Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

naturals w okolicach kampinosu poszukiwany

131 odpowiedzi w tym temacie

frostiness

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 346 postów
Maria89 unikam zazwyczaj logowania się na forach, v...a dała mi kiedyś popalić, zostałam niemal zlinczowana :D Tak się składa,że mój szwagier pracuje w ubojni- choć tylko świnek, trzymam konia u rolnika,który.. siusia na rany koni by je odkazić, a mój weterynarz (pan od krówek i świnek) to facet który nie liczy w setkach i stara się wyleczyć a nie leczyć miesiącami za grubą kasę. Nie jestem trendy, szanuję tradycję i wiedzę ludzi którzy latami końmi się zajmowali. Handlarz to tylko pośrednik,a mimo to napiętnowany..

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
  • Miejsce zamieszkaniawarszawa
dlatego ja walczę mimo upomnień admina z takim oszołomstwem ... nie na widzę gdy ktoś mi stara się wmówić że konia z ubojni wykupił bo tylko idiota wierzy że konia można wykupić z ubojni ... koń jak wjedzie do ubojni to już żadna siła go stamtąd nie wyciągnie bo takie są przepisy ... tylko idiota może myśleć że konia skrzywdzonego przez naturę da się wyciągnąć do sportu klasy C ... a handlarz to złe określenie ponieważ idąc tym tokiem rozumowania doktor to doktorzyna a redaktor naczelny pisarzyna ... to dzięki takim ludziom jak pośrednik żyje i znajduje swoje drugie życie wiele koni ale pośrednik nigdy nie wprowadzi do obrotu konia który może stanowić zagrożenie dla klienta lub jego wady zrobią nowemu właścicielowi więcej kosztów niż pożytku ... i tylko kolejny idiota może myśleć że pośrednik to niemyślący koleś który wam sprzeda konia wartego 50 tys za 1500 pln ... a większość tych wszystkich problemów końskich to problemy zubożałych weekendowych wycieczkowiczów po stajniach ... amen
arkady66

mamuteq

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Miejsce zamieszkaniamazowieckie
dzięki dziewczyny za sugestie. Kon pojechal wlasnie na laki do kolezanki, w takie miejsce gdzie może sobie biegac i nikt od niego nic nie wymaga... tylko z rozsądkiem :( ona zwiewa, nastawia się dupskiem (może się boi, w sumie miejsca jeszcze nie zna dlatego patrze przez palce na jej zachowanie). Jablka zjeść nie umiala, ehhh tam nie każdy kon jesc musi jabłka, takie rarytasy ;/ Przyjechala, na drugi dzień już pazury pokazala, mało się nie zabila. Weterynarz, rekonstrukcja - kon uziemiony na miesiąc! ;/ Naturalsa tez znalazłam wiec w razie konieczności się nia zajmie. Jednakze jest szansa bo kobyla z dnia na dzień się wyisza. Co do kwestii finansów, jestem osoba odpowiedzialna i mocno ponad osobe 18+ i nie porywam się z motyka na księżyc. Nie zawsze kon warty 50tys jest lepszy od tego za 1,500. szczerze z arkadym na ta jego szkape bym się nie zamienila, pomimo ze mam kobyle po złamaniu nogi i dla mnie ona jest więcej warta. P.S ARKADY pierwsze w tym poscie i ostatnie moje słowa w tym temacie w twoim kierunku, gdyż jesteś godny ignorancji - jeśli masz wątpliwości co do diagnozy weterynarza to zapraszam; historie konia znam ja - nie ty, po 3 - szukałam miejsce dla konia na odchow do 300zl, myślisz ze to mało? dziwne bo Pan Mazurek z Pankowa tak nie twierdzi, o ile wiesz kto to jest. A pewne ze wolalbys wziasc 700, nakrecic klienta i tyle, reszta zostanie w kieszeni :) na takiej zasadzie kreci się ten biznes. PS 2 który z tych twoich szkap jest warty 50 tys? litości.

Maria89

"Młoda szlachcianka z kasztanką"

• Moderator
  • 14904 postów
mamuteq, tak zdecydowałaś i oby udało się ją wyprowadzić "na ludzi" (tego bardzo Ci życzę) :) Pamiętaj tylko, że jak będziecie ją gonić to ona będzie uciekać. Jak zaczniecie ją olewać to z czasem ona zacznie sama z własnej woli chodzić za Wami a wręcz się Wam narzucać. Ot, takie naturalne zachowanie u konia ;)
Dołączona grafika

Ic maj lajf :D

mamuteq

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 110 postów
wiem ze konie to zwierzaki uciekające :) będzie dobrze - innej opcji nie rozważam, zrobie wszystko na wszystkie możliwe sposoby żeby było dobrze.

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
pan mazurek ma odchów po 300 pln i uważam że jest to bardzo tanio a dla ciebie chyba zbyt drogo skoro wywiozłaś konia do koleżanki i jak znam życie gratis ... koszt pensjonatu to nie tylko koszt jedzenia dla konia . To również kalkulacja własnej pracy , wartości swojej ziemi jak również musi być zwrot nakładów na inwestycje oraz jakiś zysk ... ja od ciebie nie chciałem 700 pln tylko 400 pln ... masz świetny sposób na wyliczanie biznes planów ... pozdrawiam
arkady66

arena

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3023 postów
przepraszam mamuteq, chciałaś wstawić do mnie tego konia w dodatku z problemami psychicznymi za 300zł??? :shock:

powiem ci, że chociażby do przyzwoitego stania przy werkowaniu trzeba z tym koniem popracować... no, ale jeżeli p. Mazurek zrobi to w takich pieniądzach, to gratulacje-warto wiedzieć, bo może i ja wstawię tam swoje młode konie, to i tak wyjdzie mnie taniej, a już na pewno na zero :idea:
...kiedy Go dosiadam... Jego nogi stają się moimi i możemy być wszędzie...
"Nie ten jest wielkim trenerem, kto sprawia, że jego koń posłusznie wykonuje polecenia. Wielkim trenerem jest ten, kto sprawia, że koń chce wykonywać polecenia"

frostiness

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 346 postów
Nie ubliżając nikomu kogo nie znam osobiście- kalkulując ceny owsa oraz dobrego siana,wody i prądu (nie wspominając o pracy,obowiązku,zuzyciu pastwiska itd.).. Wydaje mi się,że ktoś kto przyjmuje konie za mniej niż 300 zł na czymś oszczędza- oby nie na karmieniu :/

mamuteq

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 110 postów
Arena nie o tym rozmawialismy, rozmawialysmy o holsztynce ktora kupilam z 2mce temu, ta kobyla ma 1 5 roku i zakupilam ja kilka dni temu. W planach byl zakup jednego, w rzeczywistosci wyladowalam z dwoma :) holsztynka jest grzeczna i bezproblemowa. Ale z toba korespondowalam jeszcze zanim trafilam na Pana Mazurka...

arena

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3023 postów
Mamuteq, z całm szacunkiem, tym bardziej, żeby wyrósł z niego duży holsztynek, to naprawdę trzeba zadbać o niego od źrebaka, a nie na trawę puścić w samopas... :shock: już nie myślę o własnej pracy fizycznej i o tym, że owies, to dla takiego źrebak tylko dodatek, a jęczmień 80zł-90zł u nas kosztuje lub wysłodki jakieś i witaminy + 3,5 za balik siana+ słoma (u nas po 2zł kostka).... :idea: :idea: :idea: to sobie policz -mówię o zimie, bo trawy, to już jak na lekarstwo...
"Nie ten jest wielkim trenerem, kto sprawia, że jego koń posłusznie wykonuje polecenia. Wielkim trenerem jest ten, kto sprawia, że koń chce wykonywać polecenia"

mamuteq

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 110 postów
Arena z calym szacunkiem, zaufam jednak doswiadczeniu Pana Mazurka, jeden z lepszych hodowcow, oraz hodowca jednych z najdrozszych koni w polsce. On pewnie ma wszystko swoje stad ta cena. Mysle ze u niego kon e w dobrych rekach.

arena

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3023 postów
na pewno w dobrych, bo znam Mazurka i widziałam jego konie-bardzo zadbane :)

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
i znowu pan Mazurek jest super ale konia wstawiłaś do jakieś laski ... to gdzie tu twoja mądrość ?
arkady66

frostiness

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 346 postów
Mój właściciel stajni też wszystko ma swoje,ale to trzeba obsiać,nawozić,owies zebrać,przerzucać,osuszyć,słomę zbalotować, maszyny zużywają paliwo,potrzebne ręce do pomocy- to są olbrzymie koszty

Agulaj79

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5422 postów
Ja też mam wszystko swoje, a wiem, że poniżej 400 zł nie przyjęłabym konia na hotel. Wydaje mi się, że 450 zł to minimum.

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
niestety tylko mamuteq jest innego zdania ... cena 280 pln m-c jest dla niej ceną akceptowalną ... nie chcę nawet myśleć ileż to ona chciała zapłacić doświadczonemu naturalsowi ?? ... haha
arkady66

frostiness

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 346 postów

Wyświetl postUżytkownik Agulaj79 dnia 15 październik 2013 - 20:16 napisał

Ja też mam wszystko swoje, a wiem, że poniżej 400 zł nie przyjęłabym konia na hotel. Wydaje mi się, że 450 zł to minimum.
Kurczę,gdybym płaciła 450 to skakałabym z radości :) U nas wszyscy trzymają cenę 550, w stajniach bez ujeżdżalni i innych udogodnień. I wiecie- generalnie nie chcę zabrzmieć jak burżuj (ciężko pracuję żeby utrzymać konia i wyrzekam się często typowych babskich wydatków :D) ale powiem szczerze- wolę żeby chłop zarobił na mnie to 100 - 150 zł ale dbał i miał oko na kobyłkę, niż leciał po kosztach i miał w nosie..

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
no chyba po to są hotele dla koni aby na nich zarabiać ... wolontariat i działalność po kosztach nikogo nie interesuje a zwłaszcza dostawców energii , wody czy też dostawców nawozów i nasion ... zresztą szkoda dalej o tym gadać bo nie wiem ile trzeba mieć złej woli lub pustostanu w głowie aby tak oczywiste koszty podważać i wyliczyć 280 pln m-c ... ja płacę jak trzymam konie w pensjonacie 700 pln m-c za sztukę , z wygodami jedyne 1200 pln m-c a z treningiem konia 2000 pln m-c ... jeśli ktoś uważa inaczej to czekam na oferty ... może mamuteq mi to zrobi za 280 pln m-c i 15 pln za trening i ułożenie młodego konia w okolicach warszawy ... hahaha
arkady66

Agulaj79

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5422 postów

Wyświetl postUżytkownik frostiness dnia 16 październik 2013 - 08:48 napisał

Kurczę,gdybym płaciła 450 to skakałabym z radości :) U nas wszyscy trzymają cenę 550, w stajniach bez ujeżdżalni i innych udogodnień. I wiecie- generalnie nie chcę zabrzmieć jak burżuj (ciężko pracuję żeby utrzymać konia i wyrzekam się często typowych babskich wydatków :D) ale powiem szczerze- wolę żeby chłop zarobił na mnie to 100 - 150 zł ale dbał i miał oko na kobyłkę, niż leciał po kosztach i miał w nosie..
Ja nie mam żadnych udogodnień. Boks murowany, 12ha łąk, tereny. Ew miejsce do jazdy by się znalazło. Kwestia samych kosztów owsa, siana, słomy, wody czy prądu to już wychodzi sumka poniżej której nie można zejść, a ludzie jeszcze narzekają, że jak nie ma dojazdu PKS to taniej powinno być! No sorry, a co mnie PKS! Nie dostaję od nich kasy!

klaudiandm6

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3005 postów
Agulaj u mnie ta sama z PKS śpiewka jest tyle, że jeśli chodzi o dzierżawę. Też mam zjechać z ceny bo dojazd taki, a nie inny, hali nie ma itd.Tyłka już ruszyć, żeby się przejść na spacer z przystanku już nie można. Nie powiem już, że konie mają zostać u mnie więc nie biorę dodatkowo za pensjonat, że koszty kowala pokrywam ja, tak samo weta. Konie zdrowe. Czekają żeby pracować.I I co? 400 zł za dużo. Ale dzierżawić za 300 i przenieść do innej stajni gdzie dochodzi 700 zł za pensjonat ale jest pod przystankiem autobusowym to już nie drogo :mrgreen:
Za 300 zł to można konia na łąki puścić jak masz duży areał ziemi. Niestety takie są realia.
"Żadne zwierzę nie szydzi z innego, które jest do niego podobne jak kropla wody do drugiej. Tylko człowiek jest zdolny do takiej samo wzgardy."

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych