Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

książki

306 odpowiedzi w tym temacie

met

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 2573 postów
  • Miejsce zamieszkaniaprawie jak krakow
w końcu ożył dział KSIĄŻKI :(
pozycje są jeszcze uzupełniane, ale już teraz chciałabym Was prosić - jeżeli macie jakąś książkę, która się tu nie znalazła - napiszcie :?:

poza tym zachęcam do wstawiania komentarzy i dyskusji nt. literatury jeździeckiej...
1% podatku zbieramy dla Komitetu Pomocy dla Zwierząt: nr KRS 0000015352 - cel szczególny "Szkapa"

RomanK

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 269 postów
  • Miejsce zamieszkaniaKrasnystaw-Warszawa
"Koniki Polskie z Popielna"
Tadeusz Jezierski
Zbigniew Jaworski
Pozdrawiam Roman

zaba

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów
Paalman!!!Ma sie rozumiec!!!Do tego polecam jeszcze Sally Swift "Harmonia jezdzca i konia" i "Sekrety konskiego umyslu".

F-ka

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 998 postów
Strasznie żałuję, że brakuje literatury na temat pracy z koniem w zaprzęgu. Tych kilka wydanych książek mogłabym wymienić na palcach jednej ręki. Może ktoś z Was spotkał się z literaturą o zaprzęgach? Piszę pracę magisterską na ten temat. Będę wdzięczna, jeśli mi pomożecie coś znaleźć.

AWEK

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 423 postów
To i ja dorzuce swoje 3 w porywach do 4 grosze...
1. Obecnie istenieje 2-gie wydanie ksiazki "Gorska Turystyka Jezdziecka" jest to zamieszczone na www jest nie aktualne i nie do zakupienia w sklepach.
2. A moze by taki dzial ksiazki o koniach, ale nie zadne poradniki? Tak jak np. "Kon zwany cieniem" lub "Przekret"
No i stanelo na 2-ch groszach :(
Dołączona grafika
http://awek.deviantart.com<- Moja twórczość :P

Karinka

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 59 postów
Jestem posiadaczem tych oto książek, z czego mogę gorąco polecić "Człowiek, który słucha koni" i "Rady dziadka masztalerza".... Książka "nauka jazdy konnej w weekend" jest idealna dla dzieci do lat 10, które wierzą jeszcze w bajki i św. Mikołaja

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
Rzekłbyś iż koń ów ma duszę w sobie, duszę która czuje swą dzielność i wspaniałość, i która się smuci że ją stwórca w zwierzęcym ciele uwięził.

k_cian

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 633 postów
ha no to i ja w końcu mam też i palmaana i parę innych pozycje za które mogę się powymieniać lub odxerować :oops: więc chętni na @ albo na gg :( 3485650
Dołączona grafika

Młoda

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Miejsce zamieszkaniaGdynia

zaba napisał:

Sally Swift "Harmonia jezdzca i konia"

:D O tak, posiadam te książke i jest godna polecenia. Sally poprzez jakąś tam chorobe, była zmuszona do ćwiczeń, wybrała konie i tam jej trenerka nauczyła ją jak czuć i do czego używać każdy swój mięsień w jeździe konnej. Tak więc książka skłania do poznania głębiej swojego ciała i wzbudzenia fantazjii bez której po prostu nie da się tej książki zrozumieć. Nie posiada kolorowych zdjęć ale niech już tam będzie... :)

:D M. Roberts "Czego uczą nas konie"- książka przedstawia dużo opowieści z życia Montiego- niekoniecznie o koniach. Jest dobrą książką dla koniarzy (jest tam troche o metodach naturalnych), dla rodziców, dla psychologów lub osób z małymi i wielkimi problemami. Kosztuje ok. 30zł

:D Czajka "Własny koń"- wspaniała książka oparta na błędach autorki przy kupnie pierwszego konia. Pokazuje jak wygląda bezpieczna stajnia, na co trzeba zwracać uwage przy kupnie, doskonale pokazuje i opisuje budowe konia która jest niezbędna dla tych których konie mają służyć do przydzielonego im sportu lub po prostu rekreacji. Gorąco polecam (szczególnie niedoświadczonym którzy uparli się że to jest ten moment na kupno konia).

:) Wydawnictwo Co I Jak "Konie"- nic ciekawego, pożyczyłam od koleżanki i musze powiedzieć że w tej książce chyba niczego pożytecznego się nie nauczycie :) Wogóle jest błędnie napisana: zaczyna się na historii, przechodzi przez nature konia, później wędruje do początków jazdy konnej i szybkim spadem londuje na figórach ujeżdżeniowych. Może bardziej zrozumiale: są wielkie szpary pomiędzy fazami doświadczenia z końmi.

:D "Dziewczyna i Carino"- bardzo fajna opowieść o Małgosi (chyba) i wyścigowym koniku. Treści niedokońca pamiętam- mam tylko urywki tej książki po oglądaniu tego seialu. Bardzo przyjemna :D

:D no i na koniec, najgrubsza jaką posiadam i jestem wprost pod niewiargodnym wrażeniem :) :) Wydawnictwo Larousse "Poradnik encyklopedyczny: Konie i Kuce"- jest to najbardziej godna polecenia książka jaką znam. Cena nie jest zadowalająca- ok. 100zł. Polecam ją początkującym jak i zaawansowanym. Publikuje ona działy hodowli, sportu, jazdy konnej, anatomii, historii, wyposarzenia stajni, jeźdźca, konia, opieki i wiele, naprawde wiele innych... bogatu ilustrowana :D

Sorki za taką kupe "literatury"- czasem sama nie wiem że się rozpisze :D
" Kiedy coś ci w sercu płonie
pamiętaj!- to nie ogień,
to w galopie KONIE !!! "

amatlea

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 96 postów
  • Miejsce zamieszkaniaWarszawa
uprzejmie proszę o radę - czy książka "Nauka jazdy konnej" Wilhelma Muselera jest godna polecenia?

pozdrawiam

Koniczka

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 2348 postów
jest jak najbardziej godna polecenia! Nie bez powodu nazywana jest biblią jeździectwa...
“Choose a job you love and you will never have to work a day in your life.”
- Confucius.

amatlea

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 96 postów
nie wiedziałam, że jest tak nazywana- w takim razie dopisuję ją do listu do św.mikołaja :lol:

Robi

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 494 postów
Jest biblią ale jak to biblia ma takie fajne zdania refreny np:
jak jest jakikolwiek problem to w tej książce czytamy: koń nieustawiony na pomoce.

A najważniejsze to problem z brakiem wiedzy o anatomii człowieka - aby dobrze zrozumieć Muselera trzeba przeczytać gimnazjum jeźdzeckie węgierskich lekarzy którzy poprawiają błędy Muselera.
A jest ich troszkę i właściwie zgdonie z radami Muselera nie da sie jeździć !! Bo jest to anatomicznie niemożliwe.

Przed czytaniem Muselera polecam przeczytać Gimnazjum Jeździeckie.
Rynny drewniane do dachów z gontu http://rynny.gorzelak.eu

Koniczka

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 2348 postów
niemieckich lekarzy :/ A brak ustawienia na pomoce jest naprawdę przyczyną większości problemów.
- Confucius.

Robi

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 494 postów
:lol: Przepraszam faktycznie niemieckich lekarzy. Czytam teraz o metodzie węgierskiej i się tak jakoś zamyśliłem.

Gimnazjum jeździeckie Heinrich Schusdziarra Volker Schusdziarra

Czardasz18

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 878 postów
  • Miejsce zamieszkaniasypialnia mafii ;D
A ja nie wiem od czego tu zacząć, więc zaczne od opowieści i takich tam, o poradnikach już tu było:

więc

- Niosąca Radość [(Czarnoty) Miła lekka i przyjemna. Można się pośmiać i pooburzać, kupiona przez przypadek, z czego się cieszę]
- Zaklinacz koni [(N.Evans) Klasyk gatunku, po prostu trzeba]
- W obecności koni [(B.Dimmnick) Można bo czasem miłe częściej smutne. Ja jako "wrazliwa" bestia, płakać :shock: )
- Mój Kary [(A.Sewel) Klasyk z lat dziecinych, ale i potem bawi. Jeśli dla młodzszych to obowiązkowo, bo są tam mądre rady i spojrzenie konia na bezsens zachowań ludzkich. Płacz na porządku dziennym :cry: :cry: ]
- Florencja córka Diabła [(Chmielewskiej) Dla fanów wyścigów, Chmielewskiej i koni lub kazdego z osobna. Specyficzne ale czyta się fajnie]
- Wyścigi [(Chmielewskiej) ...jeszcze nie przeczytałam 8) brak czasu, ale się porpawię]
- Rumak [(G Mc.Gill] Horror w stylu "... galopowała nago na karej bestii przez wrzosowiska" ale wbre pozorom czyta się to bez przerwy, jest jab bagno: Złe ale i tak wciąga :D ]

To chyba wszystko z nie-poradników :D

Pozdrawiam
Co rude to .. piękne! :D

Michał

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5489 postów
Chmielewska jest dobra!Zaklinacz koni takźe bardzo fajna ksiażka!
Prawda najbardziej boli oszustów...

Koniczka

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 2348 postów
Chmielewska jest super :D Dalej Truskawka!!!!!!!!!!!! :?: :roll: :D
- Confucius.

Michał

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5489 postów
A nasz ulubiony Wiesio Wernić Koniczko? A Karolek May z lat młodości (mojej) :D

Koniczka

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 2348 postów
Wernic i May super! A Szklarski i jego Tomek??
- Confucius.

Michał

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5489 postów
Tex prawda.Czytałem a jakźe nie da sie ukryć! Ale Wernic, ech to jest Wernic...

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych