Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

kontuzja zapalenie m. międzykostnego, słabe ścięgna, miękka pęcina

45 odpowiedzi w tym temacie

domi87

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 21 postów
  • Miejsce zamieszkaniaprzysucha
Hm.... A ja znów słyszałam, że mesz właśnie jest nisko energetyczny i jak mówicie wersja "zglucona" wspomaga pracę jelit, mój znajomy właśnie podawał swojemu parzystokopytnemu 2-3 razy w tygodniu. Koń się zapcha i nie dostaje szału, że reszta szamie a u niego już pusto (oczywiście Mietuś to dominant w stadzie). Jeśli o warzywa i owoc chodzi to codzienna porcja dla wszystkich od dawien dawna ^_^ I właśnie chciałabym go podpaść do stanu w jakim jest na przedstawionych zdjęciach bo przez tą nogę schudł że aż żebra widać :(

domi87

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 21 postów
A i jeszcze dodam, że to konisko jest tak wybredne, że praktycznie przy każdym specyfiku dodawanym do owsa jest totalne krzywienie, foch i niedojadanie.
Powącha, skrzywi się i odwraca się d... i nie ruszy dopóki nie wsypie się porządnej dawki marchwi czy jabłka i to drobno pokrojonego żeby miał mniejszą możliwość powybierania!!!

frostiness

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 346 postów
Spróbuj z olejem lnianym lub ryżowym,zapachu paszy nie zmieni. Glutek wspomaga pracę jelit bo poślizg daje ale może stworzyć osłonkę na flaczkach która nie przepuszcza innych wartości odżywczych dlatego nie za często :) Moja też się krzywi,potrafiła nabrać i wypluć,ale zaczynam od minimum,od szczypty,teraz wpiernicza owies z drożdżami i ziółkami na bazie alg (mieszanka śmierdzi jak chata rybaka) i jak widzi mnie z wiadrem to grucha jak gołąbek gigant :D

domi87

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 21 postów
Oooo proszę :D To Maczo aż tak zdolny nie jest, małe owocowo-warzywne przekupstwo i nie wycieram z siebie jego śliny :lol:

Hamer

dziewczyna MacGyvera

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 6683 postów
  • Miejsce zamieszkaniaLublin

Cytat

owies z drożdżami i ziółkami na bazie alg (mieszanka śmierdzi jak chata rybaka) i jak widzi mnie z wiadrem to grucha jak gołąbek gigant :D
Nie mogę pić kawy przed kompem :P =D Własnie oplułam monitor =D gołąbek hahahaha
Dołączona grafika , ,Dołączona grafika
nobody 's perfect

Magda Pawlowicz

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 976 postów

Wyświetl postUżytkownik domi87 dnia 30 styczeń 2014 - 22:35 napisał

swojemu parzystokopytnemu 2-3 razy w tygodniu. Koń

hmmmm, wielbłąd czy krowa???? :mrgreen:
Dołączona grafika

domi87

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 21 postów
Właśnie dostałam odpowiedź z jednego ze sklepów podkowa od tamtejszego lek. wet. odnośnie mieszanki dla mojego konia (Lizyna 10g, Metionina 6g, Treonina 7g, Chelat miedzi 15% 1g, Chelat manganu 15% 1g, Diatomit 30g, Algi morskie 20g, Białko sojowe 5g, Wit E 2 tyś j.m., witC 1g, Imbir 5g, Gryka ziele 20g, Ekstrakt z czarciego pazura 5g) do tego mam podawać kolagen w płynie i olej lniany oraz stosować okłady lub maść z żywokostu. A i jeszcze dostałam radę aby zrobić badanie z włosów konia odnośnie tego czego najbardziej w organizmie mu brakuje. Co o tym myślicie? Maczo się ucieszy z dodatków do jedzonka, że choo...!!!

frostiness

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 346 postów
Same fajne i wartościowe rzeczy :) Zapach bedzie obrzydliwy :mrgreen: Ja też z początku dawałam mojej drobniutko pokrojone owocki i warzywka do paszy która jej nie podchodziła (właściciel stajni kpił że znów zupę dla konia robię :D) licząc że jak chwyci marchew to siorbnie przy okazji zdrowego jedzenia i nawet sobie nie wyobrażacie JAK PRECYZYJNE potrafią być końskie wargi w wyławianiu kąsków :D A tak poważnie,zacznij od mikro-dawki tej mieszanki z warzywami ale potem postaraj się "włoszczyznę" dodawać coraz mniej aż do zera,bo marchew i jabłka wyczyszczą mu pokarm szybko z jelit ;)

domi87

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 21 postów
O wiem, wiem... Maczo potrafi tak owies wyjeść że nasypany na sam wierz zmielony czosnek zostaje na dnie?!?!?! :?: Ciekawe za ile przyjdzie przesyłka, mam nadzieję, że w następnym tygodniu już będzie...

Hamer

dziewczyna MacGyvera

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 6683 postów
Oni szybko wysyłają :P Z Lublina daleko nie jest :) A całość można zgranulować np z lucerną... Usługa chyba 7 zł... A lucerna tania.....Tylko jakby łobuz chciał jednak wybierać, to miałby ułatwione zadanie :P Jak skończysz podawanie tego co zamówiłas to wtedy można zrobić analizę... W trakcie stosowania nie ma potrzeby
nobody 's perfect

domi87

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 21 postów
Hamer a jakie masz zdanie o tej firmie? Nigdy nie miałam z nimi do czynienia. Tzn czy są ok i sprzedają to co przedstawiają w ofercie?

Obiś

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 5426 postów
Domi87 Wielokrotnie brałam od p.Podkowy różne suplementy-obecnie mam MSM z wit.C (kwaśne to, że paszcze wykrzywia a koń zjada,co mnie aż dziwi),kiedyś robili mi mieszankę właśnie po analizie włosa u innego weta, bo firma z nim współpracująca dała mi na stwierdzone niedobory witaminy, które tych niedoborów nie uzupełniały...Ja durna kupiłam, bo skoro po analizie włosa poleca mi to specjalista żywienia współpracujący z wetem, to będzie ok, dopiero potem po szczegółowym składzie doszłam do wniosku, że durna byłam i napisałam do p.Podkowy aby zrobił mi mieszankę pod wyniki badań. Rada prosta-zawsze czytamy SZCZEGÓŁOWY skład danego suplementu i analizujemy ilościową zawartość w nim każdej witaminy/minerału. Wysyłka faktycznie jest błyskawiczna, no i można sobie spelletować za grosze. Choć to też warto przemyśleć, bo mój żarłok właśnie na granulat strzelił focha, a z proszkiem jest o tyle łatwiej, że nawet, jeżeli jest go dużo to można dorzucić garstkę czegoś pycha,zamoczyć, wymieszać i jest szansa,że zostanie to zjedzone.
Jeszcze co do suplementów na stawy, to polecam te z orlinga, osobiście dopiero to dało mi jakiś efekt. Choć sytuacja była zupełnie inna, ale są z tego przeróżne rodzaje preparatów i cieszą się ogólnie dobrą opinią :)
Żyj tak, aby nie żałować żadnego dnia,żadnej godziny,minuty,sekundy...
Podejmuj decyzje dobre dla siebie i nie przejmuj się, gdy nazwą Cię egoistą...

I pamiętaj, tylko wariaci są coś warci...

Hamer

dziewczyna MacGyvera

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 6683 postów
Opinia ? Jest ok., a pan Podkowa to przemiły człowiek :) Zamawiam co jakiś czas, to i owo. Jeżdżę po odbiór na Zemborzycką prosto do sklepu :) Stąd znam pana osobiście :)
nobody 's perfect

Magda Pawlowicz

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 976 postów
potwierdzam, ja tez kupuje u podkowy ichwale
Dołączona grafika

domi87

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 21 postów
Ok dzięki :) To zamawiamy

Maria89

"Młoda szlachcianka z kasztanką"

• Moderator
  • 14904 postów

Wyświetl postUżytkownik Magda Pawlowicz dnia 31 styczeń 2014 - 09:54 napisał

hmmmm, wielbłąd czy krowa???? :mrgreen:

domi87, Magdzie chodziło o to, że koń to zwierzę NIEparzystokopytne :)

Ja również mogę polecić p. Podkowę. Dobry kontakt i bardzo miła obsługa :)
Dołączona grafika

Ic maj lajf :D

domi87

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 21 postów
A odnośnie tego złego przyjmowania kolagenu?!?! Spotkał się ktoś z Was z tym?

Gajowa

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 2249 postów
  • Miejsce zamieszkaniaLas
ja też jestem klientką Podkowy i sobie chwalę, a mąż nawet od niego Stevie kupuje dla siebie (do słodzenia kawy i herbaty) - wychodzi ze 4 razy taniej niż ta w "ludzkich" sklepach :)

Crazy Jumper

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 446 postów
  • Miejsce zamieszkaniawawa
Jeśli jest dziura można podać PRP jak poszarpane to oprócz przeciw zapalnych nic , można w odpowiednim czasie zblistrować.
Najlepszy w takim przypadku jest doktor czas.
Trzy miesiące stępa i można wprowadzać do pracy, po pół roku będzie skakał.
Jak chcesz to na PW mogę polecić dobrego weta z mazowieckiego.

domi87

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 21 postów
Bardzo chętnie Crayzy Jumper. Przyda się kontakt do kogoś konkretnego

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych