Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Zagłodzone konie w Posadowie

360 odpowiedzi w tym temacie

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
  • Miejsce zamieszkaniawarszawa
droga fraziu twoja koleżanka która tam pracowała i nakręciła film nie cieszy się dobrą opinią jako pracownik , jako koleżanka i jako znawca koni ... taki mały akt zemsty w desperacji i jak widać i słychać po części wam się to udało ... koń wywieziony bez decyzji sądu , bez wyroku , bez umowy kupna sprzedaży należy potraktować jako zwykły szaber i naruszenie cudzej własności ... zobaczycie za kilka tygodni ... właściciel się ogarnie , wynajmie dobrych adwokatów i ścignie nasz skarb państwa , animalsów oraz te osoby które w dobrej wierze wyciągnęły łapę po nieswoje konie ... amen
arkady66

fraziu

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 27 postów

Wyświetl postUżytkownik arkady66 dnia 12 sierpień 2013 - 07:38 napisał

droga fraziu twoja koleżanka która tam pracowała i nakręciła film nie cieszy się dobrą opinią jako pracownik , jako koleżanka i jako znawca koni ... taki mały akt zemsty w desperacji i jak widać i słychać po części wam się to udało ... koń wywieziony bez decyzji sądu , bez wyroku , bez umowy kupna sprzedaży należy potraktować jako zwykły szaber i naruszenie cudzej własności ... zobaczycie za kilka tygodni ... właściciel się ogarnie , wynajmie dobrych adwokatów i ścignie nasz skarb państwa , animalsów oraz te osoby które w dobrej wierze wyciągnęły łapę po nieswoje konie ... amen

Arkady66, zabawne są insynuacje o zemście :) Czyli Milena miała pozostawić sprawę tak, jak jest, poprzez lojalność dla pracodawcy, który nie miał szacunku ani dla zwierząt, ani dla ludzi? I milczeć w tej sprawie? A czemu ma złą opinię jako pracownik? Ponieważ ośmieliła się kłócić o złe traktowanie koni. Skoro uznajesz tą śmieszną teorię o zemście, patrz na to obiektywnie - zarządca i właściciel mszczą się na Milenie, oczerniając ją w ten sposób...
Konie nie zostały odebrane bezprawnie, odsyłam do:
http://www.samorzad....rocedury-prawne.
Podziwiam twoją wytrwałość do szukania dziury w całym, ale niestety kończę tą wielce przyjemną dyskusję.

My work here is done :) W razie, gdyby ktoś chciał się skontaktować, podaje maila: fraziu13[at]gmail.com

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
w jakim celu mam się z tobą kontaktować drogą mailową ...??? .... widzę że nieżle cię opłaciła twoja koleżanka skoro na wszystkich portalach końskich jesteś tak mocno zaangażowana dzień i noc .... ??? .... no nic postaram się rozejrzeć gdzie tu jakiś konik ma bardzo złe warunki i ciekawy jestem jak się zaangażujecie w inną sprawę biednego konika ... ?? ... wiesz ja mam takie swoja stare piękne hasło min i ciebie i twojej koleżanki też dotyczy ,, a koniki a koniki w tle ,, .... macie parcie na sławę w mediach i kasę oraz twoja koleżanka na soczystą zemstę ... jak ktoś jest nieudacznikiem życiowym to zawsze innym podkłada kłody taki mały donosicielek co uczciwie w życiu i w pracy się nic mu nie udaje ... ahahaha ... nie odsyłaj mnie do linków tylko podaj kto i jaki wydał wyrok lub kto wydał decyzję z imienia i nazwiska żeby wiadomo było kto wkrótce za to zapłaci ....
arkady66

szoszon

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 29 postów
arkady66 czytam Twoje wypowiedzi i jestem przerażony tym, że tacy ludzie są na tym świecie. Sam nie chcesz pomóc twoje prawo ale dla czego oczerniasz innych któży coś robią dla tych koni. Śledzę sprawę na bieżąco i nie interesuje mnie czy są to porachunki byłej pracownicy i właściciela mnie interesuje to co widzę a widzę jedno wielkie sk.........wo . Zagłodzone konie którym nikt nie pomógł między innymi przez takie podejście jak Twoje - ktoś na tym robi kasę, ktoś się mści, poczekajmy na wyrok sądu ( tylko czy część koni go doczeka żywa? ) Ty może za nim coś napiszesz to się zastanów bo kompromitujesz się jako człowiek. Nawet jak by uratowano tylko jednego konia to i tak cała akcja była potrzebna bo lepiej uratować jedno życie niż nic nie zrobić. Osobiście mam zaufanie do kilku osób co przygarneły te konie i wiem w jakim są stanie ale ty byś wolał czekać na wyrok sądu bo być może dziewczyny się lansują w mediach albo mają z tego profity......uwierz te konie tego wyroku by nie doczekały......ale po co coś robić jak można z przed kompa robić za wiedziacza i oczerniać tych co coś jednak robią.

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
za każdym razem kiedy nie zgadzam się z animalsami i ich szabrownictwem jestem wyzywany i atakowany przez ludzi którzy pojawiają się na forum znikąd i odchodzą zaraz po akcji donikąd ... znam sprawę koni z posadowa i osób które oszukały i wydoiły z kasy właściciela tych koni ... to oni powinni odpowiadać za defraudację i nie wywiązywanie się z powierzonych zadań i opieki nad tymi konikami ... brali za to kasę w tym i ta dziewczyna od tego filmiku ... możesz drogi szoszonie pocałować mnie w łokieć zgięty ... amen
arkady66

szoszon

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 29 postów
Drogi arkady, nie lubię kochających inaczej więc nie będę cię nigdzie całował, na razie to ty atakujesz tych co chcą pomóc jak cię to nie interesuje to olej sprawę. Jeżeli jest tak jak piszesz to wina właściciela jest tym większa gdzie nadzór z jego strony? Konie schudły w tydzień? Nie pojawiłem się z nikąd, poczytałem posty na tym forum przez kilka dni i nawet nie uwierzysz ale na początku podzielałem Twoją opinię ale wybacz z faktami się nie dyskutuje.

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
a jakie masz udokumentowane fakty drogi szronie ? podaj mi gdzie i jakie konie pojechały , kto podpisał lub wydał decyzję o odbiorze tych koni , jak ma na nazwisko osoba odpowiedzialna za stajnie w posadowie ?? i takich pytań mogę ci postawić setki i na żadne nie odpowiesz bo w tej kwestii nic nie wiesz oprócz swoich mentorskich dyrdymałów ... zbieraj kasę żeby wkrótce wesprzeć swoich przyjaciół animalsów za akcję w posadowie .... zapewniam cię ... jak czytasz moje wypociny ja na prawdę rzadko się mylę ...
arkady66

szoszon

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 29 postów
arkady66 może to wyśmiejesz ale mam to gdzieś, widziałem zdjęcia koni z Posadowa które zostały wywiezione i stoją w tej chwili w stajni tranzytowej - szkieletory takie,że nóż się w kieszeni otwiera. Na pytanie kto jest odpowiedzialny za konie w Posadowie odpowiem tak, zawsze właściciel a jak on sobie zorganizuje nadzór i pracowników to tylko jego sprawa. Nie mam przyjaciół animalsów bo nawet trochę ich nie rozumiem ale to nie znaczy, że będę ich zniechęcał ani ich krytykował bo mimo wszystko są w tym kraju potrzebni. Sam się bujam z koniem 24 letnim i nie stać mnie na pomoc żadnej fundacji. Dla tego napisałem, że na początku zgadzałem się z Twoimi postami ale wydaje mi sie, że trochę popłynełeś z oskarżeniami pod adresem fraziu, nie nie tej Pani też nie znam ale pozdrawiam.

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
to bujaj się dalej ze swoim koniem .... zdjęcia mają to do siebie że można je zrobić aby uzyskać zamierzony cel ... dalej żadnym faktem mnie nie zaskoczyłeś ani konkretem czyli dalej sranie w banie ... chłopie ogarnij się jeden nick milczy drugi pisze potem znowu chwila niezręcznej ciszy i niesmaku i znowu jakiś bojówkarz pojawia się na palcu aby pojedynkować się z arkady66 ... amen
arkady66

szoszon

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 29 postów
Ja się ze swoim koniem będę bujał dalej a twoja wypowiedź świadczy, że chyba masz manię wielkości, jesteś wszechwiedzący i nie omylny. Wszystkie zdjęcia z kilku stajni powiązane z tymi końmi, robione przez innych ludzi są zmontowane według cibie? Ogarnij to się Ty bo na razie to się ośmieszasz, jakie fakty Ty przedstawiłeś po za insynuacjami i pomówieniami? Nie mam zamiaru się z Tobą pojedynkować gdyż nie jesteś dla mnie przeciwnikiem ale nie zgadzam się z Twoimi poglądami a o co Ci chodzi z tymi nickami i chwilą ciszy ?

......

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 218 postów
  • Miejsce zamieszkania.

Wyświetl postUżytkownik klaudiandm6 dnia 11 sierpień 2013 - 21:37 napisał

grrrrrr no ale muszą się przyznać, że konia zabrali bo jakieś papiery przecież zostały spisane.

nic nie muszą. w internecie jest wszystko, też mogę byle gdzie napisać, że Kowalski mi zabrał konia :D ;)

Wyświetl postUżytkownik fraziu dnia 11 sierpień 2013 - 21:46 napisał

Tak, zostały spisane papiery, konie były opisane, obfotografowane, odczytano numery chipów.
Jakby się nie uprzeć, zawsze pozostaje pole do popisu dla oszustów... :( Chyba trzeba by koniowi jakiś nadajnik GPS wszczepić, żeby mieć pewność, a i tak pewnie znalazłby się cwaniak, który by go wydłubał. ;p

czipu nie da się wydłubać, za to można zmienić numer identyfikacyjny konia i jest to w zasadzie banalne do zrobienia, więc nie wiem czemu stosuje się czipy, a nie stare, dobre palenia, ale to już inny temat ;)

A w cytacie mowa o tym, że domy tymczasowe będą sprawdzane przez TOZ.

no właśnie - będą sprawdzane. wiem, że są osoby u których konie będą miały super, ale co jeśli trafiły na kogoś kto "znalazł super okazje?" równie dobrze ci ludzie mogą dogadać się z tym Duńczykiem i na boku podpisać umowe kupno/sprzedaż (te konie to nie żadne NNy) :D i żadne sądy nie pomogą, ot co. tu jest POLSKA.

Akcja na hura - dlaczego? Pan Duńczyk już chciał wywozić konie... podobno do kliniki. Co pewnie zrobiłby, gdyby dać mu dzień lub dwa.

akcja na hura właśnie dlatego, że między innymi nie wiadomo gdzie są konie, są rozsiane po całej Polsce - myślisz, że TOZ będzie się fatygować i wszystkie miejsca sprawdzać, szczerze wątpie :) a Pan Duńczyk nawet i gdyby wywiózł dzień przed akcją wszystkie konie z Posadowa to to niestety nie nasza działka - to jego własność, według prawa może konie wziąć i wywieźć kiedy mu sie spodoba - znając życie te w lepszej kondycji, które zostały pewnie gdzieś wywiezie, przecież są jego, no nie?

szoszon, konie stały w biegalniach, najchudsze w boksach i ja wierze, że mogły być karmione, przecież nie wszystkie 300sztuk koni wyglądało tak źle ! te najchudsze konie w boksach były rozdzielane właśnie z biegalni, najsłabszych pokonywali silniejsi i to oni jedli, a że zamiast selekcjonować stado i te najsłabsze osobniki na czas wsadzać do boksów i odkarmiać to stało się jak stało.. przypuszczam, że gdyby stajnią zajmował się ktoś z głową to zaistniała sytuacja nie miałaby w ogóle miejsca, (i kończąc jak arkady) AMEN.

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
a ja mam takie małe spostrzeżenie dla nowicjusza szoszona .... a gdybym tak wpadł do ciebie zrobił kilka tendencyjnych fotek twojemu staremu konikowi i za dwa dni przyjechałby na podstawie mojego donosu fundacja do ciebie .... to napisz jakbyś się czuł i czy byś oddał swojego konia amimalsom ?? przecież do chwili obecnej właściciel koni z posadowa nie wydał żadnego oficjalnego oświadczenia ... zatem na chwilę obecną to wszystko jest robione na hurraaa
arkady66

szoszon

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 29 postów

Wyświetl postUżytkownik grrrrrrr^ dnia 12 sierpień 2013 - 12:10 napisał

nic nie muszą. w internecie jest wszystko, też mogę byle gdzie napisać, że Kowalski mi zabrał konia :D ;)

czipu nie da się wydłubać, za to można zmienić numer identyfikacyjny konia i jest to w zasadzie banalne do zrobienia, więc nie wiem czemu stosuje się czipy, a nie stare, dobre palenia, ale to już inny temat ;)

no właśnie - będą sprawdzane. wiem, że są osoby u których konie będą miały super, ale co jeśli trafiły na kogoś kto "znalazł super okazje?" równie dobrze ci ludzie mogą dogadać się z tym Duńczykiem i na boku podpisać umowe kupno/sprzedaż (te konie to nie żadne NNy) :D i żadne sądy nie pomogą, ot co. tu jest POLSKA.

akcja na hura właśnie dlatego, że między innymi nie wiadomo gdzie są konie, są rozsiane po całej Polsce - myślisz, że TOZ będzie się fatygować i wszystkie miejsca sprawdzać, szczerze wątpie :) a Pan Duńczyk nawet i gdyby wywiózł dzień przed akcją wszystkie konie z Posadowa to to niestety nie nasza działka - to jego własność, według prawa może konie wziąć i wywieźć kiedy mu sie spodoba - znając życie te w lepszej kondycji, które zostały pewnie gdzieś wywiezie, przecież są jego, no nie?

szoszon, konie stały w biegalniach, najchudsze w boksach i ja wierze, że mogły być karmione, przecież nie wszystkie 300sztuk koni wyglądało tak źle ! te najchudsze konie w boksach były rozdzielane właśnie z biegalni, najsłabszych pokonywali silniejsi i to oni jedli, a że zamiast selekcjonować stado i te najsłabsze osobniki na czas wsadzać do boksów i odkarmiać to stało się jak stało.. przypuszczam, że gdyby stajnią zajmował się ktoś z głową to zaistniała sytuacja nie miałaby w ogóle miejsca, (i kończąc jak arkady) AMEN.
No ale właśnie o to mi chodzi. Jest właściciel i on za to odpowiada, on zatrudnia pracowników i on powinien mieć nadzór nad całością, jeżeli pracownicy zaniedbywali swoje obowiązki to i tak jest wina właściciela za brak kontroli nad nimi tak jest w każdym biznesie

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
a ja widzę to inaczej ... to pracownicy nie wywiązywali się z powierzonych im zadań włączając w to donosiciela czyli panią , która nakręciła swój filmik jakieś dwa lata temu insynuując że jest on jeszcze ciepły z wczoraj .... hahaha
arkady66

szoszon

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 29 postów

Wyświetl postUżytkownik arkady66 dnia 12 sierpień 2013 - 12:17 napisał

a ja mam takie małe spostrzeżenie dla nowicjusza szoszona .... a gdybym tak wpadł do ciebie zrobił kilka tendencyjnych fotek twojemu staremu konikowi i za dwa dni przyjechałby na podstawie mojego donosu fundacja do ciebie .... to napisz jakbyś się czuł i czy byś oddał swojego konia amimalsom ?? przecież do chwili obecnej właściciel koni z posadowa nie wydał żadnego oficjalnego oświadczenia ... zatem na chwilę obecną to wszystko jest robione na hurraaa
A ja cię stary użytkowniku serdecznie zapraszam do obejrzenia mojego konia i zrobienia zdjęć ( nawet tędecyjnych co może być trudne ) fundacje też zapraszam nie wiem czy doczytałeś ale konie były zabierane na wniosek weterynarza iż dalsze ich przebywanie w tym miejscu zagraża ich zdrowiu lub życiu ( tej ostatniej opcji w tym przypadku wet. chyba nie stwierdził ) Jeżeli o mnie chodzi to śpię spokojnie gdyż uważam, że niektóre fundacje mogą się uczyć od mojej żony opieki nad zwierzętami. W razie jednak Twojego przyjazdu możesz zapoznać się z opinią czterech weterynarzy którzy zajmują się moim koniem i żadne fotki nawet przerabiane nie są mi straszne.

szoszon

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 29 postów

Wyświetl postUżytkownik arkady66 dnia 12 sierpień 2013 - 12:21 napisał

a ja widzę to inaczej ... to pracownicy nie wywiązywali się z powierzonych im zadań włączając w to donosiciela czyli panią , która nakręciła swój filmik jakieś dwa lata temu insynuując że jest on jeszcze ciepły z wczoraj .... hahaha
No kolego a gdzie nadzór pracodawcy? Pracownicy się nie sprawdzają to wyżucasz na zbity pysk i zatródniasz nowych, kompetentnych

......

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 218 postów
  • Miejsce zamieszkania.
szoszon, jeśli pracodawca oddaje swój dobytek w czyjeś ręce (i jeszcze płaci za to! słowo pracodawca, mówi nam że płaci danej osobie za daną pracę) i komuś ufa, to czemu miałby się martwić? sama pracowałam w miejscu gdzie właściciel miał w nosie swe konie i ufał mi w 100% a'propo ich żywienia, wyglądu i kondycji, od tego mnie miał, przez to mnie zatrudnił..

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
a gdzie przestrzeganie regulaminu pracy ? a gdzie wykonywana praca po odebraniu wypłaty ? a gdzie niedostrzeganie własnych zaniedbań , olewanie dobrostanu zwierząt ?? pracodawca powinien od razu pozwać ich do sądu pracy oraz z powództwa cywilnego o spowodowanie strat o dużej wartości oraz o znęcanie się pracowników nad zwierzętami czyli powierzonym mieniem ... pozwać powinien do sądu zarówno państwo polskie jak również osoby zatrudnione ... amen
arkady66

ElaPe

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • Miejsce zamieszkaniastolnica
Najważniejsze że konie poszły do prywatnych ludzi, a nie do fundacji które by miały kolejne konie za pomocą których żebrały by kasę. Centarusa pogoniono a chcieli wydębić konia z najbardziej spektakularną raną.

szoszon

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 29 postów

Wyświetl postUżytkownik grrrrrrr^ dnia 12 sierpień 2013 - 12:35 napisał

szoszon, jeśli pracodawca oddaje swój dobytek w czyjeś ręce (i jeszcze płaci za to! słowo pracodawca, mówi nam że płaci danej osobie za daną pracę) i komuś ufa, to czemu miałby się martwić? sama pracowałam w miejscu gdzie właściciel miał w nosie swe konie i ufał mi w 100% a'propo ich żywienia, wyglądu i kondycji, od tego mnie miał, przez to mnie zatrudnił..
To znaczy, że do d..y był to pracodawca co nie dbał o swój interes i tylko tyle....

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych