Skocz do zawartości

Welcome to Świat Koni
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Skomplikowana opuchlizna pod kolanem tylnej nogi.

4 odpowiedzi w tym temacie

Dascola

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów
  • Miejsce zamieszkaniaLymington
Pisze do Was , bo nie mamy juz pomyslu.
Jest jeszcze opcja szpitalna , ale to jest niewyobrazalnie drogie i w tej chwili nawet malo pomocne.

Od poczatku.
Kon rasy Fryzyjskiej.

Z niewyjasnionych przyczyn odcinek w tylnej nodze , bezposrednio pod kolanem opuchl niewyobrazalnie.
Kon nie kulal.
Zadzwonilam po weterynarza tego samego dnia wieczorem.
Na drugi dzien rano juz byl w stajni.
Przeprowadzilismy konia i okazalo sie zaczal ciagnac noge.
Zdjecie z 1 dnia

Dołączona grafika
Za godzine juz byl RTG i po wykonaniu calej serii zdjec okazalo sie ze kosci sa w calosci bez pekniec i odlamkow.
Noga ledwo ciepla tyle ze jak bania.
Juno dostal antybiotyk i przeciwbolowo- przeciwkoopuchliznie proszek.
Po 2 tygodniach stan opuchlizny ten sam.
Veterynarz przywiozl scanner.
Wynik badania: Torebka pelna ropy czy plynu o dlugosci 8cm.
Okazalo sie ropa. Usunieta ropa i w miejsce jej wtloczony antybiotyk.
Zdjecie po zabiegu:
Dołączona grafika

Juno co ciekawe dalej nie odczuwa bolu i wyprowadzony na smyczy podczas skubania trafki strzela z zadu jak by nigdy nic.
Decyzja veterynarza: kolejny antybiotyk i spokojne spacery na karuzeli.
Dzisiaj a minelo od sciagniecia plynu 10 dni noga onownie spuchla.
Nie jest goraca ani bolesna. Kon nie kuleje tylko przy zwrotach usztywnia noge.
Wizyta weterynarza ponowna ze scanerem. Scaner nic nie wykazuje. Brak torebki z ropa.
Nic co by przyciagnelo uwage.

Sam veterynarz przyznal , ze nie wie co z tym zrobic.
Zalecenia:
Kolejny abtybiotyk, proszek do spedzania opuchlizny ze srodkiem przeciwbulowym i spacerki na karuzeli.

Prosze Was o pomoc.

Nie mieszkam w Polsce i nie mam jak podjechac do polskiego Veterynarza, nad czym ubolewam.

Wiec jesli ktos ma jakis pomysl na medyvyne naturalna lub jaki kolwiek inny pomysl prosze o wpisy.

Dziekuje za wszelkie dobre checi.
Anetta

Dascola

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów
Prosze , jest jakis Lekarz Veterynarii z pomyslem na tym forum?? Jesli nie udzwigne ciezaru finansowego wtedy bedzie trzeba podjac decyzje o uspieniu go. Pomyslcie , blagam, moze mial ktos podobny przypadek. Popytajcie. Moj pierwszy kon, nie wiem jak mu pomoc !!!! Myslalam ze Vet bedzie wiedzial. Trzech go widzialo i nic .

rohirrim1

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 71 postów
  • Miejsce zamieszkaniaPolska

Wyświetl postUżytkownik Dascola dnia 30 styczeń 2015 - 23:20 napisał

Prosze , jest jakis Lekarz Veterynarii z pomyslem na tym forum?? Jesli nie udzwigne ciezaru finansowego wtedy bedzie trzeba podjac decyzje o uspieniu go. Pomyslcie , blagam, moze mial ktos podobny przypadek. Popytajcie. Moj pierwszy kon, nie wiem jak mu pomoc !!!! Myslalam ze Vet bedzie wiedzial. Trzech go widzialo i nic .
Po pierwsze primo, KONI (ANI ŻADNYCH INNYCH ZWIERZĄT) NIE LECZY SIĘ PRZEZ INTERNET!! Sorry, niestety :???:
Jeszcze jakbyś podała diagnozę, to mogli byśmy podzielić się własnymi doświadczeniami. A tu klops, nic. Na zdjęciu widać opuchliznę i tyle. Co my Ci mamy po samym zdjęciu powiedzieć? :???:
Po drugie primo, fajnie że chcesz uśpić konia, bo koń ma opuchliznę na nodze. :???: No, ale to już nie mnie z tym dyskutować.
A po trzecie primo, gdzie się zgubił nasz forumowy szaman, który wszystko by leczył penicyliną? Aż mnie dziwi, że jeszcze się nie wypowiedział w tym temacie :mrgreen:

Dascola

niemowlak

• Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów

Wyświetl postUżytkownik rohirrim1 dnia 01 luty 2015 - 18:29 napisał

Po pierwsze primo, KONI (ANI ŻADNYCH INNYCH ZWIERZĄT) NIE LECZY SIĘ PRZEZ INTERNET!! Sorry, niestety :???:
Jeszcze jakbyś podała diagnozę, to mogli byśmy podzielić się własnymi doświadczeniami. A tu klops, nic. Na zdjęciu widać opuchliznę i tyle. Co my Ci mamy po samym zdjęciu powiedzieć? :???:
Po drugie primo, fajnie że chcesz uśpić konia, bo koń ma opuchliznę na nodze. :???: No, ale to już nie mnie z tym dyskutować.
A po trzecie primo, gdzie się zgubił nasz forumowy szaman, który wszystko by leczył penicyliną? Aż mnie dziwi, że jeszcze się nie wypowiedział w tym temacie :mrgreen:

Czy Ty poza obejrzeniem zdjec , przeczytales cokolwiek?
Caly opis z diagnoza jest w temacie pod zdjeciami!!!!
Szczesliwie , w zeszlym tygodniu byl weterynarz i juz jest po problemie. Kon od 3 tygodni jest na karuzeli 2 razy dziennie i juz ma pozwolenie na spacery w terenie. Wczoraj pierwszy raz byl na pastwisku po 2 miesiacach. 4 antybiotyki zalatwily sprawe i sciaganie ropy za pomoca strzykawki.
Nie chce Cie potraktowac , jak Ty mnie w swoim poscie , jednak zastanow sie co piszesz i jak piszesz i do kogo piszesz.
Ludzie na forach nie chca , wscieklych wspolforumowiczow , rozgoryczonych zyciem , tylko pomocy lub porownania przypadkow ze szczesliwymi koncami.
Czytaj i mysl a nie odpowidaj na pale , wtedy lepiej wcale.
Nikt nie jest idiota aby usypiac konie bez powodu ani korzystac z kretynskich porad. Po to sa weterynarze aby leczyc i od takiej osoby spodziewalam sie uzykac wskazowki czy rady.

Dla reszty osob , ktore przeczytaly moj post chce powiedziec iz jesli bedziecie mieli taki przypadek , po sciganieciu ropy , jesli nie jest to problem ze stawami a tylko okropny wrzod jak w wypaku Juno , jedna z wazniejszych rzeczy jest spacerowanie konia regularne nawet dwa razy dziennie bez jezcca , najlepiej na karuzeli. Miesnie prosyjac i kurczac sie zapobiegaja tworzeniu sie z powrotem takowej torebki z ropa. Dopiero wizyta ednego z lepszych specjalistow w tej dziedzinie z angielskiej kliniki dla koni pomogla nam rozwizac ten problem.

Jesli moge komus pomoc swoja wiedza w tej kwesti jestem otwarta na pytania przez priva.

Pozdrawiamy serdecznie ja i Juno.

rohirrim1

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 71 postów
  • Miejsce zamieszkaniaPolska

Wyświetl postUżytkownik Dascola dnia 26 luty 2015 - 18:03 napisał

Caly opis z diagnoza jest w temacie pod zdjeciami!!!!

Gdzie konkretnie? Ropa pod kolanem, to nie jest precyzyjna i dokładna diagnoza! To jest tylko objaw. Jak dla mnie za mało konkretnych wyników badań.

Nie chce Cie potraktowac , jak Ty mnie w swoim poscie , jednak zastanow sie co piszesz i jak piszesz i do kogo piszesz.
Ludzie na forach nie chca , wscieklych wspolforumowiczow , rozgoryczonych zyciem , tylko pomocy lub porownania przypadkow ze szczesliwymi koncami.
Czytaj i mysl a nie odpowidaj na pale , wtedy lepiej wcale.

A jak ja cię potraktowałem? Aż tak łatwo cię urazić? :shock:
Poza tym wiesz, skoro boisz się usłyszeć prawdę wprost, to zapraszam na inne znane forum, tam się wszyscy po du*ach całują, wszyscy dla wszystkich wszystko robią i w ogóle jest wspaniale! Tęcza, jednorożce i te sprawy :mrgreen:

Nikt nie jest idiota aby usypiac konie bez powodu ani korzystac z kretynskich porad.

A to sorry, sama pisałaś, że jak nie udźwigniesz ciężaru finansowego, to będziesz rozważać uśpienie. Pierwszy post, przeczytaj sobie :cool:

Po to sa weterynarze aby leczyc i od takiej osoby spodziewalam sie uzykac wskazowki czy rady.

To po co piszesz na forum, skoro tu wetów nie ma (a nawet jak są, to przez net się konia nie leczy, ale ty już wiesz lepiej).
Ja już tym wetom współczuję, pani czepialska, typ klientki co to koniś ma być zdrów na wczoraj, bo jak nie to wet jest zły, i cały świat się sprzysiągł przeciw tobie.
Współczuję tym wetom :mrgreen:

Jesli moge komus pomoc swoja wiedza w tej kwesti jestem otwarta na pytania przez priva.

Pisze osoba, która ma pierwszego konia i pierwszy ropień za sobą! Ha ha ha... :mrgreen:

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych