Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

jokey w potrzebie

32 odpowiedzi w tym temacie

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
  • Miejsce zamieszkaniawarszawa
co prawda ściągnąłem to z re-volty ale w zeszłym roku miałem przyjemność mu pomóc na portalu wyścigowym finisz i myślę że taka pomoc ma sens ponieważ znam go osobiście i każda pomocna złotówka jest przez tego człowieka doceniona ...
" Roman pochodzi z Ciechocinka skąd do Warszawy przyjechał przed laty jako ułożony już jeździec z kilkoma osiągnięciami sportowymi na koncie. Poza jazdą interesował się tenisem. Grał świetnie, miał licencję zawodnika także tego sportu.
Na Służewcu pracował w kilku stajniach, przyczyniając się do ich sukcesów (najdłużej związany z tr. Andrzejem Walickim, wcześniem m.in. Bolesławem Mazurkiem). Sam niestety ich nie odnosił. Owszem wygrał kilkukrotnie biegi płotowe, w których się specjalizował, jednak zawsze był w cieniu Zdzisława Licy, czy Marka Bąka.
Pięć - chyba już będzie - lat temu Roman uległ wypadkowi, w wyniku którego stracił przytomność i został odwieziony do szpitala. Okazało się później, że Roman był w śpiączce, miał rozległe obrażenie układu kostnego i nerwowego. Mówiąc krótko ledwo przeżył. Wyścigi płotowe na Służewcu zostały zamknięte po tym wypadku.
Kiedyś wierzyłem, że mógłby z niego być świetny komentator. Roman był wielkim gadułą, z ogromną wiedzą o koniach i poczuciem humoru - zupełnie jak ten z Seabiscuita. Po wypadku jednak z jego werwy i temperamentu nie pozostało wiele.
Obecnie mieszka w rodzinnym mieście. Wciąż interesuje się wyścigami. Całym sercem kibicuje Walickiemu. Jest na rencie inwalidzkiej i potrzebuje zajęć rehabilitacyjnych, by móc samodzielnie żyć. Z tego co wiem jego sytuacja finansowa zmusza go do ubiegania się o finansową pomoc. Swoje prośby kierował między innymi do Dżokej Klubu, jednak ten nie wypracował jeszcze standardów, które pozwoliłyby na pomoc niegdyś jeźdźcom, teraz inwalidom."

Obecnie Pan Romek nie ma na wykup leków, bez których jest ciężko. Poprawiają one krążenie. Z tego co wiem Panu Romkowi grozi niedowład lewej strony ciała. Rentę dostanie dopiero w grudniu. Cały czas boryka się z problemem finansowym.
Czy byłyby osoby chętne pomóc?
Tu widać nieszczęśliwy dla Pana Romana wyścig.

Na fotografii Pan Romek Śmigielski na koniu Viritim.
arkady66

frostiness

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 346 postów
Widziałam wypowiedzi p. Śmigielskiego na forach oraz fb, niesamowicie pogodny człowiek,a co najciekawsze- wciąż żyje końmi, Służewcem,wyścigami pomimo wypadku. Też mi to kiedyś przyszło do głowy,że byłby idealnym komentatorem. Niestety nie wiadomo za bardzo jak mu pomóc, żadnych nrów konta a osoby prywatne boją się urządzić zbiórkę bo w sumie to nielegalne...

Obiś

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5426 postów
No właśnie, w jaki sposób właściwie można pomóc?
Żyj tak, aby nie żałować żadnego dnia,żadnej godziny,minuty,sekundy...
Podejmuj decyzje dobre dla siebie i nie przejmuj się, gdy nazwą Cię egoistą...

I pamiętaj, tylko wariaci są coś warci...

roltrol

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 161 postów

Wyświetl postUżytkownik frostiness dnia 14 listopad 2013 - 17:22 napisał

Widziałam wypowiedzi p. Śmigielskiego na forach oraz fb, niesamowicie pogodny człowiek,a co najciekawsze- wciąż żyje końmi, Służewcem,wyścigami pomimo wypadku. Też mi to kiedyś przyszło do głowy,że byłby idealnym komentatorem. Niestety nie wiadomo za bardzo jak mu pomóc, żadnych nrów konta a osoby prywatne boją się urządzić zbiórkę bo w sumie to nielegalne...
ile fundacji zbiera nielegalnie ?????????? na posadowo zbierali legalnie ???????????? nie problem się z Romkiem skontaktować wykup mu receptę , zapłać rachunek za internet , spytaj co by mu się przydało to skromny facet wiec cię nie naciągnie :smile: i nie biadolcie jak ktoś chce niech pomoże a jak nie to niech nie zaśmieca wątku dewiacjami co by było gdyby babka miała wąsy !!
kto .ujem sie urodził skowronkiem nie zdechnie :-)

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
urządzać zbiórkę i publicznie i pomagać mu z wielką pompą jest to nie na miejscu i zaraz jakaś menda się przysłuży sprawie ... Pan Roman Śmigielski to po prostu człowiek który wciąż żyje miłością do koni , do ludzi , do wyścigów i jak ktoś chce to niech napisze na pw na re-volta o numer konta pana Romana i udostępni i każdy indywidualnie może mu w dowolny sposób pomóc ... np. wysyłając mu DHL karton peletu do opału , zgrzewkę wody lub po porostu świąteczną paczkę , wykupić receptę lub zaprosić na obiad , wykupić dwa zabiegi rehabilitacyjne w Ciechocinku ( gdzie mieszka ) .... sposobów są miliony wystarczy tylko chcieć ... ja poszedłem na łatwiznę i przelałem mu 50 pln ... pozdrawiam wszystkich którzy racjonalnie myślą i działają ... dodam tylko że nasz strzynopitek złożył na policji sprawę przywłaszczenia konie przez złoty łańcuch i sprawa trafiła do prokuratury i została skierowana do sądu karnego ... jak ktoś chce to wszystko można ...
arkady66

frostiness

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 346 postów
Słuchajcie,to nie tak,że szukam fundacji żeby jej wpłacić kaskę. Mam fundacje w duszy. Sęk w tym,że często ludzie w potrzebie mają również w sobie sporo dumy i mogliby źle odebrać maila od zupełnie obcej osoby o treści "proszę podać numer konta". O p. Romanie tylko czytałam,moje pytanie skierowane było do osoby którą p. Śmigielski zna osobiście żeby mną deczko pokierowała :)

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
jak widać i słychać odzew jak zawsze niewielki a szkoda .... wolę pomóc konkretnemu człowiekowi ( z imienia i nazwiska ) niż jakieś posranej fundacji na posranego wirtualnego konika ... amen
nr 08 1020 5200 0000 4902 0027 9893

Śmigielski Roman
87-720 Ciechocinek
ul.Słońsk Górny 17a m8
arkady66

titina

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1018 postów
  • Miejsce zamieszkaniaKujawsko-pomorskie
Nie ma strachu, Romek się nie obrazi, arkady 66 ma rację, z tym ,ze peletów do palenia w piecu mu nie wysyłajcie, bo on ma piec gazowy.
titina

Obiś

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5426 postów
A ja już pakowałam pellet :mrgreen:
A tak serio, to teraz wszyscy wklikują loginy i hasła do swoich banków, odmawiamy sobie swoich nałogów (np.wielkiej nutelli i coli w moim przypadku :mrgreen: )i przelewamy to na konto pana Romka :).

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
najlepiej aby się nikt do niczego nie przyczepił wpisywać mu przy przelewie np. oddaję pożyczone 30 pln albo oddaję za zapomnianą kawę albo oddaję za przekazaną mi wskazówkę , symboliczne podziękowanie za pomoc przy przytrzymaniu mi konia ... lepiej tak niż ktoś mu jeszcze dowali jakiś podatek od darowizny ... tylko były prezydent warszawy miał takie szczęście aby w jednym kasynie wygrać 26 razy z rzędu i tak po kilkadziesiąt tysięcy za każdym razem ... biednego skopią urzędnicy bez mrugnięcia okiem ... amen
arkady66

Obiś

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5426 postów
Warto przeczytać: http://tower-racing....al_kocham_.html

roltrol

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 161 postów
zaczerpnięte ze strony http://kj-horsesport.jimdo.com/oferta/ Podpisalismy umowe na dystrybucję specjalistycznych książek hipologicznych w oparciu o współpracę z potralem hipologia.pl, który powołał pierwszy w Polsce uniwerstet hipologiczny. Książki kupione u nas sa tańsze, gdyż nie pobieramy opłaty za wysyłkę (ok. 13 zł/egz.). Dochód ze sprzedaży wspomoże odbudowę hodowli folblutów, a w 20% przeznaczone zostanie na pomoc dla b. dżokeja, Romana ŚMIGIELSKIEGO.

Borneo

dawniej strzeszynopitek

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1452 postów
  • Miejsce zamieszkaniaHinterpommern, Gross Born
Licytować, licytować!
http://allegro.pl/sh...item=3731697955

http://allegro.pl/ko...3731662597.html

Możecie tez przetrzepać siodlarnie, paki i półki z durnostojkami i opchnąć, co Wam zbywa.
Dołączona grafika

roltrol

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 161 postów
coś aukcji nie "szybują " za bardzo

frostiness

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 346 postów
jeszcze poszybują, czaję się na kantarek show, poczekam :)

roltrol

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 161 postów
coś Ci to czajenie nie wyszło :-)

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
roltrol nie wyśmiewaj , nie ironizuj tylko wpłać na podane konto 20 pln i już masz swoją misję zaliczoną jako udaną ... ten człowiek to żaden marketingowiec ani żaden naciągacz .... ma swoją dumę , ma swoją pasję , ma swoje ciężkie życie w samotności na wózku i w zasadzie zdany na łaskę i nie łaskę tych którzy powinni o nim pamiętać a mają to zwyczajnie w dupie ... także niech nikt nie patrzy na tą pomoc inaczej niż przez pryzmat zwyczajnej bezinteresownej pomocy ... wolę jemu pomóc niż robić jakieś histeryczne świąteczne paczki w supermarketach nie widomo komu i po co ... amen
arkady66

titina

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1018 postów
No to teraz Arku pojechałeś po całości, od kiedy Romek jeździ na wózku ? , bo ja widzę go często, bardzo dziarsko maszerującego po ulicy w stronę miasta :shock: Lub jadącego na trójkołowym rowerku....
A to ,że siedzi w samotności, to niestety po trosze jest jego wina, że by poznać człowieka trzeba go trochę dłużej znać w realu, a nie przez internet, bo tutaj każdy może się polansować :-P

Co do akcji w supermarketach, no cóż, masz rację .
titina

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
titina masz rację nie jeżdzi na wózku na co dzień ale bywają takie dni przed zabiegami z fizykoterapii czy też siada czasami w niego dla zadumy ... hahaha
arkady66

titina

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1018 postów
On nie ma wózka :shock: Chyba, że w garażu, którego też nie ma :-P Owszem ,to cud, że Romek chodzi , ale nie przeginajmy, bo to robi sie mało wiarygodne :???: Proponuję zwrócić się do któregoś posła/senatora, lub kilku, by odstąpili, np 500zł ze swojej diety poselskiej,/senatorskiej.....Właściwie, to powinna być sprawa rządu, by takimi ludźmi się opiekować, co nie znaczy, by przechodzić koło nich obojętnie
titina

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych