Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Stajnia rekreacyjna: problem z końmi?

rekreacja

7 odpowiedzi w tym temacie

Czatka

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów
  • Miejsce zamieszkaniapolska
k

arena

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3023 postów

Wyświetl postUżytkownik Czatka dnia 09 listopad 2013 - 19:01 napisał

Czy da się coś z tym zrobic?

oczywiście, że się da: najlepiej się nie wtrącaj ;) jeżeli mają siano, słomę, opiekunów, kowala i weta, to nie zdechną...
...kiedy Go dosiadam... Jego nogi stają się moimi i możemy być wszędzie...
"Nie ten jest wielkim trenerem, kto sprawia, że jego koń posłusznie wykonuje polecenia. Wielkim trenerem jest ten, kto sprawia, że koń chce wykonywać polecenia"

Obiś

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5426 postów
Ale co to znaczy, że konie są przeciążone? Dla mnie jest to pojęcie względne, każdy rozumuje na swój sposób.
Czy to 2 h pracy dziennie? Czy 6h? Czy to praca stępem,czy galop i skoki również. Praca pracy nie równa. Czy te konie naprawdę tak tyrają,czy po prostu Twój stosunek do nich wynika z przywiązania(jak sama wspomniałaś)? Niestety konie w większości są zwierzętami pracującymi i rekreacja jest jedną z możliwych prac. Nie znam tej stajni,więc nie wiem, jak tam jest, nie mniej, najbezpieczniej to po prostu swojego kochanego konika kupić i zapewnić mu beztroskie hasanie i nic nie robienie. Bo w stajniach rekreacyjnych konie pracowały i pracować będą. Taki ich los, zarabiają na siebie i właściciela. Może to przebiegać z głową lub bez. Natomiast chyba totalnie nic nie można poradzić w sytuacji, kiedy konie mają zapewnione to co im niezbędne:jedzenie,kowal wet.
Żyj tak, aby nie żałować żadnego dnia,żadnej godziny,minuty,sekundy...
Podejmuj decyzje dobre dla siebie i nie przejmuj się, gdy nazwą Cię egoistą...

I pamiętaj, tylko wariaci są coś warci...

klaudiandm6

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 3005 postów
Tylko jeżeli mają jedzenie, kowala i weta to chyba nie jest to koński obóz koncentracyjny prawda?
"Żadne zwierzę nie szydzi z innego, które jest do niego podobne jak kropla wody do drugiej. Tylko człowiek jest zdolny do takiej samo wzgardy."

Obiś

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5426 postów
No zapewne nie jest. Szczególnie właśnie, jeżeli jest też ten wet i kowal.
Przecież chyba nie tyrają całych dni w jazdach...
Żyj tak, aby nie żałować żadnego dnia,żadnej godziny,minuty,sekundy...
Podejmuj decyzje dobre dla siebie i nie przejmuj się, gdy nazwą Cię egoistą...

I pamiętaj, tylko wariaci są coś warci...

Korys.

Korys.' totalna menda, ktora niczego nie wniosla na forum

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 4131 postów
  • Miejsce zamieszkaniaWielkopolska
jest rok szkolny, wiec zajechane nie sa napewno. Ile ich jest 25 sztuk ? jest w czym wybierac i jakos nie chce mi sie wierzyc, zeby te koni byly meczone.

Agulaj79

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5422 postów
Indeks to chyba ta stajnia co była licytowana i na rv był cały wątek o tym?

......

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 218 postów
  • Miejsce zamieszkania.
byłam związana z ośrodkiem troche czasu, mam wykupionego stamtąd konia..
Czatka ciekawi mnie któż Ty, bo być może się znamy.. koni zostało sprzedanych więcej niż piszesz, dla ciekawskich - można poczytać o tym o tu: http://www.indeks.fo...daz,766-30.html

również dla ciekawskich zdjęcia z Hubertusa (więc aktualne): http://www.indeks.fo...s-2013,812.html

a dla jeszcze bardziej ciekawskich - można sobie wejść na facebooka i również zobaczyć tam zdjęcia, ośrodek ma swój profil:
https://www.facebook...deks/photos_all

to konie rekreacyjne, nie będą wyglądać jak zabójcze machiny z kupą mięśni :-P

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych