Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

książki

244 odpowiedzi w tym temacie

Koniczka

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 2348 postów
  • Miejsce zamieszkaniaWarszawa
Ja się w Szklarski zaczytywałam :?: Już nawet nie pamiętam ile razy całą serię przeczytałam :D
“Choose a job you love and you will never have to work a day in your life.”
- Confucius.

Michał

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5489 postów
  • Miejsce zamieszkaniaWrocław
Wolę Wernoca nic nie ujmując Szkalrskiemu.Po prostu bardziej mi sie podoba! Bardzo realistyczny! Uwielbiałem te jego przekazywanie treści, język! Miodzio! :D
Prawda najbardziej boli oszustów...

Koniczka

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 2348 postów
  • Miejsce zamieszkaniaWarszawa
Ale Wernic ma jedną wielką wadę - nie ma tam Tomka :D
“Choose a job you love and you will never have to work a day in your life.”
- Confucius.

Michał

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5489 postów
Za to jest Orle Pióro i Wielki Bóbr! :D

Czardasz18

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 878 postów
  • Miejsce zamieszkaniasypialnia mafii ;D
Ostatnio czytałam świetną (w moim mniemaniu) książkę: "Przybądź ciemności!" Napisaną przez Mayrę Montero.
W telegraficznym skrócie :mrgreen: : duzo żab, naukowiec, przewodnik po buszu, związek lesbijski, stosunki prawie "kazirodcze", piekielna natura i morderstwo (ale trzecipolanowe)
Jeśli to was nie zachęci, to nie naprawdę nie wiem... :evil:

Jest to historia dwojgo ludzi,poszukiwaczy niezwykłych gatunków płazów, którzy nawet sie nie lubię, a którzy są na iebie skazani. Naukowca z prawdziwego zdarzneia i "człowieka od żab" -miejscowego.Poprzez pryzmat ich dziwnych, bądź co bądź relacji poznajemi niezwykłą historie zycia małego chłopca, który staje się mężczyną. I zupełnie przeciętna historie zycia chłopca która kończy sie zaskakująco.
Warto zwrócić uwagę na przerywniki w postaci notek "biograficznych" gatunków żab, które wyginęły, jak by sie zdawało, bez jakiej kolweik przyczyny!
Enjoy! 8)
Co rude to .. piękne! :D

ten_veroniq

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5417 postów
  • Miejsce zamieszkaniazachodniopomorskie

met napisał:

poza tym zachęcam do wstawiania komentarzy i dyskusji nt. literatury jeździeckiej...
Quoterko, myślę, że tam gdzie byliśmy, było bezpieczniej... 8)

[ Add: Nie 26 Gru, 2004 23:49 ]

Nieźle się zapowiada... ale te żaby??
nie mam internetu do odwołania, kontakt 502 309 385

Ciapkoszczak

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 1500 postów
  • Miejsce zamieszkaniaokolice Warszawy
A ja proponuję nowy temat

Czardasz18

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 878 postów
  • Miejsce zamieszkaniasypialnia mafii ;D

Cytat

w końcu ożył dział KSIĄŻKI
pozycje są jeszcze uzupełniane, ale już teraz chciałabym Was prosić - jeżeli macie jakąś książkę, która się tu nie znalazła - napiszcie

poza tym zachęcam do wstawiania komentarzy i dyskusji nt. literatury jeździeckiej...

poza tym, drogi Fryzie! Nie dam nas z tąd wywalić 8)
a te żaby to tylko pikanterii dodają :mrgreen:

[ Add: Pon 27 Gru, 2004 00:03 ]
Ok, niech bedzie nowy temat!

Especially for You :evil:
Co rude to .. piękne! :D

Michał

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5489 postów
A ja czytam twierdza Szyfrów Wołoszańskiego! Polecam jesli ktos lubi lierature faktów! 8) Co prawda o koniach nic tam nie ma, ale i tak ciekawe...!

Gość__*

• Gość
polecam świetną książke "po rosie, po grudzie" nie pamiętam autorki, ale kniga jest bardzo ok!dużym plusem są naprawde wspaniałe szkice koni ;)

Gość__*

• Gość
"po rosie, po grudzie"-Maria Ginter

Hanka

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów
  • Miejsce zamieszkaniaZbrosławice
nie przeczytałam wszystkich postów, ale i tak dorzucam swoje trzy grosze:
"Koń ujeżdżeniowy"- opracowanie Marka Roszczynialskiego na podstawie prac Harry Boldta i innych.
"Młody jeździec"- Lucinda Green. niezbyt wartościowa książka, jedynie dobra na start, bo łatwym językiem pisana.
"Jazda konna"- Christiane Gohl

no i nie zapominajmy o "Koniku Garbusku" Piotra Jerszowa. wiem, zę to zupełnie inna książka, nie poradnik, nie jakaśtam super powieść, ale bardzo sympatyczna historyjka:)
Gdy zgubisz się w lesie chwywiatr w swe dłonie i z całych sił krzyknij: "tak bardzo kocham konie!"

Labi

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 32 postów
  • Miejsce zamieszkaniaDąbrowa Górnicza
Ja to mam całą bibloteczkę książek o koniach... Widomo, najłatwiej kupić na prezent i tak się od każdego uzbierało. Niektóre naprawdę fajne, inne mniej... Pewnie najlepsza jest książka, której nie mogę przeczytać bo cała po niemiecku :lol: Cegłówka ogromna, o wszystkim tam jest z tego co udało mi się rozszyfrować. Tytuł to: "Handbuch PFERD".

Potem "ABC Jeździectwa" z Państwowego Wydawnictwa Rolniczego i Leśnego, "Konie i Kuce" z wyd. Podsiedlik Raniowski i Spółka (bardzo fajna, pełno obrazków i zdjęć), "Jazda Konna" Heidrun Werner (przyzwoity podręcznik), "Chcę dobrze jeździć konno" Barbary Szymczak, i jakieś beznadziejne "Konie" z Co i Jak i Kluszczyński (jedynie fajne zdjecia).
W każdej z książek znajdzie się coś nowego, ale większość się powtarza. Bardzo żałuję, że nie jestem jeszcze w stanie przeczytać tej niemieckiej, bo naprawdę ciekawie wygląda...

Gość_aya_*

• Gość
A ja właśnie czytam "Zasady ujeżdżenia" Alfreda Knopfharta i "Ujeżdżenie" Richarda L. Watjena ( pisze się przez "a-umlaut").Polecam!!!

Młoda

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Miejsce zamieszkaniaGdynia

Labi napisał:

i jakieś beznadziejne "Konie" z Co i Jak i Kluszczyński (jedynie fajne zdjecia).

Też posiadam ta książke i nie jest ciekawa.

Ja dostałam na klasową wigilie od kolegi "Jazda konna w weekend", czytałam ją kiedyś i wydaje się fajna i dobra dla osób początkujących.
" Kiedy coś ci w sercu płonie
pamiętaj!- to nie ogień,
to w galopie KONIE !!! "

ten_veroniq

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5417 postów
  • Miejsce zamieszkaniazachodniopomorskie
Młoda, proszę Cię... ;)
"Jazda konna w weekend" jest równie dobra, jak "Nauka gry w tenisa w weekend" oraz "Nauka nurkowania w weekend" i ma pewnie conajmniej tyle samo błędów...

Ascaia

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 419 postów
  • Miejsce zamieszkaniaLublin - miasto siedmiu wzgórz
http://www.merlin.com.pl/frontend/towar ... CBE37B0BEE
Małe jest piękne
Dołączona grafika
MOJA CHAMPIONKA

Laguna

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 80 postów
  • Miejsce zamieszkaniaPoznań
Oprócz wyżej już wymienionych "Harmonii jeźdźca i konia", "Gimnazjum jeździeckiego" H. i V.Schusdziarra oraz "Nauki jazdy konnej" Muselera

polecam:

-dla skoczków- "Metoda Nemethy"

-dla pasjonatów zagadnień hodowlanych- "Rozród koni"

-dla ujeżdżeniowców- "Zasady ujeżdżania"- J.Fillis'a, "Gawędy jeździeckie" tych samych autorów co "Gimnazjum jeździeckie"

-dla wszystkich- "Moje konie moi nauczyciele" A.Podhajski
"Wstęp do psychologii konia"W.Blendinger
"Sekrety końskiego umysłu" R.M.Miller'a
Każdy kto swą wiedzę posiadł należycie nigdy nie ma siebie za doskonałego!

Markiza

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 154 postów
  • Miejsce zamieszkaniaKraków
No to teraz ja 8)
PORADNIKI:
:wink: "Hodowla konia w zgodzie z naturą" Jo Bird - świetna książka, dowiedziałam się z niej mnóstwa praktycznych rzeczy, jeden z najlepszych poradników wszechstronnych jaki czytałam!
:D "Praca z końmi od podstaw" Kerstin Diacont - zaczęłam czytać i gorąca polecam!
POWIEŚCI:
:D "Niepokonany Seabsicuit" Laura Hillenbrand - moja ulubiona książka! Byłam zafascynowana światem wyścigów amerykańskich lat 40-50 po przeczytaniu tej lektury. Autentyczne zdjęcia w książce bardzo urzeczywistniają wydarzenia a autorka cofa nas w czasie. Niesamowita książka, baaaardzo gorąco polecam!
:) "Puzel" Judy Waite z serii Uzdrawiacz koni oraz "Szafir" chyba tej samej autorki :D - książki trafiły do mnie przez przypadek i miło się je czytało. Nie wybitne, ale jeśli brak książek do czytania to można rzuci okiem :?:
:) "Konie, dzieci, wilkołaki... czyli spełnienie marzeń" Adam Żuchowicz - czytałam jak byłam małym bachorkiem i wtedy bardzo mi się podobało :roll:
Rzuć serce za przeszkode i skacz za nim!

czika

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 30 postów
  • Miejsce zamieszkaniaKraków
Z nie-poradników, bardzo przypadła mi do gustu ks Czarnoty pt. "Czartoria. Kraina kuhailana"... Przyjemna lektura, którą gorąco polecam każdemu,szczególnie osobom zainteresowanym tradycją hetmańską i Starą Rzeczypospolitą. "Niosącej radość" niestety jeszcze nie dorwałam w swoje łapki :roll: Ale napewno to nadrobię.
życie to raj do którego klucze są w naszych rękach

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych