Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Zagłodzone konie w Posadowie

360 odpowiedzi w tym temacie

fraziu

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 27 postów
Słowo wstępu: jestem naocznym świadkiem zaistniałej sytuacji.

Link do filmu:

Stadnina Koni w Posadowie była niegdyś dumą wielkopolskiej hodowli. Obecnie obiekt jest dzierżawiony przez duńskiego hodowcę Johnego B. W stajniach i biegalniach trzyma ok. 300 koni. Dokładna liczba zwierząt nie jest znana, ponieważ wciąż się zmniejsza - konie padają wskutek zagłodzenia, złych warunków i braku opieki weterynaryjnej.
W 2011 roku na portalu Gazeta.pl Poznań ukazał się artykuł o Posadowie. Według przytoczonych słów właściciela koni, nie zdawał on sobie sprawy ze złego stanu koni.
Teraz Johny B. nie może usprawiedliwiać się brakiem wiedzy na temat swoich zwierząt. Ten film dokumentuje stan koni na przełomie 2012 i 2013 r. Publikujemy go, ponieważ oficjalne działania nie przyniosły rezultatu. W maju o sytuacji zostało zawiadomione TOZ, które przekazało sprawę do powiatowego lekarza weterynarii w Nowym Tomyślu. Ten przeprowadził inspekcję w stadninie i wydał pozytywną opinię o kondycji koni.
Mamy nadzieję, że ktoś się zainteresuje i pomoże nagłośnić sprawę, aby winni ponieśli konsekwencje, a konie trafiły w dobre ręce.
Są wychudzone, niektóre wręcz skrajnie zagłodzone. Codziennością są urazy, które nieleczone kończą się zakażeniami. Konie nie są szczepione, odrobaczane, a ich kopyta są w opłakanym stanie.

Link do artykułu z 2011:

http://poznan.gazeta...a_w_blocie.html

Korys.

Korys.' totalna menda, ktora niczego nie wniosla na forum

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 4131 postów
  • Miejsce zamieszkaniaWielkopolska
To jest to słynne Posadowo ?

Dopiero odbyły się tam zawody...

zabić tego czubka to za mało...

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
  • Miejsce zamieszkaniawarszawa
korys ja tam fanatykom nie wierzę ... jak ktoś ma tam blisko to mógłby się pofatygować i zrobić kilka neutralnych fotek ...
arkady66

arena

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3023 postów
Przerażające jest to, że od 2011 roku (kiedy pojawił się ten artykuł), tak naprawdę nikt nie poczynił żadnych kroków w kierunku zabrania wyczerpanych zwierząt! zwyczajnie zostały pozostawione samym sobie, a słowa: "- Wciąż zakładamy wariant radykalny, czyli zabranie Duńczykowi koni."... to jak zwykle tylko słowa, które nie przyniosły żadnego skutku, a fundacja Gaja robi sobie żarty?!
-może ktoś z tej fundacji powinien się teraz ustosunkować i wypowiedzieć jakie poczynili postępy od 2011r? Gaja wzięła na siebie nie lada wezwanie... dlatego ja chciałabym usłyszeć od nich co się dalej dzieje w tej stadninie??? ponieważ samo wrzucenie linka i filmu nie zmieni sytuacji tych koni!!!
...kiedy Go dosiadam... Jego nogi stają się moimi i możemy być wszędzie...
"Nie ten jest wielkim trenerem, kto sprawia, że jego koń posłusznie wykonuje polecenia. Wielkim trenerem jest ten, kto sprawia, że koń chce wykonywać polecenia"

fraziu

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 27 postów
Arkady66 - te filmy nakręciła dziewczyna, która pracowała tam przez pół roku. Nie jest żadną fanatyczką.
To ona właśnie jest osobą, która się pofatygowała i zrobiła kilka neutralnych fotek. Musiała te filmy kręcić w tajemnicy przed pracodawcą.

Mamy już wieści o pierwszych działaniach!
Dziś po południu towarzystwo opieki nad zwierzętami jedzie odebrać konie. Poszukiwanie są domy tymczasowe, uwiązy, kantary, pomoc przy załadunku!
Kontakt do osoby koordynującej Krystyna Kukawska nr tel. 726379979.

Edit:
Zareagowało Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami z Trzcianki, Fundacja Pegaus i Viva, udziela się pełno prywatnych osób. Dziękujemy wszystkim!!!

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
odebrać konie kochana fraziu to nie taka prosta sprawa ... ja pytałem czy był tam ktoś inny poza asem wywiadu czyli tą dziewczyną co tam pracowała pół roku ... był ktoś , widział ??
arkady66

fraziu

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 27 postów
Tak, mamy wielu świadków.
Już nawet nie będę pisać, że byłam tam osobiście.
Czy konie zostaną odebrane - no cóż, taki jest plan. Na pewno będzie potrzeba odebrać konie najbardziej wychudzone i poranione, co można potraktować jako działanie w obliczu zagrożenia życia zwierząt. Na miejscu będą weterynarz i policja.

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
niestety droga fraziu odebrać zwierzęta może tylko sąd i to tymczasowo ... czyli nie ma nikogo kto tam był osobiście czyli jednym słowem sranie w banie ....
arkady66

fraziu

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 27 postów
Dobrze, nie omieszkam zdać relacji z tego srania w banię :D

Korys.

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 4131 postów
Arkady, założycielka tego wątku to moja dobra znajoma :) Ja wierzę :)

Maria89

"Młoda szlachcianka z kasztanką"

• Moderator
  • 14904 postów
Arkady, nie wiem skąd Ci się wzięło stwierdzenie, że nikogo tam nie było i nikt nie widział, skoro autorka wyraźnie napisała, że są świadkowie i że ona sama również tam była.
Ja wiem, że zawsze takie akcje wzbudzają wiele podejrzeń itd, ale mam nadzieję, że nie zacznie się za chwilę stawanie w obronie osoby, która do tego dopuściła (co niestety często ma miejsce).
Ja czekam na dalsze opisy rozwijającej się sytuacji i trzymam kciuki za powodzenie całej akcji.
Dołączona grafika

Ic maj lajf :D

fraziu

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 27 postów
Czy mogę prosić o niezaśmiecanie tego wątku? :(

Za dwie godziny Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami będzie na miejscu - już wyjeżdżają ze sprzętem.
Ok. godziny 16 będą na miejscu.

arena

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3023 postów
ok. fraziu :) Moja znajoma też tam rusza :)
...kiedy Go dosiadam... Jego nogi stają się moimi i możemy być wszędzie...
"Nie ten jest wielkim trenerem, kto sprawia, że jego koń posłusznie wykonuje polecenia. Wielkim trenerem jest ten, kto sprawia, że koń chce wykonywać polecenia"

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
fraziu a jakie ty masz dowody oprócz prośby o niezaśmiecanie wątku ? że tam jakaś fundacja jedzie to wierz mi że jadą po to tylko żeby dobrze wypaść w świetle kamer , jutro będą apele o wpłaty na rzecz ,, uratowanych koni ,, z posadowa .... nikt nikomu nie odbierze żadnych koni ponieważ do tego potrzebny jest wyrok sądu ... może powiatowy się zgodzić na zabezpieczenie tych koni i dom tymczasowy ... konie tego pana holendra brały udział w olimpiadzie w zeszłym roku ... zatem na moje oko może konie nie mają tam raju na ziemi ale daleko im od konania we własnych odchodach ... był już jeden anglik co zjadał konie i jakoś je zjadł dostał odszkodowanie od vivy za bezprawne zabranie koni i żyje sobie dalej w szczęściu i zdrowiu ... alleluja
arkady66

fraziu

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 27 postów
Arkady, nie muszę TOBIE niczego dowodzić. Nie to nie, nie bierz udziału, nie jedź, zablokuj mnie, nie czytaj wątku. Naprawdę nie jesteś do niczego potrzebny.TE konie na pewno nie brały udziału w żadnej olimpiadzie, a ich warunki bytowe są całkowitą odwrotnością "raju na ziemi". Konie nie muszą konać we własnych odchodach, żeby stwierdzić, że coś jest nie tak. Nie chcę z tobą prowadzić jałowej dyskusji - poczekamy, co stanie się dziś po południu i najwyżej wtedy z satysfakcją napiszesz "a nie mówiłem?"...

Dowody - zeznania świadków, filmy, zdjęcia. Nie wypiszę ci tu z imienia i nazwiska tych ludzi.

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
fraziu nie jestem ci do niczego potrzebny ani ty mi nie jesteś do niczego potrzebna ... konie właściciela posadowa brały udział w olimpiadzie w zeszłym roku ... mnie kiedyś babcia uczyła abym opowiadał o chorobach gdy chcę się pozbyć niechcianych gości , mówiła też że drugiego dnia gość jedzie rybą oraz że nieproszeni goście zawsze wskazują zainteresowanie cudzym życiem i cudzą własnością ... nie jadę tam , nie pojadę tam , nie dam się wkręcić w żadną akcję żadnej fundacji jak również nie dam ani jednej złotówki z swoim życiu żadnej fundacji ... swoje nadwyżki finansowe wydaję na kobiety , seks i narkotyki ... amen
arkady66

fraziu

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 27 postów
Good for you :)
Ciekawe, które brały ten udział - ten na pasach? Ten leżący za balotami? A może ten z dziurą w łokciu? :D
Wiem, że J.B. trzyma w Danii ok. 200 koni i nie cieszy się tam dobrą opinią wśród hodowców. To, że o jedne dba, nie znaczy, że inne nie są zaniedbane.

Zainteresowanych i chcących pomóc, a nie gadać pierdoły, zapraszam do kontaktu!

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
a ja zainteresowanych odżegnuje od histerycznej kampanii na rzecz koni z posadowa ... kto ma interes ten niech jedzie ... innych zgubi wiara że tam ktokolwiek i cokolwiek robi da koni ... pokażcie mi animalsi chociaż jednego prezesa prężnie działającej fundacji który ma w swoim cv chociaż jeden rok uczciwie przepracowany , bo domniemam ze każdy z nich żyje w luksusie z wolontariatu .... hahaha
arkady66

Korys.

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 4131 postów
Tutaj jest jego strona duńska

http://www.viegaard....43&menuItemId=0

Edit. Tutaj Arek masz rację, fundacje tylko zrobią szum zgarną kasę i słuch zaginie.

Jestem za dziewuszkami i ich konikami ubranymi w fóżoffe eskadronki, jestem na rzeźnią, ale nie znoszę kiedy ktoś trzyma konie i je głodzi. Dla mnie to chore i takie coś trzeba tępić. Te chude szkapska ( chore) i z zakażeniami usypiać jedno po drugim, a zdrowe sprzedać po cenie pod przymusem i rozwiązać problem.

Tylko to nie jest łatwe, a raczej nierealne

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
korys a ty nie jedziesz ratować wujka przed animalsami ... hahaha ... żartowałem .... nasza frazia miała za zadanie rozpocząć medialnie na forach końskich akcję histerii zbiorowej zamiast tam jechać osobiście i pomagać robić makijaż przed wystąpieniem przed radiem .... hahaha
arkady66

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych