Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Koń rzuca głową.

31 odpowiedzi w tym temacie

Magda Pawlowicz

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 976 postów
http://voltopiry.pl/...pic,5464.0.html

co prawda to jest link z innego forum ale o preparatach to tam jest dużo napisane...
Dołączona grafika

Gajowa

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 2249 postów
  • Miejsce zamieszkaniaLas
ja miałam konia z HSS, który machał też na padoku, na łące nie pasł się, tyko machał. Przyczyną okazał się pękniety ząb trzonowy, który wet zdiagnozował, dopiero po premedykacji i otwarciu paszczy na maksa na rozwieraku, inaczej nie da się dokładnie obejrzeć końskich zębów, więc jeśli ktoś wyklucza problem zębowy, wkładając łapkę miedzy zęby a policzek to raczej nic konkretnego tam nie wymaca, co najwyżej siekacze można obejrzeć ;) po operacji problem nie ustał całkowicie, pęknięty ząb uszkodził jakieś zakończenia nerwowe i takie tiki mu pozostaly do dziś, ale poprawa naprawdę znaczna.

magda 25

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 505 postów
U mojej był weterynarz i stwierdził,że musimy porobić zdjęcia głowy,bo jak ją dotykał to reagowała dość mocno na miejsce między ganaszami.Za tydzień ma przyjechać ze sprzętem i zobaczymy co jej jest.
Dzisiaj założyłam maskę(taką na cały pysk zrobioną z rajstop) i w stępie było lepiej,w kłusie prawie ok,ale galop masakra :(

Magda Pawlowicz

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 976 postów
no ale jeżeli konia coś boli to może być powód machania...
poczekaj na weta, nie kombinuj z jazdą bo sobie utrwalisz problem tylko
Dołączona grafika

magda 25

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 505 postów
Poczekam,poczekam bo teraz i tak wyjezdzam więc zostaje jej tylko padok.

kofola

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów
  • Miejsce zamieszkaniaPolska/ Bycina
Nie, nie jeżdżę całą godzinę na nabranej wodzy. Zazwyczaj jadę w teren i w stępie pozwalam jej często na całkowity luz, a wtedy też macha głową.. Jak jadę w galopie to przecież nie puszczę jej wodzy, bo jak mam wtedy nad nią zapanować, albo zatrzymać? Nie jest inaczej nauczona. Nie szarpię jej, staram się być w miarę delikatna. Macha głową tylko w stępie i trochę inaczej niż jest to pokazane na tym filmiku, który wstawiła magda 25. Nie robi tego co krok, tylko co jakiś czas, ale jak czasem machnie to trzeba uważać na zęby, bo można niemalże dostać w twarz. I jak już wspominałam wcześniej, gdy wyjeżdżam w teren to wcale tak na początku nie robi, dopiero gdzieś po ok. 40min. (trochę to tak wygląda, jakby po tym czasie przypomniała sobie znowu, że może robić coś takiego). Coraz bardziej wydaje mi się, że to jest po prostu jakiś dziwny nawyk, którego nabrała. Czy kilka jazd na wypinaczach to byłby zły pomysł?

Magda Pawlowicz

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 976 postów
na wypinaczach to można ale bardzo ostrożnie i wyłącznie na placu, teren odpada!
W teren wytok, na placu martwy wytok ale zapiety do kantara albo do luźno zapietego nachrapnika (zwykłego, bez paska dolnego)
Dołączona grafika

magda 25

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 505 postów
A my dzisiaj miałyśmy weterynarza,zrobił zdjęcia głowy,ale dopiero jutro czegoś się dowiem...zęby ma w porządku,tylko zmienia te z przodu.Jedyne na co zwrócił uwagę to na przerośnięte podniebienie,mam nadzieję że na zdjęciach nic nie wyjdzie i że to tylko to podniebienie.

danae

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 920 postów
  • Miejsce zamieszkaniaSzerokie Pastwiska
taaa, wypnij na sztywno wypinacze - na pewno juz nie bedzie mogla pokazac ,ze cos jej sprawia bol/dyskomfort...,
grzeczna ma byc i do roboty a nie muchy w nosie

kofola

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów
Ale co ma jej sprawiać ból?!
-siodło odpada
-zęby odpadają
-wędzidło też
-kręgosłup też
-robi tak tylko w zaprzęgu i pod siodłem, lub na oklep
-gdy chodzi, lub biega na padoku nic takiego nie ma miejsca
- pod siodłem i w zaprzęgu zaczyna tak robić dopiero po pewnym czasie (ok. 40min. albo i więcej)
- robi tak tylko w stępie
- na całkowicie luźnej wodzy również
Także nie wiem co to może być prócz jakiegoś złego nawyku.. Wydaje mi się, że gdyby coś sprawiało jej ból to wyglądałoby to trochę inaczej.

kofola

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów
Chcę spróbować przynajmniej jakoś pokazać jej, że nie powinna tak robić, bo teraz podczas jazdy nie mam na to wpływu, a ona nawet nie wie, że druga strona nie chce takiego jej zachowania. Nie może tak być, że sprawę się zlekceważy, bo zaraz już nikt nie będzie chciał na niej jeździć, bo jest to dość wkurzające + wygląda komicznie, a szkoda by było, ponieważ jest bardzo fajną klaczką, z którą się dobrze współpracuje, ale jest właśnie ten jeden defekt. Jeżeli mimo moich prób oduczenia jej tego dalej będzie tak robiła, to może być znak, że serio jest coś nie tak.. No ale wtedy to już naprawdę nie będę wiedziała co. :(

magda 25

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 505 postów
U mojej na zdjęciach nic nie wyszło,więc próbujemy dalej...Szukamy przyczyny...

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych