Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

KON FRYZYJSKI JUNO - Jak go trenowac?

1 odpowiedź w tym temacie

Dascola

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów
  • Miejsce zamieszkaniaLymington
Witam serdecznie.
W lipcu tego roku 2014 zakupilam konia rasy Fryzyjskiej. Kon byl w kiepskiej kondycji.
Mial bardzo zniszczone kopyta, lamiace sie itp. Po 6 miesiacach pracy nad jego kondycja udalo mi sie go wyprowadzic na prosta. Teraz przyszedl czas na trenowanie go aby zbudowal mase miesniowa.
Dotych czas jezdzilam go w terenie , bardzo spokojne jazdy , bez galopu. Glownie klus i szybki step,
oraz na otwartej ujezdzalni.
Mialam dotychczas do czynienia z konmi cieplokrwistymi. Juno waga i sposob poruszania sie, jest tak odmienny iz
bardzo prosze o pomoc osoby znajace temat.
Charakter mojego konia jest bardzo zrownowaznoy, kontaktowy, wesoly, zabawowy i kiedy nie wymyslam mu co ma robic szybko sam wymysla cos do roboty. Np. w stajni otwiera i zamyka drzwi patrzac na mnie i czekajac na reakcje.
Taki dzieciak mimo swoich 8 latek.
Czekam z niecierpliwoscia na wszelkie sugestie czy filmiki.
Pozdrawiamy.
Anetta i Juno

Dołączona grafika

arkady66

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 7387 postów
  • Miejsce zamieszkaniawarszawa
ale fryz jest gorącokrwisty ... i w ujeżdżaniu ta rasa ma spore sukcesy ... zatem jak go kupiłaś to trenuj pod okiem jakiegoś ujeżdżeniowca i po problemie ... i znam taką mądrość ,, jaka kasa taki koń ,, ... amen
arkady66

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych