Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Stajnia Skrawek Nieba prywatna przystań dla starych , schorowanych i nie chcianych koni na Podlasiu

45 odpowiedzi w tym temacie

edzia 69

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 10033 postów
  • Miejsce zamieszkaniaWyspa Wolin
Przeczytałam tekst Skrawki Nieba, ciężko było. Niczego odkrywczego tam nie znalazłam, poza niepotrzebnym personifikowaniem koni.

klaudiandm6

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3005 postów
A właśnie chciałam zaproponować zmianę tematu :mrgreen:
"Żadne zwierzę nie szydzi z innego, które jest do niego podobne jak kropla wody do drugiej. Tylko człowiek jest zdolny do takiej samo wzgardy."

arena

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3023 postów
to dla rozładowania atmosfery ŁAMIGŁÓWKA:

pomocne słowa to: wielkanocna, cytrynki lub kapustniki, zrobi robotę za człowieka... kto zgadnie jakie to hasło na dziś? (zapisać bez spacji!)
...kiedy Go dosiadam... Jego nogi stają się moimi i możemy być wszędzie...
"Nie ten jest wielkim trenerem, kto sprawia, że jego koń posłusznie wykonuje polecenia. Wielkim trenerem jest ten, kto sprawia, że koń chce wykonywać polecenia"

arena

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3023 postów
nikt nie zgadł? nikt nie wie? więc odpowiedź brzmi: babamotyleroboty
żeby nie było, że nie na temat... :mrgreen:
"Nie ten jest wielkim trenerem, kto sprawia, że jego koń posłusznie wykonuje polecenia. Wielkim trenerem jest ten, kto sprawia, że koń chce wykonywać polecenia"

skraweknieba

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 14 postów
  • Miejsce zamieszkaniaDzierzby
wpadłam na babamotyle a dalej ..... ciemność :idea:

klaudiandm6 ja się przedstawiłam ,swoje konie i swoją pracę skoro ja jestem nudna i nic ciekawego to poproszę niech każdy coś o sobie napisze ładnego i się przedstawi .... skoro borykacie się na codzień z takimi samymi problemami to pokażcie że nie jestem sama szczera z taką skalą problemów .

arena

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3023 postów
ojj! ja to ładnie tylko z rodziną na zdjęciu wychodzę... :mrgreen:
też miałam króliki miniaturki, które przerosły klatkę, kupiłam kulawego konia, którego wyleczyłam, powiadomiłam przy sprzedaży co było z nogą i jak go dalej użytkować, ale się okazało, że następny właściciel, to nie lekka córeczka (jak mnie zapewniał) tylko chłop 90kg i konik znów zakulał... oczywiście człowiek ten obraził się na mnie okrutnie i do dziś nie wiem czy koń poszedł na mięso czy ktoś go jeszcze leczy...

klaudiandm6

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3005 postów
Skraweknieba :roll: chodziło mi o zmianę tematu wątku bo było coś o elicie, a teraz jest normalny...
"Żadne zwierzę nie szydzi z innego, które jest do niego podobne jak kropla wody do drugiej. Tylko człowiek jest zdolny do takiej samo wzgardy."

Kitana

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 318 postów
  • Miejsce zamieszkaniaKrzynia
skraweknieba, przyjmujecie każdego chorego i starego konia? Na jakiej zasadzie odbywa sie przekazanie Wam konia i jakie warunki trzeba spełnić?
.....................

skraweknieba

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 14 postów
umowa adopcyjna i możliwość odwiedzania swojego pupila w każdej chwili

właściciel zobowiązany jest nas poinformować w jakiej dziedzinie jeździeckiej koń był wykorzystywany , jaich nabyłl urazów w związku z nią i o chorobach obecnych potwierdzonych weterynaryjnie .

Najpierw pytam czego od nas oczekuje i sam do czego może się zobowiązać ?

zazwyczaj ludzie nie chcą ponosić odpowiedzialności za swoich pupili i w końcu oddają z paszportem bez umów albo umowa darowizny

i zdarza się na zasadzie domu starców niektórzy dokładają się do leczenia i utrzymania (ale żadkość )

na prawde ja elastyczna jestem .

Każdy koń który do nas trafi jest już dożywotnio .

edzia 69

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 10033 postów
Nowa S-t nam rośnie widzę.

skraweknieba

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 14 postów

Wyświetl postUżytkownik edzia 69 dnia 20 wrzesień 2013 - 14:59 napisał

Nowa S-t nam rośnie widzę.

co to znaczy ?

Kitana

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 318 postów
Jeśli nie jesteście bogaczami, to któregoś dnia pójdziecie z torbami ....
Nie żebym krytykowała czy coś ... wręcz przeciwnie, b. szlachetnie itd
ale takie zdejmowanie ludziom problemów z głowy któregoś pięknego dnia może się skończyć ... kolejną interwencją animalsów. Tym razem u Was.
.....................

edzia 69

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 10033 postów
Skraweknieba.
Jest taka jedna fundacja ma 200 koni i prąd im niedawno odcięli. Fundatorki imię zaczyna się na S i kończy na T.
Ona też odda życie, a nie wyda konia z terenu fundacji.

skraweknieba

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 14 postów

Wyświetl postUżytkownik Kitana dnia 20 wrzesień 2013 - 15:24 napisał

takie zdejmowanie ludziom problemów z głowy któregoś pięknego dnia może się skończyć ... kolejną interwencją animalsów. Tym razem u Was.

może nie koniecznie ,mam pare pomysłów do zrealizowania coś w stylu hipolandu rekreacyjno-hipoterapeutyczny na moim terenie czegoś takiego nie ma , ludzie dzieciaki wymagające hipoterapi są i koński azyl można połączyć nie czerpiąc kożyści dla siebie a dla koni i ludzi potrzebujących , po próbuję swoich sił .

Kitana

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 318 postów
Popróbuj, ale moim zdaniem powinnaś zdrowsze konie oddać do adopcji, nie zabierały by żarcia innym :-)
.....................

edzia 69

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 10033 postów
Konie fundacyjne[ po przejściach, stare i kontuzjowane] nie nadają się do hipoterapii.
Pogadaj z Dorotek. Ona może Ci wiele pomóc lub sprowadzi na ziemię.

skraweknieba

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 14 postów
starych i kontuzjowanych nie biorę w ogóle pod uwagę ,chodzi o dotacje na taką działalność z połączaeniem z azylem dla koni :) nie zaprzątajcie sobie głowy takimi rzeczami życzcie mi spełnienia a jak zrealizuję częściowo to się z wami podzielę , a waszym zdaniem jaki los powinien spotkać te stare schorowane konie ?

Zdrowe konie u mnie pracują na te chore tak jak pisałam i na utrzymanie 10 sztuk na rok i powiem wam że jeśli zamysł ten się utrzymuje to jest to realne i funkcjonuje od kilku lat .

edzia 69

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 10033 postów
E to fajnie masz, bo większość z nas pracuje na bandę darmozjadów i tylko dokłada do interesu.

skraweknieba

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 14 postów

Dołączona grafika edzia 69
Napisano dziś, 16:09

Advanced Member
  • ../../uploads/profile/photo-4496.jpg
  • Użytkownik
  • 9151 postów
E to fajnie masz, bo większość z nas pracuje na bandę darmozjadów i tylko dokłada do interesu.

skoro zdecydowałaś się mieć tego darmozjada wiedziałaś z czym się to wiąże ,to przecież był w świetnej formie koń i nosił cię na plecach itd , pamiętaj o tym że starość dopada każdego i różnie bywa

Mam nadzieje że nikt nigdy o tobie na starość nie powie darmozjad bo jesteś mniej sprawna i nie do każdej czynności się nadasz a i jeszcze leczenie cię ....

Przepraszam za takie porównanie nie umiem traktować zwierząt w kategori mięso , choć veganką ani wegetarjanką nie jestem ale serca nie mam i nie miała bym oddać na mięch .

Kitana

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 318 postów
Myślę że w tym przypadku wyrażenie "darmozjady" jest pieszczotliwo-złośliwym określeniem pupila.
W moim przypadku takowe określenia na codzień to:
darmozjad, paskud, złośnik, łoś .... nie ma w tym nic złego.

A tak wracając do kwestii miesa, bo widzę że poruszyłaś temat
Człowiek jest wszystkożercą z naciskiem na "mięsożercą" (nie mylić z drapieżnikiem)
Co by zrobił gdyby miał do wykarmienia dzieci, w stajni koń, a wkoło wojna, głód i smród? Ciekawa sprawa do przemyślenia.
Nawet nie oczekuję odpowiedzi ...
.....................

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych