Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Wielkopolska Podkowa  • Nie możesz odpowiedzieć
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1
Dylsien

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 40 postów
Wszystkim szukającym pomysłu na wycieczkę polecam ten szlak. Liczy 125 km i oznaczony jest zgodnie z normami Unii Europejskiej, tj. pomarańczowa kropka ze strzałkami kierunkowymi na białym kwadracie. Na trasie przygotowane są w wielu miejscach koniowiązy i tablice informacyjne szczegółowo opisujące szlak wraz z atrakcjami.

„Wielkopolska Podkowa” wiedzie po okręgu, odwiedzając po drodze liczne pałace i wsie, odkrywając urokliwe polne drogi wysadzane szpalerami drzew, panoramy łąk i pól z przydrożnymi krzyżami. Na południu szlaku nie brakuje kompleksów leśnych i rzeczek, które zaskoczą bogactwem fauny i flory.

Trasę spokojnie można przebyć podróżując zarówno w siodle, jak i zaprzęgiem. Umiejscowienie stanic konnych potrafi mile zaskoczyć, a spotkania z życzliwymi ludźmi o spracowanych dłoniach i szczerym uśmiechu mogą na długo pozostać w pamięci…

Część szlaku w powiecie:

- szlak „Nad piękną, modrą Orlą” – Długołęka – Zaorle (odc. ok. 34 km)
- szlak „Hodowców koni” – Zaorle – Sarnowa / Miejska Górka (odc. ok. 22 km)
- szlak „Czarnego bociana” – Miejska Górka / Sarnowa – Rokosowo (odc. ok. 22 km)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych