Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

odpowiednie służby na pomoc tym razem dzieciom

25 odpowiedzi w tym temacie

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
  • Miejsce zamieszkaniawarszawa
a

Dlaczego żebracy trzymają śpiące dziecko? Czy kiedykolwiek się zastanawiałeś?? Przeczytałem ten artykuł kilka miesięcy temu. Nie wiem kto jest jego autorem. Proszę, przeczytaj go? Obok stacji metra siedzi kobieta w nieokreślonym wieku. Jej włosy są poplątane i brudne, jej głowa pochylona w smutku. Kobieta siedzi na brudnej podłodze, obok niej leży torba. Do torby ludzie wrzucają pieniądze. W rękach kobiety śpi dwuletnie dziecko. Jest w brudnej czapce i brudnych ubraniach. ?Madonna z dzieckiem?
? jakaś liczba przechodniów podaruje pieniądze. Ludzie naszego pokroju ? zawsze czujemy współczucie dla tych, którym gorzej się powodzi. Jesteśmy gotowi oddać im ostatnią koszulkę, ostatniego grosza z własnej kieszeni i nigdy nie myślimy o innej stronie medalu. Pomaganie jest jak ?wykonałeś dobrą robotę.? Mijałem żebraków miesiącami. Nie dawałem im pieniędzy wiedząc, że to sprawka gangu i pieniądze zebrane przez żebraków zostaną przekazane osobie kontrolującej ich w tej okolicy. Ci ludzie posiadają po kilka luksusowych nieruchomości i samochodów. Och, żebracy też coś oczywiście dostaną, butelkę wódki wieczorem i doner kebab. Miesiąc później, minąwszy żebraczkę, nagle mnie to uderzyło. Stoję na ruchliwym skrzyżowaniu gapiąc się na dziecko ubrane jak zwykle ? brudne ubrania. Uświadomiłem sobie, że coś jest nie tak z dzieckiem przebywającym na brudnej stacji metra od rana do wieczora? To dziecko spało. Nigdy nie łkało ani nie krzyczało, zawsze spało chowając swoją twarzyczkę w kolanach kobiety, która była jego MATKĄ. Czy ktoś z Was, drodzy czytelnicy, posiada dzieci? Przypomnijcie sobie jak często one śpią w wieku 1-2-3 lat? Godzinę, dwie, maximum trzy (rzadko bez przerwy) popołudniowej drzemki i ponownie ? poruszenie. Przez cały miesiąc, każdego dnia kiedy przechodziłem metrem, nigdy nie widziałem tego dziecka nie śpiącego! Spojrzałem na tego maleńkiego chłopca z buzią schowaną między kolanami matki, później na żebraczkę i moja podejrzliwość przybrała na sile.
-Dlaczego on ciągle śpi? Zapytałem jej, gapiąc się na dziecko. Żebraczka udała, że mnie nie słyszy. Spuściła oczy i ukryła twarz w kołnierzu nędznego płaszcza. Powtórzyłem pytanie. Kobieta spojrzała ponownie. Spojrzała gdzieś za moimi plecami, zmęczona I zupełnie zirytowana. Wyglądała jak kreatura z innej planety. - Odpieprz się? wymamrotała. -Dlaczego on śpi?! Prawie krzyknąłem (lub: prawie się rozpłakałem) Ktoś za mną położył mi ręke na ramieniu. Spojrzałem do tyłu. Jakiś starszy mężczyzna patrzył na mnie z dezaprobatą: - Czego od niej chcesz? Nie widzisz jak ciężko ma w życiu? Ech? Wyciągnął z kieszeni kilka monet i wrzucił je do torby żebraczki. Żebraczka wykonała ręką znak krzyża w powietrzu, przybierając twarz upokorzenia I przejmującego smutku. Mężczyzna zabrał rękę z mojego ramienia i oddalił się ze stacji metra. Założę się, że w domu będzie opowiadał jak obronił biedną, zrozpaczoną kobietę od bezdusznego mężczyzny na stacji metra. Następnego dnia zadzwoniłem do przyjaciela. To zabawny facet z oczami jak oliwki, Rumun. Udało mu się ukończyć zaledwie 3,5 roku edukacji. Kompletny brak edukacji nie sprawił, że nie przemieszcza się on ulicami miasta bardzo drogimi zagranicznymi autami oraz że nie mieszka w wielkim domu z niepoliczalną ilością okien i balkonów. Od mojego przyjaciela dowiedziałem się, że ten biznes, pozornie ?spontaniczny?, jest dobrze zorganizowany. Jest nadzorowany przez zorganizowane gangi żebraków. Dzieci są wypożyczane z rodzin alkoholików lub zwyczajnie porwane. Potrzebowałem odpowiedzi na pytanie dlaczego dziecko śpi? I otrzymałem ją. Mój przyjaciel cygan wypowiedział zdanie zupełnie zwyczajnym, spokojnym głosem, które wprawiło mnie w zdumienie, tak jakby opowiadał o pogodzie: - są na heroinie albo wódce. Zgłupiałem. ?Kto jest na heroinie? Kto na wódce?!" Odpowiedział: - dziecko, żeby nie krzyczało. Kobieta będzie siedziała z nim tam cały dzień, wyobrażasz sobie jak mogłoby się nudzić? Aby dziecko spało cały dzień, faszerowane jest wódką lub narkotykami. Oczywiście ciałko małego dziecka nie jest w stanie znieść takiego szoku. Dzieci często umierają. Najbardziej przerażające jest to, że dzieci czasami umierają w czasie ?dnia pracy?. A kobieta udająca matkę musi trzymać martwe dziecko na rękach do samego wieczora. Takie są zasady. A przechodnie będą wrzucać pieniądze do torby i wierzyć, że ich zachowanie jest moralne. Pomagają samotnej matce. Następnego dnia przechodziłem obok tej samej stacji metra.
Przybrałem maskę dziennikarza i byłem gotowy na poważną rozmowę. Ale rozmowa nie wypaliła, stało się to co następuje: Kobieta siedziała na podłodze, a w rękach trzymała dziecko. Zapytałem jej o dokumenty dziecka i, co najważniejsze, gdzie jest dziecko z wczoraj, co ona po prostu zignorowała. Moje pytanie nie zostało jednak zignorowane przez przechodniów. Powiedziano mi, że zwariowałem, bo krzyczę na biedną żebraczkę z dzieckiem. Koniec końców, zostałem odeskortowany ze stacji metra w poniżeniu. Jedyna rzecz która mi pozostała to zadzwonić na policję. Kiedy policja przybyła, kobieta z dzieckiem zniknęła. Zostałem z poczuciem ?walczę z wiatrakami?. Jeśli zobaczysz w metrze, na ulicy lub gdziekolwiek kobietę z dzieckiem, żebrujących, pomyśl zanim twoja ręka sięgnie po pieniądze. Pomyśl o tym, gdyby tysiące ludzi nie wyciągało do nich rąk, ten biznes by nie istniał. Umarłby biznes, a nie dzieci napompowane wódką lub narkotykami. Nie patrz na śpiące dziecko ze współczuciem.
Zobacz horror? Jeśli czytasz ten artykuł to wiesz już dlaczego dziecko w rękach żebraka śpi. P.S. Jeśli skopiujesz ten artykuł na swoją tablicę lub choćby klikniesz ?udostępnij?, Twoi przyjaciele również go przeczytają. A kiedy kolejny raz zdecydujesz się otworzyć swój portfel aby wrzucić żebrakowi monetę, przypomnij sobie, że ta dobroczynność może kosztować kolejne dziecko życie..
arkady66

unkown

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1525 postów
  • Miejsce zamieszkaniatak
Arku z Twoim postem skojarzył mi się już kiedyś przeze mnie czytany artykuł oraz filmik:

http://deser.pl/dese...podziewali.html
Bo zwyciężać mogą Ci, co wierzą że mogą...

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
nikt nic w tej sprawie nie zrobi ??? a gdzie fundacje ratujące choćby jedno ludzkie życie ? gdzie odpowiednie służby ? niech podstawiają się auta z domem zastępczym .... cooooooo ??? nikogo nie bulwersuje fakt narkotyzowania dzieci w żebraczym procederze ?? nie ma kamer , fleszy , nie ma donosicieli , nie ma nikt w tym żadnego interesu ?? .... no tak zapomniałem ze to końskie forum i tylko konie w potrzebie .... hahahahahaha
arkady66

Maria89

"Młoda szlachcianka z kasztanką"

• Moderator
  • 14904 postów
O procederze z dziećmi czytałam już. Przyznam, że nie spotkałam się nigdy na żywo z takim przypadkiem. Zawsze jak z osobą żebrającą było dziecko/dzieci to z całą pewnością były one przytomne (siedziały z matką, badź chodziły i też próbowały coś wyżebrać). Raz tylko widziałam dziecko, które na rękach spało, ale faktycznie tylko spało, bo po godzinie jak szłam tą samą drogą było już na chodzie i coś tam układało z kamyków. Nie daję pieniędzy nigdy. Z reguły jeśli już to coś do jedzenia, ale tylko dzieciom. Uważam, że prawdziwa bieda się nie afiszuje.
Jak miałam może ze 12 lat i byłam z rodzicami na wakacjach to widziałam scenę, kiedy w niedzielę pod kościół podjechał wypasiony samochód. Z niego wysiadł facet obwieszony łańcuchami i dwie kobiety. On otworzył bagażnik, wyciągnął jakieś stare, brudne, podarte łachy, kobiety się w nie przebrały i uklęknęły przed kościołem. Jedna przed jednym wejściem, druga przed drugim. A facet wsiadł w samochód i odjechał.
W tym roku byłam w Wawie na ślubie kuzynki. Obok kościoła siedziała żebraczka i czekała na koniec mszy. Tuż przed końcem uklęknęła. Na podeszwach jej butów widniał napis reebok a spod starej kapoty wychyliła się metka bluzy, którą miała pod spodem. Na metce było napisane adidas :mrgreen:
Ale znam też sytuację, kiedy żebrzący mężczyzna faktycznie był osobą potrzebującą. Posypało mu się życie, zmarła żona i został sam z trójką dzieci. Na domiar złego stracił i tak kiepsko płatną pracę. Poszedł pod kościół i ludzie mu pomagali. Ale to była trochę inna sytuacja, bo był parafianinem, więc wiele osób go znało i wiedziało w jakiej jest sytuacji. Zresztą proboszcz informował o tym i również prosił o wsparcie dla niego. Cała sprawa zakończyła się pomyślnie, bo w końcu znalazł nową pracę i jakoś zaczął się podnosić z dołka. Na końcu podziękował wszystkim za okazaną pomoc.
Dołączona grafika

Ic maj lajf :D

klaudiandm6

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3005 postów
Maria my również jak już to coś do jedzenia dajemy. Ile przypadków jest właśnie takich jak piszesz. Albo podpici podchodzą, a z kieszeni wystaje paczka fajek...
Już nie mówię o tym jak to jedzenie przez nas kupione ląduje zaraz w koszu na śmieci. I jak tu uwierzyć ludziom lub w ludzi? ja już nie wierzę...
"Żadne zwierzę nie szydzi z innego, które jest do niego podobne jak kropla wody do drugiej. Tylko człowiek jest zdolny do takiej samo wzgardy."

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
a ja często widzę rumunów z takimi dziećmi na rękach i faktycznie te dzieci zawsze śpią , zawsze są ciche i nigdy nie ruszają nawet rączką ... mają najczęściej ok 2 lat ... amen ... ale my tu sobie gadu gadu a nikt żaden organ nie ruszył z odsieczą jak do posadowa po gratisowe konie , w świetle fleszy , przy klaksonach zniecierpliwionych szabrowników ... dziwne że ten proceder nikogo nie zainteresował . One żyją w złych warunkach są znarkotyzowane lub siłą upijane . Ich życie moim zdaniem i chyba wszystkich ludzi jest więcej warte niż złe warunki koników w posadowie ... ??? frazia , szoszon , ElaP gdzie jestescie , gdzie wasza walka dobra ze złem ... także widzicie co miała na celu cała akcja i ile są warte są ich wpisy ...
arkady66

fraziu

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 27 postów
Kurde no, patrz... konia nie dostałam, to może dziecko dostanę? :(

Hamer

dziewczyna MacGyvera

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 6683 postów
  • Miejsce zamieszkaniaLublin
To jest myśl,:P Arkady ma parę sztuk na zbyciu :P Alimenty będzie Ci płacił :P Finansowo będziesz do przodu :P
Dołączona grafika , ,Dołączona grafika
nobody 's perfect

Maria89

"Młoda szlachcianka z kasztanką"

• Moderator
  • 14904 postów
Arkady, skoro o tym procederze tylko słyszałam a nie widziałam tego (czyli nie mam żadnych dowodów) to co mogę z tym zrobić? Mogę czekać aż zobaczę żebraczkę ze śpiącym na kolanach dzieckiem. Jeśli takie coś będzie miało miejsce a ja będę wiedziała, że to dziecko faktycznie za długo śpi to nie będę się fatygowała i rozmawiała z żebraczką tylko zawiadomię policję i poproszę o sprawdzenie czy wszystko jest w porządku. Nie jest mi obojętny ani los dzieci ani zwierząt, ale niestety zajmowanie się chodzeniem i obserwowaniem czy konie w jakieś stajni są chude albo czy dziecko żebraczki za długo śpi nie da jeść mojemu dziecku, bo na jedzenie dla Zosi muszę zarobić, a chodząc i szukając skrajnych przypadków patologii nie zarobię nic (no chyba, że guza na głowie).
Dołączona grafika

Ic maj lajf :D

szoszon

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 29 postów
Arkady, jestem, jestem :mrgreen: . Czytałem kilka dni temu podobny artykuł i też mnie szlag trafia co się w tym państwie dzieje. U nas tzw. opieka społeczna to śmiech na sali, policja, straż miejska udawają ślepych. Mnie osobiście zastanawia jeszcze taka instytucja jak skarbówka a chodzi mi konkretnie o Romów. Jest takie centrum handlowe w Poznaniu gdzie dzień w dzień przesiadują całymi rodzinami, faceci po 140 kg. każdy. Zaparkowane merole i tylko mordy nadzierają na całe centrum. Ja się pytam gdzie oni pracują? Płacą podatki? Może nadal wyrabiają patelnie i garnki? Zwykłego człowieka to skarbówka za pare złoty zgnoi.
arkady ile są warte nasze wpisy to sobie każdy oceni , włożyłeś nas do jednego worka i powoli się czuję jak bym był w jakiejś grupie przestępczej :mrgreen: . Nie znasz mnie a oceniasz i oczywiście wiesz, że jestem animallsem. Ja lubię zwierzęta i nie cierpię jak dzieje im się krzywda a co do pomocy ludziom to akurat pracuję w formacji co cały czas im pomaga ( zwierzakom też często się udało ). Wiem, że masz złe doświadczenia z fundacjami, ja mam tylko takie iż wziełem dwa koty do adopcji i tyle . Brałem udział przy kilku powodziach i innych klęskach żywiołowych i powiem tak, jeszcze cały czas wierzę w ludzi, ludzi a nie fundacje czy instytucje.

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
to może frazia , szoszon i ElaP zbierzecie taki sztab i zrobicie taką nagonkę jak na posadowo i ruszycie do pierwszego napotkanego większego miasta ... frazia poproś swoją koleżankę która ma doświadczenie w robieniu filmików z ukrycia i już jest podstawa do ruszenia z miejsca ... czekam na wasze działania bo przecież ta sprawa jest dużo poważniejsza i bliższa nam ludziom niż konie z posadowa ... aby tylko nie nastała taka niezręczna cisza ... jakoś w tym przypadku nie ma huzia na józia , lekarze , policja , kamery , media , forumowicze gdzieś zniknęli z pola widzenia ... a ja już wierzyłem że ktoś tu na prawdę ma ludzkie uczucia ...
arkady66

szoszon

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 29 postów
a może arkady Ty ruszysz d..ę a nie tylko narzekasz? Jak Cię ta sprawa tak wzieła za serce to działaj a nie wysługuj się innymi. Najprościej ciągnąć łocha zza monitora.

tootalna

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
Arkady jak zaczniesz działać dorzucę Ci parę PLN-ów do akcji. Powodzenia.
today, tomorrow, always.....

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
ale to nie ja wyciągałem łapę po cudzą własność z hasłem ,, ratujmy konie z posadowa ,, ... teraz macie możliwość faktycznie pomóc małym niewinnym dzieciom ... i jakoś nikogo nie ma chętnego ... nie ma żadnego szpiega z kamerą , żadnego donosiciela , żadnego animalsa co kocha dzieci , nie ma żadnej fundacji , policji , żadnego lekarza , żadnej instytucji ?????????? .... Może ktoś się skontaktuje z a odpowiednikami w innych krajach np. z danią .... jakoś smród z posadowa poleciał w świat a dzieci mordują bezkarnie w centrum polskich miast i nikogo to nie obchodzi .... nazywa się to chyba skurwys ...o ...... amen
arkady66

szoszon

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 29 postów
Sugerujesz może, że ja wyciągam łapy po cudzą własność?

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
sugeruję że ci co uczestniczyli w całej tej akcji pośrednio i bezpośrednio wyciągali łapy po cudzą własność ... skoro byli tacy czuli na złe warunki koników w posadowie to gdzie są teraz kiedy na ulicy umierają dzieci wykorzystywane do żebractwa które w Polsce jest zakazane prawnie ?????????? ..... to sugeruję
arkady66

szoszon

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 29 postów
To ja zapytam, gdzie są wszyscy inni? Ci sami ludzie mają zajmować się wszystkim? Reszta przed monitorami : popieramy albo narzekamy. Co ja mogę zrobić w sprawie tych dzieci? Nie wiem ale na pewno nie dam pieniędzy żebrzącej Rumunce bo tylko bym podtrzymywał ten proceder

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
hahahah szoszon rozwaliłeś mnie na łopatki ... ci inni pojechali na sępa za sławą , za darmowymi konikami , za fotką w tle z konikami ... nagle ci wszyscy tamci zamilkli , zniknęli fotoreporterzy , szpiedzy odeszli na emeryturę , rozjechały się służby specjalne a pozostał tylko wielki niesmak i w powietrzu smak dużego odszkodowania ... amen ... w sprawie dzieci możecie zrobić taką samą akcję ze społecznym poparciem na tych żebrzących Rumunów ze śmiercią na rękach ... frazia ma koleżankę co dobrze kręci z ukrycia , ElaP ma wiedzę jak kogo oskarżać , inni mają wiedzę jak komu dowalić i po sprawie ... amen
arkady66

tootalna

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 295 postów
nie Ty wyciągałeś łapę- fakt. Zrobili na szczęście to za Ciebie inni. Ale skoro teraz zakładasz wątek dla tych dzieci- to je ratuj. I na bieżąco
zdawaj relacje jak Ci idzie. Mam nadzieję, że uda Ci się przygarnąć wszystkie dzieci , a opieka nad nimi da Ci zajęcie na cały dzień
bo jak na razie Twój dzień to głównie wmawianie jacy to wszyscy źli bo zabrali konie z tej rzeźni.

Działaj i ratuj dzieciaki- może to Ci lepiej wyjdzie:)
W każdym bądź razie powodzenia arkady

HHHalleluja

p.s. i nie wysyłaj innych by ratowali dzieci, każdy robi co uważa za słuszne. Skoro Ty zacząłeś temat/wątek- szkoda Ci dzieci- to do roboty
today, tomorrow, always.....

szoszon

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 29 postów
Jakimi darmowymi konikami? Chyba nadal należą do tego gościa z Dani a może nie? Media miały siedzieć tam tak długo aż arkady uzna, że to nie ściema? Jak zamilkli? W internecie są cały czas nowe informacje co się dzieje i w Polsce i Dani. Ty weź przestań bo Ci jeszcze uwierzę, że naprawdę zależy Ci na tych dzieciach.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych