Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Siodła skokowe

25 odpowiedzi w tym temacie

Aydindril

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 56 postów
Z duszą na ramieniu zakładam nowy wątek, ale mam nadzieję, że mnie nie zakrzyczycie.

Obecnie stoję przed decyzją zakupu siodła skokowego. Oczywiście wszystko sprowadzi się do dopasowania siodła do grzbietu konia, jednak chciałam się Was zapytać o opinie i może podpowiedzi co do wyboru konkretnej firmy/modelu.

Czy ktoś miał do czynienia z pleszewskimi siodłami p. Ryszarda Andersza?

cenę mają wyjątkowo atrakcyjną, a z opisu wydają się siodłami porządnymi, dobrze wykonanymi. Chciałabym jednak usłyszeć opinie użytkowników, którzy mieli okazję się "usadzić" w takowym siodle. Na ile się ono sprawdza, czy jest wygodne no i przede wszystkim jak wygląda jego trwałość.

Czy lepiej odpuścić takie siodło, a na przykład poczekać trochę i odłożyć na dużo droższe prestige?

(dodam, że nie jestem wybitnym skoczkiem, ot trochę po zawodach będę się niedługo bujać i chciałabym mieć komfort w jeździe)

Maria89

"Młoda szlachcianka z kasztanką"

• Moderator
  • 14904 postów
A możesz dać jakiś link do siodeł p.Ryszarda? Bo nie znalazłam w necie. Czy to jest firma Siodlarz?
Dołączona grafika

Ic maj lajf :D

Aydindril

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 56 postów
http://www.rymarstwo.ig.pl/

to jest strona firmy p. Ryszarda Andersza.

co do prestige'a to mam na oku model elastic professional.

Maria89

• Moderator
  • 14904 postów
Aaa już wiem. Miałam do czynienia z kilkoma jego siodłami: cena baardzo przyzwoita, jakość materiałów wysoka, ale po styczności z tymi, które było mi dane poznać to wiem, że bym tego siodła nie kupiła. Nie wiem jak wygląda teraz, ale wtedy to były siodła, w których za nic w świecie nie dało się usiąść dobrze.
Dołączona grafika

Korys.

Korys.' totalna menda, ktora niczego nie wniosla na forum

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 4131 postów
  • Miejsce zamieszkaniaWielkopolska
Jeśli masz konia z nietypowym grzbietem, a "jeszcze lepiej " z wielkim kłębem to siodła od andresza nie dopasujesz, robi siodła na standardowej terlicy.
Siodła andersza to siodła pleszew ? .

Chociaż ta skokówka " Lux " wygląda fajnie.

Artanis

Kulawy jeździec na kulawym koniu ;)

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7320 postów
są dwie firmy z Pleszewa.. Jest Siodlarz Pleszew i Pleszew, a o tym Panu Andreszu nie słyszałam albo jest nowy, albo jest którymś z tych dwóch firm.. ale ogólnie siodlarz Pleszew nie robi jakoś mega złych siodeł fakt.. po tym jak się wozi pupę na Kiefferze albo Wintecu (nie mówiąc już o innych firmach) to potem jakoś na takim się nie umie i nie odpowiada :P Ale jak się całe życie jeździ na takich tego typu, to jeszcze się przełknie... ale z tego co pamiętam to strasznie ciężkie te siodła :/

A może lepiej kupić używane siodło ;) Da się dostać takie mało wyklepane ;) np z Winteca sie cyba już za ok 1000zł kupi ;)
Nic się nie dzieje na forum? To dlatego, że wszyscy są tutaj ---> http://koniomaniak.kiv.pl/index.php

Mieliśmy dość ciągłego zawieszania w działaniu tego forum.

Korys.

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 4131 postów
Oj to sorki, ja myślałem, że to firma Pleszew :)
Artanis, jeszcze Daw-Mag jest z Pleszewa

Artanis

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7320 postów
aaa noo takk.. no to mi się wszystko pomieszało !! hahaha.. odwołuję tamten post !! Nie Siodlarz pleszew jest nawet spoko, tylko Daw - Mag :P
Nic się nie dzieje na forum? To dlatego, że wszyscy są tutaj ---> http://koniomaniak.kiv.pl/index.php

Maria89

• Moderator
  • 14904 postów
W Pleszewie jest Siodlarz i Daw-Mag (ten p. Andersz to siodlarz).
Co do daw maga to moim zdaniem to jest firma, która rozwija się w dobrym kierunku. Wydaje mi się, że ich siodła są w tej chwili bardzo przyzwoite. Ja miałam grand prix i mimo, że niewiele w tym siodle pojeździłam to bardzo mi odpowiadało. Mam ujeżdżeniówkę daw maga dominusa i nie oddałabym nikomu ;)
Aydindril, może pomyślałabyś o daw magu właśnie?
Dołączona grafika

Crazy Jumper

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 446 postów
  • Miejsce zamieszkaniawawa
Daw-Mag ma bardzo przyzwoite siodło Grand Prix i nowe siodło sygnowane przez Kieconia , do tego dobra cena.

Aydindril

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 56 postów
myślałam o DAW MAGU, i jest on na mojej liście zainteresowań. po prostu w trakcie przeglądań baaaaardzo wielu ofert trafiłam właśnie na p.Andersza i mnie jego oferta zainteresowała, ale wolałam usłyszeć opinie innych jeźdźców.

Problem mam taki, ż mój konio ma na razie dosyć spory kłąb (z mięśni spadł mocno, dopiero odrabiamy dawną kondycję) plus jest stosunkowo szczupły (folblut). Dlatego z dopasowaniem mam problem, wiele siodeł jest za szerokich i leżą mu bardzo na kłębie. :(

Artanis

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7320 postów
eeee.. na folblucie to ja nie widzę żadnego siodła z Pleszewa.. no może coś z Daw Maga.. ale też bym się zastanawiała ;)

Aydindril

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 56 postów
a prestige? lepiej leżą, lepiej są powycinane pod szczuplaki? wiem, wszystko się sprowadza do przymierzenia, ale żebym chociaż wiedziała, jakimi ofertami się interesować... :(

Maria89

• Moderator
  • 14904 postów
Myślę, że w daw magu by Ci zrobili siodło dla takiego konia, ale musiałabyś pewnie wziąć kogoś, kto Ci konia pomierzy i wtedy z daw magiem rozmawiać.
Dołączona grafika

Korys.

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 4131 postów
wzywasz pasowacza z Daw_maga, pomierzy i uszyje :)

Możesz też krzywikiem zrobić "odlew" kłębu, wysłać i zrobią Ci siodło pod ten łęk

Co do prestige, mają inną rozmiarówkę, mniejszą niż D-M

Aydindril

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 56 postów
niestety, budżet mam ograniczony. mogę obecnie przeznaczyć max te 1700 zł. Obawiam się, że za taką kwotę nie uszyją mi nowego D-M. :( Znalazłam niby prestige'a za 2200 (w bólach może bym wysupłała), trochę do odnowienia, jednak mówię, budżet niestety mam ograniczony a widzę, że od obecnego siodła już mi się raz konio odbił na kłębie, więc muszę działać szybko. :(

dlatego pytam Was, którzy już trochę więcej wiedzy mają, za czym patrzeć. Już mi bardzo pomogliście i Wam dziękuję, gdyby coś jeszcze Wam przyszło do głowy - będę wdzięczna za podpowiedzi. :)

Korys.

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 4131 postów
nowego Ci nie uszyją na pewno za 1700-2200 zł. Jednak używane w całkiem przyzwoitym stanie dostaniesz bez problemu :)

Daw-Mag model Vicky skokowe, cieszy się dobrą opinią. Sam mogę polecić D-M grand prix - miałem takie, całkiem fajne, aczkolwiek z czasem zachciałem czegos lepszego. Przesiadłem się na Stubben Lohengrin, potem na UBO Diplomat, a ostatnio kupiłem ujeżdżeniówkę Normad, bo musiałem mieć siodło z mega wypchanymi podchami z tylu dla konia z nietypowym grzbietem, a konkretnie kłębem jak wielbłąd. Musisz pamiętać też żeby nie kupić siodła ze zbyt małym rozstawem paneli ( standardowy rozstaw to 4 palce ) z reguły pasuje na większość koni.

arlyn

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 30 postów
Ja również polecam Daw-mag.
W piątek kupuje grand prix skokówkę z tej firmy. Są bardzo wygodne i raczej solidnie wykonane.

Aydindril

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 56 postów
trochę mnie tu nie było, gorący okres z koniem, przenosiny itp, potem święta.

siodło wciąż jest poszukiwane, wpadło mi w oko jeszcze jedno, może miał ktoś z nim do czynienia? chodzi o siodło HKM Classic Rock i mógłby się podzielić odczuciami? zawsze HKM kojarzył mi się z odzieżą jeździecką (swoją drogą jak dla mnie bardzo dobrą) i ewentualnie innymi akcesoriami końskimi, ale z siodłami do czynienia nie miałam.

o takie
http://www.hkm-sport...ep=&var1=&var2=

ksut

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów
  • Miejsce zamieszkaniapolska
Daw-mag również otrzymuje ode mnie polecenie. Bardzo wygodne, a co najważniejsze bardzo solidnie wykonane.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych