Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Fundacja ,,Zwierzęta Eulalii"

Konie rzeź fundacja zwierzęta eulalia ratowanie koni

11 odpowiedzi w tym temacie

Zwierzęta Eulalii

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów
Witajcie!

Założyłam ten temat z nadzieją znalezienia wśród Was prawdziwych miłośników zwierząt. Dla tych, dla których życie w harmonii z naturą jest czymś ważnym, chciałabym pokazać miejsce, które od wielu lat jest moim domem... Nazywam się Daria Łysiuk, i od 6 lat pracuję jako wolontariuszka w pewnym magicznym miejscu, w raju dla ludzi i zwierząt...

W samym sercu Mazur znajduje się kraina Duli Duli, a w niej swą siedzibę ma Fundacja ,,Zwierzęta Eulalii”. Fundacja założona przez wspaniałą kobietę i wielką miłośniczkę wierząt, Eulalię Wojnicz, działa już 15 lat, a przez ten czas uratowała setki różnych zwierząt i pomogła wielu ludziom z ich podopiecznymi. Obecnie stanowimy dom dla prawie setki zwierząt, w tym dla koni, osła, muła, kuców, owiec, kóz, psów, kotów, świnek wietnamskich a także różnego rodzaju ptaków.

Wszystkie zwierzęta które u Nas przebywają są zwierzętami uratowanymi, zabierane z tragicznych warunków, wykupywane z transportów, bite, głodzone lub porzucone i skazane na śmierć. Robimy co w naszej mocy, by każde potrzebujące zwierzę dostało drugą szansę. Czym się jednak wyróżniamy spośród innych organizacji? Stworzyliśmy raj, w którym w zgodzie żyją ludzie i zwierzęta. Zapewniamy naszym zwierzętom jak najlepsze warunki, i na ile to możliwe, jak najbardziej naturalne. Nasze konie spędzają cały swój czas na pastwiskach przez cały rok, psy , koty, ptaki, konie, kozy i kuce, wszyscy żyją w zgodzie ze sobą. A ludzie? Ludzi uczymy (a raczej nasze zwierzęta ich uczą) partnerstwa i przyjaźni ze zwierzętami. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, swój mały kąt i ulubionego zwierzaka. Wielu odnalazło tu także sens prawdziwą istotę życia...

Może nie jesteśmy tak rozpropagowani jak inne Fundacje, jesteśmy jednak prawdziwi, a naszą pracę ocenić mona poprzez zadowolenie naszych zwierząt. Dlatego też zachęcam każdego wielbiciela psów, kotów, koni, czy innych zwierząt do odwiedzenia Nas. Aby każdy z Was mógł się przekonać, jak smakuje prawdziwe życie w zgodzie z naturą. To naprawdę cudowne miejsce, wspaniali ludzie i kochane zwierzęta!

Zapraszam także do odwiedzenia naszej strony www.eulalia.pl , oraz na www.facebook.com/eulalia.wojnicz

A oto film przedstawiający choć namiastkę życia Fundacji.
https://www.youtube....h?v=Z-dkAv5WS4g
Jeśli macie jakiekolwiek pytania, chętnie odpowiem i opowiem :)
Gorąco Pozdrawiam

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
  • Miejsce zamieszkaniawarszawa
jestem z tobą ... może nie jestem tak rozreklamowany jak inni wasi wolontariusze i wielbiciele ale ta mała cegiełka w postaci mojego wsparcia powinna was bardzo wzmocnić ... halejkulum ... pozdrawiam
arkady66

bunia

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Miejsce zamieszkanialodz
yyyy arkady popiera jakas fundacje...? to jakis podstep..? :mrgreen:

Maria89

"Młoda szlachcianka z kasztanką"

• Moderator
  • 14904 postów
Ano postęp, ale ta fundacja jakoś mało fundacyjnie wygląda. Bardziej to wygląda jak zwykły ośrodek.
Pomijam juz fakt, że niektóre zdjęcia na fb nie zachęcają...
Dołączona grafika

Ic maj lajf :D

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
aż tak bardzo nie zgłupiałem ... haha ... fundacje do delegalizacji ...
arkady66

Zwierzęta Eulalii

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów
Oczywiście każdy ma swoje zdanie i jak najbardziej się również z nim liczę.
Maria89 - tak, fundacja wygląda jak ośrodek, bo tym połowicznie jesteśmy. Dlaczego? Bo naszym głównym źródłem utrzymania nie jest błaganie ludzi o pieniądze, lecz praca nasza i naszych zwierząt. Sezon letni jest momentem w czasie którego zbieramy większość funduszy by utrzymać wszystkie zwierzęta przez cały rok.
A czym różnimy się od ośrodków? Tym że dla nas nie ma zwierząt nienadających się, brzydkich, nieodpowiednich do tego, aby żyć... Każdy zwierzak może znaleźć u Nas dom, nawet jeśli nie jest zdatny do pracy. Wiele z naszych koni zostało kiedyś zesłanych na śmierć za to, że właściciele uważali, że mają zbyt trudne charaktery i nie nadają się do pracy. Teraz na tych samych koniach prowadzona jest hipoterapia dla osób niepełnosprawnych, a początkujący i dzieci uczą się jeździć na ich grzbietach.
Oczywiście rozumiem waszą niechęć, szczerze mówiąc sama jestem negatywnie nastawiona na wszelkie Fundacje, bo miałam sporo styczności z tymi "słynnymi". Mam jednak nadzieję, że mój wpis dotarł do przynajmniej jednej osoby i nie każdy tak negatywnie Nas odebrał :)
Pozdrawiam Serdecznie

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
bo w życiu najważniejszy jest marketing ... haha
arkady66

Maria89

"Młoda szlachcianka z kasztanką"

• Moderator
  • 14904 postów
Zwierzęta Eulalii, ale ja jak najbardziej rozumiem i popieram taki sposób utrzymywania zwierząt :) Dlatego napisałam na początku, że mało fundacyjnie wyglądacie (właśnie ze względu na to, że nie żebrzecie). Może źle to napisałam i przez to zostało źle odebrane, i może niepotrzebnie dodałam, że niektóre zdjęcia z fb są mało zachęcające. No ale niestety takie są :( Co jednak nie zmienia faktu, że nie miałam zamiaru Was krytykować :)
Dołączona grafika

Ic maj lajf :D

parada34

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • Miejsce zamieszkaniazachodniopomorskie
Maria ja osobiście odebrałam twój wpis jako atak że mało fundacyjni - miałaś na myśli że nie żebrzą, a ja pomyślałam, że ośrodek działa tylko udając fundację czy coś takiego, albo że na granicy prawa, więc widzisz, że można było różnie odebrać twoją wypowiedź.

Zwierzęta Eulalii

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów
Rozumiem Maria, dziękuję :)

arkady może i tak, ale ważniejsze jest by nie siedzieć całe życie w skorupie krytyki i arogancji, nawet jak się kiedyś dostało po d... ;)

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
jak się dostało po tyłku to należy dać się drugi raz przelecieć a potem trzeci i tak w nieskończoność ... wolę już swoją skorupę krytyki a dupę mieć w całości ...amen
arkady66

Zwierzęta Eulalii

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów
Kto ma miękkie serce ten musi mieć twardą... no :) Ja (jako Daria) też dałam się "przelecieć" kilka razy różnym Fundacjom, pomagaczom-naciągaczom, i innym "miłośnikom"... Dlatego teraz od 6 lat pracując charytatywnie staram się tworzyć miejsce i organizację, zupełnie inną od tych, które wydarły mi serce i podtarły sobie nim dupę ;)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych