób, ale aż strach pomyślec ile takich szwindli ma miejsce w tym małm światku jeździeckim, o którym nie piszą ani nie mówią głośno media.
Dołączona grafika

Gajowa

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 2249 postów
  • Miejsce zamieszkaniaLas
no dokładnie, o tym mówią, bo tu chodzi o "grube" konie za grubą kasę,
ja znam przypadek takiego handlarza z najniższej półki, którego grupa osób chciała ukamienować za oszustwa, teraz chyba gościu przebywa za granicą, bo w Pl ktoś by go zaciukał. Np. zlecił kiedyś mojemu mężowi transport do Angli, zapakowal konia z licznymi bliznami na nogach, widać takie kilku miesięczne i potem wciskał nabywcy że koń zrobił to sobie w transporcie, oczywiście kupiec nie uwierzył. Innym razem przyjechali z trasy o 2 w nocy, a ten wydzierał ryja na całe podwórko, żeby mu kantary oddać (zapomniał zabrać z auta), bo on konie bez kantarów sprzedawał, bo wiesz... kantar cenna rzecz, całe 10-15 zł ;)
o szczegółach jego handlowych przekrętów nic konkretnego nie wiem, wiem tylko, że oszukani nagonkę na niego zrobili tak że gościu musiał zwiać.

Maria89

• Moderator
  • 14904 postów
No niestety tak to wyglada.
Sytuacja z ranami czy bliznami wynikłymi niby w transporcie jest chyba na porządku dziennym, bo też znam takie. Te sprawy raczej nie widują światła dziennego, bo drobnym właścicielom nie za bardzo chce się bawić w dochodzenia. Wolą machnąć ręką.
Ale tak czytajac tego bloga zaczęłam się zastanawiać ile jest wśród zawodników (nie tylko ujeżdżenia) takich sytuacji. Z tego co tam jest napisane M. Rapcewicz był w jakiś sposób powiązany z tą Paprocką. Ciekawe czy to jednorazowy incydent czy współpracowali ze sobą na stałe.
Dołączona grafika

edzia 69

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 10033 postów
  • Miejsce zamieszkaniaWyspa Wolin
Rynek się kurczy, rekiny pożarły już wszystkie płotki i teraz zaczęły się pożerać nawzajem. Rynek włoski skurczył się lekko o 70 %, inne też dobrze się nie mają, więc zaczynają wypływać rzeczy, które normalnie nigdy nie ujrzałyby światła dziennego. Walka idzie o gruuubą kasę.

mosewa

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Miejsce zamieszkaniakuj-pom
Bezwzględnie powinna być umowa bo jak rozumiem nie chodzi tu o klkaset czy nawet kilka tysięcy złotych, pytanie dlaczego nie spisuje się takich umów? ;)

ugier

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 508 postów
  • Miejsce zamieszkania.
Fajnie. Ciekawie. :huh:

znudzonystukniety

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów