Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Zagłodzone konie w Posadowie

360 odpowiedzi w tym temacie

Korys.

Korys.' totalna menda, ktora niczego nie wniosla na forum

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 4131 postów
  • Miejsce zamieszkaniaWielkopolska
Korys ma w tyłku te konie, ale nie lubi takich ludzi, którzy tak postepują z końmi.

Wujek John wpadł do mnie na kawkę rano :mrgreen:

arena

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3023 postów
Arkady masz chyba rację :)

do mnie doszły już pewne słuchy :) ale nie mogę się wypowiadać tak bez potwierdzenia... :) jeszcze muszę poczekać... :(
...kiedy Go dosiadam... Jego nogi stają się moimi i możemy być wszędzie...
"Nie ten jest wielkim trenerem, kto sprawia, że jego koń posłusznie wykonuje polecenia. Wielkim trenerem jest ten, kto sprawia, że koń chce wykonywać polecenia"

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
  • Miejsce zamieszkaniawarszawa
z tym się zgodzę z tobą korys .... ten pan fajny nie jest jeśli chodzi o hodowlę koni a na jego usprawiedliwienie mogę fakt że jego nie ma prawie nigdy tam na miejscu ... dlatego animalsi wyczuli nieobecność gospodarza i robią akcję która na kilka miesięcy da im wiatr w żagle medialnie i finansowo ... amen
arkady66

Korys.

Korys.' totalna menda, ktora niczego nie wniosla na forum

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 4131 postów
  • Miejsce zamieszkaniaWielkopolska
a prezesi pojadą na hawaje :mrgreen:

kermit

Advanced Member

• Moderator
  • 10172 postów
Arena - daj znać jeśli dostaniesz jakieś wiarygodne informacje.

O konie dbajmy ale nie dajmy się wyrolować...
Moderator nie odpowiada na zażalenia w związku z otrzymanymi karami. Bierz odpowiedzialność za swoje wpisy.

wic21

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 29 postów
  • Miejsce zamieszkaniadaleka
Jak z konmi?

fraziu

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 27 postów
OK! Interwencja się odbyła.
Niestety, nie mogę nic oficjalnie napisać, zanim nie ukaże się raport Pogotowia dla Zwierząt - jutro do południa powinno być wszystko jasne.
Przepraszam, że tak bez konkretów.

fraziu

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 27 postów
Przeklejam tekst, który umieściło na facebooku Pogotowie Dla Zwierząt:

Co tu dużo mówić... Przedstawię Wam suche fakty, bo emocji i tak nie da się wyłączyć...

Wczoraj w godzinach popołudniowych Pogotowie dla Zwierząt przeprowadziło kontrolę w stadninie koni w Posadowie, gdzie znajduje się ponad 200 koni. Były to klacze i ogiery oraz trzy źrebaki. Kontrola przeprowadzona po ujawnieniu w Internecie filmów obrazujących rażące warunku utrzymania koni w stajni.
W wyniku kontroli stwierdzono, iż większość koni przebywała na kilku tzw. biegalniach. Tam konie były w większości w dobrej kondycji. Kilka koni na biegalniach było w kondycji złej, z mocno zarysowanymi żebrami. Na terenie stadniny są też budynki z stajniami boksowymi. Tam konie przebywają najczęściej po dwa w jednym boksie. Konie te są w większości przypadków w kondycji głodowej. Kondycja głodowa charakteryzuje się tym, iż występuje u konia zanik tkanki mięśniowej, widać wyrostki kolczyste kręgosłupa, grzebień łopatki, guzy biodrowe, kości kulszowe, mocno zarysowane żebra. Na ogół, przy kondycji głodowej, można zauważyć rozepchany brzuch. U kontrolowanych koni w Posadowie brzuchy są mocno podciągnięte, co może świadczyć o całkowitym braku skarmiania paszami objętościowymi, tzn. sianem lub zielonką, które to pasze stanowią podstawę w żywieniu koni. Poza tym tak zaawansowany zanik mięśni może świadczyć o braku zapewnienia koniom należytej ilości ruchu. Niektóre z koni mają rany i krew na pysku od kantarów.
Trudna sytuacja koni w Posadowie trwa od kilku lat – o czym inspektorzy Pogotowia dla Zwierząt dowiedzieli się od świadków. Co ciekawe, kontrole weterynaryjne nie wykazują żadnych uchybień. Podczas wczorajszej kontroli Pogotowia dla Zwierząt stwierdzono, iż konie mają pościelone świeżą słomą, natomiast pod tą warstwą widnieje stary, zdeptany obornik, w którym widoczne są śladowe ilości słomy. Stan taki może świadczyć o tym, iż ściółka została wyłożona na potrzeby kontroli PIW, która miała miejsce w dniu wczorajszym, i która nie stwierdziła ani dzisiaj ani wczoraj wcześniejszych kontroli żadnych uchybień. Jak to możliwe, że nikt z kontrolujących nie widział skrajnie wychudzonych koni?
W związku z ujawnieniem, iż na terenie stadniny dochodzi do znęcania się nad zwierzętami a dalsze przebywanie koni w tym miejscu zagraża nie tylko ich utracie zdrowia ale także i życia Inspektorzy „Pogotowia dla Zwierząt” złożyli w Komendzie Powiatowej w Nowym Tomyślu zawiadomienie o przestępstwie. Podjęli także kroki zmierzające do odbioru kilkudziesięciu zwierząt, których sytuacja jest najbardziej dramatyczna.
Bardzo pilnie potrzebna jest pomoc by ratować konie. Koszty odbioru kilkudziesięciu zagłodzonych i rannych koni, a także leczenia wyniosą kilkadziesiąt tysięcy złotych. Jeśli chcemy aby szybko je zabrać z tego strasznego miejsca pomóżmy w opłaceniu interwencji.

Link: https://www.facebook...59527197573934/
Autorka filmu potwierdza, że to Posadowo i poznaje te konie.

danae

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 920 postów
  • Miejsce zamieszkaniaSzerokie Pastwiska
moglabym pomoc zwierzakom, ale tekst konczy sie " opłaceniu interwencji. "
Dlaczego mam oplacac cele statusowe TOZU?
...koni zal,
Pani K. ktorej tel. udostepniono na Fb, nie odbiera nie oddzwania... wiec moze to faktycznie kolejna akcja marketingowa??

Wlasnie znalazlam :

http://epona.tv/blog...rses-taken-away

Jak to zabranych??? od kiedy sady w Rp dzialaja w tak krotkim czasie, w dodatku przy sobocie???

klaudiandm6

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3005 postów
Danae także dzwoniłam. Pani K. odbiera i mi np. powiedziała, że nie ma w tej chwili czasu ale mam zadzwonić za parę godzin.
W tle było słychać konie. Tak naprawdę nie wiemy co tam się w tej chwili dzieje.
Ale także niepokoi mnie ten numer konta na samym końcu.
"Żadne zwierzę nie szydzi z innego, które jest do niego podobne jak kropla wody do drugiej. Tylko człowiek jest zdolny do takiej samo wzgardy."

tootalna

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów

Wyświetl postUżytkownik danae dnia 10 sierpień 2013 - 13:09 napisał

moglabym pomoc zwierzakom, ale tekst konczy sie " opłaceniu interwencji. "
Dlaczego mam oplacac cele statusowe TOZU?
...koni zal,
Pani K. ktorej tel. udostepniono na Fb, nie odbiera nie oddzwania... wiec moze to faktycznie kolejna akcja marketingowa??

Konie są dziś wydawane więc można jechać i zabierać.
Kasa dla Trzcianki na waciki za pewne, a nie odbierają- nawet telefonów od duśnkiego Toz-u, który starał się dodzwonić.
today, tomorrow, always.....

konikmorski

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Miejsce zamieszkaniaszczecin
Nie było jeszcze rozprawy, wszystko wyjdzie w toku...
www.video-konie.pl - Zapraszam

danae

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 920 postów
  • Miejsce zamieszkaniaSzerokie Pastwiska
no to na jakiej podstawie zabieraja konie???
a jak taki kon po przejechaniu pol polski padnie na kolke jutro, a za pol roku dunczyk wygra sprawe i okaze sie , ze to co padlo bylo warte 10000 euro to co???
Dziwny ten kraj, gdzie weterynarze nie widza stanu zwierzat, a ekipa ratujaca rozdaje konie jak leci kazdemu kto podjechal z bukmanka...

roltrol

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 161 postów
będą z tego cyrki oj będą , tylko koni żal
kto .ujem sie urodził skowronkiem nie zdechnie :-)

konikmorski

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 695 postów
Babka z TOZ mówiła że ten pierwszy filmik gdzie widac zwłoki konia jest zbyt mocno "skręcony" mówiła że to młode konie do odkarmienia. Dla mnie najlepsze jest to że TOZ z Danii poważnie zainteresował się losem koni. Pytanie tylko czy ma znaczenie że to nie byle jakie konie... na filmikach widać że część z nich jak dojdzie do siebie to bardzo fajne zwierzaki pod siodło... maja palenia.

i jeszcze jeden,

Będę w Sierakowie w poniedziałek, to podjedziemy tam i zobaczymy czy w czymś tam będziemy mogli pomóc....

fraziu

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 27 postów
Konie zabierane są na podstawie przepisu, że w obecności weterynarza i policji można odebrać zwierzę, jeśli dalsze przebywanie w tym miejscu zagraża ich życiu lub zdrowiu. Weterynarz stwierdził zagrożenie dla zdrowia koni. Policja była na miejscu. Właściciel także, bardzo oburzony :P

Wszystko przebiega bardzo sprawnie, kolejka przyczep ledwie mieści się w całym Posadowie!

Oczywiście, że nie było już tych półżywych koni z filmu, bo najzwyczajniej w świecie padły... Chociaz rzeczywiście niektórzy ludzie spodziewali się stosów końskich zwłok...

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
kto z was dostał choćby jednego konia ? na umowę kupna sprzedaży czy tylko na przechowanie i kto płaci za to przechowanie koni do czasu prawomocnego wyroku ?? i ostatnie sprawa czyli tak jak wczoraj przewidziałem dzisiaj pojawił się apel o co /?? o KASĘ .... hahahah .... ten filmik był sprzed dwóch lat i nakręciła go laska co była tak niekompetentna że ją wyrzucili z roboty ,,,, akt zemsty a koniki jak zawsze w tle ... zatem wpłacajcie , wpłacajcie bo jaja z tego wyjdą nieprzeciętne a koszta jeszcze większe
arkady66

Kitana

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 318 postów
  • Miejsce zamieszkaniaKrzynia

Wyświetl postUżytkownik danae dnia 10 sierpień 2013 - 15:00 napisał

a jak taki kon po przejechaniu pol polski padnie na kolke jutro, a za pol roku dunczyk wygra sprawe i okaze sie , ze to co padlo bylo warte 10000 euro to co???
Dziwny ten kraj, gdzie weterynarze nie widza stanu zwierzat, a ekipa ratujaca rozdaje konie jak leci kazdemu kto podjechal z bukmanka...
Rozdają ... i szczerze mówiąc nawet sami nie wiedzą gdzie te konie potem trafiają. Tak samo było z końmi tu w okolicy. HANDLARZ do którego zrzucono te konie sam dzis nie wie gdzie jaki koń stoi i co sie z nimi dzieje. Handel szedł na lewo i prawo, za pieniążki, za informację, za owies, za koszty utrzymania ... za ... eh.
Po roku utrzymywania cudzych koni powiedziałam DOŚĆ. Sprawa ciągnie się 3 lata i ciągnąć będzie, niech sobie je utrzymuje ktoś inny.
.....................

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
nie ważne komu co dają ważne że robią to przy fleszach i kibicach , że mówi się o nich w mediach na fb i że mają tysiąc laików .... hahahaha .... zawsze mówiłem że fundacje to patologia i to widać i słychać ... rozdają konie znacznej wartości bez przeprowadzenia inwentaryzacji i bez spisania komu jakiego wydają konia ... to zwykły szaber ... zobaczycie jak szybko te konie będą wracać do posadowa i jakie posypią się odszkodowania za te konie ... ciekawy jestem kto za to zapłaci ?? i ostatnie spostrzeżenie jakim cudem konie opuszczają swoja macierzystą stajnię bez paszportów przecież wielokrotnie powiatowi weterynarze upominali że koń bez paszportu nie może opuścić swojej stajni ... zatem może czy nie może podróżować koń bez paszportu ? zatem jak widać i słychać w tej akcji uczestniczą sami naginacze prawa .... amen
arkady66

konikmorski

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 695 postów
A jak odkryją który to koń? Na podstawie palenia? Czy każdy koń z Danii ma czipa?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych